17220
  • kirol
    #15515
    Az hogy lehet megcsinálni, hogy pl. vagy egy téglalap alakú képem és mondjuk bal oldalra elfehéredjen szépen az egész?
  • NessieGraf
    #15514
    Én Libre Office progira szavazok. Ha akarom bemutató stílusú, ha ahhoz van kedvem minden oldala olyan méretű, mint az aktuális fotó. Psd-t is simán benyalja. Kisebb pdf fájlt csinál ráadásul.
  • papi08
    #15513
    Hát igen ,az a felső kategória :D
    nekem egy egyszerű kezdő tablet kell, amivel lehet rajzolni, nem kell hogy saját kijelzője legyen :D

    Köszönöm a válaszaid, és a véleményed :)
  • Spészgószt
    #15512
    hamár bamboozni akarsz akkor inkább a tollas!!!
    de még mindíg a közelében sincs az intuos4-nek
  • papi08
    #15511
    Akkor marad a Pen &Touch? Ahhoz már jár toll is, és olvasván az érzékenysége is jó
  • Spészgószt
    #15510
    boltban 19-20 PH-n 15 úgyhogy árban megéri...csak az nem mind1 mire akarod használni...
    me ez max iskolás kismakiknak való akiknek anyuci apuci tele van és hülyéskedni megveszik neki...komolyabb alkotáshoz nem igazán való...főleg me kicsi is... érzékenysége is gyér, és a leglényegesebb hogy TOUCH...azaz nincs hozzá toll, így csak 2 ujjal baromkodhatsz rajta...szerintem semmire nem jó...
  • papi08
    #15509
    Én nem is kapok választ? :( :D
  • Met
    #15508
    Bride-el is lehet
  • sanya200
    #15507
    Tudnátok segíteni még?
    Hogy lehet pdf fájlt létrehozni sima jpeg képekből?Úgy tudom hogy ps.el össze lehet fűzni őket vagy mi.
  • sanya200
    #15506
    Ezeket én sose állítottam meg nem is volt eddig gond egyszer se csak most egy ideje csinálja de megpróbálom.Kösz a tippeket.
  • Spészgószt
    #15505
    Nézz szét ITT
    Ctrl+k és állítgass!!! Nagyon sok múlik mennyire van mi állítva!
    1: a scratch disc lehetőleg ne a rendszervinyó (ahol a PS is van) legyen és legyen rajta bőven hely, legjobb ha egy ssd!
    2: A memória használatot NE vedd 90% fölé!!!! (bármennyi is van)
    3: 32 bit 64 bit win és PS kavargások legjobb ha 64-64 !
    gyorsba ennyi, mint írtam NÉZZ szét az Adobe help környékén, találsz sok okosságot!
  • sanya200
    #15504
    Tudnátok segíteni egy kicsit?A cs5.1 van fent de valamiért iszonyat lassú pedig a gép bőven meg van hozzá, de nagyon lassú,egy szöveg begépelése is vagy 10-15mp-ig tart,a képeket átméretezni szintén nem lehet mert annyira be van lassulva.Hiába tartom nyomva a shiftet egyszerűen késik a kép vagy nem tudom ha meg elengedem akkor meg visszaugrik és eltorzítja a képet, ha értitek,tiszta aránytalan lesz.Toll eszköz szintén.A legújabb vga driver van fent de régebbivel is csinálja.Van ötletetek mitől lehet?
  • papi08
    #15503
    Szerintetek egy Wacom Bamboo Touch újan mennyire ér meg 12 ezer Királyi Pengőt? :D :)
  • RAMyMamy
    #15502
    ebből nehezen lehetne animált gifet csinálni :/
  • papi08
    #15501
    Sziasztok!
    Nem tudjátok hogy az a Piszok PS miért dob ki ilyen üzenetet?:


    Köszönöm a válaszokat :/ :)
  • pxxl
    #15500
    :(
    sztem nem támogatja :D csinálj animált gifet, ami átláccó :P kb ugyanaz xD
  • RAMyMamy
    #15499
    tudok róla, hogy 2 böngésző támogatja, arra lettem volna kíváncsi, hogy Photoshophoz van-e plugin, hogy ne kelljen gagyi programokkal tökölnöm

    megtaláltam már ezt az oldalt, első volt a google, mielőtt megkérdeztem volna itt, de nem vált hasznomra. azért kösz...
  • pxxl
    #15498
    2 böngésző támogatja. akkor meg minek? :D am sztem nincs, de van egy pár program ami támogatja
  • RAMyMamy
    #15497
    hali

    létezik photoshophoz apng plugin?
  • papi08
    #15496
    Fenye látta....most akkor "vennem" kell egy angol Portabl-et.. :D
  • pxxl
    #15495
    tudtommal nem lehet nyelvet váltani, szerezz egy angolt :)
  • papi08
    #15494
    Mint említettem, ez egy Portable verzió, azaz nem kell telepíteni, és a gépet is kevésbé használja ki, ami pont jól jön, mert a gépem nem épp egy Paksi Reaktor..
    Ezért szerettem volna megtudni hogy hol érhetőek el a CS3 nyelvi fájljai, mert akkor egy angol nyelvű PS fájljaival egyszerűen felülírnám, és voálá, megvan az angol PS...vagyis ez az elmélet...:/ :)
  • LaliK
    #15493
    Újratelepíted, mivel gondolom nem a magyart vetted meg :D
  • papi08
    #15492
    Épp hogy angollá akarom tennniiii :DD

    Mert ez a cs3 extended verziója. Portable. Magyar. De már másfél éve ezzel dolgozom, és angolosítani szeretném..:( :/
  • Spészgószt
    #15491
    Nyelvi fájl nem piszkál, elfelejt, angolon hagy !
  • MANOWAR
    #15490
  • papi08
    #15489
    SziasztoK!
    Szeretnék érdeklődni, hogy a PS CS3 nyelvi fájljait merre találom? A cs4, cs5-öt tudom, azt a Gugel is tudja, de a CS3-at az istenért sem találja...Köszönöm! :)
  • NessieGraf
    #15488
    Ha centire állítod szerintem nem más. Ha beállítasz egy 12*12 cm képet és annak a pixelméretét más felbontással használod, akkor más lesz a centi. 770 px 72 px/inchen 27,16cm / 770 px 600 px/inchen 3,26 cm.
  • Grove4
    #15487
    Bocsánat, fordítva, a fehér a 100%-os és a mésik az 50.
  • Grove4
    #15486
    Ráadásul a nagyobb kép csak 50%-on van, a kisebb (ugyanolyan méretek mellett 100%-on), nem értem.
  • Grove4
    #15485
    Sziasztok, bocs a bénázásért, de mégsem oldódott meg a probléma. A hiba az, hogy megnyitottam egy új dokumentumot, olyan beállítással, hogy 12x12cm, meg egy meglévőt megvágtam úgy, hogy 12x12 cm legyen, azonos beállításokkal, mégsem ugyanolyan a két kép. Mi a baj?
  • NessieGraf
    #15484
    Nem keresem sormagasság, a rocktól meg nem jön a kék. Garantált, sok éve gyakorlatban próbálva. :D
  • Ragamofi
    #15483
    köszi a segitséget
  • pxxl
    #15482
    megrajzolod a vonalat, és a text toolt (T) használva, ráhúzod a kurzort a vonalra, és amikor a kurzor alatt kis hullámos vonal lesz, akkor katt, és akkor tudsz ráírni :)

  • Ragamofi
    #15481
    Sziasztok! Hogy lehet a toll által húzott vonalra írni??:D
  • Grove4
    #15480
    Kérdés tárgytalan, rájöttem. :)
  • Grove4
    #15479
    Sziasztok, bocs a sok láma kérdésért, de csak most ismerkedem a programmal. Az lenne a kérdésem, hogy hol tudom a képet átméretezni, úgy, hogy ezt a méretet a nyomtatásnál is tartsa. Mert van egy kép és azt pl. 12x12 cm-esre alarom átméretezni, de mivel téglalap alakú, ezért mindig kiigazítja 9x12-esre. Köszönöm a válaszokat.
  • MANOWAR
    #15478
    azok blacklist-re kerülnek :D
  • pxxl
    #15477
    tökmind1, ígyis úgyis lesz olyan akinek nem tetszik majd valami :)
  • LaliK
    #15476
    Nem az én tököm van tele hanem a többieké :D
    De mivel nem saját fórum, nem akarom úgy hagyni ahogy CSAK nekem tetszik, ezért várom a másik topikomba az ötleteket ami mindenkinek jó lenne :D