17220
  • LaliK
    #16203
    Belső fény... Komolyan megnézek egyszer egy magyar PS-t csak ezek miatt :d
  • 66zio
    #16202
    Katt kétszer a rétegre akkor bejönnek a rétegtulajdonságok ls olyat keress, hogy belső fény asszem
  • kirol
    #16201
    Hol is van ez az "inner glow"? Magyarul mit és hol kellene keresnem?
  • vajo
    #16200
    Ismerem a MahartLog főnökét, és nekik csináltam a képet. :DD
    Én csak észrevételek miatt raktam fel a videót, hogy mi a véleményetek róla. Mivel elég amatőr vagyok a témába és csak most kezdtem, azért lenne fontos mit cisnáljak másképp esetleg, stb.. Jelenleg meg gyűjtök az új CS6-ra. Az meg hogy googléba mit tudok leszedni az nem az én gondom. Max ha van belőle nyereségem, akkor szopacs. :D
  • Malakai
    #16199
    Egyébként a featheres megoldással is hasonló eredményt kellett volna elérj és még jópár féle képpen el lehet érni ugyanezt. :)
    Nem azért írtam, hogy most térj vissza ahoz, inner glowal szerintem is jobban jársz. :)
  • Toto652
    #16198
    A rétegtulajdonságoknál van az inner glow.
    Amíg nem vonod össze a rétegeket addig bármikor szabályozhatod!
  • kirol
    #16197
    Na ez király! Ilyenre gondoltam.
    Hogy lehet ezt megcsinálni?
    Amatőr vagyok! :)
  • Toto652
    #16196
    Mit szólsz hozzá?
  • 66zio
    #16195
  • 66zio
    #16194
    Ha jól értem amit akarsz akkor én úgy szoktam, hogy új layer arra eliptical kijelölővel húzok egy olyan kört aminek az oldalai pont a kép oldalaihoz ér. Azután megfordítóm a kijelölést és kitöltöm az egészet fehérel utánna crtl+d nyomsz rá egy gaussian blurt majd a réteg áttetszőségét leveszed tetszés szerint. Remélem segítettem :D
  • kirol
    #16193
    Kezdő is vagyok. :) Köszi, csak ebben az a baj, hogy egy az egybe fehér lesz a keret éles határtól. Én meg azt akarom, hogy átmenetesen váljon kifelé fehérré.
    Ezt hogy kell.
  • Toto652
    #16192
    No igen... errefelé nem egyszerű az ilyen.
    Ugyan gyerekkori álmom teljesült, csak az a része nem, hogy én ebből megéljek :D
  • Spészgószt
    #16191
    Én csak a segéd vagyok az a párom oldala, amit láttál!
    ezen az elhelyezkedős részen jót nevettem...
    őt már megkeresik, nem kell elhelyezkedni!
  • Toto652
    #16190
    Color range... ezaz! Sose nyúltam hozzá! :D
    Videószerkesztőkben találkoztam eddig a gree/blue/chroma key-el. Furcsáltam, hogy PS-ben nincs... de most már megvilágosodott előttem, miért is!
    Köszi!
    Amúgy k*urva jók a retusaid! Ilyen referenciával már talán el is lehet helyezkedni... még Magyarországon is. :)
  • Spészgószt
    #16189
    mire vagy kíváncsi konkrétan?

    Zöld háttér azért kell mert azt a legkönnyebb kiszedni a képből egyéb színek károsodása nélkül, persze feltétel, hogy a témában se nagyon legyen zöld...ilyenkor használnak még kéket esetleg.
    Cromakey nek is hívják green vagy blue.

    Select color range és kész is a kijelölés, aztán egy kis refine edge trükközés, majd decontaminate color és perfect ki van vágva bármi a zöld háttérről! még a szúnyogháló is vagy valami csipke, jah és a legfontosabb a HAJ vagy szőr is ....
  • Toto652
    #16188
    Jelenleg Magyarországon kevésbé visítanak ezügyben, de ami késik nem múlik. :/
    Amúgy, Ps-ben hogy lehet trükközni a zöld háttérrel?
    Egyszer kétszer próbálkoztam vele... nincs rá szükségem, de kíváncsi vagyok, hogy mi a titka :)
  • Spészgószt
    #16187
    a "luftbanza" vajon miért nem volt lufthanza...én youtube-ra biztos nem tenném ki így mahart logóval ! Főleg ha ezért fizettek is...
    az hogy a gépeden mi van, az mind1 a youtube ra föltöltött egy videót és ami abban van azért "vállalta a felelősséget" na ez alapján simán megbasznak!
    én nem dobálóznék ilyen könnyelműen a jogvédett dolgokkal !
    de mindenkinek a saját felelőssége és döntése mit oszt meg és hol !
  • Toto652
    #16186
    Ennyire azért nem vészes a helyzet szerintem :D
    Ha meg igen, akkor már bele lehet kötni abba is, hogy jogtiszta e a PS, aztán jogtiszta e a Windows, ésatöbbi ésatöbbi, ha már itt vagyunk, akkor az összes többi szoftver, és még filmek és zenék is vannak a gépen.

    Ugyan már... mindenki leszarja! :)
    Kivéve, ha pénzt keresel vele, na akkor fel kell kötni a gatyát!
  • Spészgószt
    #16185
    Ok rendben van, ügyes vagy!
    DE a mahart log hozzájárult ehhez??? Nem hiszem hogy örülnének neki ha meglátnák!
    A google-ről "LELOPOTT" képek JOGTISZTÁK???
    Ilyen dolgok miatt leperlik a gatyádat, ha felteszed a SAJÁT videódban!!!!!
    Legalább azt vágd ki amikor google-ben keresel bazz.... meg ha fun speedart :D videó akkor tegyél rá más logót...úgyis mind1 nem az a lényeg!!!
    Én csak úgy szóltam......
  • vajo
    #16184


    Hali. Mi a véleményetek? Ez az első ilyen videóm. :D
  • Toto652
    #16183
    Ha új rétegen csinálja, akkor átlátszó, de ha maga a kép a háttér, akkor fehér lesz, különben meg ha meggondolja magát és nem fehéret akar, hanem mondjuk pirosat, akkor jól jön, hogy új rétegen van. Különben is, a JPG-ben nem látszik, hogy átlátszó e vagy nem e :)

    Én úgy vagyok vele, hogy ez a leggyorsabb... máskor mindig maszkolok, de egy ilyennél nem érzem szükségesnek.

    Amúgy, a rétegtulajdonságoknál van az inner glow, kirol csináld azzal! Az még jobb is, és amíg nem vonod össze a rétegeket addig bármikor szabályozhatod!
  • Spészgószt
    #16182
    Ja és mellesleg, NEM fehér lesz a széle, hanem ÁTLÁTSZÓ, ha úgy csinálja ahogy leírtad neki!
    sry dupla
  • Spészgószt
    #16181
    ez egy nagy butaság!
    Így elvész a kép és nem tudod visszaállítani
    Sokkal jobb ha teszel rá egy új fehér réteget és azon csinálod meg a feather-es mókát majd klikk a maszkra! Ennyi és a képed is megmarad és módosítani is tudod!
    vagy feather helyett a gradient tool al is lehet mókázni a MASZK-on
    Semmiképpen NE töröld a képet inkább MASZKOLJ !!!
  • MANOWAR
    #16180
    csak, hogy ne érje szó a......

    Photoshop & Dreamweaver Tutorials (251)

    őőő izé nem lehetne egy kicsit nagyobb betű méretűek a linkek? :)
  • MANOWAR
    #16179
    Ihlet merítés újfent :)

  • Toto652
    #16178
    Sokféleképpen lehet... leírok egy verziót, ahogy én csinálom!

    1. Ctrl+A, aztán válaszd a kijelölőeszközt (legelső eszköz)
    2. Jobbklikk -> feather -> add meg hány pixel legyen az átfedés -> OK
    3. Jobbklikk -> select inverse -> delete gomb (ha kell, többször is)

    2. és 3. közt csinálhatsz olyat, hogy bemész a select menüpontba, kiválasztod a modify-t és azon belül a contract-ot... az itt megadott érték az amivel csökkented a kijelölés területét.

    Nem tudom milyen szinten állsz Ps-ben ezért írom le úgy, mint egy totál kezdőnek... ez a tuti :)
  • kirol
    #16177
    Azt hogy lehet megcsinálni, hogy pl. van ez a lenti kép, és azt szeretném, ha körben a kép széle fehér lenne. Mármint hogy átmenetesen menjen fehérbe a szélére?

  • Toto652
    #16176
    1.

    2.
    http://videosmart.hu/search?q=photoshop+alap

    Vagy tudok jobbat... nem tudsz valamit, kérdezz engem.
  • 66zio
    #16175
    Képzeld igen. Szerinted nem csináltam már ezt? Csak azokat 1. már láttam. 2. vagy túl nehezek vagy semmilyenek. És a youtube- s tutorialokra meg hogy keressek rá ha nem is tudom milyen effektet, tutorialt keressek?
  • MANOWAR
    #16174
    Most komolyan olyan nehéz beírni a Google-be, hogy photoshop tutorial majd a "Keresés - magyar oldalak" linket megnyomni?
    Nem beszélve a milliónyi youtube-os tutorról.
  • 66zio
    #16173
    Helló! Tudnátok belinkelni pár magyar photoshop tutorialos oldalt ? (ha a tutorialban angol nyelvű a photoshop az nem gond)
  • pxxl
    #16172
    ahogy nézem ez az ő stílusa. szinte mindig valami sötét, romos, apokaliptikus " képregényes-álomvilágos" témát választ. :)
  • papi08
    #16171
    Persze..azt elfelejtettem írni :P :DD

    Malakai: Szerintem szép lett, olyan képregényes-álomvilágos :D
  • LaliK
    #16170
    Nekem meg a pénztárcám :D
  • Malakai
    #16169
    Mondjuk itt szerintem már kissé túlzásba vitte ezt az álomszerű bloomot. De ez persze ízlés kérdése. :)
  • papi08
    #16168
    Én a CS4-et is...de a gépem nem szereti..:D
  • LaliK
    #16167
    Kipróbálnám a CS6-ot :p
  • rooney8
    #16166
    Am ja :D lágy szélű radír, aztán a színekkel kell játszadozni
  • Malakai
    #16165
    A radírra gondolsz?
  • vajo
    #16164
    Hali. Ilyen átmenetet hogyan lehet csinálni, amikor 2 kép van?



    Itt a videóban amikor egymás mellé teszi a két képet 0:20 és 0:22 között. Lehet egyszerű és nagyon buta kérdés de nem tudom. :S