17220
  • Met
    #15253
    sajnos ezek a "versenyek" tényleg ilyenek :S
  • JagFater
    #15252
    7-es b+ mekkora. :-DDD
  • Spészgószt
    #15251
    hááát ezen úgyis az nyer akinek több spanja vót'ol a ... plakátjára.
    Kb talán a 10es ami plakátnak néz ki....a többi...
    szerintem...
  • hugoagagyilo
    #15250
    Sziasztok!
    Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy szakmai szemmel szavazzatok egy plakátverseny munkáira.Persze ne várjatok über brutál dolgokat csak arra kellene voksolni amelyik valamennyire megfog benneteket és látjátok hogy van benne ötlet és munka.Csak 38 kép közül kellene egyet választani.Köszi előre is . Ligainfók Plakátverseny
  • Met
    #15249
    Ha tudod próbáld ki a méretet mert nem pont egyformák a tokok.
  • Grove4
    #15248
    Nagyon köszönöm.
  • Met
    #15247
    12x12cm, 300 dpi
  • Grove4
    #15246
    Sziasztok cd borítót szeretnék (tudjátok azt a négyzet alakút :D)készíteni PS-sel, de nem tudom, hogy hányszor x hány képpont a szabvány. Ezt meg tudnátok mondani?? Köszönöm.
  • pxxl
    #15245
    fasza a digit táblája :D
  • Charlie007
    #15244
    Szia.
    Köszi a választ de sajnos ez a megoldás nem jó.
    Lightroom, csak az általad véghezvitt beállításokat szinkronizálja rá a többi képre.
    Exposureel csak négyet léptethetsz plusz-mínusz, így a hibásan exponált fotóhoz ugyan annyit ad hozza mint a jól exponálthoz.
    Az-az minden marad ugyan az.
    Pont ezért kéne valami progi amivel az egyik kép hisztogramját ráerőltethetném, másolhatnám a hibás képére.

  • Spészgószt
    #15243
    ami neked inkább kell az a Lightroom ott lehet tömegesen szerkesztgetni ilyen témára pont jó!
    Vagy ha kicsit jobban beleásod magad a PS-be akkor a Camera Raw használatát nézd át, ott a NYERS képeket tudod szerkeszteni amit a gép elront!!!
    Igen megcsinálod beállítod az elsőt és ráhúzza a többire is!
  • Charlie007
    #15242
    Sziasztok.

    Remélem jó helyen járok és itt találok segítséget.

    Problémám az volna, hogy sok fotót készítek egy témáról hosszú záridővel.

    Így a gépnek van egy minimális hibázása és nem minden kép egyformán exponált.

    Igaz minimális eltérés van, de szemre, kézzel javítani nem a legjobb.

    Sajnos PS-t nem ismerem annyira, hogy képes e a jól exponált fotó hisztogramját rászinkronizálni a másik képre.

    Lényeges része, hogy az első fotó legyen az alap és az nem módosuljon semmit.

    Ha esetlegesen Ps-el ez nem megoldható, tudtok mondani olyan programot ami képes erre?

    Segítséget előre is köszönöm.

    Üdv.

    Charlie
  • hungary27
    #15241
  • JagFater
    #15240
    Jól nyomja a tata. :-)
  • MANOWAR
    #15239
    Fémes effekt rajzolás -->> iron man kb a 7. perctől.
  • pxxl
    #15238
    asddsa
  • sanya200
    #15237
    Sziasztok, szeretnék fémes felületeket csinálni tudtok valami tutorialt hozzá?
    Starcraft 2 avatart szeretnék készíteni, de nem akarok másolni hanem sajátot szeretnék csinálni.Ilyen minőségben mint ami a hivatalos oldalon található.
    ilyesmit
    Ja és még mindig nem tudtok megoldást a kép elforgatására, felraktam a cs5.1-et de ugyanaz a hiba, az OpenGl miatt nem engedi.
  • Spészgószt
    #15236
  • MasterJay
    #15235
    Sikerült, köszi!
  • Spészgószt
    #15234
    A ps en belül nyisd meg egymás mellé a két képet (külön ablakban) és amikor megvan a cyan magenta csati utána simán rámész a másik kép B csatijára és egérrel áthúzod a másik képre....én így csináltam...
  • MasterJay
    #15233
    Azt nem tudom, hogy te hogyan csináltad ezt. Nekem ez nem működik. CS3-at használok. A következő történik. Megnyitom mindkét képet (RGB és B). Az RGB-ből kitörlöm a a kék csatornát, ekkor ott marad egy cyan és egy magenta. Ekkor már semmit nem tudok csinálni.
  • Spészgószt
    #15232
    A kész RGB ből simán kitörlöd a B csatit, a másik képen ahol meg 2x szerkesztetted azt meg egyszerűen áthúzod! A lényeg hogy először töröld ki ami nem kell, utána drag and drop....szerintem ennyi
    megcsináltam...lehet így! igaz nem tom te mit szerkesztesz rajta, de lehet így cserélgetni a B csatikat.
  • MasterJay
    #15231
    Sziasztok!
    Igazatok van, ezt így nehéz kitalálni, hogy mit is akarok.
    Én asztrofotózással foglalkozom, azon belül is a Nap, Hold, és bolygók. Mivel a légkör a rövidebb hullámhosszt(kék) mossa szét a legjobban, így az RGB videóból a kék csatornát a jobb eredmény elérése érdekében külön kell kezelni. A többi R, és G csatornáknak elegendő 1 feldolgozás. Tehát a folyamat 3 feldolgozás 2x a kék, és egyszer az RGB. A kész RGB-ből kellene kicserélni a B csatornát, arra a B-re, amit 2x dolgoztam fel.
  • Spészgószt
    #15230
    vagy LabColor-ból a B-t szeretné...????
    én se sok értelmét látok így 2 mondatból...
    vagy....simán ctrl+klikk a B csatornára és crtl+shift+v ahova akarod!
  • pxxl
    #15229
    RGB :D blue

    am sztem is hülyeség így elsőre, de látni kéne a képet, és azt tudni hogy mi a cél :) sokkal egyszerűbb lenne megoldást találni
  • MANOWAR
    #15228
    Mi az a B csatorna? CMYK csatornákon belülre gondolsz a bíborra?
    Én úgy tudom nem lehet csatornát képre cserélni (nem is sok értelme lenne)mert egy kép eleve több csatornából áll legyen az rgb vagy cmyk.Csatornákat át tudod rakni. Mit szeretnél a képpel csinálni?
  • MasterJay
    #15227
    Sziasztok!

    Adott két képem. Egy RGB és egy B. Az RGB képben szeretném kicserélni a B csatornát a meglévő B képpel. Ezt hogyan tudnám megtenni?
  • Dobronski
    #15226
    Köszi!
  • LaliK
    #15225
    WTF
  • Dobronski
    #15224
    valaki belinkelné a betűtípus felismerő oldalt?
  • sanya200
    #15223
    aham
    Avatarnak lesz.De ez csak a kisebbik része a képnek.És köszi a gyors válaszokat:D
  • JagFater
    #15222
  • pxxl
    #15221
    nCore logo?
  • JagFater
    #15220
    Be kell pipálni, hogy Simulate pressure.
  • sanya200
    #15219
    Sziasztok,szeretnék kérni egy apró segítséget, tegnap csináltam egy glow effect szerűséget.Tudjátok sima vonal csak így ragyog meg minden.Na most azt hogy lehet hogy a vonal vége el legyen vékonyodva?Megcsinálom pen tool-al a vonalat, jobb klikk vonalazás ecsettel, de egyméretű lesz az egész.Tudtok segíteni?Ezt sikerült összehozni, tudom nem nagy szám de ez az első ilyen effektem.
    effect
  • Spészgószt
    #15218
    figy a cursor nem jelzi, DE az objektum amit rajzolsz annak piros lesz a széle, ha a segédvonalon van! Ezért először rajzold bárhova és utána mozgasd a svonalra, úgy látni fogod.
  • Jim Morrison
    #15217
    jobb pelda, csak nem tudom hogyan epitsek koru baromi jo designt.
  • Jim Morrison
    #15216
    Nem tudom hogy mennyire vagytok otthon a honlap keszitesben ps ben, de azert megkerdezem. Nem tudtok valami jo ps tutorialt ilyen ScrollTo-s oldalfelepiteshez? ez annyit csinal hogy gombot nyomva balra jobbra fel le gordul (2.), csak mivel nem ertek nagyon a honlap designolashoz, kene valami tut ahol egy alapabbat ossze tudok hozni.
  • Nikolett1
    #15215
    Sajnos az intelligens segédvonalnál sem látom. Igen látom a cián vonalat de nagyobb segítség lenne ha a kurzor is segítene a pontosság miatt. Ugyanakkor igen használom a segédvonalakhoz való igazítást de az mégsem ugyan az mintha a kurzor mutatná, mert teszem fel ha egy sarokból indítom az alakzatot és csak a függőleges segédvonalhoz szeretném igazítani de a vízszinteshez nagyon közel, nem tudom meg tenni mert oda is odarántja. Más megoldás kellene, de azért köszönöm a segítséget.
  • Spészgószt
    #15214
    bár a simánál is kéne de azt látod eleve a cián vonalat, Vagy a "snap to"-t is kapcsold be és oda ugrik