17220
  • Met
    #8439
    nekem mindegy mit szinezel, azt kérdezted, hogy lehet a kép egyes részeit másmilyenre színezni, válaszoltam :)
  • Dying Soul
    #8438
    De a tükörben lévő részt színezgessem? Nem fordítva kéne? Kifakítani a körülötte lévő dolgokat?
  • Met
    #8437
    kijelölgeted azt a részt amit másmilyenre akarod, átrakod új layerre és színezed
  • Dying Soul
    #8436
    Sziasztok!
    Hogy lehet átalakítani egy színes képet úgy, hogy bizonyos részek feketefehérek legyenek, mások meg színesek maradjanak? Pl egy kép, amin egy tükör is látható. És minden feketefehér kivéve a tükör felszínét, meg értelemszerűen amit benne látsz.
  • Wreck86
    #8435
    Nagyon Szépen Köszönöm mindkettőtöknek!
  • Picar77
    #8434
    tessék :)
  • droidika
    #8433
    Digiretus
    Bereczki
  • Wreck86
    #8432
    sziasztok!az elnen a kérdésem,hogy a photoshop cs2 angolul van meg,de szeretném tudni,hoyg az angol gombok és kifejezések mit takarnak.valami online szótár,vagy fordító van hozzá?
    köszi
  • bazza
    #8431
    Sziasztok! Tud vki segíteni? Az új CS3 tud 3ds fájlokat kezelni. Hogyan tudom ezekről leszedni a textúrát? Leírná vki?
  • robos
    #8430
    Csak annyit amit te is csináltál, csak épp még illuba kell (pathfinder/subtract), és azután kell alma+c - alma+v, és ott path-ként behívni. Amúgy ha kell máskor is a path mint custom shape érdemes elmenteni, mert ha becsukod a PS-t akkor ez elveszik... Tehát Edit/define custom shape ott nevet adni neki, majd Edit/preset manager ott type: custom shape, majd kijelölni a te shape-ed és Save set... Ennyi...
  • The Garrett
    #8429
    thx, közben a legegyszerűbb megoldás volt a nyerő :D :

    sima copy paste el is át lehetett tenni, már csak 1 gond van ami nem is annyira gond, mert megoldottam substrattal :P :

    az R meg O betűnél a közepét is beleveszi a shapbe be, holott illustratorban rendesen körül volt határolva. ezmiert van?( csak hogy legközelebb figyeljek rá)
  • robos
    #8428
    Mint mindig, ha vmit nem tudsz: google a barátod!

    1. pld., 2. pld., 3. pld., és így tovább, és így tovább....
  • The Garrett
    #8427
    az illustrator topikok 2 eve nemnagyon pörögnek ugyhogy ide irok ^^:

    Eljutottam idáig egy képpel:


    Ez egy logo, amit kis felbontású jpg ben kaptam meg, és trace el alakítottam ilyen work path -é. A következő lépés az lenne hogy ebből kéne valami custom shape-t csinálni, amit utánna photoshopba is tudok importálni. ( vagy smart object...) de hiányzik egy lépés még gondolom, mert nem jutok 1 ről a 2 re. :(

    A múltkori illkustratoros help bejott, azért ezer hála, s köszönet ;)
  • Met
    #8426
    a totalcar-hoz hasonló fontokkal nem találkozott valaki? kettőt találtam de gondolom van még pár
  • Kovács legény
    #8425
    jah csak ez egy win paint-ben is egy alap dolog
  • Gomber
    #8424
    jó bocsánat, csak é nem tanultam meg az alapokat! mivel csak olykor-olykor használom nincs rá akkora szükésgem! és ha van is 2 hónaponta 2 szer akkor vagy kitalálom, és kísérletezek vagy ide írok ha nem baj!
  • Kovács legény
    #8423
    valóban:)
    a srácnak sem kéne "szenvednie" ,csak rárakni egy harmadikat:D
  • Shiwo
    #8422
    tényleg...vak vagyok :)
  • robos
    #8421
    Jobb alsó sarok...
  • Shiwo
    #8420
    hol ? én nem szúrtam még ki a másik vízjelet...notesz-monitor tréfát űzne velem ?
  • robos
    #8419
    Ez mekkora LOL már! Tényleg ott van a másik vízjel... Ennyit a magyarokról
    Amúgy a megoldás tényleg rém egyszerű, az ellentétes oldalról kivágás, majd flip horizontál odavisz és ennyi...
    Ma már annyian akarnak PS-ezni, mint égen a csillag, de ezért tenni is kell vmit... Sokan azt hiszik, h pl. van PS-be egy menüpont, h Retus és az majd gyönyörűen kiretusálja azt amire az 1.0ás user gondol...
  • ProGabe #8418
    jaaaj,ne legyetek már ennyire oda ezért.a gátvödörösök is csak annyit csináltak,hogy rátették a vízjelüket,mint minden képre az oldalon.így ez csak egy "random picture #1211231232100122212" az internetről...
    hopp,most rákattintva látom hogy egy másik vízjel is van rajta :D (az legalább nem olyan,ami csak elrontja a képet,khm...)
  • Basic
    #8417
    Hát a legegyszerűbb tényleg a kör vmelyik részét rávágni, de mivel ilyen egyszerű az képről van szó, a legszórakoztatóbb megoldás, ha rajzolunk egy sajátot, hisz csak pár kör, meg egy kis apróság, meg egy felirat
  • Hassan B
    #8416
    Hát ez tényleg elég egyszerű dolog, viszont nem szép, más munkáját lemásolni. Akár büntethetnének is érte...
  • Kovács legény
    #8415
    jajlopás:)
  • hunbasser
    #8414
    mondjuk ez tényleg gáz,még csak radíroznia sem kell,csak annyi,hogy a kör aljából kivág egy részt,és azt oda felteszi.ennyi lenne az egész.

    egyébként ha jól értelmezem,itt lopás van készülőben
  • Kovács legény
    #8413
    még rajzolni sem kell ,csak rávágni a kör másik oldalát
  • Basic
    #8412
    Azért már itt vagy a fórumon egy ideje, ps-ezel legalább két hónapja, és ilyen egyszerű képről nem megy a szöveg letörlése?
    Itt simán megcsinálhatod azt, hogy kitörlöd az egész szöveget, majd megrajzolod a kép kivágott részét.
  • Gomber
    #8411
    erről a képről szeretném eltüntetni a "www.gatveder.hu" feliratot! köszi
  • Hassan B
    #8410
    Hát erre 1000+ 1 mód van... :)
    Sztem max akkor tudunk segíteni, ha megmutatod mit szeretnél...
  • Gomber
    #8409
    hellosztok! azt szeretném megkérdezni hogy hogyan lehet eltüntetni a logot egy képról! ez mondjuk nem egy logó hanem egy honlapcím! előre is köszi!
  • Kovács legény
    #8408
    2hibát észleltem:
    a fénysávoknak középen kéne szélesebbeknek lenniük ,gyakorlatilag egy széles sáv középen és vékonyabbak szélen ,a másik a csillanás helye nem megfelelő ha a fény irányát nézzük ,meg az intezitása is erős.
  • hispan2
    #8407
    Tudom betettem oda is. A fényt meg direkt úgy csináltam hogy pont felülről jöjjön...
  • Shiwo
    #8406
    sztem ide nem kéne belinkelgetni, itt kérdezni szoktak, az elkészült munkákat a photoshop munkák topicba szokás betenni... (meg én speciel nem pontosan a gyűrű alá tenném az árnyékot, mert oda csak akkor esik, ha pontosan fölötte van a fényforrás... kicsit elé tenném enyhén ívesen..
  • hispan2
    #8405
    Közben szóltak, hogy a kapu nem vet árnyékot én nem csillan vissza a fény rajta, szóval készült egy javított verzió: kép
  • zsolesz92
    #8404
    jó lett, én először azt ihttem igaz a beszűrődés
  • hispan2
    #8403
    Köszönöm, majd forgatom.
  • Shiwo
    #8402
    amúgy itt találhatsz 1-2 brush-tipust, melyel könnyen csinálhatsz hasonlót
  • hispan2
    #8401
    Igen, sikerült közben egy alternatív módszert találnom. Fehér layer halványítva, sávokban meg eltüntetve. Amúgy ehhez kellett, akit érdekel a vége:

    Ori kapu az erdőben (az eredeti kép)
  • zsolesz92
    #8400
    esetleg minimális noise, a por miatt...