17220
  • Klon
    #15555
    szarból nem lehet várat építeni... ez van sajna :(
  • Met
    #15554
    Most ezen mit erőlködsz?
    NEM LEHET és kész
  • Orionk
    #15553
    Szia !

    Photoshop-on kívül másik programmal, módszerrel sem lehet megcsinálni? :)

    köszi
  • LSL
    #15552
    Játszani kell a beállításokkal. Nagy blendenyílás: 1.6-2.8, hogy sok fény érje az érzékelőt, és ne legyen alulexponált, vagyis sötét a kép, és rövid záridő 1/1000-1/800ms, hogy amire ráfókuszálsz éles legyen, de a háttér homályosabb lesz. Hosszú záridőnél elmosódik a fényképező előtt gyorsan elhaladó dolog, viszont az egész kép éles marad.

    Na most ha neked egy kompakt = olcsó egyszerű fényképeződ van, akkor állítsd az üzemmódot mozgóképre. Lehet kutya/gyerek módnak nevezi, vagy kis futó ember szimbolizálja. Ez tulajdonképpen a fent leírtakat állítja be több kevesebb sikerrel, mert ugye csak egy sima fix értékre van belőve.
    Ha jobb fényképezőt veszel azon beállíthatod manuálisan is, de azt meg sokat kell gyakorolni.
    kb 22es csapdája :D
  • Orionk
    #15551
    :(
    Kár, hogy semmit sem lehet vele kezdeni.

    Hogyan lehet elkerülni ezeket az elmosódásokat?, jobb fényképezőgép kell?

    köszi
  • Spészgószt
    #15550
    bukó!
  • Met
    #15549
    nem
  • Orionk
    #15548
    Sziasztok !

    A képen el van mosódva a barátom, mert rosszkor fényképeztem.
    EZ ITT A KÉP

    Szeretném kérdezni, hogy javítható-e valahogy a kép, hogy minél jobban látszódjon a barátom is a képen?

    Ha nagyon jóra sikerülne a kép, akkor fizetnék is érte. :)

    köszi
    üdv.,
  • MANOWAR
    #15547
    ámen :D
  • Spészgószt
    #15546
    Szövegnek nem kell új layer mert alapból külön van és külön tudod állítani az opacitást is
    a "T" betűs layer-re nyomsz egy dupla klikket (vagy alul a kis fx re kattyintasz) a megjelenő ablakban mindent be tudsz állítani,
    Vízjelnél én általában teszek alá minimál (5pix) shadow-t is mert akkor látszik világos és sötét felületen is, ezen túl rakhatsz rá a bevel and embos menüben "bemélyedő vagy kiemelkedő" hatást vízjelnél az is jól néz ki! aztán opacitást leveszed 20% körülire
    pár kattintás után rájössz el se lehet rontani
    Ahogy Manóvár is írta ments psd-t és akkor később is tudod szerkeszteni...sőt praktikus is mert ha nyitsz mellé egy másik képet akkor egyszerüen csak egérrel áthúzod a vízjeles layert a másik képre és hopp azon is ott lesz...nem kell mégegyszer gecizni vele
  • MANOWAR
    #15545
    PS-ben meg nyitod a képed adjál neki egy új layert a kép layered fölé, az új layere megcsinálod a vízjeledet (írás, +kép, etc) majd az opacitását leveszed ahogy neked jó.
    Mindig két mentést csinálj az egyik a psd legyen (hogy később a vízjelet kitud kapcsolni/szerkeszteni), a másik pedig maga a vízjeles kép legyen PNG-be vagy akármi másban....
    először több rétegből fog össze állni a vízjeled: kép, vektoros, szöveg stb ezeket egyesítheted vagy ha akarod minden képednél szerkesztheted őket, a következő képed mellé meg csak simán áthúzod őket.
  • kim05
    #15544
    Hali!

    segítséget szeretnék kérni vízjel témában. annyi lenne a "problémám" hogy leszeretnék néhány képemet vízjelezni, leszedtem egy csomó ingyenes watermark progit, de nem érnek semmit.

    Ezért maradok a photoshopnál, mert azzal szoktam szerkeszteni a képeket, csak azthittem egy progival könnyebb lesz, de mégsem.

    A lényeg, egy szöveget szeretnék a kép közepére, de úgy, hogy az átlátszóságát tudjam minden képnél külön szabályozni, mert valamelyik hófehér hátterű, valamik pedig pirosas. Illetve a szövegből egyenletesen, átlósan kijövő vonalakat szeretnék, amelyeknek szintén szeretném a vastagságát, átlátszóságát módositani, pontosan így:

    http://i.istockimg.com/file_thumbview_approve/8767617/2/istockphoto_8767617-antioxidant-a-ai.jpg

    előre is thx
  • Spészgószt
    #15543
    Vizcsepess jeges stb dolgokat stock fotókból lehet jót kreálni! Saját "rajzok" mindig rajzok is maradnak nem leszenk igazán élethűek.
    vizes támában PS cs5 3D-vel már láttam tutót! valami szöveget írt ki vízzel a csákó
    Meg egyébként is a 3d-s résszel lehet fasza vizes dolgokat csinálni aztán jön a darabolás, kaszabolás liquify, és a layer halom... :D
    a vízembert meg blanding módokkal játszva, a vizet alakítgatva, árnyékolva meg lehet csinálni! szerintem nem túl vészes.
  • Andyka24
    #15542
    sziasztok!

    Ha esetleg valaki tudna valami tippet adni, a következőre, nagyon örülnék:

    Végigböngésztem az egész netet, de sehol nem találtam jégkocka vagy vízcsepp tutorialt.
    Namost én nem vmi egyszerű csúnyácskát keresek. Hanem ilyesmit:
    http://www.thinkgeek.com/homeoffice/kitchen/a34b/images

    tudom h a vízcsepp lehet ez esetben fotó, de tudom h photoshppal is lehet ilyet csinálni.
    De hogyan?

    Illetve van 1 gyönyörű kép:
    http://info-grafik.hu/letoltesek/letoltesek/116_vizemberrajzolas

    Lehet látni, hogy milyen elemekből készült, de mivel dolgozza össze szerintetek?
    Vagy egész egyszerűen csak wacomozna? Nem hiszem amúgy, h csak az lenne benne.
    Liquify? gondolom duplikál, szabdal stb, de egyértelműen van más is.

    Egy két tipp esetleg?

    köszönöm!!

    Andyka
  • LSL
    #15541
    Amit gépen rajzolsz és nem papíron. Lehet egérrel szutykolni, de ami a videóban is van az digitális rajztáblával készült. Előnye, hogy nyomásérzékeny, így jól beállítva lehet vékony és/vagy halvány vonalakat rajzolni a PS ecsettel annak megfelelően hogy mennyire nyomod hozzá a táblához a toll hegyét.
  • rayman12
    #15540
    Kösz :), annyit még meg tudsz mondani hogy pontosan mik is azok a digitális vonalak?
  • LSL
    #15539
    Kikapcsolja azt a réteget :)
    Fehér háttér réteg, scannelt lap, színek, digitális vonalak ezeket a rétegeket használja.
  • rayman12
    #15538
    Bocs rosszúl raktam be
  • rayman12
    #15537
    <iframe width="560" height="349" src="http://www.youtube.com/embed/fj-TxyL-JCw" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

    Nos ennél a videónál ügye lehet látni hogy az eredetileg már megrajzolt képregényt rajzolja át. Az lenne a kérdésem hogy 4:40 ennél eltűnik az eredeti rajz és csak a már kész verzió marad ott. Ezt hogy lehet megcsinálni?
  • Spészgószt
    #15536
    jaa hogy grayscale-re van téve a háttér amit mögékúr....te arra gondolsz?
    joni0808 picit írd le pontosabban mit csinálsz mert így túl nagy a választék hibára stb...
  • MANOWAR
    #15535
    lehet rosszul értem ezt : "szürke mintás hátteren színesek maradjanak", ha grayscale (szürkeárnyalatos) a kép akkor a színes képe is az lesz, tudom hogy vágod ezt csak mintha mást akarna mondani/kérdezni nem? :)
  • Spészgószt
    #15534
    ???
    Szerintem alapvetően rosszul csinálod az egészet!!!
    A cs5 már kurva jól maszkol így SOKKAL jobban jársz, ha az objektum körül az eredeti hátteret "lemaszkolod" és alá teszel másik layeren egy új hátteret, bármikor tudod módosítnai és a végen összeolvasztod ha jó!
    A mask palettán lévő "mask edge" vagy a menüből a "refine edge" el a maszk szélét nagyon faszául meg lehet csinálni....
    erre találsz 1001 tutor videót...nem bonyolult !
  • MANOWAR
    #15533
    Cserekor rákérdez hogy törlöd-e a szín információkat akkor válaszd a nemet.
    A cserélni kivánt képet nyísd ki külön és állísd rgb módba (image/mode/RGB color), mentsd el és ezt használd.
  • MANOWAR
    #15532
    Értem, tovább mentél egy lépéssel, hogy minden vektoros legyen, a kész path-ből hogy csinálsz teljes mértékű vektormaszkot? (2-3 módon próbáltam de egyiksem az igazi)
  • joni0808
    #15531
    Sziasztok!

    Egy kis segítségre lenne szükségem a photoshop cs5-el kapcsolatban...

    Háttércserekor, mikor az adott kép hátterét egy másik szürke mintás háttérre cserélem, akkor az eredeti képen szereplő objektumok fehér-feketére változnak.

    Hogy tudnám kiküszöbölni a fenti problémát, hogy az objektumok az új, szürke mintás hátteren színesek maradjanak?

    Előre is köszönöm a segítséget!
  • NessieGraf
    #15530
    Ha a pathból vektormaszkot, a szövegből shape átalakítást végzel és az előzőnél a réteget kiöntöd festékkel, úgy tudod a képet méretezni, mintha vektoros lenne. Azért mire itt megrajzoltam az alsó ábrát így...
  • MANOWAR
    #15529
    Na wazze még egy hülyeség az utolsó hsz-ben.
    Ha vektoros rajz megvan és azt nagyítjuk majd arra küldjük rá a brush path-ot akkor faszántos, mert a nagyobb vektorokra rajzol rá.:)
    A raszterizált rajzot (layert) nem szabad nagyítani... na így teljes :D
    (elvagyok magamnak, de hátha mást is érdekel)
  • MANOWAR
    #15528
    Hülyeséget mondtam (kipróbáltam) a végeredménynél szép egyenletes vonalak lesznek de persze nem vektoros hanem raszterizált mert a brush path elvégzésekor a PS csak a görbék mentén rajzol, tehát nem a görbét alakítja át. :( (Persze fix méretű képnél királyos) Marad az Illustrator...
  • MANOWAR
    #15527
    azzal tolom :)
    papi08: nem kell ebből Hun változat, a képek vezetik az embert ha ismered akár nagyjából is a pen tool használatát, engem is csak a tematikája érdekelt, valahogy nem volt kedvem kísérletezgetni. (ami esetleg érdekes lehet neked, hogy CS3 vagy nagyobb verzió kell hozzá az írás szerint a többi menni fog)
    Inkább az tetszik benne hogy vektoros a finish és veszteség mentesen lehet kicsinyíteni/nagyítani.
    Normálisan legalább ilyen célokra meg kellene tanulnom az Illusztrator használatát. :(
  • papi08
    #15526
    Az elsőre nem létezik valami magyar változat? (aka. német szakos vagyok, s a webfordítók többsége sz*rra sem jó hogy őszinte legyek)
  • Met
    #15525
    Na, ilyenekre tökéletes a rajztábla:)
  • MANOWAR
    #15524
    na csak meg találtam :D

    fuck_1

    fuck_2
  • MANOWAR
    #15523
    Lehet arra gondolok csak nem tudom a pontos nevét, azt tudom hogy nem lehet vektorosan razjolni (sajnos). Még egy hetem van leadni egy skiccet, és ha jól emlékszem valaki bedobot egy tutort, ha másként nem megy akkor marad az illustrator.
  • Met
    #15522
    PS-be nem fogsz vektorosat csinálni.
    Nem a rajzfilm hatásra gondolsz?
  • MANOWAR
    #15521
    Kérdés: Ebbe a topikba dobot be valaki egy olyan tutort ahol sima rajzból vektorosat lehet csinálni PS-ben?
  • papi08
    #15520
    Igen, mint később kiderült, tényleg az volt a baja, de figyelmetlen voltam a kommenteket nem olvastam át :)
  • LSL
    #15519
    Ilyen üzit akkor kaptam, mikor a portable CS3at próbáltam. abból kioperálták a text engine-t, hogy kisebb legyen.
  • papi08
    #15518
    Ajánlom figyelmedbe a szoftver.hu oktató videóit, rengeteget tanulhat az ember :)
  • kirol
    #15517
    Ö, és az melyik menüben van. Full kezdő vagyok. :)

    Szerk.: Rájöttem, Shift+G. :)
  • papi08
    #15516
    Gradiens, vagyis átmenet :)
    Válaszd ki az átlátszóból-fehér átmenetet, és a Shiftet nyomva tudsz széép egyenes gradiens vonalat húzni :) :D