Photoshop

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

#14923
Sziasztok kéne egy kis segítség.Szeretnék ps-el 3d-s ikonokat csinálni, már szórakoztam vele korábban csak most valahogy nem jövök rá hogy kell.Most szöveget akarok 3d-be (PS😊,de már nem emlékszek hogy kell, a 3d/repoussé mezõ szürke, nem engedi valamiért.
Van ötletetek miért?

cenobite
#14922
Sziasztok!
Egy kérdésem lenne felétek. Adott egy ábra, betû, stb... Ezt a bizonyos ábrát szeretném kitölteni 3 különbözõ méretû szabályos körrel, úgy hogy a körök között 0,6 mm távolság legyen. Van valamelyik grafikus programban erre lehetõség (Illustrator, Corel, PS, vagy bármilyen egyéb progi)?
Kb. ilyesmire gondoltam - csak nyilván a teljes objektum legyen kitöltve:



Elõre is köszönöm a segítséget!

gamertag: kenobita

NessieGraf
#14921
Köszi!

http://fenyuzer.hu http://www.antistressz.co.cc http://www.netanyu.info

artschi
#14920
Nálam Cancun néven fut ilyen font.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az els? háromnak fáj az ára!

NessieGraf
#14919



WhatTheFont nem tudja, mi ez. Sajnos én se. Valakinek ötlete?

http://fenyuzer.hu http://www.antistressz.co.cc http://www.netanyu.info

KILLER2
#14918
Ezt majd meglesem, köszi!

Töltsük le az internetet!

Spészgószt
#14917
jah! esetleg kipróbálhatod a "content aware scalet"...azzal nem változik a kép tartalma csak minimálisan, nagyjából a hátteret húzza/számolja!

[:::Powered By EIZO:::] Tegnap el?tt dáretettem Én, tegnap dáretettél Te, ma dáretet ?.

Spészgószt
#14916
tölts le valami gecinagy ÜRES grounge hátteret karc nélkül!!! azt széthúzod annak nem árt annyira, majd karcolás brust szintén töltesz és kész!<#alien2>

[:::Powered By EIZO:::] Tegnap el?tt dáretettem Én, tegnap dáretettél Te, ma dáretet ?.

technodome
#14915
Sziasztok.

Segítség kellene.
Szeretnék csinálni egy logót, mégpedig egy autós fórumoldalnak.
Az elképzelésem az lenne ,hogy a fórumozók profilképét kicsiben egy nagy képen összegyûjtve lenne háttérben elõl pedig az oldal logója.
Ezt hogy lehete megoldani a legkönnyebben? Ilyesmi lenne mint a poháron + elõl a logó.

KILLER2
#14914
Kellene kis segítség. Szép nagy nyomtatott képhez (tabló) kéne nekem háttér. A háttér maga meg is van, viszont csak 3648x2736as a kép, nekem viszont legalább az egyik irányba 20000 px körüli méretben kéne. Bármi tipp, hogy hogyan lehetne szépen textúrát csinálni belõle? Ez lenne a kép. Nem nagyon megy a színkülönbségek és a karcok iránya miatt, nagyon látszik, hogy ismétlõdik. Esetleg néhány brush-al összedobni valami hasonlót? Ez esetben az alaphátteret hogy "gyártsam le"?

Töltsük le az internetet!

Wearwolfff
#14913
Szevasztok. Nem olyan rég végeztem egy kis psd tömörítõ tesztet. A végeredményt gondoltam megosztom veletek.

Már nekem is van galériám: wearwolfff.elementfx.com

SZilaJMaGGoT
#14912
Jaja, live trace! 😄

annyira úriember vagyok, hogy még k*rvához is virágcsokorral megyek. :)

Met
#14911
pen tool

\"If in doubt, flat out!\" Colin McRae

Spészgószt
#14910
illustratorban... 😄
ha ügyes vagy megrajzolod alakzatokkal, vagy livetrace-el vektorizálod és mondhatni kész is!<#alien2>

[:::Powered By EIZO:::] Tegnap el?tt dáretettem Én, tegnap dáretettél Te, ma dáretet ?.

Gis80s
#14909
Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni a mellékelt képen látható alakzat elkészítéséhez. Ti hogyan csinálnátok meg?
Segítséget elõre is köszönöm!

...::: http://www.g10design.hu/ :::...

SZilaJMaGGoT
#14908
Persze a fotós/retusáló sok esetben átfedéses, de a fotózás pillanatában ki kell verni a fejbõl a PS-t(kivéve persze ha valamiféle nyersanyag gyûjtésrõl van szó).

annyira úriember vagyok, hogy még k*rvához is virágcsokorral megyek. :)

SZilaJMaGGoT
#14907
Ahogy az elõttem hozzászóló írta, teljesen pontos infót adtam... Legalább lõttél volna több fotót amibõl belehet pótolni a hiányzó részeket(bár az is elég cigány munka lenne a jelenleg belinkelt képek esetében) a fószer helyére akit "el akarsz tüntetni" a képrõl.

És akkor most jön a kioktatás:
Ahelyett, hogy csodát vársz már akkor úgy kellett volna gondolkodni, hogy olyan fotókat készíts amit aztán normálisan lehet croppolni, nem pedig úgy, hogy majd a jóisten eltünteti róla a nemkívánatos elemeket.
Elhiszem, hogy sokan voltak de ha olyan jó fotósnak tartod magad, akkor most nem lennének ilyen problémáid. Egy fotós fotósként gondolkodik nem képretusálóként(ergó a maximumot próbálja kihozni magából és a gépébõl, nem arra gondol már a fotó ellövése közben, hogy majd photoshoppal kilehet javítani).

annyira úriember vagyok, hogy még k*rvához is virágcsokorral megyek. :)

#14906
Isten nem akarta, hogy jó képet csináljál. Biztos az volt vele a célja, hogy megtanuld kezelni a fényképezõt és a photosoppot. Szóval ez egy JEL!
:-)

NessieGraf
#14905
Teljesen pontos infót kaptál. Honnan vennéd a kitakart alak hiányzó részeit?

http://fenyuzer.hu http://www.antistressz.co.cc http://www.netanyu.info

TopGun
#14904
VAZZ! Egy papa latogatason, ahol mindenki a leheto legrosszabbkor lep be eled te hogy csinalnad meg jol? Nem kioktatast kertem hanem segitseget! 😞
Lehet, hogy tudok ugy fotozni mint te...

Amikor azt hiszed, hogy van egy kis szerencséd, az élet odajön és széles vigyorral pofán rúg!

SZilaJMaGGoT
#14903
Lehetetlen normálisan megcsinálni... Tanulj fotózni! 😄

annyira úriember vagyok, hogy még k*rvához is virágcsokorral megyek. :)

TopGun
#14902
Sziasztok! na ezekrol a kepekrol lenne szo amirol mar a #14846-ban irtam, ezekrol kellene eltuntetni a zavaro szemelyeket, konkretan a belogo pasast:

es a belogo fejet:

Amikor azt hiszed, hogy van egy kis szerencséd, az élet odajön és széles vigyorral pofán rúg!

tmp
#14901
Köszi a válaszokat, 150es DPI-nél még elég homályos, kipróbálom az illustrátorral, bár még nem sokat használtam 😊

vlala egy szaros kiírtásraérett zsidó

MANOWAR
#14900
150-es DPI-nél tudsz vele dolgozni?

yokel
#14899
100x150 cm-es plakit nem szoktak 300dpi-ben csinálni, kb. felébe szokták 100-150dpi.

Vagy 1:2-be csinálod meg 300dpi-be és azt nagyítják majd fel nyomtatásnál, de a vége ua. lesz. Ekkora plakátokat nem is szoktak 300dpi-be nyomtatni, leveszik a felére amit írtam az elején is 100-150-re.

Ekkora plaki 300-on több GB-os psd lenne, plána ha több tucat layerbõl áll.
Ehhez már NASA erõmû kellene, h dolgozni is lehessen vele, és ne kelljen egy transformnál elmenni KV-zni!


CONZERV MANIA: http://i41.tinypic.com/2qjfuvd.jpg

Met
#14898
Nem tudom, hogy a PS brushjait mennyire eszi meg az Illu de ha máshogy nem megy akkor mentesz egy lehetõ leg jobb minõségû és nagyságú tiffet a brushról, azt berántod Illuba, be trace-eled és ott a vektoros kép a brushról amit nagyíthatsz amekkorára szeretnéd Illuban.

\"If in doubt, flat out!\" Colin McRae

tmp
#14897
Új rétegen free transformal felnagyítva az alakzatot elég nagy homályos pacnit kapok. Tudnom kéne hogy kb hány % felel meg a valós %nak. Majd beszúrok egy 5x5ös téglalapot és addig nagyítom még vonalzóval kijön az 5 centi és akkor nagyjából tudni fogom mennyire lenne homályos. De bármilyen okos ötletet szívesen fogadok. köszi az eddigi tippeket.

vlala egy szaros kiírtásraérett zsidó

MANOWAR
#14896
Nessie értem de azért ekkora eltéréseket nem produkál.(1x1-es vagy 500x500-as ugyan az).
Tmp ja hogy az ecseteidnek a max mérete nem elég neked. Nem tudom, hogy lehetne freetransform nélkül megoldani hogy ne torzuljon az ecset, esetleg megcsinálod az ecsetet 9 vagy négy részletbõl(9 vagy 4 külön ecsetbõl 9-nél az már 20e px-es ecset) amiket egymás mellé rakva adja meg azt amit akarsz vagy vektoros progiba átrakod az ecseted ott felnagyítva szét kapod többre, nem vágom még nem csináltam ilyet. Nagyon úgy néz ki neked a görbékbõl (vektoros) lenne jó ahogy Met is írta. Nagyon kíváncsi vagyok hogy fogod/juk megoldani PS-ben.

tmp
#14895
Pontosítok, az alap ecsetek kivételével a többi "saját" ecset használhatatlan méretû.

Példa

Itt például villanyoszlopokat "festettem", de ilyen dpi mellett nem tudom semmire sem használni õket. Olyan 72 dpi körül már-már elfogadható nagyságúak.

vlala egy szaros kiírtásraérett zsidó

NessieGraf
#14894
Mivel a pixel - inch - centiméter átváltás kerekítési eltéréseket okoz, elõfordul, nem is ritkán.

http://fenyuzer.hu http://www.antistressz.co.cc http://www.netanyu.info

MANOWAR
#14893
Tmp valami nem stím nézd.(alul a letöltés gombra kattintva nagyban látod)

Met
#14892
Ha nem kellenek feltétlenül a PS effektjei akkor érdemes vektoros programban (Illu, Corel) összerakni, onnan olyan felbontásban exportálod ki amilyenben szeretnéd minõség romlás nélkül és a munka is könnyebb lesz mert azért a PS ekkora fileoknál már szokott nyögni (géptõl függõen).

\"If in doubt, flat out!\" Colin McRae

SZilaJMaGGoT
#14891
És legalább cmyk-ban dolgozol?😄

annyira úriember vagyok, hogy még k*rvához is virágcsokorral megyek. :)

tmp
#14890
Elég közelrõl fogják majd nézni (fél - másfél méterrõl).

Egy darabba lesz majd kinyomtatva, de egyre jobban kezdem úgy érezni, ide nem lesz elég a photoshop. Valamilyen kiadványszerkesztõre gondoltam (coreldraw?).Némelyik betûtípus már ilyen felbontáson teljesen pixeles (fõként a netrõl leszedett fontok). Azt meg nem merem megkockáztatni hogy 72 DPI-ben megcsinálom és full pixeles lesz az egész (20-30körül van a nyomtatás papírral fóliával mindennel). De hátha van itt valaki aki "ilyen" méretekben is dolgozott már 😄 Kisebb képekkel sosem voltam még ilyen gondban, szal ez még így nekem is új.

vlala egy szaros kiírtásraérett zsidó

Met
#14889
Szerintem 150dpi elég, azt nem tudod, hogy milyen messzirõl fogják nézni?

\"If in doubt, flat out!\" Colin McRae

MANOWAR
#14888
Az kb B0-ás, plotterrel akarod kinyomtatni vagy több darabból? Nem vagyok szaki sõt nem is értek hozzá csak egy picit, de ha egy adott DPI-t bármerre módosítasz még ha csiki-csukit csinálsz ugyan arra a DPI-re akkor is ronda lesz a végeredmény. Egy átlagos plotter 1200x2400 DPI-t tud. Lehet hogy görbéké konvertálják az egészet mert akkor ugye mindegy...... 100-150 DPI-re emlékszem ami még elmegy. Ha jól tudom Pixxel vágja a témát.

tmp
#14887
Sziasztok

Kb mennyi az a DPI szám ami még nem nagyon zavaró/észrevehetõ nyomtatásnál?

Adott egy 1,5 méter x 1 méteres plakát, viszont 300DPI-nél egyetlen egy ecsetem sem használható mert a maximális ecsetméretnél is csak bolha méretû (még a 2500px-es ecsetek is). Tehát mondjuk egy 30dpi már észrevehetõ? Vagy csináljam meg 30dpi-ben és majd a végén átkonvertáljam 300dpi-re? Aki ért hozzá, olyan írjon, nem szívesen nyomtattatnám ki a kukába az anyagot.

köszi

vlala egy szaros kiírtásraérett zsidó

#14886
Ja ha valaki megcsinálja, légyzíves ne képformátumban, hanem PSD formátumban küldje el erre a címre:
[email protected]

#14885
Sziasztok!
Valaki eltudná készíteni nekem photoshop cs3-ban ezt a feliratot a videó alappján?:
http://www.youtube.com/watch?v=w-tt1_CKYZw

Ha igen, légyszíves 2 féle képpen készítsétek el:
1.Rendes, nagyobb méretben (kb. 800x500)
2.méret:kb. 340x40 (asjnos ez nehéz, mivel magasságra elég kicsi) felirat:kommentek (tudom én is át tudom szerkeszteni, de így egyszerûbb 😊 )

MANOWAR
#14884
Csak teszteltünk 😊

LaliK
#14883
Úristen, egy óráig nem vagyok és átmegy a topic warezba 😄

"I've found that when you want to know the truth about someone that someone is probably the last person you should ask."

hungary27
#14867
webfordítás szintû fordítás
Spészgószt
#14866
mindenki azt hiszi ha magyart tesz fel azon majd elboldogul valahogy!
A legnagyobb szopás a magyar PS!

[:::Powered By EIZO:::] Tegnap el?tt dáretettem Én, tegnap dáretettél Te, ma dáretet ?.

Shortstop
#14865
PS CS4 angol.... ne szopasd magad magyarra fordított angol nyelvû programmal.
Nem az emberiség õsnyelve (gyengébbek kedvéért: magyar) ellen vagyok, hanem neked lesz könnyebb késõbb.

technodome
#14864
ezer hála és köszönet! Sikerült ami szerettem volna, tényleg nem volt bonyolult. 😊

Klon
#14863
ha csak ahoz kell amit kerdeztel,akkor jo az amit irtal. amugy pedig angol nyelvut hasznalj, mert magyarban sok a felreforditas es a tutorialokkal nem fogsz boldogulni a kesobbiekben.

Az élet cukor, csak szopni kell tudni! \"SZÓLJÁMÁ MUTERNAK DOBJON&#65279; LE SZOTYIRA PÉNZT!\"

technodome
#14862
amúgy ps-ból melyik verziót érdemes használni?
nekem ez van:Adobe PhotoShop CS4 11.0 Extended Magyar


technodome
#14861
az a durva ,hogy most még kinaiul hat amit mondasz 😊 "deszaturálod"

Shortstop
#14860
color range-ben kijelölöd a színt amit akarsz hogy maradjon majd a többit deszaturálod

technodome
#14859
köszönöm a segitséget. nagyon hasznosnak és könnyûnek tûnik az egész.
Még1szer köszi 😊 Örülök,hogy ilyen gyorsan kaptam segitséget