17220
  • Jim Morrison
    #15413
    tudna valaki adni egy jo kis tutorialt, hogy hogyan csinaljunk we2 es intefacet? mindenhol business websiteos ami tetszene, de azok sem mindig az igaziak...
  • Met
    #15412
    pattern?
  • Klon
    #15411
    üdv!
    segítség kéne :)

    milliméterenként szeretnék függőleges csíkokat húzni ceruzával.
    csak az a bajom, hogy nem tudom ezt pontosan megtenni, mert kb a 4. vonalnál már nem egy milliméter a különbség az előzőhöz képest. úgymond átugorja a segédvonalat. hmm.. remélem érthető, h mit akarok :)
    hogy szokás ezt megcsinálni?
  • MANOWAR
    #15410
    vazze vírusos az oldal
  • Spészgószt
    #15409
    van adobe help szerintem ott nézz utána ilyen spec kérdéskörnek
    de google a te barátod is...
    Esetleg ezt nézd meg !
  • MasterJay
    #15408
    Sziasztok!
    Egy kis segítséget szeretnék kérni. Mint asztrofotós gyakran használom a ps-t. Szoktam úgy összerakni képeket, hogy egy speciális programmal feldolgozom a nyers képeket R, G, és B csatornánként, és úgy illesztem őket össze. Azonban most azt szeretném, hogy LRGB-t rakom össze. Ezt hogyan kell?
  • Spészgószt
    #15407
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    ahonnan leszedted keress nfo-filet hozzá abban le van írva mit és hogyan kell telepíteni...Gondolom nem boltban vásároltad meg
  • sanya200
    #15406
    Sziasztok.
    Törött üveget hogy lehet csinálni?Valami olyasmit szeretnék hogy valaki beugrik az ablakon és a szilánkok repkedjenek mindenfelé, de az üveg egy része maradjon egybe.Ami egybe marad arra szeretném írni az adatait,vagy úgy megcsinálni hogy bele legyen gravírozva az üvegbe de azt megtudom csinálni csak az ablakot nem.Esetleg jól jönne vmi brush is.
    Szeretnék haveromnak csinálni egy adatlapot és ezt találtam ki.
    Crysis 2 témában és ez lenne az alapkép.
    alapkép
  • Ildooka
    #15405
    Sziasztok. Lenne egy olyan problémám,hogy tegnap elvileg sikeresen telepítettem az Adobe CS5 Master Collection-ból néhány programot. Mikor el akarom bármelyiket indítani (kivéve a Bridge indul)egyik nagy program sem indul. Egyszer hiányolta az Adobe Application Managert,azt letöltöttem,de a telepítője elindul,majd kilép nem települ fel. :S Ötlet? :)
  • NessieGraf
    #15404
    Azt soha nem fogod bemagolni. Sőt értetlenül fogsz állni szavak és fogalmak előtt még magyarul is. Mert nem létező szavakat használ a magyar fordítás kb. olyan szinten, mint az egyszeri német tolmács. Aki a vkinek vmiről nincs fogalma, témában a zahnapfel kifejezést bírta összerakni. Ahol pontosan a fog(zahn) és az alma(apfel) szavakból kreált szót. Na azt se értette egy német se.
  • sanya200
    #15403
    Értem én amit mondasz,de nekem egyenlőre jó ez így majd váltok vmikor vagy bemagolom a ps szótárat.
  • LaliK
    #15402
    A program ugyanazt tudja, csak te nem.
    Ha szerinted igen, gondolkozz kicsit, miért minden magyar(!) tutorial oldal angol PS-el dolgozik?
    Miért dolgoznak angol PS-el a magyar(!) cégek?
    És legfőképpen, miért ajánlja ezt minden hozzáértő ember?
  • sanya200
    #15401
    Hát én nem hiszem hogy nem tudom kezelni,szerintem ez látszik is.Attól hogy magyar még ugyanazt tudja.
    #15387
  • LaliK
    #15400
    Mert azt hiszik hogy van értelme annak amit olvasnak.
  • Met
    #15399
    Miért hiszi azt mindenki, hogy ha magyar nyelvű programot használ akkor fogja tudni kezelni?
  • NessieGraf
    #15398
    Inkább válts.
  • sanya200
    #15397
    Jó majd ha megtanulok angolul akkor váltok.
  • LaliK
    #15396
    Pontosan.
  • Spészgószt
    #15395
    magyar PS
    epic fail
  • sanya200
    #15394
    Nekem meg magyarul van fent:(
  • Spészgószt
    #15393
    esőnél a gaus nem a legjobb! inkább motionblurt vagy sugár vagy mia tököm a magyar neve olyat tegyél rá finoman!
  • sanya200
    #15392
    nyomtam a háttérre gaus éltelenítést, de lehet akkor kicsit erősebb kellene.
  • MANOWAR
    #15391
    Én még mindig hiányolom a háttér esős elmosódottságát ahogy lentebb írtam, bár nem akarok beleszólni....(új réteg, csajszi kimaszkolása, stb)
    Tessék esős képeket nézni, a bal kézfeje és a kard csont száraz ha jól látom. De maga az eső sokkal jobb lett.
  • SZilaJMaGGoT
    #15390
    Szerintem ez már így jó ahogy van. :)
  • sanya200
    #15389
    Sokat nem érnél vele mert van rajta még cucc a póló alatt:D
    Még azon filóztam rakjak-e valamit a vállára, ilyen kantárszerűséget ami tartja a melltartót vagy mi az.
  • artschi
    #15388
    nekem tetszik, bár lehetne nedvesebb az a póló :P
  • sanya200
    #15387
    Na valami ilyesmi lett a végeredmény, vélemény?
  • D4nY
    #15386
    Bocs a hülye kérdésért. A PS alapból tudja ezt :)
  • D4nY
    #15385
    Sziasztok! Létezik olyan program/plugin ami a .psd-ből az összes aktiv layert kimenti nekem egymás után? Akár egy lapra kisebb méretbe úgy hogy első layer, második layer, harmadik.. vaggy akár úgy hogy első layer, első+második, első+2.+3. ?!
  • sanya200
    #15384
    Hát én alapból úgy szerettem volna hogy lobogjon a haja de megpróbálom megcsinálni hátha.Majd még jelentkezek, köszönöm a tippeket.
    Esetleg nem tudom kérni lehet-e.
    Van egy kép, szürke azt kéne kiszínezni, lenne rá esetleg jelentkező.Egx nőről lenne szó.
    Nagyon nagy felbontású ezért csak linket adok.Jó lenne ha valaki meg tudná csinálni mivel talán eddig 2-3 képet találtam a csajról ami jó lenne háttérképnek is(1920x1080).A többi csak 200x300px szal azok felejtősek.Jó lenne ha az eredeti alapján színeznétek be, színes képek csak kicsiben vannak szinte de az is elég.
    Lisa Miskovsky
  • MANOWAR
    #15383
    Nem szükséges át festeni ha nem akarod elég csak az esés irányát majdnem függőlegesre állítani. A háttér elmosódhatna (köd) és más irányból is eshetne ott az eső, hogy a teret lehessen érezni.
    Valami ilyesmi az álló cseppeket mintha üveg lapon lenne leszámítva:



    kép
  • sanya200
    #15382
    Persze külön rétegen van az eső, először úgy szerettem volna hogy legalább a haja is lobogjon ahogy írtad,meg az a 2 masni vagy mi hasánál.Csak elég macera megcsinálni de megcsinálom úgy is.A ruhája volt kihívás mert úgy szerettem volna hogy vizes legyen de alapból fehér ezért befestettem szürkére,kiemeltem a gyűrődéseket de lehet kicsit erősebben kéne..A bőrszínét szintén egyszerűen ráfestettem a ruhára majd levettem az opacitást, bár annyira nem látszik.A melltartó szintén festés bár az nem lett a legjobb.Még dolgozok rajta szerintem.Amit pedig zsolesz92 linkelt találtam egy effectet amikor ráesik az eső akkor körülötte lesz egy ilyen aura vagy mi ahogy lepattognak a cseppek, azt lehet még rárakom ha sikerül.Csak angol és nem sokat értek belőle:(
    effect
  • MANOWAR
    #15381
    arra figyelj ha ilyen erősen oldal irányba esik az eső akkor fúj a szél, ha fúj a szél akkor meg a ruhája, haja is leng. Ha az eső külön rétegen van (remélem igen)kisebb "cseppeset" is csinálj belőle akár több méretűt és rakd az alak mögé.
  • sanya200
    #15380
    Na elsőre így sikeredett.
  • zsolesz92
    #15379
    sok szerencsét
  • sanya200
    #15378
    sziasztok van itt egy kép, szeretném kicsit átalakítani úgy hogy úgy tűnjön mintha viharban állna, legyen vizes a ruhája a bőre..stb
    Tudtok ebben segíteni?Valami tutorial jól jönne.
    alapkép
  • kicsiati
    #15377
    Ok, köszi, így már értem. Elég macerás, ha sok szöveget kell csinálni.
  • zsolesz92
    #15376
    megírod a Barbie szöveget, jobb gomb a layerre blending options, stroke.
    itt állítasz neki keretet.

    ha a move toolra (V) kattintasz akkor tudod a kurzorral irányítani a layert.
    mindig duplikálod a felső layert majd eltolod kicsit.
  • kicsiati
    #15375
    Annyira nem vagyok jártas a kezelésben. Nem tudok keretet csinálni, és hol van az a balra fent nyíl?
    Valami hasonlót sikerült csinálnom a Vetett árnyék opcióval. Talán, jó is lenne, csak az alján nem elég mély az árnyék. ha érted mire gondolok.
  • pxxl
    #15374
    ha megvan a szöveg, adsz neki keretet, aztán az egyik (kicsit csúnya, de egyszerű) módszer, hogy duplázod a layert, és eltolod kicsit balra, kicsit fel (megnyomod a bal/fel nyilat), aztán megint dulpikálod, megint eltolod stb. a sok layert meg célszerű Groupolni.