17220
  • repvez
    #16002
    Tudna nekem valaki abban segíteni, hogy egy ilyen képet szeretnék ugy átalakítani, hogy valakinek a neve legyen a táblán és egy HAppy birthday felirat.
    Tudna valaki egy ennél nagyonn és jobb minőségűbb képet ahol így áll a csapat?És ami a PS-hez is kapcsolodik hogyan lehet a feliratot ugy kicserélni hogy valósnak hasson és Bármilyen feliratot ki lehessen irni rá?
    team
  • gettobuxa
    #16001
    sziasztok!
    aki ért a gif készítéshez, az írjon lécci privátban egy e-mail címet nekem. van 2 képem a kislányomról, nagyjából ugyanolyan szögben van fotózva, csak az egyiken kinyújtja a nyelvét, erről akarok egy gifet, hogy nyújtogassa a nyelvét ki-be :) a fényviszonyok is különböznek a képeken, tehát kis retusálás is kellene előtte.
    remélem tud valaki segíteni, köszi előre is
  • DarkSector
    #16000
    ok thx
  • Toto652
    #15999
    Akkor Outer Glow..
  • DarkSector
    #15998
    nem feltétlen ilyenre hanem mikor a betük körül van fény...
  • Toto652
    #15997
    Ha arra gondolsz, ami ott van lentebb, akkor a rétegtulajdonságokon belül az outer glow opció. :)

  • DarkSector
    #15996
    Hali hogy lehet ilyen pulzáló feliratokat?
  • pxxl
    #15995
    nincs semmi extra beállítás, üres (transparent) layeren megcsinálod a grafikát, és mented png-be:



    eredmény:
  • MuchACHO79
    #15994
    Itt a link.
  • MuchACHO79
    #15993
    Segítség!

    Webre szeretnék grafikát készíteni, olyat amelyik átlátszó (transparent), de mégis van egy fehér árnyék körülötte.
    Akármilyen formátumban is próbálkoztam (gif, png) sehogy sem sikerült elérni a kívánt megoldást.
    Mellékeltem egy linket, ahol látszik, hogy mit szeretnék (első 4 kép) és ami sikerült (második 4 kép).
    Kérem írja le valaki, hogy milyen formátumot kell menteni és milyen beállitásokat kell használni.
    Köszönöm!

    http://stime.uw.hu
  • pxxl
    #15992
    itt próbálkozhatsz :)
  • acsati
    #15991
    Egy képen lévő szöveg betűtípusát meg lehet valahogy állapítani? Vagy csak keressek nagyon hasonlót?
  • Spészgószt
    #15990
    Google ?
  • Szeki26
    #15989
    Sziasztok !

    Nekem olyan segítség kellene, hogy hol találok olyan oldalt, ahol belső terek fotói találhatók ? Pl konyha, nappali, hálószoba, de bútorok nélkül, tehát asztalokat meg szekrényeket szeretnék beletenni.
  • DarkSector
    #15988
    hát az összefüggést ismerem, hogy 1 négyzetcentiméterre jutó pixelek száma, csak éppen maga a photoshop ismeretlen nekem, hogy mikre kell figyelni vagy mit merre találok. :)
  • Toto652
    #15987
    Igen, de vannak akik nem értenek hozzá és nem értik miért foglal egy 800x600-as kép X megát, mert a DPI-t meg felhúzta 800-ra :D

    Találkoztam már ilyennel és nem tudom, hogy DarkSector kollega milyen szinten áll... csak tapogatózok :)
  • Malakai
    #15986
    Ha pixelben állította a felbontását a képnek, akkor teljesen mindegy mekkora a dpi.
  • DarkSector
    #15985
    :)
    thx
  • Toto652
    #15984
    Akkor nincs mese... ez ekkora :P
    Bár én variálgatnék a tömörítéssel meg a színekkel a mentés előtti panelban... egy biztos, az eredmény lehet kisebb, de akkor csúnyább is.

    Szerintem ez így teljesen jó :)
  • DarkSector
    #15983
    jah igen az 72 nekem...
  • Toto652
    #15982
    Ctrl+Alt+I

    De egyébként mikor új grafikát csinálsz, a kis ablakban a méretek után be lehet lőni a DPI felbontást is... ha ez magas, akkor nő a mérete is, hisz ez a nyomtatási felbontás.
    72-nek kell lennie, ha képernyőre készül valami...
  • DarkSector
    #15981
    :P
    megszenvedtem vele...dpi-t nem néztem. :D
    Nem tudom hol kell.
  • Toto652
    #15980
    Hát vazze... legalább jól néz ki! Nekem hamar betölti, gond egy szál se.
    Ha ekkora, akkor ekkora :)
    Amúgy a DPI felbontás mennyi?
  • DarkSector
    #15979
    igen de ezt nem tudtam 31-nél kevesebbből megoldani...:D
    katt
  • Toto652
    #15978
    Próbáld meg a többi formátumot... egyik csak jó lesz, iylennel még nem találkoztam.

    DarkSector:
    Nos igen, ez elég méretes gif animáció, ráadásul 31 képkockával...
    Mikor lemented mint animációt, (Save to web or & devices) ott tudod variálni a tulajdonságait... minél kisebb az eredmény, annál csúnyább is.
  • pxxl
    #15977
    csá okosok! :)

    rajzoltam ai-ban egy logót, nincs semmi alatta, csak a vonalak stb, ahogy látszik is a képen


    de ha behívom ps-be, vagy akármelyik tördelő programba, így néz ki



    De miért? nincs ott semmi, tök átlátszó minden alatta, az eps is jól van elmentve :\ akkor meg wtf?
  • DarkSector
    #15976
    én igen, de gif-ből csak 1 féle tömörités van nem?
    mert nekem 31darab 780x300-as képből 4.6mb gif lett...:D

    ez normális?
  • Toto652
    #15975
    Valóban, a színek variálásával illetve a tömörítés mikéntjével lehet szabályozni a méretét, és persze maga a kép méretével és képkocáinak mennyiségével.

    Vajon értelmes a fenti mondat? :D
  • DarkSector
    #15974
    ja vágom.
  • BP5
    #15973
    A színek számával tudsz variálni, de csak úgy tudod a méretét csökkenteni, hogy a kép minősége romlik. Talán valaki jobban ért ehhez és tud ennél jobb megoldást is.
  • DarkSector
    #15972
    THX tegnap sikerült.
    most lenne egy másik kérdésem.

    Van egy gif, és lementve 4.2mb kb. ezen tudnék még spórolni?
  • BP5
    #15971
    A képet átalakítod réteggé, és a fedettségét beállítod 50%-ra . Ezután már mentheted png-be.
  • DarkSector
    #15970
    üdv, ha csinálok egy textúrát ami félig szines és félig átlátszó, hogy mentsem el?
    Mert png-be nem marad félig átlátszó...:S
  • pxxl
    #15969
    tudsz custom palettát is csinálni, de azt nem vágom. sosem kellett :)
  • DarkSector
    #15968
    :)

    Közben sikerült egy ILYET csinálnom... :D
  • Toto652
    #15967


    További infók amiket lehet tudsz:
    Ahol most a képen 0 sec van, azzal tudod a képkockák megjelenési idejét szabályozni...
    Ha belövöd 0 sec-re és az áttűnést mondjuk 24 képkockára állítod akkor kb egy másodperc lesz maga az áttűnés viszont gyönyörű :)
  • DarkSector
    #15966
    Uh megvan, lejátsza, már csak átmeneti effekteket kéne megtalálnom...:D
  • DarkSector
    #15965
    Ez megvan most nézem nálam ott indul a baj hogy csak 1 réteget eged betenni...
  • Toto652
    #15964
    Jobb alsó sarokban elvileg van egy kis "filmszalag 3 képkockával" ikon... ha arra ráklikkelsz átvált a nézet képkockákra...
    Eztán ha kijelölsz két képkockát és alul van egy úgynevezett 'tweens animation frames' gomb...
    Ezzel meg tudod adni, hogy hány képkocka legyen a két frame közötti áttűnés...
    Szólj ha kell még valami :)
  • DarkSector
    #15963
    huh megnézem majd, csak elég ha kicsit nagyjából valaki a menüpontokat leírná, mert nekem 12.1-es van magyar, rányomok hogy animáció, bejön allul egy csik.

    beteszem a 2 képet, és harmadiknak az első képet, ezekután kész vége nem értem mit kéne nyomni, a PLAY-re nem csinál semmit
    jobbgombra semmi...:S