17220
  • Lebowski
    #15842
    Sziasztok!

    Azt szeretném kérdezni, hogy hogy tudok egy képből átlátszó hátterű asztali ikont csinálni (win7)? Úgy próbáltam, hogy létrehozok egy új átlátszó hátterű képet, amire beillesztem azt ami szeretném, hogy az ikon legyen, majd elmentem gifben. De ha ezt alakítom át ico-vá, akkor ugyanúgy fehér marad a háttér.

    Előre is köszönöm a segítséget.
  • KnightRider
    #15841

    Sziasztok! Szaggatott vonalat szeretnék "egységessé" alakítani PS CS5-ben, úgy, hogy a vonalak élesek maradjanak. Objektumok körvonalairól lenne szó. Tudok erre valamilyen megoldást?

    Előre is kösz!

  • LaliK
    #15840
    Nekem CS3 van és a View menüben van olyan hogy 'Clear guides'. Nem tudom hogy újabbakban van-e még...
  • MANOWAR
    #15839
    vagy alt+F4 mi :)
  • pxxl
    #15838
    sehogy, ctrl+h-val el tudod rejteni :D
  • MANOWAR
    #15837
    Extra bonus kerdes :) : Hogyan tudom torolni az osszes segedvonalat egyszerre?
  • papi08
    #15836
    Sziasztok!
    Tudnátok mondani olyan plugint CS3-as PS-hez, amiben lehet készíteni 3D-s karaktereket? (mint pl a CS5-ös ben)
    Vagy ha az nincs, akkor olyan külső programot, mellyel ez könnyen elkészíthető, és a PS is tudja kezelni a mentett fájlokat.
    Köszönöm :)
  • Spészgószt
    #15835
    Na egy olyan eset után ott is marad az 5 csigás és rögtön lefoglal magának a memóból annyit a PS, mert azt gondolja annyi kell! erre megoldás a törlés és utána pici, pár megás kép megnyitás, hogy akkora temp filet csináljon.
  • pxxl
    #15834
    na ezt megnézem holnap :D a temp fájlt láttam már :D óriásplakát szerkesztés alatt előfordult már 5 csigás is :D
  • Spészgószt
    #15833
    halott dolog az egész...
    nálam 8Gb memória, ssd-n a Scratch Disk, win7 64 bit, Ps cs5 64 bit és úgyan úgy belassul a x-száz megás képek láttán...sőt régen én is bele estem abba a hibába hogy a 8 gb ramon felbuzdulva felránottam a memory usage-t 80% főlé...szét is fagyogatott itt ott 3-400megára duzzadt képektől.
    a ps csinál egy temp filet, ami szépen lasan növekszik a képek nagyságától függően nálam mindíg 1,5 Gb körül mocorog...ezt ki lehet törölni, de megjegyzi a rohadék...erre megoldás egy apró kép megnyitása és ezzel rögtön leredukálja magának a temp filet, akkorára ami a kis képhez kell.
  • MANOWAR
    #15832
    Help 1

    Help 2
  • pxxl
    #15831
    azt nem lehet, minden kép más színű, más a kontrasztja, nem lehet automatizálni.
    __

    megnézzük a virtuális memot majd. majd holnap ma már nincs kedvem melózni :DDD
  • MANOWAR
    #15830
    lehet inkabb a virtualis memoria kezelesnel neznek korul....(tipp :) )
  • Malakai
    #15829
    Én (is) csak arról tudok.
    Esetleg az autómatizálható lépéseket batch-ből csináld, bár lehet azzal se jársz jobban... :/
  • pxxl
    #15828
    Csátok!

    Na kivételesen én kérek tanácsot :D

    Sok nagy képpel dolgozok most, 50-150MB, és tizesével nyitom meg, állítok a színén, retus, stb, mentés, bezárás. A problémám az, hogy rövid időn bellül, 30kép kb, belassítja a gépem, mert 1 giga memót bezabál. Ezt lehet valahogy üríteni, mert kénytelen vagyok bezárni a ps-t, és újraindítani. Próbáltam a purge all-t de az se sokat segít :\
  • Malakai
    #15827
    Azthiszem a leginkább üdvözölt fícsör a CS6-ban az egyik legalapabb, régóta fura hiányosság egy ekkora szoftvertől, a crash recovery lesz. :)
  • Malakai
    #15826
    Vagy akár vector maská is lehet konvertálni (Convert to Shape).
  • Toto652
    #15825
    Én raszterizálnám a helyedbe a szöveget, utána annyi darabra szedheted külön rétegek formájában, amennyire csak akarod... :)
  • skymannn
    #15824
    sziasztok!
    tudtok e valami gyorsabb módszert arra hogy ha egy szót szeretnék önálló betűkre szedni amit tudok formálgatni,alakítgatni. eddig úgy csináltam hogy létrehoztam egy text layert abba beleírtam az adott betűt, és ugyanezt megcsináltam ezt a többi betűvel is az adott szóban. van-e erre valami gyorsabb módszer?
  • Malakai
    #15823
    [[i][/i]img]http://www.sg.hu/forumkepek/2012_02/amit-2bb.jpg[[i][/i]/img]

    =

  • pako00
    #15822
    hogy is lehet képet felrakni?
  • pako00
    #15821
    bb
  • Klon
    #15820
    sejtettem, hogy itt lesz a bibi, egyszer már én is szívtam ezzel :D
    örülök, h segíthettem :)
  • papi08
    #15819
    Óóó Isten áldjon, vendégem vagy egy italra Barátom! :) :D

    Köszönöm szépen! :)
  • Klon
    #15818
    link

    ezt nem állítottad el?

    mert ha itt nekem nem a négyzetes van kiválasztva, akkor ugyanazt a dolgot produkálja amit neked.
    illetve dob egy ablakot, sztem azt amit neked: link
  • papi08
    #15817
    Köszönöm a választ, de sajnos nem ez volt a gond..:/

    Egy képpel szemléltetném a "nézet" menümet, illetve egy 300x300-as képet, melyben jól látszik, hogy teljesen elnyújtja a képet függőlegesen. (A kijelölés a négyzet formát mutatja)

    PS
  • Klon
    #15816
    csak tipp:
    sztem a képpontméretarány lehet a probléma...
    nekem magyar PS-em van, ebben a nézet > képpontméretarány (nálam négyszög mellett van a pipa)
    ha nem az a probléma, majd a guruk kijavítanak :D
  • papi08
    #15815
    Sziasztok!

    Van egy naaaagy nagy gondom, melyet sajnos képpel nem tudok illusztrálni, (lévén csak egyszer mutatta a hibát a PS).

    Az történt, hogy szerettem volna létrehozni egy 1440x900-as képet, kidobott egy üzenetet hogy ki kellene kapcsolnom valamit a tökéletes megjelenés érdekében. Leokéztam, majd arra lettem figyelmes hogy ha a shift-tel rajzolok egy kör alakot(ami ugye elvileg egy tökéletes kör), akkor azt is szépen elnyújtja. Nem jövök rá mit kell kikapcsolnom vagy beállítanom. Azóta sem dobja az üzenetet, de a körök elnyújtottak, akár hányszor újraindítom a PS-t..

    Tudom, kicsit érthetetlen így a gondom, de kérek valakit aki nagyon ért hozzá, segítsen ki. Köszönöm szépen! :)
  • NessieGraf
    #15814
    A menüpontok helye ugyanott van. Azt memorizáld, akkor nem annyira tévedsz el. A magyar fordítást ember meg nem érti a felszíni menüpontok után. Viszont valószínű, hogy a tanaraid paráznak a nem magyar szavaktól.
  • #15813
    akkor kénytelen leszek megtanulni magyarul, hogy tudjam használni a programokat odabenn :D
    meg utána otthon is még egyszer :D
  • Malakai
    #15812
    CS6 sneak peak.
    RAW-ból a fícsör egész jó, és habár én a sötét PS-nek is örülök, nem egy nagy dolog ezt mutogatni szerintem. :)

  • Toto652
    #15811
    Én a helyedben nem piszkálnám a suli számítógépét :D
  • #15810
    sziasztok!
    A suliban, csak és kizárólag magyar nyelven érhető el a ps cs3. Ha szedek le hozzá angol nyelvi csomagot, az az eredeti kulcs miatt ugye nem tesz kárt a progiban?
  • LSL
    #15809
    Én is csak akkor jöttem rá, mikor másnak akartam elmagyarázni az alapokat. Sok újdonság került elő több év PS után is :)
  • Sas6
    #15808
    Köszi szépen!
  • Sas6
    #15807
    Köszönöm! :D
  • Toto652
    #15806
    Nédmá' mindig tanul az ember! Sose figyeltem meg, hoyg mit is csinál pontosan az Overlay! Most már ezt is tudom. Köszi! :D
  • LSL
    #15805
    Tegnap kellett volna még linkelni egy ilyet is : példák
    Mert magában nem sokat ér, de ha színeket, rétegstílusukat, és áttetszőséget variálod, akkor már klassz végeredményt is kihozhatsz. Vagy pl textúrákkal játszod el. próbálkozás kérdése.
  • LSL
    #15804
    Hali
    Annyira nem bonyolult dolog, csak sok van belőlük. De ha megnézed csoportokra vannak osztva. Mindegyikből érdemes egynek a működését megérteni, és a többi kis módosítással, de hasonlóan működik.
    Te is kipróbálhatod, csinálj 3 alakzatot, egyik fekete, másik szürke, harmadik fehér. Normálban ugye a színek nem változnak.
    Multiply-> kivonja a heféret
    Screen-> kivonja a feketét
    Overlay-> kivonja a szürkét.
    Az utána lévő csoport matematikai műveletek a színek hexa értékén, (különbség, kivonva, elosztva)
    És a legutolsó meg színtelítettségekkel játék. Onnan én pl a colort szoktam legtöbet használni.
    Kép, hogy legyen értelme annak amit mondtam:
  • Malakai
    #15803
    Ha ATI-d van, akkor lődd ki a Catalyst Control Centert, vagy azon belül tiltsd le annak a billentyű shortcutjait!