17220
  • oO VinyuS Oo
    #6475
    Szerintem egy kicsit vegyél vissza a stílusodból!
    Mindenki segíteni akar neked te meg ilyen tahó módon állsz hozzá a dolgokhoz!?
    Minek vetted meg eredteiben(bár ezt kétlem) ha még annyit se tudsz felfogni, megérteni hogy a 4. lépésnél már elengedheted a ctrl?
  • Tsippsy2
    #6474
    Nem igaz hogy a feltett képem nem tudjátok leszedni, és beírogatni, paintba hol basztam el.........
    Most már nem tudok mit mondani.......
    Nem tudom, akkor miért vettem meg az eredeti amygart, ha az ezek szerint szart se ér, mert egyesek nem rendelkeznek pedagógiai érzékkel.
    Na most ez a pontokba szedett anyag tényleg frankó
    Mert mondjuk értem is, csak hülyeség mert nem lehet megcsinálni
    4-5 lépés hogy törlöm ki miközben nyomom a controlt?????????? És a layer listáról, vagy a képrőpl....
    5 színátmenetet nem enged mert ilyen karika és egy ferde vonal áthúzva jelenik meg, majd hiba, hogy ezt nem csinálhatom...
    A képet amit felraktam legyetek már szívesek megnézni, azt csinálom amit mondotok, és ez lesz, semmi.......
    Mért nem lehet elmondani mit csináltok valójában, fizetnem kell érte??????????
    Mennyit, ez ilyen kulissza titok szerű dolog????????
  • Met
    #6473
    tegyél fel egy angol PS-t, a tutorokat is tudod használni és azt is felfogod amit mondunk
  • artschiatwork
    #6472
    1. lépés: Rounded Retangle Tool-lal (bill.komb.: U) rajzolsz egy lekerekített téglalapot.

    2. lépés: A Színátmenet palettán az előtérszínt fehérre hagyod, a háttérszínt átlátszóra hagyod.

    3. lépés: Ráklikkelsz a lekerekített téglalapra, miközben a Ctrl billentyűt nyomva tartod, ekkor kijelölődik a téglalap.

    4. lépés: Törlöd ezt a réteget, viszont a lekerekített kijelölés MEGMARAD.

    5. lépés: A színátmenet eszközzel húzol a kijelölés egy színátmenetet (fentről lefelé vagy fordítva, ahogy neked kell).

    6. lépés: Az átlátszóságán javítasz úgy ahogy akarsz.

    és kész.
  • Tsippsy2
    #6471
    http://www.deviantart.com/deviation/42984475/
    Bocs most ez az
  • Tsippsy2
    #6470
    Itt a link:
    Kép
  • Tsippsy2
    #6469
    PSD-ét nem kaphatnám meg?
    Amúgy érdekes hogy ebből a magyarázatból sem vágom...
    A kurva layerekkel mit csináltok?????????????
    Van nekem egy fehér szín layer meg kapcsolva alapból egy méret layerhez, vagy aalak izé vagy mia neve, majd amikor a vonalat húznám a színátmenet végén, akkor nem engedi mert ugye azt normál rétegnél lehet????
    Most ti valamit ku****** elhalgattok előlem........
  • Tsippsy2
    #6468
    Hol a fuck-ba van a lágy perem.......
  • artschiatwork
    #6467
    gondolom ilyenre gondoltál.
  • artschiatwork
    #6466
    eredmény:

  • ProGabe #6465
    na figy:
    lekerekített téglalap eszközzel csinálsz egy neked tetszőt
    jobb gomb->kijelölés létrehozása,lágy perem 0
    színátmenetet beállítod úgy,hogy az előre beállítottnál kiválasztod a másodikat,alsó kettő állosmást vagy mif.szt hagyod ahogy van,bal felső fekete,jobb fehér legyen
    kijelölésben húzol egy függőleges vonalat,beállítod az áttetszőséget meg a kitöltést ahogy neked tetszik és kész is

    szerencséd hogy tesóm miatt fent van a magyar ps is :)
  • Tsippsy2
    #6464
    És, ha ezt magyarul is közölnéd?
    Ez tetszik, ezek szerint erre nincs megoldás?
    Szóval olyan normál kerekített oldalú ablakban ezt nem lehet megcsinálni?
    Jesszus, csak annyit kéne mondanotok, és akkor én is megtudnám csinálni
    Hogy egy új réteg
    lekerekített ablak méretben, majd ezzel melyik helyen, ha a palettán akkor hanyadik sor melyik oszlopban van az, vagy ha a menüben akkor meg így :
    File->Automatic->PDF convert..
    És ott abban az ablakban, mit melyik sorban írjak át....
    Ennyi lenne ez az egész, nem tudná valaki így leírni?
    Előre is köszi, sokadszor...
  • ProGabe #6463
    nem,nincs egyesítve benne semmi,annyi az egész hogy gradientel kitöltöttem egy négyzetes kijelölést és lehúztam az opacityt+meg a másikat ami most hétfőn nem fog eszembe jutni hogy mi,esetleg overlay :S
  • Tsippsy2
    #6462
    Na ez köszi.. két réteg van de nekem azért kéne az átlátszó ablak külön layerei, mert gondolom az a layer már egyesítve lett többől, ugyanis, nem hiszem hogy van ilyen funkció benne...
    És hogy mért nem jó nmég így nekem ez?
    Mert nekem olyanba kéne aminek a teteje nem csúcsos, hanem lekerekített........
    Please PSD (nem egyesített layerekkel)
  • artschiatwork
    #6461
    külön vannak a rétegek, nézd meg a Rétegek palettát.
  • Tsippsy2
    #6460
    Húúú, big thanks, egy értelmes ember :)
    Csak egy gond van vele.. Te ezt most gondolom rétegek egyesítésével csináltad...
    És az lett volna a legjobb ha külön hagyod a layereket, hogy lássam mit hogy csináltál, milyen beállításokkal.
    Vagy csak egy dolgot kell átállítani rajta.
  • ProGabe #6459
    parancsolj,1szerű 1 perces munka ez,lehet még rádobni egy kis blurt,árnyékot neki,stb a lényeg hogy remélem ebből vágod hogy s mint kell megcsinálni
  • Tsippsy2
    #6458
    Te megtudtad csinálni? Mert nekem semmi nem lett belőle...
    ugyanolyan halvány maradt az egész, egy PSD-nek rhögve örülnék :D:D:D:D
    Please, szerintem ez lenne a legkorektebb megoldás :D
    Mert amint látod kissé hülye vok...
  • Paranoia
    #6457
    sziasztok
    Remélem tudtok segíteni.vagy 1 kör kitöltésem és akorá szeretnék írni olyan ívben,mint a köré.de nem "szöveg tördelésre" gondolok ahol lehet iveket megadni meg,mer abba csunyán torzúl és nemis sikerül arra az ivre pontosan.Olyan kéne mint néheny cimeren szépen szabályosan egymásután vannak a betük a kör ivre igazodva.
    Ezt csak úgy tom megoldani,ha betünként csinálom meg?:S
  • Tsippsy2
    #6456
    hát nagy köszi, de most az a layert jelöljem ki , amin a a fehér szín és csatolva a forma, van? VAgy azt még raszterizáljam előtte?
    Aztán a 2-es szám, az mit jelent nálad? és az 5-6-7-8 számokat nem igazán értem mire vonatkoznak... (hOgy oda huzzím a tűket?)
    és a 9-10 Azzal mit kezdjek?
  • Met
    #6455
    kijelölöd azt a réteget ami azt a fehér sávot tartalmazza
    színátmenet és itt egy kép

    a presetnél neked a második négyzet kell, alul a 6-os számnál legyen fehér a 8-as nál nincs szín

    javaslom töröld le a magyar PS-t és tegyél fel angolt, így tutorialt sem tudsz használni és segítséget is nehezebben kapsz
  • Tsippsy2
    #6454
    Na most nekem magyarul van meg, sajna...
    De a gradient tool az gondolo= színátmenet...
    na most a színátmenetet utálom, mert mindig tönkre teszi a dolgaim..
    pl raszterizálás, új belső réteg létrehozása, vagy teljesen új réteg...
    Egy kicsit bővebben le lehetne e írni a folyamatot?
    Pl úgy hogy hoizzak e fölé egy layert, vagy egy külön vágómaszk kell, és az milyen színnel legyen megcsinálva..
    és hogy lineáris legyen e vagy más, vagy hogy a szendvicscsoport, amin alapon van, azt át kell e variálkni
    Egy pontokba szedett (hülyegyerekek, mint is megérsék) leírás nagyon jól esne
    Köszi :)
  • Met
    #6453
    jól értem, azt akarod elérni, hogy elhalványodjon a "fehérség"
    ne szín kitöltést adjál annak a rétegnek hanem gradient tool-ban keress egy olyan átmenetet aminek az egyik felén szín a másikon semmi nincs
  • Tsippsy2
    #6452
    Help!
    Please, valaki
    Kéne egy kis segítség ehez:

    Itt a kép

    Légyszi válaszoljatok minél előbb!
    Nem marad hála nélkül, aki segít..
  • autoszimulator
    #6451
    nemgyenge:D
    bár ehhez inkább kézügyesség meg fantázia kell mintsem fotosop tudás :D
  • matta
    #6450
    Hihetetlen jó ez a kis videó: http://www.youtube.com/watch?v=k9RKa5MHGxc&mode=related&search=

    Nem tudtam rájönni, hogy milyen ecsetet (brush-t) használ, azaz olyat nem találtam, pedig ez is ps-ben készült.
    Aki tudja, hogy mi az ecset neve, vagy milyen beállítást kell végezni az ecseten az légyszi írjon.
    Vagy valamijen infót tud adni, arról mi képp lehet megcsinálni a képet. Ja és egérrel készült nem érintőpaddal.
  • ivjoe
    #6449
    Aztarohatt! o.O
  • Crem
    #6448
    De marha jó plugint találtam!:)

    Squizz









    Mivel nincs belőle demó lehetőség, ezért ha valakinek megvan az írhatna róla pár szót, hogy milyen az életben!:)


    THX
  • kuks
    #6447
    kök
  • Met
    #6446
    ha átviszed Image Ready-be akkor animált is lehet
  • autoszimulator
    #6445
    lehet de nem lesz animált
  • kuks
    #6444
    ps-be lehet gif formátumot étrehozni?
  • Basic
    #6443
    Természetesen lehet, de ha ilyesmit kérdezel, akkor sztem még nem használtál ps-t. Azt hogy hogyan, megmondani nem tudom, mert nem ismerem az elképzeléseidet, de ajánlom, hogy először ismerkedj meg egy kicsit a ps-szel, aztán a konkrét kérdéseidet segíthetünk megoldani. Sok sikert!
  • ProGabe #6442
    miért ne lehetne :S
    új->megadod a méretét és már ki is szabadulhat a kreativitás,jupiiiii

    tök egyszerű mi? :P
  • acsati
    #6441
    a google tud
  • balee0
    #6440
    Szevasztok. Valaki tud egy torrent címet ehez a programhoz: Photoshop CS2+crack!
  • kuks
    #6439
    Cső!
    Bannert lehet cs2-vel csinálni? És ha igen akkor hogy kell?
    Előre is kök!
  • zsolesz92
    #6438
    illetve angolt XD XD XD
  • zsolesz92
    #6437
  • gabo91
    #6436
    Igen csak az a bajom, hogy semmitse tudok csinálni mert magyar a progim és nemlehet ezt angolra állítani. De mindenhol angol progihoz mondják a dolgokat, meg te is angolhoz irtad, igy aztse tudom mi az a filter... (lehet, hogy tudom csak igy név szerint nem)