17220
  • RaZoK
    #4828
    (elötte)

    (utána)
  • ivjoe
    #4827
    OSX sima PC-n is nagyon hasít, Winfos reumás csiga hozzá képest, mac-en meg még durvább!
  • #4826
    Ilyet láttam kb. 2 hete Nagyon profi dolog volt. Azthiszem valami dual proci, 2,5Gb ram. Nemigazán akadt a gép vagy 6-7 egyidőben való alkalmazás közben sem.
  • ivjoe
    #4825
    Fuitt ép OSX telepítés folyik! :o [felismer] [neki is van OSX PC-n, csakmég bugos picit. :C]
  • Amse
    #4824
    mér ott tartod a klaviatúrát? :D
  • Ch_Slater
    #4823
    héé, mikor jártál a szobámban???
  • Crem
    #4822
    Ha melóban egyszer EZ vár, akkor elmondhatom, hogy valamit tudok!:DDDDDDDD
  • Crem
    #4821
    :DDDD
  • Amse
    #4820
    jé mit találtam:)
    " Mac OS X Tiger Backgrounds "
  • Amse
    #4819
    G5
  • Crem
    #4818
    Ez az! Vagyis erre volt a megoldás.:)

    köszönöm!:D

    Mellesleg 12db 128x128 .png automatizálása úgy megfogta 1-2 mp-re a gépet, hogy azt hittem megfagyott!:((
    hát igen... Nem véletlen, hogy a profik Power G5-ön nyomják!:((((
  • Ch_Slater
    #4817
    az file/automate/contact sheet II valami ilyesmit csinál, de nem tudom, hogy mennyire jó az neked...
  • Aquir
    #4816
    ha más nincs, használd a vonalzót
  • Crem
    #4815
    Hi!

    Kéne egy kis help!:P

    Létezik olyan plugin vagy opció amivel egy adott képre többet rá lehet rakni, de mint a szövegszerkesztő egymás mellé, alá helyezi. Természetesen beállított közökkel. Néztem a tankönyvet, de nem találtam semmit!:(((

    egy minta, hogy mit is szeretnék:



  • artschi
    #4814
    ezen filóztam én is...
  • ivjoe
    #4813
    Én elhajtanám őket a picsába, h hozzon normális képet, vagy így szép hajtásvonallal fog megjelenni, vagy kiszedhetem, deazért perkál!
  • artschiatwork
    #4812
    hirdetési újságot szerkesztek (több-kevesebb sikerrel :))
  • Amse
    #4811
    :)
    mit melózol?
  • artschiatwork
    #4810
    ez igaz :)

    viszont az a halálom, amikor így hozza be az ügyfél a képet/képeket... még jó, hogy nem volt belekarikázva tollal, min. 2x, hogy "ez a kép köll"...
  • Amse
    #4809
    az egyzserű módszerek sosem olyan szépek mint, ha rászánnád azt az 5 precet és megcsinálnád :)
    ha olyan a felület akkor kivághatsz egy csíkot ami eltakarja és kicsit még lelógjon aztán a széleket meg kimaszkolod, de szerintem ritka az olyan kép amin ez alkalmazható :)
    de lehet több darabot is kivágni és azokkal eltakarni....
  • artschiatwork
    #4808
    Kérdés: egy képet kérnek hirdetésbe, de faszán ketté van hajtva a fotó. Van vmi egyszerű módszer arra, hogy a hajtás ne látszódjon a fotón (a clone stamp-en kívül)?
  • arsene
    #4807
    valami ilyesmire gondoltál?



  • ivjoe
    #4806
    Szóval jobbra-balra szöveg:
    Most jobbról balra, majd ismét jobbra fogunk mozgatni. Ha ezt megérted, ezután simán össze tudsz majd rakni bonyolultabb animokat. Megpróbálok érthető lenni.
    Megírod a szöveg rétegét. Majd Window --> Animation. Itt létrehozol három framet. Az első framen az animáció kezdő pontja lesz, vagyis a jobb oldalon álló szöveg. A következő framre azt fogjuk tenni, amibe a szöveget akarjuk mozgatni vagyis a jobb oldalt álló szöveget. A harmadik framre pedig az anim végpontja kerül, vagyis ismét bal oldalt lesz a szöveg.
    A megvalósítás:
    Szóval Megcsinálod a szöveg rétegét. (sima type tool) Majd Window --> Animation Csinálsz egy framet. Majd a szöveget a mozgató eszközzel, vagy Ctrl + T (Free Transform) jobbra pozícionálod. Ezzel megvan a kezdőpont. Csinálsz még egy framet. Rákattintasz a frame-re, majd a szöveget balra pozícionálod. Ezután fogod az első réteget és lemásolod, majd a második réteg mögé illeszted be. Így lesz három framed a következőképp: JOBBRA - BALRA - JOBBRA. Ezután kijelölöd az első framet, majd alul találsz egy olyan gombot, h Tween... Ezzel átmenetet tudsz képezni a kijelölt réteg és a következő között. (Next frame esetén.) Szal ezzel a művelettel elvileg a szövegünk jobbról elkószál a bal oldalra. Ez után kijelöljük az utolsó előtti frame-et erre egy ugyanilyen tween-t nyomunk, ez vissza fogja mozgatni balról jobbra a szövegünket. Pár apróságot még beállíthatunk az animation fülön + időzíthetjük, de lényegében készen vagyunk.
  • acsati
    #4805
    ja. és hogyan kell pontosan? nincs kedvetek elmagyarázni?
  • Monoton
    #4804
    imageready
  • acsati
    #4803
    mi az az IR?
  • acsati
    #4802
    mi?
  • ivjoe
    #4801
    Igen, de elég hozzá az IR, a PS fölösleges.
  • acsati
    #4800
    hellotok
    azt szeretném kérdezni hogy lehet-e photoshop és image ready segitségével olyat késziteni hogy egy szöveg jobbra ballra mozog
    előre is köszi!
  • VRSDM
    #4799
    igen azt akartam irni csak az istenért nem jutott az eszembe a " szakneve " aztán körbeirtam...
  • Met
    #4798
    elvileg a filters menüben jelenik meg
  • Monoton
    #4797
    #4791 ??????
  • Gladiator
    #4796
    ja, sóval ez egy vízjel. akkor semmi
  • Monoton
    #4795
    szedj le egy magyar verziót !
  • Aquir
    #4794
    nem nagyon tudsz, meg különben még a magyar tutorialoknál is inglish photoshoppal van leírva minden, tehát ezzel jobban jársz :)
  • csibexke
    #4793
    Sziasztok! Tudna valaki segíteni abban hogy a Photoshop 7.0 -hoz magyarosítást honnan tudnék letölteni?
  • VRSDM
    #4792
    az le lesz szedve, csak mivel még nem végleges, és hogy nehogy addig vki visszaéljen vele... érted. pl. ide bedobtam vki már előbb használhatná, mint mi, az le lesz véve.
  • Monoton
    #4791
    hali!

    feltelepitettem egy plugint de még sosem használtam pluginokat!

    hogy tudom használni? :(
  • Gladiator
    #4790
    úgy néz ki, mintha a labda átlátszó lenne, de tudom, hogy az a 'jolesz' vagy milyen felirat az van legelől, de mivel nem látszik, hogy a robotnál, hogy az előtt van, ezért úgy tűnik, mintha a háttér lenne. szerintem vagy legyen má színű, vagy legalább csak vmi más sínű kontűrt adj neki.
  • VRSDM
    #4789
    ja a labda környékén nézzétek, mert az lett ps-el betéve.