17220
  • papi08
    #16163
    A luftbanza alkotója ismét jelentkezett:

    LAPD- Speed art
  • repvez
    #16162
    Abban tud segiteni valaki, hogy azt hogyan tudom elérni, hogy ha van egy képem amit háttérként használok és ha egy másik képröl átmásolok rá egy részletet akkor a képrészlet átvegye a háttér szinbeállitását?
    Pl van egy szines sepia hatásu háttérkép és egy szines képröl egy arcot akarok átmásolni rá akkor a szines átvegye a sepia hatásu háttérkép szinárnyatait,mert anélkül szemre nem igen lehet belöni hogy megeggyezen .

    Régebben talán még PS cs2 nél müködött de nem kellett sokat trükközni vele,de azota elfelejtettem hogy kell.
    Most CS5 van fen valaki tudna segiteni benne?
  • norbre
    #16161
    köszi
  • rooney8
    #16160
    Szerintem ide is beirhatod a kerdest, mert lehet, hogy van ra valami speci progi :)
  • norbre
    #16159
    hátöööö lehet, de egyenlőre nem tudom mi az :D majd utánakeresek :)
  • norbre
    #16158
    azért köszi :)
  • MANOWAR
    #16157
    Neked nem valami digitalis / virtualis spektroszkop program kellene?
    (lehet nagyon melle nyultam, de ha jol emlekszem az tud szinekbol adatot generalni)
    OMG mit kapok ezert :)
  • rooney8
    #16156
    akkor passzolom, valaki okosabb talán többet tud mondani :)
  • norbre
    #16155
    sajna csak a grafikonok vannak meg képként :/
  • rooney8
    #16154
    én ugyan nem igazán értek ehhez, de szerintem ez így csak képekből nem fog összejönni. a program ami csinálta a grafikonokat, abban nem lehet valami összesítést csinálni?

    javítsatok ki ha tévedek, csak mint laikus szóltam a témához
  • norbre
    #16153
    sziasztok,

    egy feladat megoldásában szeretném a segítségeteket kérni..

    van egy csomó, állandó területű, változó tartalmú diagramom, ahol színfokozással vannak ábrázolva az egyes értékek a max/min eloszlás szerint. A max/min értéket tartalmazó skála állandó.

    kb ilyesmi képekről van szó: diagram példa

    A diagramok képként vannak elmentve, és a feladat az lenne hogy ezt a csomó diagramot összegezni kellene egy képben..
    Ha matematikailag akarnám megfogalmazni, akkor gyakorlatilag az egyes pixelek színskála szerinti értékét össze kéne adogatni, majd a végeredményeket arányosan visszaírni úgy, hogy a max/min színskálába beleférjenek..
    remélem érthető valamennyire :)

    Layer módnál próbálgattam az Add-ot, de az nem igazán működött, ileltve nme tudom melyik csinálná pont azt amit szeretnék.. van esetleg valakinek ötlete hogy PS-ben milyen módszerrel lehetne összegezni ezeket a képeket?

    köszi

  • RaZoK
    #16152
    téglalap kijelölésnél megadod mekkorát szeretnél, ráigazítod a segédvonalakat és mehet rá a shape
  • MANOWAR
    #16151
    Akkor nem marad mas mint elore :)
    A 4 segedvonalad kozze dobjal be egy teglalap kijelolest, nem kell hogy erintse valamelyik segedvonalat, majd a kijeloleseden belul jobb klikk es valaszd a transform selection opciot, ekkor megjelennek a seged markerek es azokat huzd a seged vonalig. Elvileg snapelnie kellene magatol amikor eleg kozel lesz.
    A snap aktivalasaval a snap to opcioban beallitott opciok fognak eletbe lepni, ajanlom mindegyik aktivalasat.
  • robagp
    #16150
    Hello!
    Először is köszönöm a gyors választ! :-)
    Sajnos ez nem hozott sikert :-(
    Alapból be volt kapcsolva, de állítgattam, hogy mihez igazítson, de semmi.
    Kikapcsoltam, de semmi, mindig átugorja a vonalat.
    Ha egy vonalkával elmegy 2 óra mire ráigazítom, így a segédvonal egy nagy nulla :-(
    Vagy a cs6 rossz, vagy valami beleszól még mindig...
  • MANOWAR
    #16149
    Tessek bekapcsolni a View / Snap -et. (igazitas)Tovabbi opciok a snap to ....
  • robagp
    #16148
    Hello!
    Vonalzóból kihúztam 4 segédvonalat, mert egy téglalapot tennék a közepére.
    Próbálom a segédvonal keresztezésére rárakni az egeret /elvileg akkor piros lesz/ de sehogy sem megy. Ha le is húzom a lekerekített téglalapot, akkor az alsó keresztezést átugorja.... sehogy se lehet a vonalra rárakni!
    Van valami megoldás rá?
    Most dobtam fel a PS-t elvileg minden alap beállítás.
    Mac os x lion PS CS6.
    Előre is köszönöm a válaszokat!
  • LaliK
    #16147
    Vedd meg...
  • rooney8
    #16145
    az lehet, de a végeredmény nagyon üt :)
    és én akárhogy pepecselnék rajta, ilyen szinten azért nem tudnám megcsinálni
  • pxxl
    #16144
    amúgy ja, semmi extra nincs, összevág pár képet, árnyékol, színt beállítja, maszkol, clone stamp stb :) a varázsa az aprólékos munka, ötletek kivitelezése. mindenesetre jól nyomja.
  • Toto652
    #16143
    Pedig igazából nem csinál semmi bonyolultat... csak sokáig és aprólékosan :)
  • rooney8
    #16142
    most megnéztem párat és nem semmi a srác :)
  • pxxl
    #16141
    a többi videója is
  • rooney8
    #16140
    azt a leborult szivarvégit
  • Gis80s
    #16139
    Nem gyenge... :))
  • Malakai
    #16138
    Speed matte... :)
  • pxxl
    #16137
    tudom, sok speed painting videót láttatok, de ez a nagyon komoly :)

  • DJKonya
    #16136
    Sziasztok!
    Elég amatőr vagyok a Photoshopban, és szeretnék kérni egy kis segítséget. Készítettem egy akciót, amivel a képeket ugye egy gombnyomással el tudom látni aláírással, úgy csináltam meg, hogy a bal alsó sarokban van "Dömpi photo", a jobb alsó sarokban pedig annyi, hogy "2012". A fotóimnál amíg eredeti méretű a kép, addig nincs baj (4000x3000), eredeti képen csináltam meg az akciót is. Azonban már a gondok ott kezdődnek mikor pl. egy álló képre akarom rátenni, 3000x4000. A bal alsó sarokban a "Dömpi photo" jó helyen van, viszont a "2012" egyáltalán nem látszik a képen. Ha kisebb képre akarom rárakni, mondjuk 800x600 akkor óriási méretben jelenik meg az írás egy részlete a kép alján.
    Ezt meg lehet oldani valahogy, hogy minden méretű képre automatikusan oda helyezze ahogy azt elkészítettem?

    Ezen cikk alapján készítettem el.
  • repvez
    #16135
    Valaki tudna abban segiteni, hogy ezt a képet egy kicsit átszerkeszti?
    Ha lehet akkor vectoros verzióban szeretném mert polóra akarom nyomatni.
    A változtatás csak annyi lenne, hogy egy kis árnyékolást vagy kontrasztot kéne addni a részeknek, hogy jobban elkülönüljön , mi micsoda és egy kicsit térbelibb legyen,de a vonalas rajz jellege megmaradjon és ugyan igy csak fekete vonalas maradhat.
  • kirol
    #16134
    Köszi szépen!
  • pxxl
    #16133
    többnyire :D tekintve hogy tőle kapom a pénzem :DD
  • Malakai
    #16132
    Akkor mégis főnöknek volt igaza? :D
  • pxxl
    #16131
    áhh, senkinek nem tűnik fel 200px magas képen :D
  • Toto652
    #16130
    Ó, ilyenkor kell csalni... nemhiába vagyunk Photoshopban :)
  • Spészgószt
    #16129
    semmi torz nincs ezen, csak picit alulról bal oldalról van fotózva nem pont középről szemből
  • pxxl
    #16128
  • Martinez01
    #16127
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Biztos megártott az üvegeknek a sok bor *hehe* .
  • pxxl
    #16126
    nézd a 2 oldalát. egyik függőleges, másik meg torz...csak így, vágás közben tűnt fel igazán :D és nem az üveg hibás, mert mind a 23 borosüveg így van torzulva.
  • Toto652
    #16125
    Most ezt nem értem, mi a baj ezzel a transzparens borosüveggel? o.O
  • pxxl
    #16124
    mondom a főnöknek, nem jók a képek, a fényképező optikájával vagy valamivel probléma van. idejön, ránéz erre a képre. áhh jó lesz ez így...
    nekem8 :DDD
  • Gis80s
    #16123
    Végülis jogos, jah :)
    A munkád pedig nagyon jó, csak nem 100%ig ugyan olyan....ülj le egyes :)))