17220
  • Malakai
    #16042
    Szendvizspozitív pont rossz, mert az a Multiply lesz valószinüleg, vagyis az árnyéknál sötétebb hátteren nem fog látszódni. Bár említetted, hogy próbáltad mással.

    @REPS0L: Ezek inkább vmi más részecskerendszereket támogató szoftverből lehettek generálva eredetileg.
  • Malganis
    #16041
    http://kephost.hu/share-A3FB_4FB3E15B.html
    így van beállítva a photoshopom és amint a példa mutatja az árnyék nem látszik
  • REPS0L
    #16040
    üdv!

    találok photoshophoz valahol olyan plugint amivel hasonló 3D-s képződményeket lehet elővarázsolni vagy esélytelen? :)



  • Malganis
    #16039
    igen be van pipálva
  • Malganis
    #16038
    igen az opocitás 100%
    rgb színmód és minden csatorna aktív

    a szövegírást úgy kezdem h valahova belekattintok (ő hozza létre az új réteget amin a szöveg lesz majd) és írok
  • Malakai
    #16037
    Szöveg layeren Blending Options > Advanced Blending > Transparency Shapes Layer be van pipálva?
  • Toto652
    #16036
    Opacitás 100%?
    Minden színcsatorna aktív?
    Milyen színmódban dolgozol?

    Ami még eszembe jutott...
    Hogy kezded a szövegírást? Csak belekattintasz az új rétegen valahova és írsz?
  • Malganis
    #16035
    De akármilyen módot állítok be az árnyék akkor sem jelenik meg :S
  • Malganis
    #16034
    A Blend Mode normálra van állítva, fekete betűket szeretnék fehér árnyékkal és a háttér színe is fekete szóval csak az árnyék látszódna
  • Toto652
    #16033
    A Blend Mode mire van állítva?
    Ha a Lighten-Screen-Color Dodge-Linear Dodge-Lighter Color--Difference-Exclusion--Hue-Saturation vagy Color üzemmódban van és nem működik, ez természetes...
    Ezek világos színekhez valók...
  • Malakai
    #16032
    Igen, különszedést említettem, gondolj bele, hogy ahány frame annyiszor benne van a kép 80%-a tök fölöslegesen letöltve. Ennél a képnél talán nem annyira, de sok esetben nagy méretkülönbség lehet a két verzió közt, plussz minél több átmenet van a képen annál inkább sikít az alacsony bitre szorított indexelt tárolás miatt.

    Külön képekként meg vagy igen pozícionálod a háttér fölé, vagy 5 részre vágod és egymás után rakod őket.
  • Malganis
    #16031
    Sziasztok4
    A problémám a következő: photoshop cs3-at használok megnyítok egy új fájlt háttérszín nélkül. Behúzok rá egy képet majd a képre felírom a szöveget. A szövegre beállítok valamilyen vetett árnyékot, de az árnyék nem jelenik meg ha kikapcsolom a kép láthatóságát akkor ott van de mikor látszik a kép akkor csak a szöveg jelenk meg árnyék nincs.
    Javaslatok?
    Előre is köszi :)
  • Toto652
    #16030
    Én a kakaós tekercsre gondoltam... :D
  • DarkSector
    #16029
    Azért nem értettem mire gondoltatok...:)
  • Toto652
    #16028
    Akkor sikerült :D
  • DarkSector
    #16027
    Jah igen HTML-ben összeilleszthető, csakhogy nekem a célom volt ez hogy 1etlen1 gif legyen az egész.
  • Toto652
    #16026
    Konyhanyelven:
    Az egész kép egy jpg... de csak az a rész, ami mozog az egy gif.
    Eztán ha jól csinálod akkor HTML-ben összeilleszthető... na ehhez már viszont nem értek :P
  • DarkSector
    #16025
    Nem értek hozzá.
    Kicsit le tudnád írni, hogy hogy érted ezt a külön gif-elés-t?
    Mármint van ugye a háttér, meg előtte a forgó jel.
    Nem jöttem rá hogy lehet ezt megalkotni jobban photoshoppal....

    Mert a gif -et ha simán berakom animációs történetcsikra muszály mögé betenni minden képkockába a hátteret nem?
  • pxxl
    #16024
    Szerintem meg nem a legjobb megoldás. inkább maszkolni kellene, mert ha később módosítani kell a képen, akkor kezdheted előröl, mert kitöröltél a képből. A maszkot meg simán tudod változtatni később ha kell :)
  • Spészgószt
    #16023
    valamit benézhettél és még sincs aktiválva, mert tényleg ott kéne virítson egy baszott nagy 3D menü! Nekem is így sikerült az egyik gépen...extended volt de csak simára lett aktiválva...nem tom hogy sikerült de nem volt 3d menü, újra pakoltam és már extended-re aktiváltam VALÓBAN és lett is 3d menü!
  • Malakai
    #16022
    De ettől még egyetlen animált gif kép.
  • DarkSector
    #16021
    Aktívált Extended...ezért nem értem.
  • DarkSector
    #16020
    Úgy csináltam csak a logo van animálva....:D
  • Malakai
    #16019
    Ja és ha nem látod fent a 3D menüt, akkor nem extended/nincs aktiválva, mert egyébként ki kéne böknie a szemed.
    Sry a dupláért.
  • Malakai
    #16018
    Netre így inkább ne. Teljesen feleslegesen van a kép többi része is akárhányszor letöltve. Inkább vágd fel több darabra és elég ha a logó animált gif.
  • DarkSector
    #16017
    megvan már...:D nag szóval alkottam egy többréteges képet, és a netről leszedtem egy gif-et, és ezt tettem rá a képre!!!! :D
    Meglepő végeredmény lett, igaz 2-3 óra alatt sikerült megcsinálni....

    Mit szólsz hozzá? :)

  • Toto652
    #16016
    Mivan?! :D
  • DarkSector
    #16015
    És ha van egy meglévő gif-em azt szét tudom szedni valahogy alapjaira, azokba a képekbe amikből összeraktál? Vagy csak simán egy meglévő munkámba rátenni a képem egy részére???
  • DarkSector
    #16014
    Van de nem találom a 3D-t, valaki tudna ebbe segíteni? :D
  • Toto652
    #16013
    Miért nem használsz egy egyszerűbb verziót? :D
    Már a CS4 új funkciói is túlzások, hát akkor mi lehet a CS6-ban?

    ... van már CS6?! o.O
  • Gaba94
    #16012
    Köszönöm.
  • DarkSector
    #16011
    Ez mondjuk egy egyszerű dolog, sima paint-el át lehet méretezni, tessék:
  • Gaba94
    #16010
    Sziasztok!
    Igazából nem tudom, hogy jó helyen járok-e, de jobb topikot nem találtam.
    Jelenleg nincs fent a Photoshop a gépemen és amúgy sem igazán értek hozzá, ezért szeretnék egy apró szívességet kérni.
    Ezt a képet valaki áttudná nekem méretezni 1440x900-asra?
    Sorry, ha rossz helyre írtam, és van a kérésemnek megfelelő topik, akkor átmegyek oda.
    Köszönöm előre is! :)
  • DarkSector
    #16009
    CS6 Extended-ben hol van a 3d opció?
  • Toto652
    #16008
    Mert nem választottad ki a kijelölőeszközt!
    Ez kérlek a legelső gomb az eszközök között... kis szaggatott négyzet...
  • DarkSector
    #16007
    Hali kijelölöm az egészet, nyomtam jobbklikk, de a feather nekem szürke marad és nem tudok rányomni...:S
  • DarkSector
    #16006
    Uh thx. :) megnézem.

    Amúgy most ez sikerült:

  • Toto652
    #16005
    Több megoldás van...
    Én úgy szoktam, hogy kijelölöm az egészet (Ctrl+A) aztán jobbklikk -> feather: beállítok egy nagyobb értéket -> enter -> jobbklikk -> select inverse -> delete

    Eztán bármit aláteszel, a széleinél fokozatos az áttűnés. :)
  • DarkSector
    #16004
    na kb sejtem már hogy megy...:D
  • DarkSector
    #16003
    Lehet olyat a Gradient-nél hogy középen egy téglalap legyen mondjuk és az menjen kifelééé?
    Vagyis konkrétan azt szeretném hogy van mondjuk egy képem és a széle folyamat halványodjon el és legyen átlátszó, ilyet lehet?