17220
  • Danee
    #4102
    szét van csuszva
  • Duddits
    #4101
    Sziasztok!


    Újra itt! :-)

    Kéne egy kis help, ötlet. A sulim hírdetett egy pályázatot, a iskola címerére. De nincs ötletem, hogy milyen legyen.
    Itt a sulim honlapja:
  • Amse
    #4100
    pen tool rulz, de azt meg kell tanulni használni.
  • Lord Oswal
    #4099
    és magnetic lassoval vágtam kőrbe
  • Lord Oswal
    #4098
    ezt csak probaként csináltam és tudom hogy lehetett volna jobb is ha töröm magam :D de igy lett a legjobb ahogy megtudtam csinálni az időmben
    tehát 10 percbe csak ennyi fért.meg van bene egy kis guassian blur meg kis szinezés és méretezés. szerintem jó lett elsőre.
  • Amse
    #4097
    annyi, hogy az autós képre ráraktad a kivágott figurát?
    nem rossz, de a széleket még átnézném 1x, mert maradt itt-ott egy kis fehér maradék.
  • Aquir
    #4096
    jó kivágás
  • Lord Oswal
    #4095
    nézzétek meg az első képem és lécci mondjatok véleményt.De ne felejcsétek hogy egy kezdő munkája és azért remélem tudok csinálni jobbakat is. :)
  • Amse
    #4094
    hát a kivágás megspórolását meg finomításokat/utómunkát könyű masz-al csinálni.
    szal én...
    ...áh hosszú leírni:)
    mindenki máshogy csinálja:)
    teljesen jó úgy ahogy van.a végeredmény a fontos, csak lehet te ezzel elszenvedtél 1 órát, hogy szép legyen más meg 10 perc alatt megcsinálja ugyan így, mert tud egy egyszerűbb módot.
    a pen tool, shape layer, layer/vector mask szerintem csak kényelmi funkció és az olyan dolgokat amiket még ezeknek az eszközöknek a kezelése nélkül csináltam most sokkal egyszerűbbek/gyorsabbak/precízebbek.
  • VRSDM
    #4093
    fogtam a felhőt, kerestem egy ijen lyukat rajta ahol kidughatja magát, a bálna, a bálnát kivágtam uj rétegre tettem, színt párosítottam a felhővel, szedtem még két uszonyt, és ennyi... igy. minden uj rétegen van... miért, te hogy gondlod?
  • Amse
    #4092
    hogyan csináltad?
    itt is lehetett volna mask-ot használni

    mellesleg meghívhatnál bithura ha már lebuktál, hogy regelve vagy :D cserébe meghívok valakit neked endless-re ;)
  • VRSDM
    #4091
    van egy kép a galériámba, a bálnás, sztetek jo? mostanság nem szipiszupi effektest hanem művészket csináltok...
  • VRSDM
    #4090
    jaja ezt azért vágtam eddig is de azért kösz. ja amugy a layer maszkon MINDEN-t megtehetek amit egy sima lapon megtehetnék? vagy vannak korlátai?
  • RenDesign
    #4089
    Szia! Szerintem a Photoshop lényege éppen abban áll, hogy szabadságot ad, s (szinte) korlátlan lehetöséget nyújt az alkotáshoz, ahhoz, hogy olyat hozz létre, amire idáig senki nem gondolt, vagy olyat, ami tetszést, feltünést arat. Éppen emiatt szerintem nem lehetnek szabályok, mert azok csak korlátok. S pont az cél, hogy ezeket átugorjuk, nem? Szerintem az, ami egy embernek is tetszik az már szép! (leszámítva az alkotót, mert ö elfogult lehet.) S a végleges alkotáson nem vehetö észre pontosan, hogy milyen megoldásokkal dolgoztál, így csak az értékelhetö.

    Persze, minél több módszert, eljárást ismersz annál nagyobb szabadságot kapsz az alkotásban, s annál több lehetöséged is nyílik valami különlegeset alkotni. A word-ben is elég a "space-megoldás" egészen addig, amíg nincs szükséged mondjuk hasábokra, mert ott már jóval gyorsabban végzel Tab-bal. De még ez sem számít, ha a kinyomtatott dokumentumon katonás rendben állnak a betük.

    Egy kép értékelése pedig szerintem kizárólag szubjektív dolgokon alapulhat. Tetszik, vagy nem tetszik... Esetleg mi az, amin lehetne változtatni. Ha találsz ilyet, akkor arra rámondható, hogy hiba, de lehet, hogy pont egy ilyen adja meg a kép varázsát. Mondjuk #4023 esetében több ilyen fals megoldást fel lehetne hozni, de ez csak a saját véleményem.

    Huhh, ezt nem is folytatom, mert mindjárt átmegyek Platonba...

    Layer Mask: Egy layeren hajthatsz végre módosításokat úgy, hogy közben ezek nem véglegesek, mert mindezt nem az original layeren, hanem egy "fölötte" lévö layeren (layer mask) teszed. Olyan, mintha egy fényképre rátennél egy zsírpapírt, s arra rajzolnál rá, azon hajtanád végre a módosításokat. S ha nem tetszik akkor még tudsz rajta módosítani...

    Kicsit világosabb?
  • VRSDM
    #4088
    én vágom elég jol a ps-t szoval megcsinálom amit kell, csak sztem nem " hivatalosan" pl. worbe is ki"space"ezem mint tab-ozzak, itt vannak ijen vagy effajta szabályok? pl. egy verseny-nél??? néznek ijeneket? ja és ha vki irna egy rövidet vagy linkelne a layer-maszkokbol mert azokat nem nagyon értem hogy konkráte mire jo, nagyjábol vágom, de azért kéne némi magyarázat...
  • Yossarian
    #4087
    Köszi! :)
  • RenDesign
    #4086
    Kösz mindent! Közben megcsillagoztak!

    ninja rulez!!!
  • Amse
    #4085
    a működése nem nehéz.analizálni kell egyet vagy te kijelölhetsz pontokat ahol zajos aztán ok.kicsit gondolkozik aztán kész.

    ha vip lennél akkor tudnál feltölteni nagyobb képeket (max 200k)
    a galériádba viszont rakhatsz fel nagyot is.
  • RenDesign
    #4084
    AMSE! Írtam egy elég lamert a plug-in topikba... Ha lesz majd türelmed... Noise ninja is plug-in? Simán kijelölöd a képet, s utána csúszka-módszer? Na, mindegy, ha megszerzem, s sikerül beszerkeszteni PS-be, akkor kipróbálom. Jól dolgozik a kis ninja...
    SG.hu/Fórumképek-re hogyan lehet feltölteni, olyan nagy képet, mint pl #4067? Bár nekem jó ide a saját tárhelyem is...
  • RenDesign
    #4083
    Szeva CoD-boy! Én idö, s türelem hiányában "barbár-projektet" kezdtem. Munkatársaim Herr Radír, s Herr Ecset voltak. Az nem oda illö részeket az original kép layerén, kivágtam (Cut) majd radíroztam. Az új hütöt beillesztettem. Majd a végén festettem, árnyékot illesztettem.

    (Nem tudom, hogy erre vonatkozott- e a kérdés, de ha rétegekkel dolgozol, akkor megadhatod azok sorrendjét(ARRANGE) s ha az elöl lévö layer lyukas,(vannak rajta kivágott részek) akkor kilátszik a "hátsó" layer, jelen esetben az új hütö. Ne haragudj, ha nem ez volt a kérdésed, s ezt vágtad.)
  • Amse
    #4082
    hát én spec a következő módon:
    - hűtőt berak, elrendez...
    - rárakok egy layer mask-ot és a layer maskon kifestem feketével azt amit nem szeretnék láthatóvá hagyni.értelemszerűen ahol lukak vannak a széken ott hagyom fehéren a layer mask-ot ahol meg a szék támlája van ott egy vékony ecsettel befestem feketére.

    ez majdnem olyan mintha a hűtő layerből kiradíroznám a dolgokat, csak annyival job, hogy ha vmi változás van akkor tudom módosítani a mask-ot és amit "kitöröltem"(befestettem feketére) azt megit láthatóvá tehetem ellentétben a radírral.
  • Amse
    #4081
    jah, noise ninja volt a zajtalanító.
    jah a fehér az tényleg ot maradt a két ajtó között.
    a szék réseinél meg nem tűnt fel, hogy az is a hűtő része ami sötét ezért ott nem szedtem ki.a többi helyn igen.
  • Amse
    #4080
    lehet nem is bemozdult, hanem csak az illesztés szar.akkor duplán látszanak a dolgok, csak egyik halványan és az olyan mintha bemozdult volna.

    disney font rulz:)
  • Yossarian
    #4079
    srácok, én csak nézegetem itt a fotókat. Elmondaná valaki, hogy azt a hűtőt hogy teszitek be a szék mögé? :D
  • RenDesign
    #4078
    Beltéri fotózáshoz halszemobjektív, vagy panoráma-fotózás állványról. Az illesztések és a fénymérés egész szépek, csak a 2-4. részlet bemozdult...

    Mik! Tutorial jó!



    Ezen már feltünnek új betütípusaim is!!! Köszi Dichter!

    Ja, ha lenne egy kis idötök, vagy nem ismernétek... PLANETPERPLEX
  • RenDesign
    #4077
    Sziasztok! Ha nem haragszotok én is indulnék egy hütö-pályamunkával. Ha már tegnap este molyoltam egy kicsit vele, akkor megmutatom. KATT

    A zajtalanítás nagyon szép lett AMSE-nél, kis tanács: hütö elött lévö szék rácsaiban még az régi hütö "maradványai" vannak benn. S a hütö két ajtaja között fent is "bent maradt" a minta fehér alapszíne. Persze egy katalógusban nem szokás 300szoros zoommal nézegetni a képeket, csak ha lenne egy kis idöd Crem... Zanussira fel!

    A zajtalanításról tudnál egy kicsit mesélni AMSE? Vagy elég az amit a plug-in topikban írtál?
  • Crem
    #4076
    :DD
    Annak idején mikor először indítottam el a PS-t, ez volt az első gondom nekem is!:DDDD
  • Harder
    #4075
    Megnyitod photoshop-ban mindkét képet, majd a kivágott alak layerére kattintva - és az egér gombját lenyomva tartva - áthúzod a layert a másik területére, majd az egérgombot elengeded.
  • Lord Oswal
    #4074
    hi
    hogy lehet egy kivágott képet már egy meglévő héttérképbe illeszteni? néztem tutort is de hülye vok hozzá egyszerüen nem értem :(
  • Crem
    #4073
    Nem írtam még, de kösz szépen, ez lesz a végleges!:D
  • Crem
    #4072
    Nem optika, hanem 9 kép egy panoráma programmal összehozva.
    De igazad van.
  • VRSDM
    #4071
    ja nem :S de hülye vagyok, az egész a nagy optika miatt van :S bocs, akkor azért volt torz... talán még effajta modosítás kéne... de igyis jo..., meg hogy a foto jobb széle kevésbé éles minta hütű, de ez már csak tá keresése a szénakazalba.
  • VRSDM
    #4070
    sztem korrekt a kép, szoval jo, talán én kicsit mosnámmég a szék fonott támláján a képet, de nemtudom, a lényeg hogy jo igy, ami furcsa, ( NEM A KÉP HIBÁJA) hogy az egész szekréynsornak ugye van egy y tengelyes íve, és emiatt érdekes a hűtő, hogy az meg ugye totál merőleges a faljra, persze nincs ojan hütő ami torz lenne:D szoval jo igy. énsem venném észre hogy ps. csak furcsa a íves pult miatt, de ha a plafonhoz nézem a párhuzamost már tényleg látszik hogy jo... soval jo.. :D
  • Amse
    #4069
    lehet, de akkor nem fér be oda:)
  • Met
    #4068
    szerintem magasabbnak kellene lennie, általában a mikro teteje egy szintben van a hűtővel
  • Amse
    #4067
    nah itt a jó. még állítottam az árnyékon meg a perspektíván és zajtalanítottam is.
    nővérem szerint jó, mert nem jött rá, hogy ps :)
    kép
  • Crem
    #4066
    Ne b@ssz!:DDDD Ez nekem nem szórakozás, hanem meló!:D Tavaly március óta nem frissítettem a katalógust! kb. 40 képet kell még megcsinálnom!:((
  • Met
    #4065
    hát ja, arra nem jutott idő:)
  • Crem
    #4064
    na itt már a zaj tökéletes!! Viszont van körbe egy fehér keret, ami nagyon árulkodik.
  • Dichter
    #4063
    Most megyek el, de megcsinálom.