17220
  • Spészgószt
    #14933
    A Capture NX ben még a rawot látod és miután elmented JPG ben ott kúródik szét! Fényéveket rontasz a képen jpg mentéskor ne csodálkozz ha "gyűrűs" lesz JPEG artifact a neve, ha egyszer elmentetted utána már kapcsolgathatod a ps-t akkor is szar marad akárhány millió színben nézed...NE ments jpg-et vagy próbáld a legkisebb tömörítésűt 12est, hogy minél kevesebbet veszítsen a minőségből.
  • Shortstop
    #14932
    Sziasztok!

    A következő problémával fordulnék hozzátok. Adott egy .NEF kiterjesztésű fotó amit Nikon Capture NX programmal feldolgozok. Ezt lementem JPG-be és ekkor nyitnám meg PS-sal. A probléma ott van hogy míg a Capture NX-ben szépen átfedés van fekete és fekete között addig a PS-ben durva az átmenet és olyan mintha gyűrűs-foltos lenne. Ahhoz tudom hasonlítani mint amikor egy játék 16millió színt használ a 32millióval ellentétben. Van valami állítási lehetőség a PS-ben amivel ezt ki tudom küszöbölni?
    Próbáltam az Image->Mode panelt de semmit sem segít. Olyan mintha valami alapbeállítást kellene megváltoztatnom... Megfordult a fejemben az is hogy a JPG ennyit tud, no igen de akkor a Capture NX miért tudja szépen megrajzolni a JPG formátumot??
    Előre is köszönöm ha valaki tud segíteni...
  • pxxl
    #14931
    lol ahhoz már bőven 100MPixel-es felbontás feletti kép kell
  • artschi
    #14930
    nincs mit.
  • Lebowski
    #14929
    óóóó :)


    nagyon szépen köszönöm :D
  • NessieGraf
    #14928
    És mindezek ellenére a kép mérete meglesz centiméterben is és pixelben is. Ahol az átváltás soha nem lesz pontos. Ugyanis akár pixelben, akár nyomdai pontban nézed a kép méretét, nagyjából soha nem váltható át se inchre, se centiméterre pontosan.
  • ProGabe #14927
    mégis mekkora az a tabló?

    amúgy 20e pixel? nincs ekkora kép, mert felesleges!

    csináld nyugodtan 300dpi-ben negyed akkorában (gondolom méter, méter és fél körül lehet a cucc), mint a valós méret. a büdös életbe nem veszi észre senki a nyomtatáson, hogy ekkorában csináltad

    én nemrég csináltam 6.5x2.5 méteres molinót, direkt megkérdeztem a gyártót mekkorában várja. azt mondta 10-ed(!!) akkorában elég, persze azt 300dpi-ben
  • artschi
    #14926
    Image/Image Size
    A Document Size-nál a pixel helyett a cm-t választod.

    vagy

    Edit/Preferences/General -> Units&Rulers és a Rulers-nél a cm-t választod.
  • Lebowski
    #14925
    sziasztok!
    azt szeretném kérdezni, hogy hogy tudom beállítani, hogy cm-ben legyen megadva a kép nagysága és ne pixelben. elvileg meg lehet csinálni, de én nem találtam meg hogyan.

    előre is köszi a segítséget!
  • NessieGraf
    #14924
    Esetleg csak kijelölésen működik?
  • sanya200
    #14923
    Sziasztok kéne egy kis segítség.Szeretnék ps-el 3d-s ikonokat csinálni, már szórakoztam vele korábban csak most valahogy nem jövök rá hogy kell.Most szöveget akarok 3d-be (PS:),de már nem emlékszek hogy kell, a 3d/repoussé mező szürke, nem engedi valamiért.
    Van ötletetek miért?
  • cenobite
    #14922
    Sziasztok!
    Egy kérdésem lenne felétek. Adott egy ábra, betű, stb... Ezt a bizonyos ábrát szeretném kitölteni 3 különböző méretű szabályos körrel, úgy hogy a körök között 0,6 mm távolság legyen. Van valamelyik grafikus programban erre lehetőség (Illustrator, Corel, PS, vagy bármilyen egyéb progi)?
    Kb. ilyesmire gondoltam - csak nyilván a teljes objektum legyen kitöltve:



    Előre is köszönöm a segítséget!
  • NessieGraf
    #14921
    Köszi!
  • artschi
    #14920
    Nálam Cancun néven fut ilyen font.
  • NessieGraf
    #14919



    WhatTheFont nem tudja, mi ez. Sajnos én se. Valakinek ötlete?
  • KILLER2
    #14918
    Ezt majd meglesem, köszi!
  • Spészgószt
    #14917
    jah! esetleg kipróbálhatod a "content aware scalet"...azzal nem változik a kép tartalma csak minimálisan, nagyjából a hátteret húzza/számolja!
  • Spészgószt
    #14916
    tölts le valami gecinagy ÜRES grounge hátteret karc nélkül!!! azt széthúzod annak nem árt annyira, majd karcolás brust szintén töltesz és kész!
  • technodome
    #14915
    Sziasztok.

    Segítség kellene.
    Szeretnék csinálni egy logót, mégpedig egy autós fórumoldalnak.
    Az elképzelésem az lenne ,hogy a fórumozók profilképét kicsiben egy nagy képen összegyűjtve lenne háttérben elől pedig az oldal logója.
    Ezt hogy lehete megoldani a legkönnyebben? Ilyesmi lenne mint a poháron + elől a logó.

  • KILLER2
    #14914
    Kellene kis segítség. Szép nagy nyomtatott képhez (tabló) kéne nekem háttér. A háttér maga meg is van, viszont csak 3648x2736as a kép, nekem viszont legalább az egyik irányba 20000 px körüli méretben kéne. Bármi tipp, hogy hogyan lehetne szépen textúrát csinálni belőle? Ez lenne a kép. Nem nagyon megy a színkülönbségek és a karcok iránya miatt, nagyon látszik, hogy ismétlődik. Esetleg néhány brush-al összedobni valami hasonlót? Ez esetben az alaphátteret hogy "gyártsam le"?
  • Wearwolfff
    #14913
    Szevasztok. Nem olyan rég végeztem egy kis psd tömörítő tesztet. A végeredményt gondoltam megosztom veletek.

  • SZilaJMaGGoT
    #14912
    Jaja, live trace! :D
  • Met
    #14911
    pen tool
  • Spészgószt
    #14910
    illustratorban... :D
    ha ügyes vagy megrajzolod alakzatokkal, vagy livetrace-el vektorizálod és mondhatni kész is!
  • Gis80s
    #14909
    Sziasztok!

    Egy kis segítséget szeretnék kérni a mellékelt képen látható alakzat elkészítéséhez. Ti hogyan csinálnátok meg?
    Segítséget előre is köszönöm!

  • SZilaJMaGGoT
    #14908
    Persze a fotós/retusáló sok esetben átfedéses, de a fotózás pillanatában ki kell verni a fejből a PS-t(kivéve persze ha valamiféle nyersanyag gyűjtésről van szó).
  • SZilaJMaGGoT
    #14907
    Ahogy az előttem hozzászóló írta, teljesen pontos infót adtam... Legalább lőttél volna több fotót amiből belehet pótolni a hiányzó részeket(bár az is elég cigány munka lenne a jelenleg belinkelt képek esetében) a fószer helyére akit "el akarsz tüntetni" a képről.

    És akkor most jön a kioktatás:
    Ahelyett, hogy csodát vársz már akkor úgy kellett volna gondolkodni, hogy olyan fotókat készíts amit aztán normálisan lehet croppolni, nem pedig úgy, hogy majd a jóisten eltünteti róla a nemkívánatos elemeket.
    Elhiszem, hogy sokan voltak de ha olyan jó fotósnak tartod magad, akkor most nem lennének ilyen problémáid. Egy fotós fotósként gondolkodik nem képretusálóként(ergó a maximumot próbálja kihozni magából és a gépéből, nem arra gondol már a fotó ellövése közben, hogy majd photoshoppal kilehet javítani).
  • JagFater
    #14906
    Isten nem akarta, hogy jó képet csináljál. Biztos az volt vele a célja, hogy megtanuld kezelni a fényképezőt és a photosoppot. Szóval ez egy JEL!
    :-)
  • NessieGraf
    #14905
    Teljesen pontos infót kaptál. Honnan vennéd a kitakart alak hiányzó részeit?
  • TopGun
    #14904
    VAZZ! Egy papa latogatason, ahol mindenki a leheto legrosszabbkor lep be eled te hogy csinalnad meg jol? Nem kioktatast kertem hanem segitseget! :(
    Lehet, hogy tudok ugy fotozni mint te...
  • SZilaJMaGGoT
    #14903
    Lehetetlen normálisan megcsinálni... Tanulj fotózni! :D
  • TopGun
    #14902
    Sziasztok! na ezekrol a kepekrol lenne szo amirol mar a #14846-ban irtam, ezekrol kellene eltuntetni a zavaro szemelyeket, konkretan a belogo pasast:

    es a belogo fejet:
  • tmp
    #14901
    Köszi a válaszokat, 150es DPI-nél még elég homályos, kipróbálom az illustrátorral, bár még nem sokat használtam :)
  • MANOWAR
    #14900
    150-es DPI-nél tudsz vele dolgozni?
  • yokel
    #14899
    100x150 cm-es plakit nem szoktak 300dpi-ben csinálni, kb. felébe szokták 100-150dpi.

    Vagy 1:2-be csinálod meg 300dpi-be és azt nagyítják majd fel nyomtatásnál, de a vége ua. lesz. Ekkora plakátokat nem is szoktak 300dpi-be nyomtatni, leveszik a felére amit írtam az elején is 100-150-re.

    Ekkora plaki 300-on több GB-os psd lenne, plána ha több tucat layerből áll.
    Ehhez már NASA erőmű kellene, h dolgozni is lehessen vele, és ne kelljen egy transformnál elmenni KV-zni!


  • Met
    #14898
    Nem tudom, hogy a PS brushjait mennyire eszi meg az Illu de ha máshogy nem megy akkor mentesz egy lehető leg jobb minőségű és nagyságú tiffet a brushról, azt berántod Illuba, be trace-eled és ott a vektoros kép a brushról amit nagyíthatsz amekkorára szeretnéd Illuban.
  • tmp
    #14897
    Új rétegen free transformal felnagyítva az alakzatot elég nagy homályos pacnit kapok. Tudnom kéne hogy kb hány % felel meg a valós %nak. Majd beszúrok egy 5x5ös téglalapot és addig nagyítom még vonalzóval kijön az 5 centi és akkor nagyjából tudni fogom mennyire lenne homályos. De bármilyen okos ötletet szívesen fogadok. köszi az eddigi tippeket.
  • MANOWAR
    #14896
    Nessie értem de azért ekkora eltéréseket nem produkál.(1x1-es vagy 500x500-as ugyan az).
    Tmp ja hogy az ecseteidnek a max mérete nem elég neked. Nem tudom, hogy lehetne freetransform nélkül megoldani hogy ne torzuljon az ecset, esetleg megcsinálod az ecsetet 9 vagy négy részletből(9 vagy 4 külön ecsetből 9-nél az már 20e px-es ecset) amiket egymás mellé rakva adja meg azt amit akarsz vagy vektoros progiba átrakod az ecseted ott felnagyítva szét kapod többre, nem vágom még nem csináltam ilyet. Nagyon úgy néz ki neked a görbékből (vektoros) lenne jó ahogy Met is írta. Nagyon kíváncsi vagyok hogy fogod/juk megoldani PS-ben.
  • tmp
    #14895
    Pontosítok, az alap ecsetek kivételével a többi "saját" ecset használhatatlan méretű.

    Példa

    Itt például villanyoszlopokat "festettem", de ilyen dpi mellett nem tudom semmire sem használni őket. Olyan 72 dpi körül már-már elfogadható nagyságúak.
  • NessieGraf
    #14894
    Mivel a pixel - inch - centiméter átváltás kerekítési eltéréseket okoz, előfordul, nem is ritkán.