17220
  • Spészgószt
    #15213
    mert az az inteligens segédvonal nem a sima segédvonal!
  • Nikolett1
    #15212
    Sziasztok!
    Segítséget szeretnék kérni abban hogy amikor segédvonalakkal dolgozom és pl egy lekerekített téglalapot szeretnék pontosan elkezdeni a segédvonaltól a kurzorom miért nem színeződik el. Nem tudok pontos lenni ha nem látom hogy mikor vagyok a segédvonalnál. Milyen beállítást ronthattam el?
  • sanya200
    #15211
    Lehet, elnézést nem nagyon járok fel ide csak ritkán, meg már el is felejtettem hogy linkeltem.
  • LaliK
    #15210
    Az összeset linkelted legalább háromszor már ebbe a topicba.
    Ha a továbbiakban is szeretnél, kérlek ide.
  • sanya200
    #15209
    Nem, de így sokkal jobban kitudok bontakozni, azt nem szeretem hogy sose találok olyan képet ami jó lenne.Ha van egy jó ötletem tuti hogy nem találok hozzá képet, vagy nem jó pózba van vagy vmi más miatt.
    De itt van az összes jobb képem a nagy része ps, daz3d-ből csak 3 képem van fent a többi ps, 1-2 kivétellel.
    devianart
  • hungary27
    #15208
    és ez photoshop?
  • sanya200
    #15207
    Azt mondjuk hozzáteszem hogy magát a karaktert nem én csináltam, vannak letölthető cuccok, rengeteg ehhez a progihoz, modellek ruhák...stb.De tudom alakítani az arcát a szemét vagy bármit rajta.Szedtem le hozzá ilyen szerkesztőt amivel egy csomó mindent lehet csinálni.Pl szem-száj-orr...stb ezeket is tudom szerkeszteni.Meg persze a fényeket beállítani azon sok múlik, azzal megy el a sok idő mire megtalálom az ideális beállítást.
    Ilyenek vannak hozzá.
    daz 3d modells
  • pxxl
    #15206
    ahm királyos :D
  • sanya200
    #15205
    A háttér a tetkó meg apróbb javítások itt ott.Amúgy maga a renderelés is az enyém nem úgy mentettem le egy oldalról.Daz3d-vel csináltam, rá is ment egy fél nap simán.
  • pxxl
    #15204
    ezeken am mi a ps-ezett rész?
  • Spészgószt
    #15203
    Jó!
    csak a "csillagok" túl egyformák és élesek....valamint ismét az a cigifüst feeling....
  • sanya200
    #15202
    És ez?
    kép
  • pxxl
    #15201
    én kétszer is :D jobb és balban is oltottam már el, látszik is a nyoma
  • acsati
    #15200
    köszi a gyors választ!
  • hungary27
    #15199
    Körbe pen toolozod az alakzatot. Nyomsz T betőt és a pen tool vonalra viszad a szövegírás jelét. És egyből a pen toolra ír.
  • hungary27
    #15198
    pen toolra tudsz.
  • acsati
    #15197
    sziasztok. tud valaki adni egy tutorialt, hogy hogyan tudok szöveget írni egy körvonalra? egy kör külső részére kéne
  • MANOWAR
    #15196
    Ki volt az a marha aki a tenyerébe oltotta a csikket? xD
  • sanya200
    #15195
    És ez?Egy régebbi képem, tulajdonképpen az első.
    kép
    A másik inkább látvány szempontjából csináltam a tenyerében a fény elvileg azé az effekté lett volna csak lehet kicsit erős lett.A ruha meg nem simul rá teljesen a karakterre, főleg a csuklya a többi az aránylag jó.A kard meg így sikerült van benne egy kis metál színátmenet, az erősíti a fényét,Mondjuk alapból raktam mögé fényforrást de csak azért hogy ne legyen olyan üres.Nem a realizmust néztem benne hanem hogy látványos legyen.
  • JagFater
    #15194
    "A csöcse is kicsi :D"

    Szakmai ártalom. :-)
  • Spészgószt
    #15193
    A fények és árnyékok gázak!
    A csaj vállán ott a kard árnyéka de a fény a kezéből jön...illetve a kardon is úgy néz ki mintha a háta mögül jönne a fény!
    A csöcse is kicsi :D ahhoz képest hogy a ruha mekkora, sőt még árnyékot is vet a ruha a mellére?! szóval picit zavaros fényelés szempontjából...
    amúgy nem rossz! :)
  • sanya200
    #15192
    akkor elnézést, elnéztem már este van.
    De ha már itt vagyok kikérném a véleményeteket.Nem teljesen PS munka csak finomítottam vele itt-ott.Pl a kard fényezése meg az effect a keze felett.Bár az nem az enyém az egy brush úgy szedtem le.
    kép
  • Spészgószt
    #15191
    NEM neked írtam!
  • sanya200
    #15190
    Ez nem plugin ez alapból benne van csak valamiért nem akar menni.
  • Spészgószt
    #15189
    próbálkozz tovább
    nem tom miről van szó mert ilyen téren plugin ellenes vagyok :D azok csak több kárt csinálnak mint hasznot...
  • sanya200
    #15188
    próbálkozok vele még mert tényleg kéne ez a funkció.
  • Shortstop
    #15187
    Sziasztok!

    Valaki le tudná írni hogy tudom a Lightroomban lévő creamtone hatást előidézni PS-ben a Nik's Silver Efexszel? A tónusoknál mikor színt lehet állítani valahogy sehogy sem tudom eltalálni...
  • Spészgószt
    #15186
    Sok érdekes dolgot tud művelni a PS minden OK nélkül...
    ha esetleg lesz elég türelmed, kitartásod és sikerül megtalálni a megoldást, majd azért írd meg ...érdekel
  • sanya200
    #15185
    Nem vágom hogy miért ha minden deafult-on van nem értem miért nem jó.
  • Spészgószt
    #15184
    nálunk is ezt csinálja az egyik gép
    múltkor ment most már nem, én otthagytam a gecibe majd he eszébe jut megjavul ha elkezded buherálni csak rontasz a helyzeten :D
  • MANOWAR
    #15183
    Image/Mode/RGB color megvolt?
  • sanya200
    #15182
    alapból ha rákattintok akkor ilyen stop jelet rak be, mintha nem lenne elérhető vagy le lenne tiltva a funkció.Egy rétegen se működik akár zárt akár nem.
  • MANOWAR
    #15181
    nincs lakat valamelyik rétegen?
  • MANOWAR
    #15180
    Menet közben tudnád forgatni a képet? Úgy értem nem menüből hanem pl gyorsbill+egér vagy tollal?
  • sanya200
    #15179
    Hát nézegettem a drivert abba nincs ilyesmi beállítás, meg a múltkor ment akkor jó volt.A vga meg elég kell legyen egy radeon hd5770/1GB vga-m van.Nemrég újra raktam a rendszert is de ugyan úgy nem megy, pedig fontos lenne mert van mause pan-em is direkt a ps-hez vettem, és vannak olyan ívek amik nem esnek kézre, akkor szoktam elforgatni de most nem megy
  • MANOWAR
    #15178
    csak PS újra indítás után érvényesül az OpenGL, ha ennek ellenére sem akkor lehet gyenge a videokártyád vagy annak beállításai között engedélyezni kell vagy driver csere után restart, Ps-ben Opengl pipa majd azt is indísd újra vagy nemtudom xD
  • sanya200
    #15177
    Sziasztok, remélem tudtok segíteni.A ps-ben van egy kis gondom, mégpedig hogy nem tudom forgatni a képet(R).Azt írja ki hogy
    "Nem lehetett az utasítást teljesíteni, mert csak olyan dokumentumokban működik, amelynél engedélyezve van az OpenGl."
    De a beállítások/teljesítmény opcióban be van pipálva az "OpenGl rajzolás engedélyezése".Ilyenkor mit tudok tenni?3 vga driverrel is próbáltam 11.3-11.4-10.8.A ps felismeri a vga-t is rendesen.
  • pxxl
    #15176
    gradient tool
  • technodome
    #15175
    Sziasztok. Abban kérnék segítséget, hogy lehet a legegyszerűbben megoldani azt hogy: lenne egy 10x10cm es kockám aminek a teteje piros az alja kék lenne. eddig nem is olyan nehéz de a lényeg az lenne hogy középre haladva halványodnának a színek. Hőfokszabályzó mögé kellene, ahol tekergetős a mutató! Felfelé lenne a meleg szín , lefelé a hideg. Ebben tudna nekem segíteni vki?

    Köszönöm
  • Wreck86
    #15174
    Tök jó! Köszi.