17220
  • Gomber
    #8199
    Jó, köszönök szépen mindent mindenkinek!
  • modellmaker
    #8198
    #5955 innen neked a kijelölés kell. Utána meg a kijelölt részt Layer via Cut...-tal új rétegre rakod.
  • Picar77
    #8197
    külön layer ,egyik fél külön layer másik fél :)
  • Gomber
    #8196
    oké bocs! csak arra kéne még válaszolni hogy hogy a pibe lehet kettévágni a kép ugy hogy tudjam mozgatni!
    ez az utolsó kérdésem!
  • ProGabe #8195
    mindent meg lehet csinálni!
    értelemszerűen kell egy kép amin valakinek pont faszán látszik a nyelve,azt kivágod és máris van egy nyelved.de hadd ne kellejen már mindent a szádba rágni plz,főleg ilyen tök egyértelmű dolgokat,amikre már volt válasz is,csak nyelv helyett eddig szájról volt szó :\

    és ami még lényeges:próbálkozni kell!nem fog meghalni egyetlen fókabébi sem a földön,ha valamit rosszul csinálsz a ps-ben :)

    a kettévágásnak millió módja van,a legkézenfekvőbb:lassoval kijelölöd valamelyik részét,nyomsz egy ctrl+c-t,egy deletet és egy ctrl+v-t.máris 2 külön rétegen lesz a száj
  • Gomber
    #8194
    ja az ugy tök jó lennen!!!
    és mivel vágjam ketté? azzal az izéval? xp
    és ha így megcsinálom akkor meg lehet azt olldani hogy amikor szétnyílik akkor mögötte egy nyelv legyen?
  • VRSDM
    #8193
    aztis megoldhatod. félbevágod 2 részbe vízszintesen és úgy mozgatod... innen már csak a fantáziád szab határt. alá meg tehetsz egy fekete lyukat hogyha szétnyilnak az ajkak ne a semmi legyen mögötte, stb. és ez a fekete csak akkor látszik (akkor van a szem a layer ablakon) amikor szétnyilnak ésígytovább ésígytovább :]

    [center]BE CREATIVE
  • Gomber
    #8192
    JA MEGVAN!!!!!!!!!!
    DE HÜLYE VOK. ENNYI AZ EGÉSZ?
    EKKORA HÜLYE MINT ÉN NEM LÉTEZIK!
    IGEN, ám de én ugy akartam hogy ugy mozogjon mintha beszélne!
    de ez is kell így jobb lessz!
  • Gomber
    #8191
    de csak egy száj van ott!
    amikor elmozdítom akkor nincs alatta még1!
  • ProGabe #8190
    eben az állapotba(tehát úgy,hogy a 2-ik frame az ektív) a vásznon elmozdítod a képet!látni fogod hogy csak a 2-ik frameben mozdul el a dolog.ezután jön a tweenelés(a kis,halványuló kokcák)

    más
    ezt már párszor itt megkérdeztem,nem jött válasz,gondolom azétz,mert senki sem tudja :\ hát én most rájöttem,íme

    hogyan nyissunk meg animált gif-et ps cs3-ban:

    file -> import -> video frames to layers -> és itt a fájlnévnél írsz egy "*.*" -ot(így mutatja az összes fájlt),vagy csak egyszerűen magát a fájl nevét beírod,és máris feljön az import ablak
  • Gomber
    #8189
  • Gomber
    #8188
    aha, addig vili hogy duplikálom vagyis másolom a képet és ekkor egy réteg lessz, de az animációs ablakban két képkocka lessz!
    Aztán, "a 2. frame-n elmozdítot, utána első frémre klikk balgombal,"
    (ezt még mindíg nem értem)
    Ez is már világos!: "aztán jön a pöttyös ikon. beírod hogy 10frame-n át menjen és jólesz ..."
  • VRSDM
    #8187
    utána duplikálod a szájat, a 2. frame-n elmozdítot, utána első frémre klikk balgombal, aztán jön a pöttyös ikon. beírod hogy 10frame-n át menjen és jólesz ...
  • Gomber
    #8186
    - kivágom a szájat!
    - ráteszem a kivágott szájat egy uj rétegre!
    - megnyitom az Animáció ablakot!
    ez utána mi jön?
  • Picar77
    #8185
    layerek jó sorrendben vannak ? látszodás fülük ki van pipálva?
    [ja playt se árt nyomni :D]
  • Gomber
    #8184
    nem mentettem ki sehogy!
    mert nem is mozog! minek mentsem ki ha nem mozog?
  • Picar77
    #8183
    hogy mentetted ki ?
    [gifként?]
  • Gomber
    #8182
    megcsináltam az egészet!
    lehet hogy valamit kihagytam mert nem mnagyon értem amit az elöbb leírtál!
    a végére jutottam, de nem mozog a száj...:(!
  • Picar77
    #8181
    hát akkor leforditotd és megérted mint mond, full érthetően van leirva
  • Gomber
    #8180
    jó! de már eleve nem értem a mondtatot!
    én is tudom hogy van online fordító! meg van gépi szótáram is!
  • Picar77
    #8179
    fordisd le ne legyél lusta :DD
  • Gomber
    #8178
    SZóval ugy kell megcsinálnom hogy:
    - kivágom a szájat!
    - ráteszem a kivágott szájat egy uj rétegre!
    - megnyitom az Animáció ablakot!
    na és most kell valamit csinálni hogy két száj legyen, és utána rá kell menni az Animáció ablakban arra a pontokra ugye?
    az a baj hogy magyar ps van és nem tudom hogy ez alatt mit akarsz érteni:"száj rétegre nyomsz egy olyat hogy duplicates current frame, ez az ikon azonos a ps-ben layer duplikálóval"?
  • Gomber
    #8177
    köszi
  • ivjoe
    #8176
    gif-ként, de inkább png-ként
  • NeverwinterKING
    #8175
  • Gomber
    #8174
    aha köszi! sajnos ezt nem értem: "és nyomsz egy kis ikont, ami ottvan a duplicate melllett, soksok kis pötty, bejön egy ablak, beállítod hogy hány frame-n át akarod hogy mozogjon és ennyi :]"
    de amugy a többit igen! ezt még léci magyarázd el pontosabban!
  • Crazygirl
    #8173
    csinaltam egy kepet aminek attetszo a hattere. hogy lehet ugy elmenteni hogy attetszo maradjon es ne feher? (kossz)
  • VRSDM
    #8172
    photoshop-ban mindent előre szétvagdosol és külön rétegre teszed amit
    mozgatni akarsz - aztán a száj rétegre nyomsz egy olyat hogy duplicates current frame, ez az ikon azonos a ps-ben layer duplikálóval. az animation ablakban találod alul ;]... na ha ez megvan akkor lesz 2 azonos képkockád (frame-d) a 2.-on arrébviszed a szájat a kívánt helyre. megvan okés. (simán arrébhuzód) ha arrébtetted, akkor klikk az első frame-re, és nyomsz egy kis ikont, ami ottvan a duplicate melllett, soksok kis pötty, bejön egy ablak, beállítod hogy hány frame-n át akarod hogy mozogjon és ennyi :]
  • Gomber
    #8171
    Aha! És ezt eltudnád nekem magyarázni ha nagyon szépen megkérlek?
  • VRSDM
    #8170
    úgy lehet hogy kezdőpozíció. aztán végpozícíó. és megadod hogy milyen hosszan (hány frame) alatt érjen oda a száj, ezt ismételve lehet csinálni olyat amit mondtál :]
  • Gomber
    #8169
    Ugy nem lehet megcsinálni, hogy kijelölöm a száját és az egérrel ide oda mozgatom, és mozog a szája és elmentem??
  • hunbasser
    #8168
    pff,jó szar kép,először meg kéne kicsit világosítani a jobb oldalát is szvsz
  • Gomber
    #8167
    Aham, köszi szépen mindenkinek!
    ez lenne az a szájas kép!
    Basic: nem biztos hogy találok pont olyan szájakat mint ami így néz ki...:(
  • Basic
    #8166
    Miért lenne szar? Egy kis munkával úgy oda lehet illeszteni egy szájat, mintha az tényleg az igazi lenne. És ha minden hangra megcsinálod a szájat külön-külön, ahogy hunbasser írta, akkor már elég normálisan is fog kinézni ahogy beszél a "fej". Különben valahol láttam ilyesmire egyszer külön programot, csak nem szedtem le, mert nem igazán érdekelt.
  • hunbasser
    #8165
    ööö,köszi,egy a baj,magyar ps-t használok,és így elsőre nem tudom mi-mi,de majd csak tudni fogom,meg van ps szótár is,szóval köszönöm szépen :)
  • VRSDM
    #8164
    képetmá'
  • D4nY
    #8163
    hülyeség... az alap képen a szájt megrajzolva kinyitva becsukva félig kinyitva...
  • modellmaker
    #8162
    Hm, nem igazán értem így elsőre. :D

    Ha egy EGYENESt húzol egy GÖRBE felületre, akkor az magától nem fog rásimulni. Vagy a Transformnál lévő okosságokkal rásimítod, vagy érdemes már egyből görbét rajzolni. Ezt sokféleképpen megteheted. Egyik megoldás, hogy, kiválasztod a Pen tool-t és átállítod, hogy Path-t rajzoljon. Utána jobb klikk a Path-on és Stroke Path..., majd itt a Brush-t választod. A Simulate Pressure elől sztem neked most érdemes kivenni a pipát. (Ha vmi nem világos, vagy teljesen félreértettelek, szólj!)
  • hunbasser
    #8161
    szerintem is,így nem sokat tudunk segíteni.

    bár lehet,hogy holnap gyorsan összedobok neki egy valamit,hogy mégis mire gondoltam.

    Gomber:tedd rá az összes szájat,és másold le annyiszor,ahány száj van,és mindegyik frameben csak az egyik száj látszódjon(az már tőled függ,hogy melyikben melyik)


    lehet hogy összedobok szegény gyereknek egy tutorialt :D vmi videót,vagy nem tudom.
  • ProGabe #8160
    szúrd már be azt a képet!hogy van egy képed amit át akarsz alakítani,mondjuk is meg hogyan tedd,de eddig még nem láttuk!!!így egy csöppet nehéz