17220
  • NessieGraf
    #15093
    Én tintasugaras Canon nyomtatót használok. Az hozzárendelhető színprofilban PS-hez. Azt nyomja, amit látok.
  • MANOWAR
    #15092
    Most vagy hülyeségeket írtam, vagy mindenki leszarja.
    A megoldás nem kell nyomtatni.
  • Spészgószt
    #15091
    én azt csak akkor nyitom meg, ha véletlen melléklikkelek a megnyitásnál Miért ne pont az Open alatt van az a rohadás open in bridge...
  • Met
    #15090
    Úgy hallottam az Adobe Bridge-el is lehet méretezni, de azt nem próbáltam.
  • Spészgószt
    #15089
    fast stone a legjobb ha egyszerűbb batch feladatot akarsz!
    PSben kicsit körülményesebb!
    kell egy actiont csinálni rá majd batch convert és megadod a mappát aztán mehet.
  • acsati
    #15088
    bár igy is jó, köszi!
  • acsati
    #15087
    huh én az átméretezés alatt arra gondoltam hogy pixelbeli változást. vagy azt is tud a progi csak nem találtam? :D
  • Met
    #15086
    nem kell hozzá ps, én ezt használom
  • acsati
    #15085
    sziasztok
    azt szeretném kérdezni, hogy ps-ben hogyan lehet több képet egyszerre átméretezni? sok kép van és nem egyesével akarom őket méretezgetni.
  • MANOWAR
    #15084
    Gyorsba összedobtam egy kis nézni valót az előzőhöz:





    rgb nyomtatva:



  • MANOWAR
    #15083
    Érdekes téma ki kellene vesézni :)
    "Az rgb mindig sötétebb színt ad vissza" ez így van már ha nyomtatásról beszélünk viszont a CMYK-hoz képest RGB-be dolgozni ég és föld, legalábbis szvsz mert a színek RGB-be "tiszták" élesek. Attól függően, hogy szubtraktív vagy additív a színkeverés olyan is lesz a papíron a végeredmény.
    PS help-ben:
    "Ha a kép RGB módban van, ne konvertálja a dokumentumot CMYK módba, ha asztali nyomtatón kívánja nyomtatni. Kizárólag RGB módban dolgozzon. Az asztali nyomtatók általában úgy vannak konfigurálva, hogy RGB formátumú adatokat fogadjanak, és azokat egy belső szoftverrel konvertálják CMYK formátumba. Ha CMYK formátumú adatokat küld egy ilyen nyomtatónak, a legtöbb asztali nyomtató ennek ellenére elvégzi az átalakítást, aminek előre megjósolhatatlan eredményei lehetnek."
    Hát köszönjük szépen fuck, nem vagyok tisztában azzal sem, hogy cmyk-ból van-e több fajta leképzés (típus) a csatorna számokon kívül mint az rgb-nél, vagy nem kell ilyen mélyen foglalkozni vele DE pedig csak kellene mert a végeredmény nem ugyanaz a kettőnél. Dolgoz rgb-be majd a nyomtató elintézi az át konvertálást lol ha meg cmyk-ba dolgozol akkor a nyomtató úgyis azt is átkonvertálja a saját szájíze szerint.?. Ott a másik kérdés, hogy kalibráld a monitort cmyk-hoz mivel az a tuti a végeredményhez mert szemre egy teszt szerint (akár OS belső) szerintem nem sokat ér, milyen megbízható elfogadott szoftverrel? Lenne még vagy egy tucat kérdésem de jobb lenne egy könyv, ebook vagy mit tudom én, na meg persze azok tanácsa akik évek óta benne vannak.(már pedig itt vannak egy páran)
  • moyothomas
    #15082
    A portable olyan, mint az ukrán parfüm.
    Külsőre nagyon hasonlít, de a minősége...
  • moyothomas
    #15081
    Színek:
    a monitort célszerű kalibrálni, legalábbis, ha nem egyszeri alkalomról van szó. Az rgb mindig sötétebb színt ad vissza, de ahogy vki írta, nyomda gépek cmyk-t kezelnek.
  • moyothomas
    #15080
    Font készletet lehet installálni, csak felesleges.
    Én 25éve simán bemásolom a font könyvtárba és teljesen ugyanaz.
    És ez bármilyen fontra igaz. Nekem 1090típus van fent és soha
    az xp alatt sem és a win7 alatt sem volt problémám!

  • papi08
    #15079
    Annak örülök is...lenne itt szentségelés az biztos..:D
  • Met
    #15078
    Valószínűleg nem azt használod amit ő vagy én próbáltam.
    Örülj neki, hogy idáig még nem kellett volna az a funkciója amit kigyomláltak belőle :)
  • papi08
    #15077
    Ez szerintem teljesen helytelen. Több hónapja használok Portable CS3-at, egyszer nem volt vele gondom. Tökéletes munkára, és fontkezelésre egyaránt! :)
  • Met
    #15076
    Ezek a portable cuccok azért vannak, hogy meg tudd nézni a file-t vagy elmentsd más formátumba, munkára alkalmatlanok.
  • yokel
    #15075
    Nálad a pont!
    Mert tényleg "ez a baja". Ehhez a portable PS CS3-hoz nekem is volt szerencsém...

    #15067: Szerezz be másik verziót belőle, mert ezzel sose fog menni a fontkezelés!
  • artschi
    #15074
    Telepítés xp alatt: vezérlőpult/betűtípusok
    azon belül file/install new fonts

    Win7 alatt is gondolom hasonló lehet.
  • Met
    #15073
    Fontot nem másolgatunk hanem telepítünk

    Én egyszer próbáltam portable progit, ezt a hibát dobta, azóta nem néztem.
    Esetleg keress egy másik verziót hátha az nem bugos.
  • morcosqtya
    #15072
    A neten ilyeneket írnak, hogy egyenként rakjam újra a fontokat a windows-ban...
    aha.
    624 db file van a windows/font mappában. Nyilván egyenként fogom újrarakni..
    És egyébként is mi az hogy újratelepíteni egy fontot????? TELEPÍTENI?? Nem csak bemásolni a font könyvtárba?? (miután friss windows, friss fontkészlet, én itt semmit nem telepítettem...) ki tudom törölni, meg visszamásolni, ennyi.

    Hogy lehet ezt megoldani?
  • morcosqtya
    #15071
    Na jó de rajtam kívül meg X embernek megy...
    Ettől még miért ne működne??
  • Met
    #15070
    akkor itt a problem
  • morcosqtya
    #15069
    de.
  • Met
    #15068
    ez nem portable CS3?
  • morcosqtya
    #15067
    Fontkészletet nem tudja betölteni, vagy mi itt a gondja??

  • Dobronski
    #15066
    buzis színek.
  • MANOWAR
    #15065
    Jeszus de undorító cmyk-ba dolgozni, nagyon gázosak a színek vagy a monitorom szar vagy tényleg nem jó vele...?.....
  • MANOWAR
    #15064
    -afa es megyek :D
  • pxxl
    #15063
    mi most ilyet használunk

    Epson Stylus Pro 4000


    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A5 800Ft, A4 1500Ft, A3 3000Ft +ÁFA
  • MANOWAR
    #15062
    Ok, nem probléma leszaladok a sarki fűszereshez és veszek gyorsan egy plotert :D(megoldottam)
  • pxxl
    #15061
    ha nyomdába viszed, akkor eleve cmyk-ba kellene dolgzni :D

    ha (kb) kalibrált a monitorod, akkor ugyanazt kell hogy visszaadják amit készítettél.

    a nyomtatás meg teljesen printer, papír, tinta függö, arra nem lehet építeni, csak megmutatni a megrendelőnek, hogy na ilyen összerakva, de NEM ilyen lesz a színe, csak tájékoztató jellegű, ami kék az kék a zöld meg zöld :) ha színhelyes minta kell, akkor kell kérni proof-ot, vagy komolyabb, drágább melóknál próbanyomat, illetve ívindításra oda lehet menni.
  • MANOWAR
    #15060
    Ha nyomdába viszem ott is sötétebb lesz a végeredmény?
  • biomage
    #15059
    kösz
  • MANOWAR
    #15058
    Ooops elkerülte a figyelmem az a lehetőség, ne kérdezd hogy. :D
    Mi a tapasztalatod ha világosítod nagyjából ugyan az lesz a végeredmény egy másik nyomtatón vagy abszolút printer függő?
  • pxxl
    #15057
    save as... vagy don't flatten cmyk-re váltáskor? :D
  • MANOWAR
    #15056
    Köszi, a világosítás lesz. Az alap rgb beállítás miatt nem akarom cmyk-ra váltani mert akkor léjörmördzs lesz :D
  • pxxl
    #15055
    nyomtass cmyk-t, elvégre a nyomtatóban nem rgb festék van :)

    meg ki kell/lehet kisérletezni, hogy mennyire világosítsd fel a képet nyomtatáshoz. nálunk is ez van, az egyik nyomtató alapból sötétet nyom, és muszáj világosítani, mégha kalibrált monitoron fakónak is tűnik, nyomtatáskor úgy lesz jó :S
    aztán ha előkerül a kalibrált proof nyomtató akkor meg az eredetit használjuk :D
  • MANOWAR
    #15054
    Srácok milyen megoldást tudtok javasolni, hogy a legjobban adja vissza a PS-ben készített (rgb-s 8 bites) képet az otthoni nyomtató? Nagyon sötét a végeredmény... ha lehet olyan válaszoljon aki tényleg vágja nem csak találgat :)Köszöntem