17220
  • Gora
    #8479
    Nem,ez se segített
  • Gora
    #8478
    512mb memóriám van,de ezelőtt minden rendbe volt újra lett téve a windows és azóta nem jó,megpróbálom amit ajánlottál thx
  • cucmalajmc
    #8477
    tud valaki leírást adni a Brush -ról? magyar nyelvű photoshophoz kellene.
  • Met
    #8476
    tedd át a scratch disk helyét olyan particióra ahol több hely van, vagy ha egyben nincs akkora hely sehol sem, adjál neki még meg több particiót ahova dolgozhat, edit-preferences-performance
  • soma62
    #8475
    Hát... Sztem tulterheled a géped megy mellette vmi ami nagyon sok memoriát fogyaszt esetleg vegyél még memoriát. Mennyi memóriád van?
  • Gora
    #8474
    Hi all! Nekem photoshoppal az a bajom,hogy tudok vele dolgozni 15percet utána kiírja hogy kevés a virtuális memória és utána már semmitse tudok csinálni(mármint photoshoppalAki tud segítsen légysziKösz előre is
  • Gazsa
    #8473
    Hát igen, egy kicsit tényleg hosszadalmas, lehet, hogy mégis mással próbálkozok... Azért kösz.
  • soma62
    #8472
    Hali én azt tanácsolom ne Photoshoppal csináld mert elég lassu lenne mind a 400 fényképet egymás mögé rakni és sok idő is De ha nagyon evvel akarod csinálni akkor: Photoshopba megnyitod a 400 képet :) aztán a nézet vagy ablak nememléxem pontosan, vmelyik menüpont alatt megtalálsz egy olyat hogy animácó! A képeket egybe dobálod egy dokumentumba tehát 400 réteged lesz! Azután az elsöt hagyod csak láthatová( alul a réteg mellett van egy kis szemecske azt vedd ki csak az elsönél hagyd) ha megvagy akkor az animácionál van egy olyan ikon mint a rétegeknél a rétegmásolás arra rányomsz aztán kijelölöd a szemecskét a második rétegnél ujra rányomsz a "rétegmásolásra" és igy tovább. Remélem érthető volt ha nem Irj PM-et! Sok sikert!
  • Gazsa
    #8471
    Helló!

    Van 400 fényképem, és szeretném egy animációvá alakítani őket. (Tehát minden kép kicsit más mint az előző, ha gyorsan lejásszuk, mozogni látszik). Ha jól tudom PSCS2-vel lehet ilyeneket csinálni, mert az "Ablak menüpontban meg lehet nyitni az "Animációkat", de ezt a részét még nem ismerem a programnak. Valaki tud segíteni? Előre is köszi.
  • braaa
    #8470
    nekem is volt ilyen többször...én igy javítom : nyiss meg egy régebbi psd-det, amin van type-layer, majd abba kamuból változtatgass,kattints bele a szövegbe, írd át, ettől felveszi annak az értékeit (elvileg), utána új képre raksz type layert, akkor a régebbi psd-d beállítását viszi tovább. nálam nűködik
  • Met
    #8469
    a kép felbontásával minden ok? mert van valami izé ha nem olyan a felbontás mint kellene akkor nem lesz akkora a betű mint kellene
  • akyyy
    #8468
    HELP, megbolondult a photoshopom. userbart csináltam, irtam rá szöveget, elmentettem, csináltam egymásikat, szöveget tenném rá, és még 50 pontos méretben is olyan apróval ír, hogy jaj
  • NessieGraf
    #8467
    A gyári stílusok között a Fotóeffektek, vagy az Image effektek között van. De lehet, hogy mindkettőben.
  • Armani
    #8466
    heloz. Szépiát hogy lehet képre rakni? régen tudtam, de elszállt, mivel nem használtam. Aki megmondja annak megköszönném (:
  • Basic
    #8465
    Elolvastam az első 10-15-öt. Tényleg van benne olyan, amit nem tudtam, és nem is rossz dolog, reggel elolvasom az egészet. Köszi a linket!
  • ProGabe #8464
    EBBEN biztos lesz nektek is valami új.nagyon jól összegyűjtötték (Y)
  • NessieGraf
    #8463
    Nem rajz, szövegek. Rajzolni egyszerűbb, bár az is macera.
    Különféle füzeteket csináltam (papíralapú), pl. háztartásfüzet, ott az oszlopfejlécek vannak táblázatos formában írva. Így ugyanazt a formátumot más fejléccel is tudom haszálni, mert csak szövegcsere. Ahhoz meg nem volt kanalam, hogy minden szót külön textbe írjak.
  • Basic
    #8462
    Már csináltam én is ps-ben táblázatot, abszolút nem tartom lehetetlennek. Vagy türelmesen rajzolgatok a vonalakat, vagy egy csinálsz egy patternt, és kitöltöd vele a képet. De talán a legjobb, ha más programban készítesz egyed, majd átviszed ps-be.
  • NessieGraf
    #8461
    Mentés előtt nézd át az Output Settigs Metadata beállítást. Nem tudom magyarul, de a Setting a Optimalizált mentése másképp alatti menüpont, a Metadata abból az utolsó. Ott van egy beállítás, ha az jpegre van állítva, nem lesz gif.
  • hunbasser
    #8460
    de csak egy jpg-t ment el mellé?
  • NessieGraf
    #8459
    save optimized as azaz az optimalizált mentés alatti. Ott tudsz választani, hogy html-lel együtt, vagy csak a kép. De ha a html mentést választod, a képet akkor is menti, csak mellé tesz egy html file-t is.
  • hunbasser
    #8458
    a kérdésem az lenne,hogy hogyan tudnám lementeni gif-ben az imagereadyben készített animációmat?mert hogy az optimalizált mentésnél most csak jpg van és 2 fajta html(sima html,és html képekkel)

    viszont flashbe meg el tudom menteni
  • NessieGraf
    #8457
    Ma nem vagyok agyilag fogékony. Űgyhogy: ???? a válasz
  • hunbasser
    #8456
    kb meddig fog váratni magára? :P
  • NessieGraf
    #8455
    Legszebb élményem egy nyomdász volt, aki a névjegyemről megkérdezte: ilyen papírt hol lehet kapni. Pedig csak telibe színes kép volt.
    Amúgy pl. táblázat - PhotoShopban. Macerás, de működik.
  • droidika
    #8454
    ...nézz körül itt !
  • Trade
    #8453
    Sziasztok'
    Nem talaltam kerdesemre valaszt ezert itt is feldobom.
    Van egy olyan gondom hogy nem tudom hogy rajzoljak uj lampat egy autonak,kezdek azzal hogy pen tool-al megrajzolom utanna megcsinalom a kijelolest de innentol nem megy,probalom ecsettel festeni utanna masik layer ra vhogy nem az igazi,csak egy nagy pirossag van rajta mar stamp toolal is probalkoztam
    Tud vki ilyet mert az nekem is megy hogy egy masik keprol radobom.
    elore is koszonom
  • ProGabe #8452
    "Viszont olyanokat sikerült megoldanom, amire azt mondták, ez a program nem tudhatja."

    és ezt kik mondták? :) meg egy-két példát plz,tényleg csak kíváncsiságból!
  • NessieGraf
    #8451
    Megfejtettem. A honlapomhoz fűztem.
  • NessieGraf
    #8450
    Könyvet csak a boltban láttam. "A hogyan vedd rá bármelyik programot, hogy saját korlátain belül neked tetsző eredményt adjon" c. frenetikus sikert ígérő leírásom még várat magára. De szívesen segítek, amíg tudásom terjed.
    Elindítottam egy Nessie fórumot, két témával: PhotoShop és OpenOffice. Őket vesézgettem jó darabon. Viszont még nem jöttem ré, mésok hogyan találják meg.
  • Kovács legény
    #8449
    én csak fun szinten foglalkoztam vele ,tutorialokat bujtam meg van egy ezeréves ps könyvem asszem a ps6 ,de még idén megakarom tanulni profi szinten ,meg még egy jópár másik programot is.
    Ha van tipped ,valami jó oktatóanyagra ,könyv vagy netes formában ,szivesen venném.
    Köszi
  • NessieGraf
    #8448
    Nekem megadatott, hogy alaposan beleássam magam. Képekkel foglalkozom benne a legkevesebbet.
    Viszont olyanokat sikerült megoldanom, amire azt mondták, ez a program nem tudhatja.
    Mindenki figyelmébe ajánlom a kis háromszög alakú ablakfüleket. Ennek a programnak minden füle mögött van valami...
  • Kovács legény
    #8447
    megszokástól függ ,én maszkolással oldanám meg ,de nyitott vagyok ,főleg hogy akármennyire is használom jól a ps-t ,tudom hogy még rengeteg tanulnivalóm van ,gondolom ezzel más is igyvan:)
  • NessieGraf
    #8446
    Nekem ez a másolgatás, kivágás macerásnak tűnik. A ctrl+ megoldások sokkal jobbak. A kijelölésnél kényelmes lehet a feather beállítása (tört pixelt is tud), mert meghatározható vele egy színesből ff-be átmeneti rész. Így nem kell a kijelőlésnek 100% pontosságúnak lennie. A kijelölés, maszkolás maceráiról pontosat mutat az az egy kép, amit feltettem. Többszörösen maszkolt, sokrétegű kép, néhány rétegmód váltással. Nem lehet egy rétegűvé tenni, mert az információvesztéssel, képtorzulással jár.
  • Dying Soul
    #8445
    Köszi, tök jó! :)
  • Kovács legény
    #8444
    vagy maszkolással
  • acsati
    #8443
    vagy ugy is lehet hogy amit szinesen akarsz hagyni azt kijelölöd aztán ctrl+shift+i és utána ctrl+shift+u
  • Crem
    #8442
    1, készítesz egy másolatot.
    2,Kijelölöd a szines képen azt a részt, amit meg akarsz hagyni erdeti állapotban.
    3,kivágod és (ctrl c)
    4, a képet színteleníted...
    5, (ctrl v) azaz visszarakod a kivágott szeletet.
    6, Kész !:) (összerakod a képet és a réteget)

  • Dying Soul
    #8441
    ilyenre gondolok
  • NessieGraf
    #8440
    Szerintem az eredeti képen meg lehet próbálni egy jól elhelyezett gradient overlay effektet pl fehérből átlátszóba. Ha jól emlékszem color módban.