17220
  • Gomber
    #8159
    azt ugy nem akarom megcsinálni hogy odarakok még 1 szájat mert ugy szar lessz!
  • Gomber
    #8158
    Kössz hogy ennyit fáradoztál meg minden!
    De nekem ugy van hogy van egy fej, és a száj alig látszik!
    sehogy nem lehet megcsinálni? annyi ilyen animáció van!
  • hunbasser
    #8157
    csak ezzel az a baj,hogy az arc meg nem mozog,úgyhogy bénán néz ki,tehát jó lenne keríteni egy csomó arcot,ahol éppen vki hangokat mond ki.

    vagy azt is megcsinálhatod,hogy a te arcodat lefényképezed minden hangnál/betűnél,és azt vágod majd be a képre.ez csak akkor ajánlott,ha a digitális fényképeződ szép képet csinál.
  • hunbasser
    #8156
    mutasd azt a szájat!

    amúgy sztem ha csak egy sima szájról van szó,akkor google-n keress olyan képet,ahol csukott a száj,meg ahol nyitottabb,és így akkor van 3 szájad.de én a helyedben azt csinálnám,hogy keresnék a neten egy olyan oldalt,ami fonetikával foglalkozik,a legjobb az lenne,ha lenne ilyen magyar,és ott minden hangnak meglenne a maga szájállása(ha érted mire gondolok),mert pl az ó-nál sem olyan a szád,mint amikor a-t mondasz,és e-nél is teljesen más.szóval,ha már van sok ilyen szájad,csak fogod a képet,amibe a szájakat akarod rakni,csináldd azt,hogy az eredeti,félig nyitott szájat szépen vágd ki mondjuk mágneses lasszóval,ctrl+x (kivágás),új rétegbe(layerbe) beilleszted,a száj rétegjét eltűnteted,és ahonnan a szájat kivágtad,ott kitöltöd egy kis bőrrel (bélyegző klónozása eszköz,ahol sok bőr van,na ott a legközepére egy alt+kattintás,és elkezded ott a száj helyén betölteni),utána sorban betöltöd az összes szájas képet(az sem baj,ha eltérő színűek,legfeljebb kép/korrekció/színezet telítettségnél állítgatsz picit a színeken),szóval,mindet betöltöd,mindet szépen a képre húzod a száj helyére(ha túl nagy a száj,akkor persze méretezd át mindet úgy,hogy rákattintasz a szájra jobb egér gombbal,szabad alakítás,összébb húzod,ráklikkelsz egy eszközre,és megkérdezi,hogy maradhat-e úgy,te meg rányomsz az igenre),aztán ha minden száj megvan,akkor Ablak/Animáció,és ott lent lesz egy kis gomb,a kuka mellett balra.ha 6 szótagú szót akarsz mondatni az emberrel,akkor másold le az eredeti képet 7x,hogy 8 ilyen kép legyen,és akkor az első és az utolsó kép mindig csukott száj,közte pedig minden képkockánál csak azt a szájat tedd láthatóvá,amelyiket szeretnéd,de csak azt.ha kicsit élethűbbre akarod még csinálni,akkor minden képkocka közé csinálj leforgatást(lent a kis karikák átlóban helyezkednek el,ilyen a gombja),és úgy,hogy van az első képkocka,ráklikkelsz,leforgatás gomb,beállítod,hogy a következő képkockáig csinálni,és mondjuk 5 képkockát csináljon. csak akkor itt úgy kell csinálni,hogy az összes réteget láthatóvá teszed(szóval a szem ott legyen a rétegek mellett),csak éppen mindig az aktuális száj legyen látható,tehát átlátszóság 100%,a többinél pedig 0%.

    kezd el,ha vhol elakadtál,segítek/segítünk.
  • Gomber
    #8155
    haha!
    akkor meg topic...
  • Picar77
    #8154
    de a lámákat senki nem szereti , max a google, az azoknak is segit ...
    (már ha tudják használni
  • hunbasser
    #8153
    nem fórum,hanem topik :)
  • Gomber
    #8152
    Ugy tudtam hogy ez PhotoShop fórum, és azért van hogy segítse a kezdőket!
  • hunbasser
    #8151
    sziasztok

    olyat szeretnék,hogy mondjuk csináltam egy téglalapot,ami domborodik.nos,azt kéne,ha mondjuk ezen áthúzok egy egyenest,az simuljon a domború négyzethez,tudjátok,úgy,mintha egy kézre rá lenne téve egy fátyol.

    igazából azért kellene,mert olyan bannert csinálok,aminek az alapja egy domború kerekített sarkú téglalap.
  • VRSDM
    #8150
    épp ezért írtam hogy kérj meg valakit inkább, ne keserítsük egymás életét :]
  • Gomber
    #8149
    figyi!
    azt sem tom hogy hogyan vágjak bele!
    most mit csináljak?
  • Gomber
    #8148
    IGEN! Félig nyitva van a szája, és hülyén áll!
  • VRSDM
    #8147
    figy kérj meg valakit inkább szépen hogy megcsinálja-e neked. énsem sumahertől kérek tanácsot ha még jogsim sincs. :] kb ahogy látom ígyvagy a ps-el :] nem leszólás, tanács :]
  • Gomber
    #8146
    Igen?
    És hogyan nyitom ki és hogy csukom be a száját?
    Most félig nyitott asszem!
  • VRSDM
    #8145
    azmindegyaz :D
  • D4nY
    #8144
    a száját akarja mozgatni :DD
  • VRSDM
    #8143
    keresel egy szemet, ami csukva van, ügyesen ráaplkikálod a nyitottra, és voiálá már csak cserélgetni kell a lehunyt szem láthatóságát :]
  • D4nY
    #8142
    *vagy a csukottat vagy amelyik nincs meg
  • D4nY
    #8141
    és? arra van a photoshop hogy megcsináld a nyitott szájat..
  • Gomber
    #8140
    sehogy nem lehet megoldani? annyi kép van amit így csináltak...:(!
    Valaki esetleg tudna ajánlani egy programot, ami erre van?:S
  • Gomber
    #8139
    Szóval nem lehet megoldani egy képpel!
    Azért kéne így megoldani mert csak egy képem van!
    Amugy nekem nagyon sokan azt mondtak hogy Photo Shoppal meg lehet csinálni!
  • VRSDM
    #8138
    image radey nekem is kéne :] az valami v3-as fejlesztés? :D
    am. meg google. előbb kapsz választ és részletesebbet is. pl. banner pixe2life
  • Picar77
    #8137
    Photo Shop cs3 Image Radey ilyen nincs mert bele lett épitve állitolag ...
    am külön layerre rakod a nyitott szájt me g a csukott szájt és kész is (esetleg beszursz egy olyat is ahol félig van nyitva )
  • Gomber
    #8136
    Igaz! Én ott szoktam animálni! Na mindegy!
    Akkor valaki elmondaná hogy hogyan lehet megcsinálni azt hogy egy képen lévő ember szája mozogjon Ide-Oda mintha beszélne!
    Megvan: Photo Shop cs3, Photo Shop cs3 Image Radey,Photo Shop cs2, Photo Shop cs2 Image Radey!
    Előre is köszönöm szépen a választ!
  • Picar77
    #8135
    ps-ben is lehet animálni :DD
    windows / animation fül ennyi
  • Gomber
    #8134
    Nekem van Image Ready!
    Léci magyarázd el hogy hogyan tudom megcsinálni!
    előre is thx!
  • xridergabo
    #8133
    Hali lenne nekem egy olyan gondom hogy fel szeretném rakni a ps csomag 3-mat de már a telepítés legelején kiírja hogy hibát észlel "A telepítő hibát észlel és nem tud továbblépni!Segítségért forduljon az ügyfélszolgálathoz!Végzetes hiba a telepités során!". Esetleg valami ötlet?Előre is köszönöm!
  • solikka
    #8132
    A Photoshopban nem lehet animálni, de az Adobe Image Ready-ben igen! Ha a photoshopot tudod használni akkor az is menni fog és asszem az a Photoshopppal együtt települ mindeképp(legalábbis nekem úgy volt).
  • Gomber
    #8131
    szája
  • Gomber
    #8130
    sziasztok!
    lenne egy kérdésem!
    a photo shoppal lehet olyat csinálni hogy pl.: van egy kép amin van egy ember! nem lehet azt megcsinálni hoogy mozogjon a szja ide-oda!???
    ha lehet az legyen szíves segíteni!
    nagyon fontos lenne!
    előre is köszönöm!
  • D4nY
    #8129
    blending optison -> stroke
  • air12
    #8128
    Hi
    Olyat h lehet mint néhány logónál h van egy vékony fekete keret és azon belül pedig egy vastagabb fehér?
  • braaa
    #8127
    ez megvan nekem is, de ezek csak a honlapon fennlévő tutorok pdfbe, de van két rendes könyv is, itta két felsö, azok kellenének, ha látjátok szoljatok
  • robos
    #8126
    ITT van a PDF ;)
  • zsolesz92
    #8125
    nem, már nincs meg :(
  • zsolesz92
    #8124
    asszem megvan pdfben
  • Met
    #8123
    pattanások, uszógúmik eltüntetése stb.?
  • hispan2
    #8122
    Mindegy, megoldottam.
  • D4nY
    #8121
    Ez most igen értelmes volt. Gratulálok!
    Amúgy még nem néztem végig mind a 4+1 dvd-n mindent... csak ami nagyon érdekelt. És igen aztmár tudom fejből... :P Azért kérdeztem, hogy van e még ilyen típusú.. mert elég érdekes dolgok vannak benne... És egy video alkalmával kb. nem csak a kép elkészítését hanem egyéb dolgokat is megtanit amit eddig nemtudtam.
  • VRSDM
    #8120
    megoldható, de én csak úgy tudnám akkor hogy újrarajzolom az egészet.