17220
  • hungary27
    #15333
    Curves?
  • sanya200
    #15332
    Sziasztok segítenétek kicsit?
    A minap rendereltem egyilyet de szeretnék neki egy kicsit természetesebb szint adni.
    Valami ehhez hasonlót talán.
    Mindkettőt én csináltam csak a 2. képen az alapkép nem saját.Az első képen a csaj viszont az.
    Tudnátok valami tippet adni vagy tutorialt.Jó tudom google.De ezért van a fórum nem?Meg a ti véleményetekre,tapasztalatotokra vagyok kíváncsi.
  • NessieGraf
    #15331
    Pont ugyanazt kell? Vedd fel egy képnél, aztán már csak le kell játszani egy gombnyomással. Ha abszolút tuti, a végére a mentés + bezárás is mehet akár.
  • RATCUSTOM
    #15330
    Sziasztok!
    Több képet szeretnék egyidejűleg módosítani. Megoldható ez valahogy? Mert kicsit unalmas minden képnél egyesével ugyanazokat a dolgokat változtatni.
    Előre is köszönöm a válaszokat!
  • sanya200
    #15329
    Sziasztok, kéne egy apró segítség.Vannak elmentett stílusaim a ps-ben, ezeket fontokhoz használtam(színátmenet, mintázat...stb).De most nem akarja használni őket ha írok egy szöveget és alkalmazom a stílust nem történik semmi csak fehér marad.Tudjátok mi lehet az oka?
  • fokombere
    #15328
    Tudnál valami jobb digitális nyomdát ajánlani? Mondjuk dunaújvárosi vagyok, de ha kell felmegyek Pestre is.
  • NessieGraf
    #15327
    B5 a képed, némi kerettel. A nagyon szép, de nagyon raszteres együtt nem értelmezhető igazából. Valószínűleg nem volt rajta moaré szűrés, ettől pöttyös (bár nem láttam, csak tippelek). Ha a kép nem maszatos képernyőn, akkor a nyomda bakkantotta el, de ki akarja fizettetni veled a nyomást.
  • fokombere
    #15326
    Háááát...
    Leírom a képem méreteit:
    Képpontméretek:
    Szélesség: 2266 képpont
    Magasság: 3233 képpont
    Dokumentum mérete:
    Szélesség: 16,44 cm
    Magasság: 23,46 cm
    Felbontás: 350 képpont/hüvelyk
    137,795 képpont/cm

    Akkor most mi itt a hiba? Miért lett olyan maszatos a háttér?



  • NessieGraf
    #15325
    Én valamikor hozzájutottam egy HP szkennerhez, ami elég jó, 1600 dpi-t tud, sajna csak A/4. De van benne moaré lehetőség is. A nyomda meg piszkosul kamuzik szerintem is. Tőlem nyomda eddig 300-600 dpi között kérte a képeket mindig.
  • pxxl
    #15324
  • MANOWAR
    #15323
    az az óra nem kellene soha nem lenne vége a melóidőnek :D
  • pxxl
    #15322
    találtam pár saját képet

    első próbálkozások :)





    klasszikus


  • pxxl
    #15321
    meg leginkább azért lesz szar a szken, mert az ilyen otthoni szkennerekben nincs, vagy nagyon tré filter van, és nem lehet rendesen beállítani a rácssűrűséget, amivel az újságot kinyomták. Ez nem pixeles képet eredményez, hanem moaré-s lesz a szkennelt kép :) (filter-noise-despeckle tud rajta segíteni kicsit) btw az igaz, hogy nagyobb felbontáson szebb lesz, de a nyomdai szkennerek nyomába sem érhetnek ezek. Persze egy nyomdai szkenner nem 10-20.000 Ft :D

    az a nyomda meg sztem elbszott valamit, és rád akarja verni a balhét. :/
    olyan nincs hogy túl nagy a kép :D annak csak örülni kellene, hogy nem bélyeg méretet kaptak :)
  • pxxl
    #15320
    gimp-el is meg lehet oldani, van hozzá egy plugin, és egy script. keress rá, én már régebben foglalkoztam vele :)
  • NessieGraf
    #15319
    A 300 dpi szkennelés nagyon gyenge minőség. Ami újságban jelenik meg, az katasztrofális lesz így. Igaz, nagy méretű lesz, de inkább az 1200 dpi-t javaslom. Ez a méret azt mutatja meg, hogy hány képpont van egy inch területen. Ha egy kép pl. 400px * 400px méretű, akkor 1200 dpi felbontással a fizikai mérete: 0,85cm * 0,85cm.

    Ha egy kép B5 álló, 1200 dpi felbontásban: 8268 * 11811 px. Az a nyomda, amelyik azt mondta, hogy a 300 dpi kép kinyomtatása azért problémás, amit leírtál, akkor egyszerűbb, ha visszafizeti a pénzed és azonnal visszaadja az engedélyét. Te meg vidd olyan helyre a nyomtatnivalód, ahol tudják, mit csinálnak.
  • fokombere
    #15318
    Üdv mindenki!

    Következő lenne a problémám:

    Van nekem egy angol nyelvű képregényem, amit szerettem volna magyarra átültetni. Beszkenneletem 300 dpi-n.(TIFF formátumban.) A kép nagyon szép lett, de nagyon raszteres is…

    Ezután Photshoppal a szövegbuborékokat kisatíroztam és beírtam a lefordított magyar szöveget. Majd mentettem JPEG-be. (Helyspórolás miatt.) Nem alkalmaztam sem zajszűrés, sem pedig semmiféle „raszter csökkentő” plug-int mert azt olvastam, hogy így élesebb képet kapok nyomtatásnál. Valamint abból is kiindultam, hogy mindenféle zajcsökkentés „elmossa” a vonalakat.

    Felkerestem egy digitális nyomdát ahova bevittem az én elkészült JPEG-be lementett 300 dpi-s képeimet és kinyomtattam az egészet. B5 nagyságban egyeztem meg a nyomdásszal.

    Sajnos a kész mű kicsit sem lett szép… a kinyomtatott képek pacaszerűek lettek. Azt mondták nekem ez azért van, mert túl nagy a kép felbontása (így a fizikai mérete is!) és amikor kicsinyíti a gép akkor a rasztereket „összenyomja”. Na, most…

    Tudok én egyáltalán ezen kicsinyíteni? Ha csak átírom a felbontást, vagy a kép méretét, akkor tényleg ahogy kisebb lesz a kép egyre „foltosabb” lesz. Egyébként azért szkenneltem 300 dpi-n mert azt olvastam neten, hogy a nyomdáknak az a jó, ha minél nagyobb felbontásban visszük be a nyomtatnivalóinkat.



    Segítséget előre is köszönöm.
  • MANOWAR
    #15317
    Valóban tudja :D bár cs5-re feltelepült (Adobe Extension Manager)de hibával el is szált nekem, így a filterek között nem is mutatja, lehet a cs5 a baj....
  • rexHUNter
    #15316
    DrosteEffect Filter a neve a Pixel Bender Photoshop plugin része innen letöltheted vagy keress rá ingyenes aszt hiszem
  • MANOWAR
    #15315
    Honnan származnak hozzá a képek, szerintem ez a fő kérdés ha nyíltan a netről nem pedig valamilyen módon az készítőtől a tudta nélkül akkor mehet.
    Bár a nyíltan a netről is lehet gázos ha a honlapon vagy más médián fel van tüntetve, hogy másolni terjeszteni csak a tulaj által/engedélyével lehet.(szvsz)
  • D4nY
    #15314
    Sziasztok! Az érdekelne engem, hogy ha egy olyan képet szerkesztek, veszem fel majd tolom fel tube-ra amit nem én fotóztam alapból de semmilyen anyagi hasznot nem szerzek amúgy belőle akkor az illegális? PL. egy meglévő film posztereiből vágok össze egy sajátot és ennek a video vagy szöveges elkészítési menetét osztom meg?!
  • MANOWAR
    #15313
    valószínűleg ehhez nincs sem tutor sem plugin legalábbis én még nem találkoztam vele. Meg kell csinálnod az első két képet (össze montírozás)majd a dupla képet lekicsinyítve belehelyezed arányosan, érdemes megjegyezni a kicsinyítés arányát ha a többinél befelé haladva az arányokat meg akarod tartani.
  • Police88
    #15312
    Hi!
    Tud vki egy normális tutorial az ilyen képekhez? Meg helyet ahonnan le lehet szedni a plugint nem kell regiszrálni stb...


  • redmonk
    #15311
    woa, ez nagyszerű...köszönöm szépen
  • MANOWAR
    #15310
    szed ketté a képet a két betűtípus miatt majd egyenként keressél rá a betűtípusára itt.
  • redmonk
    #15309
    Sziasztok!

    Valaki nem tudja, milyen font-tal tudnék ilyen feliratokat elérni?



    Esetleg akinek van ilyen vagy kicsit eltérőbb az tudna adni egy linket vagy a font.fájlt hogy telepítsem?
  • pxxl
    #15308
    ekkora képnél ne csodálkozz :)

    "..melyek lennének a legmegfelelőbb beállítások h szépen nézzen ki és ne legyen pixeles a végeredmény? nyomdába lesz kinyomtatva."

    CMYK, 300dpi, ha van háttér, grafika, ami kiér a széléig, akkor körben 5-5mm-el meg kell növelni a kép méretét, ahol majd elvágják (ez a kifutó), tehát a mérete nem 420x594 lesz, hanem 430x604. vágástól (ekkora méretben) sztem minimum 1-1.5 cm margó kell a szövegnek, (A5, A4-nél 5-10mm-t szoktam hagyni)
    a képek, grafikák meg lehetőleg ne legyenek nagyítva, mert akkor is pixeles lesz, hiába 300 dpi.
    a fekete szöveg lehetőleg ne 4 színből álljon, negatív szöveg ne legyen 10 pontos, mert a gépmester kitépi a haját.

    de úgy sejtem, hogy 1-2 darab készül csak belőle, digitális nyomdában, ott annyira nem vészes a szövegre vonatkozó szabály, a többi igen.
  • #15307
    áh megvan... a skratch-disk-nek egy másik meghajtót kellett megadni amin még volt hely :)
    azért elég durva h 6 gigát használ a merevlemezről :/
  • #15306
    sziasztok!
    A2-es méretben 300dpi mellett a Ps-em állandóan azt írja ki h megtelt a memória és egy képet sem hajlandó odébb tenni.(CS5-m van)
    sajnos lehet h kevés neki a 2 giga RAM-om amim van?
    am ha már ittvagyok... :D
    A2-es méretű plakátot kell nyomtatni a vizsgamunkámból, melyek lennének a legmegfelelőbb beállítások h szépen nézzen ki és ne legyen pixeles a végeredmény? nyomdába lesz kinyomtatva.
  • Shortstop
    #15305
    Létezik a PS CS4-ben olyan, hogy színhőmérséklet?
    Egy adott képhez (sajnos JPG) igazítja a szinteket?
  • szabii98
    #15304
    azta ez nagyon komoooly :D
  • MaRee
    #15303
    Én nem ilyenre gondoltam, ezek valami rakás színes pöttyöt hoznak ki.

    Megvan közben, én ilyenre gondolok:
  • artschi
    #15302
    Tessék: stereogram maker
  • MaRee
    #15301
    Sziasztok! Régebben voltak ilyen fekete fehér képek, hogy sokáig nézni kellett aztán pislogni a falra gyorsan, és láttad a képet.. Remélem értitek mire gondolok, én asszem Jézusosban láttam ilyet. Nem tudtok erre valami tutorialt?
  • RaZoK
    #15300
    hát szerintem a legokosabb ha elöször a csajszi arcát vektorosan átrajzolod illuba utána a kapott silhouettel tovább tudsz dolgozni ps-be ...
  • szabii98
    #15299
    Hali!

    Új vagyok a Photoshopban, és azt szeretném megoldani, hogy a #15277-ban lévő módon a tengerparti homokba egy képnek a részleteit szeretném beletenni( egy lány arcát :D ). esetleg valami segítséget tudnátok nyújtani?:)
  • hungary27
    #15298
    van.
  • Molnibalage
    #15297
    Köszönöm.
  • JagFater
    #15296
    Béka volt?
  • LaliK
    #15295
  • JagFater
    #15294


    Ezen a panelen.