17220
  • Rinaldo
    #15762
    Ingyenes nem találtam meg azt amit kértél, de ingyen betűket én innen szoktam tölteni http://www.dafont.com/
  • Spészgószt
    #15761
    LP Bambus betű kéne gyorsban, tud valaki?
    Vagy honnan lehet ingyen betűt leszedni...?
  • Malakai
    #15760
    Van rá egy script.
    Ebben a fórumban csatolmányokból le lehet kapni. Ne felejtsd el az updatet is bemásolni.
    Ez egy új panelt hoz létre, ahol lehet kezelni az eredeti psd filehoz linkelt smart objecteket, az eredeti file módosítása esetén egy frissítés gombra rá kell bökni.
  • Spészgószt
    #15759
    actionban felveszed, aztán bachel végig nyomod akár 100 képen is! vagy miden változást külön layer és simán át tudod húzni a réteget a másik képre...itt max a maszkok gázosak de még mindíg egyszerűbb belefesteni, mint újra csinálni.
  • maci84
    #15758
    Sziasztok!

    Nem tudjátok véletlenül, hogy a Photoshopban van-e arra mód, hogy amit egy PSD fájban módosítok, az más PSD fájlokban is változzon? Ezt azért akarom, mert pl. egy naptárnál készítek egy sablont, hogy hogyan nézzen ki mint a 12 hónap, aztán ha valami változás van, akkor azt csak a sablonban szeretném eszközölni, nem pedig a 12 másik PSD-n.
    Tudtok segíteni?
  • rooney8
    #15757
    hmm szép lett :)
    én biztos nem tudtam volna ilyenre megcsinálni :D
  • Spészgószt
    #15756
    eredmény
    patch és stamp tool ... no persze nem az alap normál módban
    meg egy kis curves a levels helyett
  • papi08
    #15755
    Megosztod velünk is az eredményt? :D :)
  • Spészgószt
    #15754
    a levels és burn adatvesztéssel jár! gyakorlatilag kiégeted a színt...
    amúgy kész ne baszkódjatok vele ;)
  • LSL
    #15753
    Jelöld ki az árnyékot, és játssz a levelessel, v más pl burn toollal meg párjával, h világosabb legyen az a rész
  • LaliK
    #15752
    Boldog új évet mindenkinek! Idén tervezek pár újítást a topikban, (kevesebb munkám lesz, szóval tudok több időt is az SG-re fordítani) ha van ötleteket írjatok és meglátom mit tehetek! :)

    @ 15750: Telóról vagyok, most a képet sem tudom megnyitni, majd ha hazaérek ránézek.
  • bbeni93
    #15751
    A kép lemaradt

    http://www.kephost.com/view3.php?filename=1joz5tmod9cdv0811i2w.jpg
  • bbeni93
    #15750
    Sziasztok!

    Így Szilveszter tájékán csináltam egy képet, amely összességében nagyon fantasztikusan sikerült, egy "apróbb" nagyon idegesítő hibát kivéve... A zakón a fényképezőgép teljes árnyéka, téglalapként megtekinthető, és valymi eszméletlen idegtépő kis "baki". Én sajnos nem tudtam vele sok mindent kezdeni, klónozgatni próbáltam a zakó többi részéből az eredményt nem lett valami túl fényes... Ezért most is a segítségeteket szeretném kérni, hogyha valaki megtudná oldani, hogy valamilyen módon enyhüljön az árnyék, esetleg az is tökéletes megoldás, ha az árnyékot esetleg kibővíteni olyan módon, hogy ne egy fényképezőgép szabályos szimmetrikus alakja legyen, hanem valamilyen alaktalan árnyék ami odavetődött... Előre is nagyon szépen köszönöm segítségeteket! Nem kérem hogy valami csoda legyen mintha ott se lenne azaz árnyék, csak annyit, hogy ne legyen ennyire feltűnő

  • MANOWAR
    #15749
  • Ps Briganti
    #15748

  • kifli
    #15747
    valószínűleg a színhasználatot kell állítanod. save for web and devices-résznél tudod nézni, hogy fog kinézni mentés után, és a színkészletet is ott tudod állítani gif-hez
  • CoD23
    #15746
    kössz!
  • hungary27
    #15745
    cinemagraphs
  • CoD23
    #15744
    szépestét!
    olyan kérdésem lenne, hogy az olyan képeknek mi a neve, amiknek a hátterük fix, és néha megmozdul vmi a képen?
    (pl:nőnek néha megmozdul a haja, vagy a taxi képe látszik a kirakatban, vagy a bort öntik a pohárba ilyenekre gondolok)
    kössz!
  • nyuny01 #15743
    Hello!

    Bannert szeretnék készíteni gif. formátumban!De mentés után nagyon csúnyán elszemcsésedik!Van erre valami megoldás!

    Előre is köszönöm!
  • NessieGraf
    #15742
    Én bizony a pathnál fogom meg egyenként a dolgokat és úgy húzom át. Igaz váltogatni kell a fájlok között, viszont minden pont oda kerül, ahol eredetileg volt.
  • Malakai
    #15741
    És hogyan húzod át egy rétegre egyszerre?
    Copyzásban is az a lassú, hogy külön kell a rétegeken kijelölni a shapeket, mert nem tud egyszerre több különböző vector maskon kijelölni.

    Viszont rájöttem egy talán gyorsabb megoldásra.
    A ctrl+shift technikával rákattintasz mindegyik vector mask thumbnailjére így egy közös selectiont készítesz, aztán a paths panelen a make work path from selection segítségével egy közös patht készítesz, amiből már lehet egy új vector maskot. Bár ez nem tudom mennyire pontos, a jobb gombos make work path-tól eltérően nem kérdez toleranciát, úgyhogy talán figyelembe veszi, hogy eleve vectorról készült a kijelölés.
  • NessieGraf
    #15740
    Én nyitni szoktam egy pont akkora fájlt és abba egy rétegre áthúzni. Nekem gyorsabbnak tűnik, mint a copy.
  • Malakai
    #15739
    A shapek copyzásánál jobbat nem tudok, ami sok layer esetén elég pepecselős... :)
  • Spészgószt
    #15738
    Ha megtudod, szólj !
  • MANOWAR
    #15737
    Valaki tudja, hogy lehet normálisan vektoros layereket egyesíteni? Vagy valami plugin is jó ha van. PS-ben szeretném megoldani.....
  • papi08
    #15736
    Reeendben, köszii :)
  • rooney8
    #15735
    hát...
    mielőtt rányomod ezt az effektet előtte a filterekben játszhatsz a kép finomításán (gondolok itt blur-ra, és az artistic menüponton belül lévő elemekre)
  • papi08
    #15734
    Köszi, és ezt lehet valahogy finomítani? Mert így elég pixeles képet alkot :)
  • rooney8
    #15733
    amit te keresel, azt kérlek szépen itt találod: image/adjustments/threshold
  • papi08
    #15732
    Sziasztok!
    Az volna a kérdésem hogy ilyen képet, mint a lentebb linkelt, hogy lehet csinálni. Itt főként csak House fejének színeire gondoltam, hogy erre van valami szűrő, vagy egy effekt? Nem jöttem még rá :D
    Kép:


    Köszi :)
  • sanya200
    #15731
    sziasztok kéne egy kis segítség.
    Szeretnék rakni ps-be videót ha jól tudom lehet, megnéztem a tutiorialt is mégse jó valami.A videó hossza 26mp de majd megvágom hogy 10 alatt legyen.Mov fájl egyébként asszem az jó hozzá.
    Nos amikor megnyitom hogy réteg-videórétegek-új videóréteg fájlból.Akkor kép helyett csak egy fekete ablakot dob be!
    nem tudjátok miért? a videóban elsőre meg nyitották nálam meg csak fekete.A videó hossza miatt lehet vagy mi lehet az oka,a fájlformátum?
  • Spészgószt
    #15730
    edit/imagesize ha ide beírod tuti nem méretezi vissza!
    de ha ctrl+t-vel összébb veszed akkor sem lenne szabad!
  • vargaputyu
    #15729
    Segítsetek!Beállítom a fotók méretét,de amikor egymásra húzom őket egybemosáshoz a régi méretben jelennek meg.Hogyan lehet a "visszanagyobbodást" megakadályozni?Képszerkesztés közben hogyan lehet maradandóan fotó vagy kivágott képrészleteket nagyítani kicsinyíteni?
  • Klusi86
    #15728
    Hello!
    Keresek olyan photoshophoz értő embert aki elvállalná egy boing 737-es malév skin elkészítését egy flight simulator addonhoz. Akit érdekel, írjon egy Pü-t, természetesen nem kérem ingyen.
  • xblades
    #15727
    Kösz

    Bár pont erről a fájl tipusról nem ír bövebben. De legalább tudom valami convertert kell keresnem.
  • macleody
    #15726
    http://witcher.wikia.com/wiki/Extracting_The_Witcher_2_files
  • xblades
    #15725
    Hello

    Tud valaki egy plugin-t vagy progit amivel szerkeszteni tudnám a .xbm fájl formátumot?
    (ez a The Witcher 2 textura fájl tipusa)

    Nagyon megköszöném ha tudna segíteni valaki.
  • biuska88
    #15724
    A mai világban kinek van röpke fél millája? :D Nekem sajna nincs :( :)

    Nem akartam neked ugrani :)
    Hát az a baj, hogy nincs, ha lenne, már elkértem volna. :( (bárcsak vettem volna már magamnak, pedig már nemtom hány hónapja nézegetem őket :S :))
  • Gis80s
    #15723
    #15718: nem kell tögtön nekem ugrani, mindenre én se figyelhetek...ezt nem néztem :)

    #15721: lehet nagyon általánosítok, de csak van a környezeteben valakinek egy min 10mpixeles gépe...