17220
  • biomage
    #15802
    csak akkor csinálja ha a ps be van kapcsolva, nem hiszem hogy vírus lenne.
  • Toto652
    #15801
    Semmi beállításról nem tudok, ami az ESC-et kezelné... habár szinte az összes billentyűt igény szerint lehet variálni...

    Szerintem vagy programhiba lesz nálad, vagy valami illetéktelen, vírus-worm-anyámkínja megpiszkálta a masinád.
  • biomage
    #15800
    CS3 at használok.
  • Toto652
    #15799
    Ajánlom ezt a kis leírást, habár nem túl részletes:
    http://www.fotonlog.hu/2008/04/fontosabb-rteg-sszhats-mdok-magyarzata.html

    Sajnos nem írja mindegyiket, és az az igazság, hogy ha sokat használod, akkor majd magad fogsz rájönni leginkább, hogy ki-kivel van.

    Sokszor amúgy hasznos keverni a rétegtulajdonságokat... ki kell próbálgatni.
    Régóta nyomom én is, de elmagyarázni mégse tudnám rendesen :D

    Az overlay-t használom legtöbbször... valahogy mindig az jön be effekteknél...

    Biomage: Photoshop CS5?
  • biomage
    #15798
    fekete fehér Mangát akartam rajzolni, mint fan art de kihagyom, inkább színes képet fogok rajzolni.

    Más
    ha megy a PS az ESC nem működik sehol, hol tudom ezt kikapcsolni? próbáltam megnézni hátha valami gyorsbillentyűre lenne állítva, de nem az.
  • Sas6
    #15797
    Sziasztok azt szeretném megkérdezni hogy hol találok leírást a bleending mode-okról lehetőleg magyarul hogy mi mit csinál pontosan, mi a szerepe.

    Köszi^^
  • Malakai
    #15796
    Jee, menüje viszont nem a brush típusú stroke ablak volt elöl a screenshotodon.

    Mellesleg amikor brushal készíti akkor az épp aktív beállításokkal teszi, ha egy 1px-es pencil az aktív, akkor teljesen éles vonalat kapsz.
  • Toto652
    #15795
    Behalok... 6 éve foglalkozom aktívan Photoshoppal, de egyszerűen nem tudok rájönni mi volt a probléma :D
  • biomage
    #15794
    kicsit utána jártam csak nem volt időm ide írni :(, és elég meglepő a válasz a kérdésemre, a stroke amit menüben tudok választani, az brush toolal rajzol :(, nem pedig pencil el, na mindegy megoldtam a problémát, csináltam egy kört nyomtam menüben egy select -> modify -> Border biztos mindenki tudja mire képes, és a két kör közé nyomtam egy fekete paint bucket toolt ;), bár ez igy 1 kicsit sok click :( és három pixel vastag lett, ezt MS paintben csak 3 gomb nyomás és kész, az ilyen 1xü dolgokat nem lehet a PSel megcsinálni könnyedén.
    köszönöm mindenkinek a segítséget, aszem inkább a gimpet használom modelezésre, aztán ha kell színezni akkor ps.
  • NessieGraf
    #15793
    Szerintem te is találkoztál a meglepivel: nem mindegy, hol az a csík, meg pont mekkora. De már értem a lényeget. Ha kikapcsolod a háttérszínt, ugyanúgy ott van ami szürkénk látszik, igazából félig átlátszó rész. A PS pixelgrafikussága okozza amúgy. Ha path módon csinálsz egy vonalat, akkor is toligálni kell időnként a szélét, hogy az átlátszóság eltűnjön, azaz pont pixelhatárra kerüljön a vonal.
  • biomage
    #15792
    aszem megtaláltam a problémát, a háttér szín kavar be, ha kikapcsolom egyből az a szín lesz amit állítottam.
  • Malakai
    #15791
    Meglehet, itt normálisan működik, nem layer style, vagy hasonló?

    A korábbinál meg gondolom kevesled az antialiasingot a vector mask esetén, ezen nem lehet állítani, utólag filterekkel módosíthatod, mint pl amit Kifli is linkelt, vagy refine selectionben is minimálisan, de régebbi PS esetén arra lehet nincs lehetőséged.
  • biomage
    #15790
    Van még1 problémám, de mivel ezt megtudom oldani más kép módosítóval, igy nem anyira fontos, de azért megkérdezem tőletek.
    Na szóval, éjjel csináltam vonalakat meg kört "Marqee Tool", és stroke ot nyomok és kiválasztok bármilyen szint, és nem az kapom + két másik szint is hozzá add, ilyen háttér és csík közti átmenetként.



    valami félre van állítva?
  • Toto652
    #15789
    Nem tudom, nálam ilyen felbontásban is teljesen jól működik, és végeredményben így néz ki, mint amit Biomage mutat...
  • NessieGraf
    #15788
    A 28,346 a probléma oka. Ha már rajzolok, 300 px/inch = 118,11 px/cm a minimum érték, amin dolgozom. Egyszerűen olyan felbontásban próbálsz normálisat létrehozni, amilyet azok az eszközök használnak, amik a felbontás fogalmát se ismerik.
  • biomage
    #15787
    lásuk csak

    A monitor 1920x1080 on megy, és a képre 720x720 van állítva, és a resolution 28,346 pix/cm en van.

    rosszul írtam nem kocka hanem inkább a csík amit huz az nem egyenes hanem megszakad.
  • Spészgószt
    #15786
    azért azt is írd már le mekkora felbontás?
    10*10 pixeles
    meg attól hogy te "kockásnak"/pixelesnek látod az még nem biztos hogy az.
    A pen tool "vektort" húz, elvileg az sosem lesz pixeles, bármeddig nagyítod.
  • kifli
    #15785
    EZT lesd meg, vagy nézz szét filterek közt. (márha erre gondolsz :) )
  • Toto652
    #15784
    Csak én nem értem a problémát? :D
    Ezek teljesen tökéletes vonalak... milyen kockák nagyok?
  • biomage
    #15783
    Az a bajom hogy az alap ps nézetben nagyok a kockák ahogy látod is a képet, és így nem tudom jól megcsinálni az adott részeket valszeg.
    Nincs ere a pixel kirajzolási hibára valami megoldás?
  • biomage
    #15782
    Látszik hogy most ébredtem fel.
    Készítek még1 képet, ezen nem látható a kockák, biztos a ps megcsinálta.
    Na így már látható :)

  • Toto652
    #15781
    Ööö... most akkor mi is a pontos probléma? :D
    A pixelek?
  • biomage
    #15780
    eh
    kép
  • biomage
    #15779
    persze :)


    képű
  • Spészgószt
    #15778
  • Toto652
    #15777
    Kockás? Azt hogy?
    Feltöltenél egy nézőképet?
  • biomage
    #15776
    Hali

    Gondoltam előveszem a jó öreg PS cs3-at és készítek fan artott, csak hogy ne unatkozzam, kezdeném meghúzni az első vonalakat, és látom hogy a pen tool kockás vonalat húz átlósan, van valami mód ara hogy ne kockás legyen?
  • NessieGraf
    #15775
    Használni... Aztán mivégre? Akarom kérdezni: képként, szövegként, vagy hogyanis?
  • Toto652
    #15774
    Mit szólsz a place opcióhoz?
    Készíts egy új fájlt... ami legyen mondjuk egy A4-es méretű és 300 DPI felbontású.
    A Fájl -> Place-en belül válaszd ki a pdf-edet.
    Válaszd ki melyik oldal kell! ;)

    Mivel a PDF vektoros (normál esetben) ezért place-elés után szabaon méretezhető az anyag, pixelrombolás nélkül.
    Ugyanezt sok másféle vektoros fájllal el lehet játszani.

    Remélem segítettem :)
  • BEE LEE
    #15773
    Helló. Van egy pdf fileom, ami kb. 10-12 oldalból áll.
    PS-ben szeretném használni az anyagot van erre mód?
    Társítással, PS-ben megnyitással nem ment. Köszi.
  • JagFater
    #15772
    Hello!

    Névjegyeket gyártok PS-ben.
    Van arra mód, hogy automatizáljam a folyamatot?
    Konkrétan valamilyen fájlból (txt, excel, bármi..)a neveket beszúrja a megfelelő helyre, majd mentse jpg-be? Természetesen egyenként.
  • papi08
    #15771
    Köszönöm szépen :)
  • Malakai
    #15770
    Nem túl részletes de google első találat, hogy valaki arra hivatkozik, hogy azt leszedték és csinált helyette egy másikat.
    Tutorial: Photoshop Planet Globes from Panorama Photos [revisited]
  • papi08
    #15769
    Sziasztok! Anno volt a neten egy "city globe" effektus tutorial. Sajnos az eredeti tutorial megszűnt/eltűnt, ezért a tutorial gyüjtő oldalakon lévő linkek is mind halottak..:/
    Nem tud valaki ilyen tutorialt? :S

    köszönöm előre is! :)
    Egy kép az effektről
  • Rinaldo
    #15768
    köszi
  • Spészgószt
    #15767
    simán! Az új verziók visszafelé kompatibilisek általában, minden tekintetben.
  • Rinaldo
    #15766
    Az lenne a kérdésem, hogy PS CS5-ben müködni fognak azok a minták ami CS4 vagy régebbire vannak megcsinálva?
  • Spészgószt
    #15765
    Köszi az energiát mindenkinek...
    én is próbáltam torrentben, mindenben...gondoltam itt hátha valakinek sikerül, vagy esetleg megvan.
    jó font oldalból sosem elég :)
  • MANOWAR
    #15764
    volt szerencsém keresni vagy 20 percen át ... persze hiába, de pár linket én is tudok tolni :)

    talán ez volt az elsö ilyen oldal
    http://www.abstractfonts.com/
    http://www.fontsquirrel.com/
    http://www.urbanfonts.com/free-fonts.htm
    bár jobbára egymástól másolgatják, de vannak kivételek. :)
    Sokszor úgy is eredményre vezetőbb ha torrentként keresed, pár ritkaságot én is úgy találtam meg.

  • Spészgószt
    #15763
    Köszi!
    Mentettem...