17220
  • arsene
    #4868
    figyi, ha kockáról kockára megnézed, akkor nem kell hozzá tutor.
    ha leírom, hogy most nyomd meg ezt, vagy azt a gombot, akkor soha meg nem tanulod.
    tutorialokat pedig itt találsz, ez egy nagyszerű oldal.
  • geri777
    #4867
    Segiteni nem tudnátok ?
  • alph4
    #4866
    Remélem minél hamarébb megtanulsz helyesen magyarul írni, mert ez borzalmas...
  • ivjoe
    #4865
    Pop-art akart lenni? Ha nem, akkor nem szóltam, mondjuk az állánál az az él elég "sarkos".
  • geri777
    #4864
    Köszke és hogy álitsam be a hogy müködjön nekem is tugyak mást csinálni és az utolso anit hogy csináltad tutorokat tudnál ehez adni ?
  • arsene
    #4863
    kicsit megváltoztattam az anim-ot
    im_var2
  • arsene
    #4862
    ez az oldal komoly? ekkora méretű képet [1985.66 KB (2033316 byte)] pl. header-nek kitenni nem igazán kellene, mivel egy lassabb szerver esetén 3-4 percig tart, míg betölt. aztán a páciens rálép a 'vissza' gombra, s oda a látogató. a sok színes, nagyméretű grafika helyett célszerűbb lenne szolid színeket és finom pixelnyi vonalakat használni. legfontosabb azonban tudatni a látogatókkal, mit is akarsz a weboldallal mondani.
    kikerülhetetlen bizonyos alapfogalmak (HTML,CSS) elsajátítása és szerkesztőprogramok (Photoshop, ImageReady, Dreamweawer, EditPlus) alapvető ismerete.
  • arsene
    #4861
    itt nézd meg
  • arsene
    #4860
    jaaaaaaaaaaaa, megvan a baj forrása. azért nem jelenik meg neked a háttér, mert csak a kezdő frame-en (képkockán)van bekapcsolva. hiszen az látszik is animálás közben, hogy a 2. kockától kezdve üres minden mező, illetva csak egy adott elem látható. hagyd bekapcsolva és jó lesz, pl így. im, vagy így
    im

    fontos még, hogy az animációt *.gif, vagy *.swf formátumba mentsd el
  • Lacee
    #4859
    de hogy ontopic is legyek, szerintetek tűrhető minőségű meló, ha ebből a képből
    ezt csináltam?
  • Lacee
    #4858
    szerintem ez csak poén... tudjátok, mint a kamu WOW-klán lapja volt. olyan nincs, hogy valaki ilyewt írjon: "A clán Neve pontosan Bar!k Ha meg tetszet akkor jelentkezni lehet a cl@n Adminjánál

    msn cime
    [email protected]

    A clán még nem tud felmutani eredményeket mert most kezdet !!!! megérteteket meg köszönjök"

    a másodikos unokatesómnak is jobb a helyesírás ennél... vagy a billentyűzet nagyon ócska.
  • geri777
    #4857
    Jó segiteni nem tudnátok ?
  • Met
    #4856
    Kellene nekem a Helvetica Neue font készlet, különösen a 75 Bold.
    Keresgéltem neten de nem találtam csak a fonts.com-ot és annak klón oldalait.
    El tudná küldeni valaki?
  • Dichter
    #4855
    Nem a tiéd? Akkor miért van benne Typhoon a tagok közt. És milyen véletlen, a logódon is ez a név szerepel. Ráadásul nem tudok elképzelni mégegy ilyen helytelenül író embert. A HTML nyelv helyett inkább ajánlom, hogy a magyart gyakorold...
  • geri777
    #4854
    Mi a problémaa a weboldalll az nem enyém csak tudom hogy kell szerkeszteni
  • Dichter
    #4853
    "Itt de nagyn fonots hogy kb. 2 naponta minden clan tag benézen hiba üzenetek ként kapjátok a hireket !!!!!!!!!!"

  • geri777
    #4852
    Ja lécives a képet ne nézd mert ez csak proba szereten leni
  • geri777
    #4851
    http://www.barik.atw.hu/im.psd itt vann a kép elmonddo hogy mit álitotam be rosszul ?
  • arsene
    #4850
    az IR nagyon jó eszköz. a háttérproblémák a következők lehetnek:

    1.- ki van kapcsolva a háttér, vagyis nem látható réteg
    2.- nincs háttered

    képes segítséget ezen a címen kapsz
  • geri777
    #4849
    Aha de ha van valmi más akkor letöltöm azt de mongyad mit rontotam ell ir. el vagy akkár a képbe
  • arsene
    #4848
    image ready-vel akarod az animációt?
  • geri777
    #4847
    Animáciot szeretnék csinálni meg van minden mindegyik kép külön leyer csak az a baj hogy a hátér nem jelnik meg hogyálicsam be hogy aa hátére rárakja a dolgokat ne csak váltogasa a képet ?
  • ivjoe
    #4846
    Én értem mit akarsz, de elektronikai panel tervezéséhez vannak külön ere specializálódott progik. Igaz anno én is PS-ben csináltam :DDD

    Szóval fogod a PS-t, Window --> Layers. Ha most tervezed, akkor csinálsz két új layert. Ha már megvan akkor megnyitod mindkét oldalt és a layer palettáról ráhúzod a képre a background nevű réteget. Mozgatóeszközzel szépen egymásra tudod őket rakni. Majd ahhoz, h lásd mindkettőt, a felső réteget kijelölöd, majd találsz egy olyan mezőt kicsit föntebb, h opacity, ezt az értéket csökkentsd.

  • Basic
    #4845
    Hát én most valahogy nem tudom felfogni hogy pontosan mit akarhatsz. Úgy értelemztem, hogy 2 képet akarsz egymásra tenni. Nem tudom, lehet hogy úgy gondoltad, hogy a 2 képet akarod egymás mellé tenni, csak 1 képen. Szóval ha az egyik képet rá akarod tenni a másikra úgy, hogy mindkettő látszódjon, akkor megnyitod az első képet, majd egy új layeren ráteszed a másik képet, és a felső layer opacity-jét kisebbre állitod. Esetleg ha még próbálgathatsz a layer blendingjét állitgatni.
  • mitibi
    #4844
    Segítségre lenne szükségem,van egy két oldalas panelom és ezt szeretném úgy megszerkeszteni,hogy a két oldalt egymásra tegyem.A panelon az útvonalakat átszíneztem és arra gondolotam,hogy ha meg lehet oldani valamilyen módon hogy a két oldalt egy ómásra tegyem akkor könnyebben tudnák dolgozni vele.A Photoshop tud ilyet?Bármilyen segítséget nagyon köszönök.
  • RaZoK
    #4843
    kösz.
  • Basic
    #4842
    Akkor sok sikert a további összes képeddel.
  • RaZoK
    #4841
    mellesleg az első képeim közül való...
  • RaZoK
    #4840
    ok
  • Blasta
    #4839
    Attól függ mikori beszerzés ;)
  • MerlinW
    #4838
    Az kijön negyedből:)
  • Blasta
    #4837
    Még jó, hogy neked kb. volt annyid rá, ahogy olvasom
  • alph4
    #4836
    Az hogy nem mindenkinek van fél vagy több milkája egy gépre
  • arsene
    #4835
    layer->duplicate layer->document: new
    ekkor létrehozza az aktuális (kijelölt) réteget, amit elmenthetsz.
    ha nagyon sok a réteg, szerintem megcsinálja a PS a akcióval is, bár ezt nem próbáltam még
  • Monoton
    #4834
    hali olyan problémém lenne hogy photoshopban szétszedtem darabokra egy képet /puzzle darabokra amik külön layar eken helyezkednek el/

    namost nekem ezeket a puzzle dbokat bele kellene tennem flashbe! hogyan menthetném el külön a layereket vagy ezt az egészet hogyan oldhatnám meg?
  • geri777
    #4833
    Bocsi de nekem olyan gépem van kb. http://home.macvaerk.dtu.dk/~eggert/G5HardwareRAID/transfer.jpg ami a képen van ebe most mi a nagy szo ?
  • Basic
    #4832
    Hát nem tudom. Sztem ez nem olyan "nagy mű", amit nekünk meg kéne csodálni.
  • VRSDM
    #4831
    hát az biztosan hogy a mac mérföldkövekkel a win előtt jár. kár hogy ez terjedt el , leglábbis mo-n. a világ többi részén szophatnának win-el
  • Danee
    #4830
    láccik :)
  • RaZoK
    #4829
    (nem tutorial)