17220
  • Spészgószt
    #16082
    igen sajna a szemem se a legjobb, de még szemüveggel is zavaróan kicsik és zizisek voltak a betűk! oda kellett hajoljak fél méteren belülre, hogy elolvassam. Sajna a nagy felbontás átka. Utálom, hogy a weboldalak 95% kb a monitorom felét ha elfoglalja (jobb esetben középen). Tegnap be os orroltam és elforgattam inkább állóra így legalább 15-20 poszt is elfér egymás alatt és nincs 40cm margó üresen
  • LaliK
    #16081
    Elég rossz lehet a szemed... Ezek 12-es betűk, de a kedvedért visszarakom alapra.
  • Spészgószt
    #16080
    picit fura...és 2mm-esek lettek a betűk :(((
    miért veszi mindenki ilyen apróra...bazz manapság már alig lehet elolvasni az oldalakat olyan aprók a betűk...jó tudom a monitor felbontása miatt...de akkor is... :(
    ezt én meg tudom változatani valahol? vagy adott? és nagyítóval kell néznem mindig mostmár...
  • DIESEL DOG #16079
    Hmm, jó lett az új dizájn!
  • Toto652
    #16078
    Wow! Mi ez az új felület? :)
  • Gis80s
    #16077
    Túl is tárgyaltuk, köszönöm a segítséget :)
  • Dynamic
    #16076
    Nem igazán. Egy alapvetően vektorgrafikus funkciót ne egy NEM vektorgrafikus programban keress ;) Jó, ott a Pen tool, aminek egészen az a funkciója, de örüljünk, hogy az is van egyáltalán :) Hacsak nem valami pluginnel, ezt nem tudom. Én Ai-t is használok, úgyhogy nyilván nem raknék fel ilyen plugint Ps-be, ha lenne is. Szóval szerintem nyugodtan megrajzolhatod Ai-ban, amit aztán 2 gombnyomással átvihetsz Ps-be
  • Gis80s
    #16075
    Toto652: köszönöm, de nem erre gondoltam :)
    Dynamic: szuper...ez volt az igen. Nem tudod véletlenül, PS-hez nincsen ilyen megoldás? (ha más nem, akkor megcsinálom AI-ban, csak gondoltam egy próbát megér)
  • Dynamic
    #16074
    Szerintem inkább az Illustrator Pencil vagy Brush tooljára(vagy Blob brush tool) gondolsz, amivel simán szabad kézzel rajzolsz, de aztán automatikusan egyszerűsített görbe vonallá alakítja a vonalaidat.
  • Toto652
    #16073
    Igazából réteget csinálsz a snanből, teszel mögé egy fehérrel kitöltött réteget, a scan opacitását levesz mondjuk 25%-ra, csinálsz egy új réteget, és azon lehet dolgozni...
    Szépen megmarad az eredeti Csan is és lesz egy faszántos kontúrod is :)
  • Gis80s
    #16072
    Sziasztok!
    Ismét egy kis segítségre lenne szükségem. Bescanneltem egy ceruzarajzomat és azt szeretném átrajzolni egy digitalizáló tábla segítségével. Még korábban láttam egy videót, ahol az illető úgy rajzolta át a saját művét, hogy nem a PenTool-t használta. Csak meghúzta a vonalat és a program egészen jól lekövette a rajzot. Tud valaki ilyesmiben segíteni? Nagyon hálás lennék, mert persze most amikor kéne, akkor sehol sem találom.
  • Bulykin
    #16071
    Sziasztok!
    Banner verseny
    Nemtudom mennyire van kedvetek bannert csinálni :) Gondoltam belinkelem, aki gondolja az csináljon bátram.
  • Toto652
    #16070
    Indíts egy transzparens projekttel, ami legyen jó nagy... mondjuk max 1000 pixel széles.
    Itt szerkeszd meg a betűidet ahogy csak szeretnéd, mikor kész vagy, lemented mondjuk PNG-be, így megmarad az átlátszósága.
    Eztán bármelyik képedbe csak bele kell helyezni és átméretezni.

    Én csinálom...
  • hemika
    #16069
    Értem és köszönöm,másik kérdésem,szeretném a képeimet megjelölni pl. a nevemmel jobb sarok bal sarokban pl. azt hogyan tudom elmenteni és megcsinálni?
  • Spészgószt
    #16068
    ok 20 napja...
    de a plug-ineknek kell még pár hónap mire utólérik...
  • Malakai
    #16067
    CS6 már kijött egy ideje. :)
    Az persze eltart még egy jódarabig, míg a plugin fejlesztők is frissítenek.
  • Spészgószt
    #16066
    NEM! Sry!...Én addig nem használok egy softwert amíg nem TELJES, nem baszkódok bétákkal! Teljesen jó a cs5 is! Nekem nem bohóckodni kell, fontos a megbízható működés!
  • hemika
    #16065
    Puff sajna nem tudom,akkor tudsz olyat ami cs6 kompatibilis?Köszönöm a válaszod!
  • Spészgószt
    #16064
    A plug-in cs6 kompatibilis? a cs5be telepített cs4es pluginekből is van amit nem lát mert nem kompatibilis!
  • hemika
    #16063
    Sziasztok!Egy kis okosítás kellene,találtam pluginokat és szeretném betenni a cs6-ba,de sehogy sem látja progi bárhova teszem,plugin könyvtárba telepítem ami telepítős,se azt se amit csak be kell másolnom nem látja a progi!win7 van fent!A válaszokat előre is köszönöm!
  • norbee46
    #16062
    Megint én.
    cs6-hoz létezik dds plug-in?
  • Malakai
    #16061
    A 3D-s modell UV-jétől függ ez.
  • norbee46
    #16060
    Sziasztok!
    Olyan kérdésem lenne a hozzá értőkhöz hogy van egy 2048*2048 pixel méretű
    egyszínű képem és erre rakok új rétegekből logókat/feliratokat.
    És ezt textúraként használom egy 3d-s modellhez.
    A baj az hogy nem mindegyik feliratot/logót tükrözi a modell szemközti oldalára.(tehát mondjuk a modell bal oldalán jó az összes felirat/logó, míg a másik oldalon csak egyik jó a többi feliratot meg visszafelé kell olvasni. a logók/feliratok file-jai .eps kiterjesztésűek.)
    Köszi a segítséget előre is mindenkinek.
  • Klon
    #16059
    kössz szépen, sikerült :)
  • Malakai
    #16058
    Bocs, nem emlékszek, utoljára talán 6.0-ból láttam magyar verziót. :)

    A clipping mask a közvetlenül alatta lévő layerre van hatással / azon látszik csak. Annak áttetszősége / maskja alapján autómatikusan maskolja.

    Pl az adjustment layert helyezd afölé a layer (vagy group) fölé, amit módosítani akarsz és a két layer között klikkelj az alt nyomvatartásával, ugyanígy ki is kapcsolhatod.

    Tehát ha az az 50 layer egy groupban van és közvetlen a group fölé viszed az adjustment layert, akkor elméletileg működnie kell.
  • Evin
    #16057
    Hidd, el hosszútávon jobb, ha elfelejted a magyar Adobe termékeket!
  • Klon
    #16056
    ill. ,ha "reteg1" folott van 50 mas layer ( amiben koekcios retegek es maszkok is vannak) akkor is alkalmazhato?
    nem sikerul... :(
  • Klon
    #16055
    koszi, de magyarul nem tudnad ?:)
    ezzel mindig kizarhato egy adott layer ?
    a csoportot most csak a pelda kedveert csinaltam.
  • Malakai
    #16054
    Clipping mask az adjustment layerre esetleg, magának a groupnak nincs ilyen tulajdonsága.
  • Klon
    #16053
    Üdv, segítséget kérnék!

    A hosszú magyarázat helyett mellékelnék egy psd filet, amiben leírom, h mit is akarok. Nagyon megköszönném ha valaki megmondaná a megoldást, mert nem boldogulok!
    Előre is köszi!

  • Gis80s
    #16052
    Köszönöm a segítségeket :)
  • Toto652
    #16051
    Be is szarok menten! Mekkora! :D
  • pxxl
    #16050
    jah :-)
  • Malakai
    #16049
    Kismillió képkereső is van, de itt most a MyFonts appjáról lehet szó: WhatTheFont
  • Toto652
    #16048
    Hogy lehet egy letöltött kép alapján keresni?
  • pxxl
    #16047
    sztem azért nem talál a kereső semmit mert kicsi a kép. próbáld meg nagyítani esetleg ùjra rajzolni nagyobb méretben főleg az M betűt az a legjobb kiindulòpont nyilván
  • Malakai
    #16046
    Hasonlít, de szerintem nem az, itt az M közepe durván a felénél találkozik, míg a Mikodacsnál egészen fent.
  • Dynamic
    #16045
    Ez nem sok. Az "M" betű alapján a Micodacsra hasonlít, bár ez nyomottabb. Aztán lehet, hogy tényleg az, csak utólag torzították.
  • Gis80s
    #16044
    Nem ismerős ez véletlenül valakinek?
    A betűtípus keresővel nem jártam sikerel. Előre is köszi, ha valaki tud segíteni.


  • Malganis
    #16043
    de az volt én nem a keverési beállításoknál állítottam hanem simán a réteg fölött köszönöm a segítséget :)