17220
  • Orionk
    #15013
    Oké, oké... mondtam már, hogy én nem használom PS-t, csak ha magamnak kitalálok valamit. :)

    Nálam működik a gradient tool.

    Lehet, hogy nálad rossz valami.
  • pxxl
    #15012
    de ha erre nem jön rá, akkor is ott van a layer style-ban :D
  • Spészgószt
    #15011
    Ezt nem kellett volna
    shift+G vagy jobb klikk a paint bucketre és ott van!!!
  • Orionk
    #15010
    NINCS CS5 ben Gradient tool
  • Orionk
    #15009
    Nekem CS5 van fent, de nincs gradient tool.
    G-re a Paint Bucket tool van beépítve.

    A Window menüben nincs gradient tool.
  • Spészgószt
    #15008
    Ki használ CS5-öt???
    Akinek az van, próbálja már ki a következőt:
    Gradient tool kiválaszt,felső menüjében transparency bepipa, húzol egyet a képre....és mi történik arra lennék kíváncsi! Elvileg ilyenkor a gradient réteget maszkra tenné...de nálam sehogy nem csinálja!!!
    Arra lennék kiváncsi másnál sem műxik azaz alapvetően rossz a funkció a cs5ben vagy az én készülékemben van a hiba?!
  • bbeni93
    #15007
    Üdv!

    Valaki tudna segíteni? Egy képről szeretném eltűntetni magamat a második feléről illetve középen az alsó kis napot, így:

    http://www.kephost.com/images4/2011/4/6/g67l5ejumuzfk5veqbw3.jpg

    Meglehetne oldani, hogy helyettem a kép második felén folytatódjon helyettem enyhén a tüzes felhő effektus? De úgyis tökéletes ha végén már elkezd sötétülni a kép, és a legvégén már teljesen fekete lesz.

    Itt az origi kép:



    Köszönöm előre is!
  • Spészgószt
    #15006
    jah a felbontást kihagytam... :D mindenképpen nagyobbat keress mint amin te vagy!!! kicsinyíteni tudod a hátteret de ha nagyítod szétesik a kép!
  • Spészgószt
    #15005
    Mindenképpen a perspektíva alapján keress hátteret!!!
    és a fények is fontosak, bár azokat lehet manipulálni utólag
  • Orionk
    #15004
    Hy!

    Ha van egy fényképetek, amin ti vagytok rajta, és az utcán vagytok lefényképezve,
    de a háttér nem megfelelő, mert egy nem szép ház van a háttérben,
    akkor hogyan kerestek háttérképet?

    Quickselection tool-al pedig rá birnám tenni a háttérképre a sajátomat.

    köszi
  • Orionk
    #15003
    Azért keresek ilyen összehasonlításokat, mert készítenem kell egy ilyen összehasonlító házi dolgozatot.
    Gondoltam, hogy megkérdezlek benneteket ebben a topic-ban hiszen, többetek már régóta használ PS-t, és hátha tudtok ilyen írásokat.

    Egyébként ez is jó, amit linkeltél, köszi. Ebből is tudok "falatozni" :)
  • JagFater
    #15002
    Google első találat...
    Amúgy ha ps-re vagy szokva, szívni fogsz vele.

    Mire akarod használni?
  • Orionk
    #15001
    Sziasztok !

    Egy kis segítséget kérnék.
    A PS egy fizetős képszerkesztő program.

    Vannak ingyenes képszerkesztő programok is, mint pl.: PhotoScape, GIMP2

    Nekem egy olyan információra lenne szükségem, ahol össze van hasonlítva egy ilyen ingyenes képszerkesztő program és a fizetős PS.
    Össze van hasonlítva tulajdonságaiban, hogy pl. mit lehet egyikban és mit a másikban. Az összehasonlítás végén pedig ki van elemezve, hogy miért érdemes megvenni a fizetőset, és miért érdemes inkább ingyeneset használni.
    Akár, ha tudtok valami dokumentumot, jegyzetet, honlapot, vagy bármit, ahol van ilyen leírás, azt nagy segítség lenne.


    A PS fizetős, most tekintsünk el attól, hogy kalóz torrent verziókat le lehet tölteni, és akkor nem fizet senki. Alapvetően fizetős.

    köszi szépen.

    Üdv.,
  • sanya200
    #15000
    Sziasztok, egy rövid kérdés, ha egy szöveget alakítók pl hajlítás-torzítás..stb azt utána már nem lehet használni a repoussé-nál.Szeretnék 3d-s szöveget de a felület miatt hajlítani kell meg miegymás azért érdekelne.Hogyha elhajlítom simán akkor utána már nem lehet 3d-ben használni?
  • RaZoK
    #14999
    hi, egy kis segítséget kérhetek?

    ezt a két átmenetet nem tudom átkonvertálni CMYK-ba...:S

    próbáltam már ezeregy dolog (color balance, mixer, webes paletta) sehol semmi, nincs ilyen szín? :O

  • pxxl
    #14998
    atw-s link miatt. sok topikban van így, ahol atw-ről linkelnek valamit.
  • MANOWAR
    #14997
    A másik PS topikra nekem a nod32 IFrame.B.gen virust ír ki tegnap óta és letiltja esetleg valaki találkozott ilyennel?
  • Spészgószt
    #14996
    tudja valaki PS-ben hogy kell méretarányosan beilleszteni???
    Azaz ha ctrl+v-t nyomok, akkor az adott layer méretére ugorjon a beillesztett kép, ne kelljen még utána ctrl+tvel lekicsinyíteni/nagyítani!
    nem a ctrl+shift+v mert az csak középre teszi.
  • technodome
    #14995
    Ezer köszönet a linkért. Szétkapom az órát és akkor beszkennelem. Köszi
  • raptorjesus
    #14994
    2.
  • hungary27
    #14993
  • pxxl
    #14992
    én anno az 1.4-es civic-re gyártottam egyedit, és felskáláztam 320-ig :D de azt mondták, hogy neeee nemááá gáááz :D
  • yokel
    #14991
    Áááá, csak eljátszottam a gondolattal...

    Amúgy itt egy jó példa, h mit lehet ilyenekből kihozni:

    1. eredeti számlap
    2. egyedi 1
    3. egyedi 2
    4. egyedi 3

    Na jó off vége!
  • Gis80s
    #14990
    Na igen, itthon ilyenből megélni még akkor sem lehetne, ha Te árulnál egyedül ilyet. A elkészítés nem egy nagy történet, csak mindenképpen kell egy alap, ami alapján be lehet lőni a méreteket...mert ha nem pontos, akkor azért gáz, hiába néz ki jól.
    Amikor meg már megvan autóként az összes méret...na onnantól meg pláne zöld a pálya. Szólj, ha tervezel ilyesmibe belevágni, tudok adni két szorgos kezet... :)
  • yokel
    #14989
    Hehe...

    Hát igen, ennyi pénzért lehet, h ilyenekkel kéne foglalkoznom mellékesbe?! Hmm-hmm

    Kicsit utánanéztem neten, mennyire elterjedt ez az egyedi számlaposdi és hát legfőképp külföldön van ennek piaca, szal érdekes dolgokat lehetne ilyenekből kihozni, ha van egy kis fantáziája az embernek.
    Gyorsan ki is próbáltam illuba mennyire bonyi ilyeneket csinálni, hát nem túl nagy erőfeszítés, főleg ha van hozzá 1:1-es minta és utána már csak a képzelet szab határt hogy nézzen ki az egyedi számlap.

    Ebből kiindulva összedobtam egy kicsit továbbgondolva a dolgot egy ilyet meg egy ilyet
  • Gis80s
    #14988
    Hűh szaki...én nem vagyok az autótuningolás ellen, de azért 17.5-ért inkább ott rohadjon meg a kocsiban az eredeti számlap
  • pxxl
    #14987
    kezdjük úgy, hogy kiveszed az órát, az órából a számlapot, azt beszkennel(tet)ed 300 dpi-ben aztán linkeled a képed ide :)
  • yokel
    #14986
    Gondolom vmi ilyesmit szeretnél Te is csinálni...

    A legjobb az lenne, ha az eredeti számlapokat kiszerelnéd és beszkennelnéd 1:1-be és az alapján megcsinálni az egyedi számlapokat, mert ilyen 100x60 px-es kis képekből nincs értelme, mert ha nem lesz pontos a skálázás rajta, "csalni fog" az óra.

    Vagy egyszerűen veszel egy újat.
  • slybacsi
    #14985
    megoldódott a dolog :)
  • slybacsi
    #14984
    sziasztok! egy kis segítségre lenne szükségem. a Photoshop CS4 nem nyitja meg a RAW file-okat és nem tudom miért teszi ezt. a CF kártyán két különböző géppel készült képek vannak, Canon 30D-vel és 50D-vel. amiket a 30D-vel csináltam, azokat gond nélkül megnyitja, de az 50D-vel készült 18-20megás fileokat nem akarja... mi lehet a gond?
  • technodome
    #14983
    Értelek és köszönöm a hozzászólásokat. Igazából úgy gondoltam hogy ha esetleg meglenne a kész minta akkor tudnék tovább lépni, úgymond kinyomtatni. Az hogy milyen papírra az, akkor derülne ki, elsődlegesen fotópapírra gondoltam de majd gyakorlatban kiderül. :) Van egy fölösleges órám amivel tudok próbálkozni, így ha esetleg nem jön össze akkor sincs nagy gáz . Ezt találtam : sajnos nem sokat lehet találni. Az utóbb 3 kép úgymond példa volt hogy a 3ból kellene egy .
  • MANOWAR
    #14982
    Nem tudom mennyire értesz vagy nem értesz hozzá nem okoskodásból válaszoltam ilyen hosszan hanem segítségként, hogy minimum mire kell számolnod. A másik fele hogy adamka368nál egy kivet alkatrész fotója volt közelről aminek a lekoppintása 10 perc, te viszont 3 különböző lasztit dobtál fel más-más szögből és távolságból(az alsó sincs szemben)gondolom nem kell mondani milyen ha 2-3-4 mm hiányzik valamelyik szélről.De sok szerencsét hozzá.
  • raptorjesus
    #14981
    Az a baj, hogy ha látványosat akarsz akkor nem fénymásoló papírra kell nyomtatnod hanem pl fotópapírra, vagy dekor cégnél spéci festékkel dolgozó géppel.
    Az arányok elkészítéshez pl a legalsó linkelt képen jó lenne ha megmérnéd a km számláló melletti kijelző szélességét mm-ben.
    Akkor legalább raster image fájlként a méreteket meg lehetne csinálni. A PS-hoz meg csak türelem kell.
  • technodome
    #14980
    köszönöm de a szerelés nekem a kevesebbik gond. azt megoldom. Azért köszi a választ elég lett volna egy nem is
  • MANOWAR
    #14979
    Én biztos nem, esetleg akinek van kedve hozzá. Ahogy néztem az oldalon ~10-12 körül kicserélik és be is ledezik és színezik. Ha tudod a pontos méretét kinyomtatod persze nem papírra..., de még akkor is szét kell kapni a műszer falat, az új elektromos részeket bekötni rögzíteni, stb. Szerintem nem éri meg házilag csináltatni. Nem vagyok autószerelő sem autóvillanyász de szerintem ez nem olyan egyszerű dolog mint egy elem csere.
  • technodome
    #14978
    sziasztok.

    Segítség szeretnék kérni. szeretnék egyedi számlapot a corsámba. Ehhez kellene grafikailag és szerkezetileg segítség. Vanna képeim. Adott egy minta ami alapján lehetne dolgozni. Adott egy kék színű amilyet én is szeretnék (minta a mellékelt képen) és a gyári órám. Esetleg ebből meg lehetne oldani a dolgot ?
    Kék háttér,fehér számok, esetleg középen vmi corsa felirat.
    Igazából méretet nem tudok pontosan hogy mekkora az eredeti órának illetve üzemanyag és hőfokjelzőnek de az majd egy másik kérdés lesz h nyomtatásnál hogy állítom be a méreteket.



  • technodome
    #14977
    Kedves Adam. A km órádba szeretnéd a lentebb készített háttereket? Hogyan akarod kivitelezni? Én is gondolkodtam rajta h (b corsa) a km órámnak csinálok/tatok vmi egyedibb hátlapot de vmiért ez elmaradt.
    Milyen lapra fogod nyomtatni? Pontos méretet hogy adsz meg?

    Esetleg vki tudna nekem segíteni az elkészítésben ha adok mintát + elképzelész? :)
  • raptorjesus
    #14976
  • MANOWAR
    #14975
    Nincs mit bocsesz délelőtt nem értem rá :(
  • adamka368
    #14974
    Köszönöm nagyon nagy lett! Állati jó!