17220
  • Spészgószt
    #15596
    NE VÁGD! MASZKOLD!!!! a felső képet!
    egyszerüen teszel egy maszkot oda amit ki akarsz takarni!
    és akkor utólag is lehet korrigálni, nem vész el a levágott rész!
  • LSL
    #15595
    loool :D remélem még lesz pár ilyen
  • artschi
    #15594
    CMYKilla újabb oktatása :D
  • LSL
    #15593
    Tényleg nagyon egyszerű, de itt egy help videó biztos ami biztos :) Semmi gond ha nem sikerül tökéletesen a két kép, edit/free transform segítségével beforgatod/méretezed. A PS azért jó progi, mert minden funkciójára van leírás vagy videó neten, csak pár perc keresés kell :)
  • rooney8
    #15592
    ja azt elfelejtettem, hogy a felső layer-ből kell kivágni azt a felét ami nem kell
  • rooney8
    #15591
    a 2 képet betöltöd ps-be (így lesz 2 layer-ed) és az egyik layer-nek levágod azt a felét ami kitakarja a másik layer-en lévő embert

    semmi extra, 2 kattintás és kész :) lehet így leírva kicsit érthetetlen, de miközben csinálod minden adja magát :D
  • Orionk
    #15590
    Tényleg !
    erre nem is gondoltam.

    Ha egy nagyon picikét elmozdul a fényképezőgép (nincs profi állványom), akkor már ezt nem lehet megcsinálni?


    Egyébként részeletesen hogyan kell megcsinálni ezt a képelvágást?, hogy mindkét képet ugyanott vágjam el?
    köszi
  • Spészgószt
    #15589
    fölösleges pluszmeló körbevágni!
    mivel a gép poziciója ugyan az így középen akár egy függőleges vonal mentén is el lehet vágni és össze illeszteni!
  • zolee145
    #15588
    D-n van, ott meg már nincs ilyen, csak egy program files mappa van. Az viszont mókás, hogy van egy másik dds pluginom, azt sem tudom honnan meg miként, meg milyen. Nincs is semmi választási lehetőség, hogy dxt 1 vagy 5, rányomok, hogy mentés másként és ő szépen elmenti. Semmi beállítás (dxt, mip-map, és a többiek). Namost ezzel sokkal jobban néz ki az üveg, igaz így sem tökéletes.
    Hülye PS. Vagy hülye én...:D
  • Jim Morrison
    #15587
    szerintem addig oke, hogy ket kepet csinalt, de ps hez lehet hozza se nyult, vagy csak addig amig egymasra rakta a ket kepet.
  • Orionk
    #15586
    Sziasztok !

    Egy ilyen fotót hogyan lehet készíteni? A FOTÓ

    Én arra gondolok, hogy leállította állvánnyal a fényképezőgépet, és lefotózta magát. Ezután átült a másik helyre, és a fényképezőgépet nem mozdított és újabb képet csinált.

    Így megvolt külön - külön képen, hogy ott ül.
    Ezután PS-ben az egyik padról kivágta ahogyan ott ül QUICKselection tool-al, és ráillesztette a másik képre, amin már rajta ült a másik oldalon.

    Ti mit gondoltok?

    köszi
  • LaliK
    #15585
    Igazad van, most nincs kint a banner, szóval nem tudhatod, de itt nem szoktunk warezolni...
  • MANOWAR
    #15583
    ha nem módosítottál a telepítés helyén akkor csak annyit kell megnézned hova pakolta fel, ha program file-ba van akkor 64bites ha a program file (x86)-ba akkor 32 bites.
  • rooney8
    #15582
    mikor feljön a kép nyomj egy print screen és utána nyugisan átkutathatod :D
  • zolee145
    #15581
    64-es, és jól tudod, bármelyik rámehet, ezért nem tudom, hogy milyen van.:)
  • zolee145
    #15580
    Most elindítottam a PS-t vagy 3-4 alkalommal, de nem sikerült elolvasnom.:D A 10-es oké, de utána nincs semmi, abban a nagy szövegben meg ha valahol írja is bukó, mert nagyjából 1 mp-em van a böngészésre.:D
    Mindegy, nemrég amikor elindítottam és betöltöttem egy dds-t bejött egy olyan ablak amit eddig nem láttam, szóval lehet, hogy történt valami, csak nem volt neki elég a ps újraindítása, hanem komplett gép restart kellett volna, és az a másnapi bekapcsolással lett meg. Majd mentek egy ablak textúrát és egyből kiderül.
    Köszi a segítséget mindenkinek.
  • rooney8
    #15579
    ha a géped eleve 32 bites, akkor maga a ps se lehet 64, csak 32
    viszont ha a géped 64, akkor a ps lehet 32 és 64 is
    nem jól tudom?
  • Spészgószt
    #15578
    amikor indul kiírja a PS bejelentkező képernyőn hogy :
    version: 10 vagy 11 (nemtom a cs4 mennyi volt a cs5 12 az biztos ) és utána hogy x86 vagy x32
  • zolee145
    #15577
    Azt tudom, hogy a win 64-es, csak azt nem, hogy maga a ps hány bites, mert külön dds plugin van hozzá.

    Lett egy CS4 a gépen, majd belerakom valahogy a dds-t, bár sikerült elfelejtenem hogyan csináltam régen.:D
  • LSL
    #15576
    Win hány bites azt a sajátgép jobb klikk tulajdonságokból megnézheted. Az hogy CS5-öt honnan szerzel be a fantáziádra bízom, de adobe oldalán van trial.

    Ha még mindig 32es kell, kipróbálod újabb PS-el megy e
  • zolee145
    #15575
    Akkor adódik az újabb kérdés: hogyan tudom lecserélni?:)

    Leszedtem az nV oldaláról egy újat. Mivel nem tudom, hogy 32 vagy 64 bites a PS-em így olvasgattam. CS3-ból elvileg nincs 64-es.

    Szóval 32-eshez való dds leszed, telepítés. Szépen végigment a telepítésen, de nagyon úgy fest, hogy semmi nem történt, tehát a plugin verziója is maradt a régi. Természetesen marhára nem emlékszem hogyan raktam be annak idején a jelenleg is benne lévőt. Na mindegy, azért még bóklászok a neten, youtube-on szoktak lenni videók.
  • LSL
    #15574
    Akkor először cserélj dds plugint, aztán PS-t
  • zolee145
    #15573
    Én csináltam mindkettőt. A kocsi festését, és az üvegét is. Ez végülis egy 3d modell textúrája. Van egyszer egy szürke alapon ez a szín, plusz van az alfa, ahol egy világosabb szürke az alap, és a csík alatt teljesen fehér.
    A probléma az, hogyha ugyenezt a psd-t egy másik gépen mentik dds-be akkor nincsenek ezek a béna pixelek körülötte. Sőt, volt, hogy a dds-t küldtem el, újramentette és akkor is eltűntek a nemkívánatos dolgok.

    Ezért mondom, hogy biztosan a ps-ben, vagy a dds-ben van a hiba nálam.
  • LSL
    #15572
    Ez a jpg átka. A tömörítésnél 2 szín átmeneténél olyan pixelek keletkeznek, amik átmeneteket alkotnak. Méretcsökkenésre optimalizált formátum nem túl jó ilyen dolgokra.
    pl:


    Na most nem tudom hogy csak rárajzoltad a csíkokat az eredeti textúrára, vagy az egész a te műved, de használj más formátumot mentésnél, pl png-be ments olyan dolgot amit végül szép éles határ legyen.
    Megoldás erre a konkrét hibára az, hogy nagyon pontosan kijelölöd a csík melletti részt, ami a modellen az üveg felület, és törlöd az ott lévő pixeleket. Persze ha külön rétegen van akkor könnyebb.
    Az üveg dds mentése PS-ben meg olyan dolog, h nem abban készült az eredeti, de mikor mind2 el lett mentve ugyanazzal a progival már nem bántják egymást, lévén onnantól mind2 PS fájl. Ha érthető így.
  • zolee145
    #15571
    Sziasztok! Lenne egy problémám, de előbb egy kép, így könnyebb elmondani:



    Az üvegen szépen látszik, hogy mi a gond. Van az oldalsó hátsó üvegen az a két csík, amit akartam, hogy legyen. Van körülötte az a sok idétlen pixel, amit viszont nem.:) Ugyanez megvan az első szélvédőn is a csík alatt.

    A játék neve rFactor, bár ez talán lényegtelen. CS3-at használok + nV oldaláról leszedett dds plugin. Ugyanez a hiba alig észrevehetően ott is megvan ahol nincs alfa csatorna, tehát magán a kasztni festésén is vannak hibák.

    Üveg: dxt5 interpolated alpha
    Kasztni dxt1 no alpha

    Ha az üveg dds-ét újramentik egy másik ps-en akkor eltűnnek róla ezek a rondaságok. Szóval mégcsak a psd sem kell hozzá. Ezt mondjuk végképp nem értem.
    A lényeg az, hogy biztosan nálam van valami probléma, csak nem tudom, hogy mi. Maga a ps, esetleg a dds pluginból kellene valami újabb, vagy valami beállítás?
  • MANOWAR
    #15570
    Légy szíves fejtsd ki mit jelent, hogy digitálisabb hatású, egy példa jó lenne.
  • LordEVon
    #15569
    Üdv! Azt szeretném kérdezni, hogy hol tudnék utánanézni annak, hogy egy bescannelt képet miként lehetne digitálisabb hatásúvá tenni? Köszönöm,
    LordEVon
  • pxxl
    #15568
    de nem takarítottam semmivel :\ csak úgy resetelt egyet :(
    csak action-t vesztettem el, a többi megvan :) jól bevált elrendezés évek óta megvan :D
  • LSL
    #15567
    Én arra tippelek, hogy valami rendszertisztító progival hazavágtad a C:\-n lévő fájlait. Mentsd el ezeket a beállításokat mindig miután összeállítottad az eszközeidet. Gondolok az actionra, pattern, brush és hasonlókra.
  • pxxl
    #15566
    az miért van, hogy a CS4 már harmadszor áll alaphelyzetbe? először kb 1.5 hónapja volt, el is vesztettem egy rakat action-t, amiket csináltam -.-
    tegnap is, meg ma is mikor bekapcsoltam a gépet, ps indít, és minden alapon van megint :\ de miért? qva idegesítő
  • Klon
    #15565
    az EXIF adatokat ki lehet törölni, és módosítani is lehet (én úgy tudom...)
  • biomage
    #15564
    néz bele a fájlba, ott nem látok semmi fénykép azonosított "mármint a fényképező vagy mobil bele írja a kép fájlba magát", csak ezt
    sRGB IEC61966-2-1 black scaled, és rákerestem a neten és egy bizonyos icc talált ami a psben van.

    Creator Tool : Adobe Photoshop CS3 Macintosh
    Profile Description : sRGB IEC61966-2-1 black scaled
    ICC Profile Name : X_GRACoL_2008.icc
  • Klon
    #15563
    na, megnéztem megint, tüzetesebben :)

    Tényleg nincs körbevágva, és látszik is a háttérben valami.
    egy szakértővel amúgy se vitáznék ;)

    viszont fenntartom, hogy a rajz az nem igazi szerintem és pont azért, amit írtál...
  • Klon
    #15562
    akkor buktam :D
    de nekem akkor is gyanus...
  • Spészgószt
    #15561
    a kéz és a pohár nincs körbevágva!
    Látszanak az apró szőrök a kézfején és az ujján is! valamint alul látszik valami a "háttérben" a pohár alatt. Szerintem simán lehet eredeti is. Láttam már hasonló alkotást "sétálós" kávén.
    De mivel nagyon egyforma a minta színe és egyforma elvékonyodó vonásokból áll, 90% hogy valami promós PS kép!
  • Klon
    #15560
    az tuti szerintem, h a kéz és a pohár körbe van vágva, és a háttér ki van véve.
    amúgy furcsállom, mert ahol ilyen minőségi, rajzos kávét adnak, nem szokták papírpohárba adni...

    egyébként szerintem ez nem eredeti, legalábbis a rajz része. én ezt PS munkának látom!
    de majd az okosok megmondják a frankót ;)
  • biomage
    #15559
    akkor itt
  • Klon
    #15558
    403 - Forbidden
  • biomage
    #15557
    Hali

    valaki azt mondja hogy ez a kép eredeti, bele néztem a fájl belsejébe és ahogy elnézem ps el módosították, de mit?
  • Spészgószt
    #15556
    fotózd le újra ugyan abban a pózban és ráteszem neked :DDDDD