17220
  • Spészgószt
    #15053
    akkor kijelölöd amit akarsz, új layer piros háttérszín, ctrl+backspace, kapsz egy teli formát, kijelölést nem szönteted meg, klikk select/modify/ contract 5 pixel ok aztán nyomsz egy sima backspacét és kész a szögletes keret!
  • biomage
    #15052
    ez így majdnem jó, 1 baj van csak, ha nyomok rá bordert akkor a sarkait lekerekíti.
  • Spészgószt
    #15051
    bocs select/modify/feather és border
  • Spészgószt
    #15050
    sőt ha feather is kell rá akkor ugyan úgy mint a border, select/feather 2-3pixel és kész az is!
  • Spészgószt
    #15049
    kijelölöd lasszó, klikk select/border beírod hány pixel legyen a "vastag"
    utána beszinezed olyanra amilyen re akarod és úgy ahogy akarod, legegyszerűbb előtérszín piros ctrl+backspace és kész is!
  • biomage
    #15048
    valszeg piros színű lesz, de a lényeg hogy tudnám ezt megcsinálni?
    Az új layer megvan, a poligon lasso tool a megfelelő az ilyenre?

    Ja hogy a vastag szín, :D úgy tűnik rosszul írtam, mármint a kijelölt terület széle ne olyan legyen mint a belseje, mármint ne legyen átlátszó és kb 5 pixel vastag legyen
  • MANOWAR
    #15047
    A vastag színt nem ismerem én sem...A kijelölt területet belül radírral kitudod törölni ha kívül törli fordítsd meg a kijelölést (Shift+Ctrl+I) radírról vissza váltasz kijelölésre, a kijelölt terület felet jobb klikk és a körvonalazást választod a feljövő ablakban kiválaszthatod hogy milyen vastagságú és színű valamint belülre, középre vagy kívülre szeretnéd-e a vonalat.
  • Spészgószt
    #15046
    A vastag és átlátszó színek milyenek?
  • biomage
    #15045
    Hali

    Jelenleg Cs3 van telepítve, és nagyon nagyon rég használtam, működik megfelelően.
    Van egy kép és szeretném 1 területét, valahogy úgy megjelölni hogy a széle a kijelölt területnek vastag színű legyen és a belseje átlátszó színű.
    Hogy csináljam ezt meg?
  • NessieGraf
    #15044
    Keress másik képet, vagy keress ilyen ruhát gyűrődés nélkül. Arra tedd a mintát, aztán az egészet alakítsd az eredetihez. Ha az alakított réteg átmenetileg részben árlátszó, segíthet.
  • sanya200
    #15043
    hát ez a nehéz benne,próbáltam már régebben de nem ment elég macera.
  • NessieGraf
    #15042
    Lehet, csak jó macerás lesz, főleg az eredetin lévő gyűrődések miatt.
  • sanya200
    #15041
    Jó akkor egy példa.
    ilyen mintát lehet-e ruhára csinálni
    mondjuk erre a képre
  • MANOWAR
    #15040
    naja :)
  • Spészgószt
    #15039
    A ctrl+t rácspontokat lehet növelni valahogy?
    Liquify párty vagyok de ezt sem árt tudni...
  • MANOWAR
    #15038
    Nem igazán értem mit szeretnél a cseppfolyósításnál elvesztettem a fonalat..(biztos az én hibám) de a "rá feszítést" meglehet oldani, jelöld ki a réteget amit rászeretnél tenni helyezd abba a pozicióba ahol neked jó. Ctrl+t (szabad alakítás) majd válaszd fent a hajlítás módot.
    ha nincskép -->> itt
  • Met
    #15037
    1. ugatni a kutya szokott...
    2. az ilyesmi elég tág fogalom, attól hogy guglizol neki egy képet meg benyögöd, hogy ilyesmi nem fogja tudni, hogy arra is oda kell figyelnie a forrás kép és a cél kép között ne legyenek túl nagy eltérések mert akkor egyértelműen látszani fog hogy retusált kép
  • sanya200
    #15036
    Ezt nemrég csináltam még nincs kész teljesen csak azért rakom be hogy lássátok mire gondolok pontosan.Ennél meg tudtam oldani a minta cseppfolyósítását de csak úgy hogy gyorskijelölővel a minta közi részekre kattintottam így csak a keretét húztam át egy másik dokumentumra, azt már tudtam cseppfolyósítani de ez nem megy minden mintánál.
  • sanya200
    #15035
    Sziasztok, egy kérdés.Ps-ben lehet mintát hajlítani,torzítani.Úgy hogy van egy adott felület és arra ráigazítani hogy passzoljon hozzá?Mert ha csak ráteszem akkor az úgy nem jó.
  • JagFater
    #15034
    Hát akkor lehet jobb képet keresni, nem beugatni...

    Egyébként olvasni egyik sem tud. Azt írtam, hogy ilyesmi képet keresnék, nem azt, hogy ezt használja.
  • Met
    #15033
    pedig igaza van :)
  • Spészgószt
    #15032
    Hát pont ez a baj!
    Már a cs4 ben sem úgy működött ahogy kéne!!!!!

  • JagFater
    #15031
    Dehogynem, annak úgy kell működnie, ahogy a CS4-ben is.
  • moyothomas
    #15030
    Sajnos nem működik a transparency!!
  • JagFater
    #15029
    Most ezt komolyan? Tehát így ebbe belekötsz? :-D
  • pxxl
    #15028
    "tudom hogy motorozáshoz kell a kabát" akkor meg? :D most jött/megy azért van rajta.
  • hungary27
    #15027
    Csak az a baj hogy amit te linkeltél kép ott rövidujjúban vannak. A motoros pedig börszerkóban? (tudom hogy motorozáshoz kell a kabát)
  • Spészgószt
    #15026
    drop shadow val jobban meg lehet csinálni!
    Oriok ezt már a múltkor leírtam neked hogy kell!!!
  • MANOWAR
    #15025
    off
    Van-e rá lehetőség, hogy gmail-ben az összes ki/bejövő leveleimből egy lapon vagy összegezve megnézhessem a bennük lévő összes képet valahogy? Kb: 4-500 lenne :(
    /off
  • MANOWAR
    #15024
    Az árnyékot nem kell átvinni, az új képen megcsinálod kopizod majd rasztelizálod és az új környezethez igazíthatod, az első képről az eredeti árnyékot meg leveszed, így az általad alakított fog csak rajta maradni.
  • Orionk
    #15023
    A füves árnyékra nem is gondoltam :D

    köszi az anyagot jónak tűnik. Tanulmányozni fogom, és jelentkezem, ha megakadnék :)
  • JagFater
    #15022
    Nem olyan bonyolult, csak szépen kell csinálni.

    Vagy szted a betonon hogy fog kinézni a füves árnyék? :-)
  • Orionk
    #15021
    és az árnyékot hogyan csináljam?

    Amikor már a pen tool-al körbejelöltem, és kivágtam árnyék nélkül, akkor ráteszem a másik képre, és ott nekem kell az árnyékot odarajzolni? :O

    mert szerintem az baromi nehéz árnyékot valóságosra rajzolni.
  • JagFater
    #15020
    quick selection-el ezt nem fogod tudni megcsinálni. Pen tool-al kell szépen körbejelölni árnyék nélkül.
  • Orionk
    #15019
    Mindent, a motort, az embert, és az árnyékokat is egyben quick selection tool-al vágjam körbe?, és mehet egy másik képre?

    köszi

    #15018: köszi
  • JagFater
    #15018
    Én valami ilyesmi képet keresnék.
  • MANOWAR
    #15017
    Én a helyedben fognám az emberkét motorostul és egy másik képre raknám, no persze nem XP lankás háttére :), annyi hogy az árnyékokra figyelj oda. és szabad a vásár.
  • Orionk
    #15016
    Szóval erről a Képről lenne szó

    Ennél a képnél szeretném a házat eltüntetni, mert nem valami szép, és a helyére valami mást.

    Milyen ötletetek van?

    köszi
  • Spészgószt
    #15015
    cs3 ban ha bepipáltad a transparency-t, akkor csinált egy KÜLÖN gradient MASKOT, cs4ben nemtom, de erre voltam kiváncsi, hogy cs5ben másnál működik e, vagy kivették "ezt is"...!
  • JagFater
    #15014
    Cs4-em van, de a transparency az annyit tesz, hogy tudsz átlátszó gradientet húzni. Nem rakja külön mask-ra. Cs5-ben ez másképp van?