17220
  • MANOWAR
    #14893
    Tmp valami nem stím nézd.(alul a letöltés gombra kattintva nagyban látod)
  • Met
    #14892
    Ha nem kellenek feltétlenül a PS effektjei akkor érdemes vektoros programban (Illu, Corel) összerakni, onnan olyan felbontásban exportálod ki amilyenben szeretnéd minőség romlás nélkül és a munka is könnyebb lesz mert azért a PS ekkora fileoknál már szokott nyögni (géptől függően).
  • SZilaJMaGGoT
    #14891
    És legalább cmyk-ban dolgozol?:D
  • tmp
    #14890
    Elég közelről fogják majd nézni (fél - másfél méterről).

    Egy darabba lesz majd kinyomtatva, de egyre jobban kezdem úgy érezni, ide nem lesz elég a photoshop. Valamilyen kiadványszerkesztőre gondoltam (coreldraw?).Némelyik betűtípus már ilyen felbontáson teljesen pixeles (főként a netről leszedett fontok). Azt meg nem merem megkockáztatni hogy 72 DPI-ben megcsinálom és full pixeles lesz az egész (20-30körül van a nyomtatás papírral fóliával mindennel). De hátha van itt valaki aki "ilyen" méretekben is dolgozott már :D Kisebb képekkel sosem voltam még ilyen gondban, szal ez még így nekem is új.
  • Met
    #14889
    Szerintem 150dpi elég, azt nem tudod, hogy milyen messziről fogják nézni?
  • MANOWAR
    #14888
    Az kb B0-ás, plotterrel akarod kinyomtatni vagy több darabból? Nem vagyok szaki sőt nem is értek hozzá csak egy picit, de ha egy adott DPI-t bármerre módosítasz még ha csiki-csukit csinálsz ugyan arra a DPI-re akkor is ronda lesz a végeredmény. Egy átlagos plotter 1200x2400 DPI-t tud. Lehet hogy görbéké konvertálják az egészet mert akkor ugye mindegy...... 100-150 DPI-re emlékszem ami még elmegy. Ha jól tudom Pixxel vágja a témát.
  • tmp
    #14887
    Sziasztok

    Kb mennyi az a DPI szám ami még nem nagyon zavaró/észrevehető nyomtatásnál?

    Adott egy 1,5 méter x 1 méteres plakát, viszont 300DPI-nél egyetlen egy ecsetem sem használható mert a maximális ecsetméretnél is csak bolha méretű (még a 2500px-es ecsetek is). Tehát mondjuk egy 30dpi már észrevehető? Vagy csináljam meg 30dpi-ben és majd a végén átkonvertáljam 300dpi-re? Aki ért hozzá, olyan írjon, nem szívesen nyomtattatnám ki a kukába az anyagot.

    köszi
  • KAKOLUKIA
    #14886
    Ja ha valaki megcsinálja, légyzíves ne képformátumban, hanem PSD formátumban küldje el erre a címre:
    [email protected]
  • KAKOLUKIA
    #14885
    Sziasztok!
    Valaki eltudná készíteni nekem photoshop cs3-ban ezt a feliratot a videó alappján?:
    http://www.youtube.com/watch?v=w-tt1_CKYZw

    Ha igen, légyszíves 2 féle képpen készítsétek el:
    1.Rendes, nagyobb méretben (kb. 800x500)
    2.méret:kb. 340x40 (asjnos ez nehéz, mivel magasságra elég kicsi) felirat:kommentek (tudom én is át tudom szerkeszteni, de így egyszerűbb :) )
  • MANOWAR
    #14884
    Csak teszteltünk :)
  • LaliK
    #14883
    Úristen, egy óráig nem vagyok és átmegy a topic warezba :D
  • hungary27
    #14867
    webfordítás szintű fordítás
  • Spészgószt
    #14866
    mindenki azt hiszi ha magyart tesz fel azon majd elboldogul valahogy!
    A legnagyobb szopás a magyar PS!
  • Shortstop
    #14865
    PS CS4 angol.... ne szopasd magad magyarra fordított angol nyelvű programmal.
    Nem az emberiség ősnyelve (gyengébbek kedvéért: magyar) ellen vagyok, hanem neked lesz könnyebb később.
  • technodome
    #14864
    ezer hála és köszönet! Sikerült ami szerettem volna, tényleg nem volt bonyolult. :)
  • Klon
    #14863
    ha csak ahoz kell amit kerdeztel,akkor jo az amit irtal. amugy pedig angol nyelvut hasznalj, mert magyarban sok a felreforditas es a tutorialokkal nem fogsz boldogulni a kesobbiekben.
  • technodome
    #14862
    amúgy ps-ból melyik verziót érdemes használni?
    nekem ez van:Adobe PhotoShop CS4 11.0 Extended Magyar


  • technodome
    #14861
    az a durva ,hogy most még kinaiul hat amit mondasz :) "deszaturálod"
  • Shortstop
    #14860
    color range-ben kijelölöd a színt amit akarsz hogy maradjon majd a többit deszaturálod
  • technodome
    #14859
    köszönöm a segitséget. nagyon hasznosnak és könnyűnek tűnik az egész.
    Még1szer köszi :) Örülök,hogy ilyen gyorsan kaptam segitséget
  • hungary27
    #14858
    vagy így
  • Spészgószt
    #14857
    amit bekarikáztam ott tudsz korrekciós réteget hozzáadni!
  • Spészgószt
    #14856
    a lényeg legyen kijelölve minden kivéve az "adott dolog", utána nyomsz rá egy hue/saturation korrekciós réteget, ha mindent jól csináltál rögtön lesz is rajta egy maszk, aztán a saturatio csúszkát -100ra (balra) húzod
    KÉSZ!
    ha a maszkra kattintasz és festel rá fekete brushal az szines lesz ha fehérrel festel akkor fekete-fehér ennyi
    [IMG][/IMG]
  • technodome
    #14855
    sziasztok

    olyan kérdésem lenne, hogy a legegyszerűbb megcsinálni azt hogy mondjuk egy autós képnél csak az autó szines a többi fekete-fehér. Vagy legyen az egy ember,állat,cipő,mtb...stb

    Most fogom használni elsőnek, csakis ezért a dologért amit leirtam.
    Please help
  • Spészgószt
    #14854
    meg kell venni! valszeg azért mert trial állapotban van vagy a PS (esélyesebb) vagy a PhotoTools!
  • gzw
    #14853
    Sziasztók! Lehet,hogy rossz helyre írók, akkor bocs.
    A OnOne Perfect Photo Suite 5 telepítés után a Phototools rész
    nem müködik (CS5).A Phototools elínditása után a menü látható,
    a kép viszónt nem (transparent). Ha valaki tudná a megoldást megköszönném (hardver,telepítés?).
  • Spészgószt
    #14852
    thx all!
  • LaliK
    #14851
    Vagy ez.
  • MANOWAR
    #14850
    jaja ez volt az egyik a másik meg ez a kis körök kiválasztásával tudod típust beállítani, hogy milyen tartományból szedje a színeket.
  • Met
    #14849
    Tartalom szerintit nem tudok de itt tudsz keresgélni színeket amik összeillenek.
  • Spészgószt
    #14848
    Régebben írtatok olyan oldalakat, ahol a webhely tartalma szerint ajánlott színskálákat...légyszi dobjatok már párat megint!
  • Spészgószt
    #14847
    ne spot healingel csináld hanem healing brush-al vagy patch toolal a végén!
    Persze pluszba még clone stamp!
  • TopGun
    #14846
    Sziasztok! Megint van egy problemam: ha valaki nagyon tudja kezelni a Photoshop CS5-ben a content aware fill-t, vagy van valami tuti otlet, hogy egy keprol milyen modszerrel lehet eltuntetni a zavaro objektumokat, pl. egy ember fejet, irja meg legyen szives. Az a baj, hogy nekem valamiert nem ugy mukodik a content aware fill-ben a kijeloles, mint a youtuben van par videoban, nekem sokkal durvabban ugrik a kijeloles, nem olyan pontos mint a videon es a spot healing brush tool sem hozza azt az eredmenyt, mint amik lathatok a videokon :(
    esetleg rakok fel par kepet, hogy mi a gondom pontosan... Windows7 alatt fut a Photoshop CS5.
  • pxxl
    #14845
    ez jobb :) mondjuk én 2-t kattintottam, mert eleve halott ügy :D
  • JagFater
    #14844
    Én is csináltam egy verzsünt:

    [IMG]http://www.imageserve.info/img_store/2011/02/23/1/11d4fb41c8de2e8440b3177c50f22620.jpg [/IMG]
  • pxxl
    #14843
    hááát...nehéz, mert szétesik / elmosódik stb

  • MANOWAR
    #14842
    Szűrők\zaj\zaj csökentése. De ez a kép nagyon durván zajos, én tuti nem tudnám teljesen eltüntetni nem is tudom, hogy lehetne anélkül, hogy belenyúljál a képbe. Lehet egy valódi szaki megmondja mindjárt de kötve hiszem :D.
  • TopGun
    #14841
    Sziasztok! Nekem van egy keresem: Valaki megmondana, hogy mivel tudnam csokkenteni a kepzajt ezen a kepen? esetleg Photoshop CS5-ben meg lehet valahogy oldani? Ha igen, akkor hogy?
    A kep:
  • Lacee
    #14840
  • Klon
    #14839
    ment privi