17220
  • ret3k
    #3699
    Helló. Szeretnék segítséget kérni minnél hamarabb! a gondom a következő:
    szeretnék szöveget elhelyezni körívre. nem is ív majdnem egy teljes kört fog lefogni ez a szöveg. Mindössze 1 sor lenne. 8as photoshop cs-t használok. megoldható?

    Köszönöm előre is a segítséget!
  • artschiatwork
    #3698
    hát, pl. photoshop-pal, ha már ebbe a topic-ba írtál :)
    megnyitod, aztán File/Save As... és olyan formátumba mented, amilyet felajánl, lesz egy csomó.
  • balcsi70
    #3697
    Sziasztok.Elmentettem a monitorrol a képet,Bitkép-ként mentette.Mivel lehet azt átkonvertálni? Melyik progival?Kösszi.
  • artschiatwork
    #3696
    vazz, über az oldal!
  • Yossarian
    #3695
    jóvan, hülye vok. meg is érdemlem. Elfelejtettem, hogy guglival képezni is lehet, közbe meg én ajánlgatom mindenkinek, hogy guglizzon.
  • ivjoe
    #3694
    Gúgli képkeresőbe beírod inglish, h angyalka, fenyőág, csengő meg minden ilyesmi.
    Speciális keresésnél képméretet állíthatsz.
  • Met
    #3693
    itt vannak jó képek
  • Yossarian
    #3692
    nem tudtok véletlenül olyan weblapot, ahonnan olyan grafikákat tudnék letölteni, amiket később fel tudnék használni?
    Egy kis családi videókat tartalmazó DVD borítójának és menüjének készítéséhez kéne angyalka, fenyőág, csengő meg minden ilyesmi. Sajna én nagyon ügyetlen vagyok ezek megrajzolásához... :)
  • Atika :o)
    #3691
    Ez az a shapeket kerestem koszi szepen mar regen photoshopoztam es komplett elfelejtettem hogy hol is vannak ezek
  • ivjoe
    #3690
    Definiálod ecsetként?
    Ha nem arra gondolsz, akkor katt mondjuk a négyzet eszközre. Nem a kijelölőeszközre, a vektografikus négyzet eszközre. Ekkor a fölső bar-on meg fognak jelenni különféle vektografikus eszközök. Az utolsó (szabálytalan alak) alatt elvileg vannak beépített shape-ek, amikhez tudsz hozzáadni újakat.
  • Atika :o)
    #3689
    Sziasztok azt hol talalom a photoshoban olyan pecset felesegeket lehetett tenni olyan kutya tappancsot meg volt ott mas is.
  • Atika :o)
    #3688
    ez egy jo otlet latod erre nem is gondoltam koszi a segitseget :)
  • ivjoe
    #3687
    Ilyet egyszerűen?
    Leírni hosszabb lesz, mint megcsinálni:

    Rányomsz egy fekete keretet, ezt gondolom vágod, hogy kell. Majd kérsz egy új dokumentumot, lehetőleg akkorát, amekkora a félkör ÁTMÉRŐJE lesz. Majd fogod és csinálsz rá egy félkört, úgy, h az széltől szélig érjen. Majd edit --> Define pattern, ha ez megvan, be is zárhatod, mentened sem kell. Visszamész a keretedhez, kijelölöd a megfelelő részeket, majd edit --> fill.

    Két félkört kell csinnálnod, egyet a keret vízszintes részére, egyet pedig a függőlegesre.
  • Atika :o)
    #3686
    Ja olyan de en mar regebben lattam erre valahol tutorialt csak akkor nem erdekelt most meg mikor kellene akkor meg nem talalom ez igy szok lenni ;)
  • Amse
    #3685
    ez olyan mint a kocka háztartási keksz :)
    nemtom hirtelen, hogyan lehet egyszerűen ilyet csinálni.
    ha eszembejut megírom.
  • Atika :o)
    #3684
    Na en ilyesmire gondolok remelem hogy ebbol ertheto lesz :)

  • Amse
    #3683
    én kajak nem értem mire gondolsz.
    nem az analóg filmek szélére?
    this:
  • Atika :o)
    #3682
    en nem ilyenre gondoltam szoval en nem a kepet akarom atcsinalni hanem keretet akarok ra tenni es regen voltak olyan fenykepek hogy a keret olyan feher volt es olyan felkorokbol allt egymas mellett sok kis felkor volt
  • Amse
    #3681
    félkörök?
    ilyet tudok.
  • Atika :o)
    #3680
    Sziasztok nem tud veletlenul valaki egy olyan tutorialt ahol fenykepnek olyan regi hatasu keretet keszitenek olyan kis felkorokre gondolok. Elore is koszi
  • Gascoigne
    #3679
    Na gyakorlás közben rájöttem. :)
  • Gascoigne
    #3678
    Én is erre gondoltam, csak ennek a használatával még nem vagyok kibékülve, nem igazán megy. Nincs valahol egy tutorial, ahol le van írva a használata? Egyelőre még nem találtam, de még nem adtam fel a keresést. :)
  • Amse
    #3677
    jah pen tool al csináltam.
  • Csoder
    #3676
    asszem pen tool-al
  • Gascoigne
    #3675
    A zsinor íveit melyik eszközzel csináltad? Mert már próbálkozom egy ideje. :)
  • Amse
    #3674
    nem használtam tutort.annyit olvastam el az előzőből, hogy külön layer-e rajzoljuk a havat és inner shadow-ot rakjunk rá.
    többi magamtól.
  • SASboy
    #3673
    melyik tutorial alapján csináltad?
  • SASboy
    #3672
    Ez igen.
  • Maco13
    #3671
    csak én már nem anyámmal lakom...

    kösz a tippet Met
  • Crem
    #3670
    Ha az árnyék helyett tükrözől még királyabb lett volna!:D
  • Mr_no_NaMe
    #3669
    Én semmit,életemben még talán csak füzetet meg könyveket vettem ilyen,nagy kilós papírcsomagokat meg sima papírt csak anyám vesz itthonra:DD
  • Amse
    #3668
    unalomból megnéztem milyen nehéz ez a havas betű és ez lett belőle :)
  • Met
    #3667
    lehet venni fotó papírt, nem egy nagy összeg és lényegesen szebb a nyomtatás mint normál papírra
    TDK-t és Avery-t használok
  • Maco13
    #3666
    milyen papírra nyomtatsz? nem tudsz véletlenül ilyen "fényes" papírt amiből a bolti dvd-k borítója készül olcsón? van vagy 150 dvd-m és csinálni akarok borítót nekik de nem sima irodai papírra...
  • smici
    #3665
    hát az itt nincs
  • Mr_no_NaMe
    #3664
    Köszi az ötleteket de már megoldottam neroban:)
    Amúgy márcsak 1 színes nyomtató kéne azrán 100 ig tökéletes lenne:D
  • Amse
    #3663
    jah annyi.
    pont ma csináltam 1et, de én rágyahtam még 1-1 mm-t:)
  • Maco13
    #3662
    ez ami itt van előttem 18.4cm x 27.3cm
  • joebacsi
    #3661
    használj coverXP-t :)
  • Mr_no_NaMe
    #3660
    Hi!
    Lehet hülye kérdés de nemtudjátok mennyi egy átlagos DVD tok szélessége és magassága?Mer itt akarok borítót rányomtatni csak az a gond hogy mindig túl nagy vagy túl kicsi:S