17220
  • NessieGraf
    #8559
    Az előbbinek nem tett jót a másodszori méretváltás.
  • NessieGraf
    #8558
    Na megharcoltam a memóriámmal (holisvan) meg a csigával (gprs).
    A legjobb fotóm és a legszebb macskám következnek:

  • NessieGraf
    #8557
    Mingyá
  • Kovács legény
    #8556
    mutta!
  • NessieGraf
    #8555
    Ja és az a mobil egy 70,- Ft-ért utánam vágott Sagem.
  • NessieGraf
    #8554
    A korlátain belül értettem. És amennyit láttam ebből az általad említett szupergép kategóriából azoknál nem dpi-t, hanem kisebb-közepes-nagy felbontásból lehetett kb. választani. De egy biztos: aki nem jó témát talál, vagy a jót nem jól fényképezi, annak mindegy a gép. Én a legjobb fényképet mobillal csináltam, félálomban. Poszter nem lesz belőle, de kb. A5-ig elmegy.
  • The Garrett
    #8553
    szerintem keresd meg a bannercsinálós topikot, ott van sok ilyenre vállalkozó szellemű ember ^^
  • The Garrett
    #8552
    hát szép is lenne ha a 2mpx telefonos fényképezőgép hirtelen elkezdeni 10mpx méretű képeket csinálni, csak azért mert átírod a Dpi -t :D:D:D:
  • hardsound
    #8551
    Sziasztok! szeretnék kérdezni valamit nagyon noob vok ezekben a témákban ezért is fordulok hozzátok. Nem tom hogy tudnátok-e csinálni egy olyan Headert Weboldalra ami Counter Strike 1.6 stikusú és megy ehezhttp://fk-clan.extra.hu -hoz...:S én nagyon nem értek hozzá sajna ezért is kérdezlek titeket. a kép máretei: hossz: 937
    Szélesség:173
    Ésh a a bal alsó sarok le lenne vágva úgy hogy passzoljon az előzőhöz azt megkösszönném.
  • NessieGraf
    #8550
    És ennél már csak az a szebb, hogy a digi fényképezőgépek többsége a nagyobb felbontásra állításkor ugyanolyan 72dpi-s képet csinál, csak nagyobbat.
    Nagyon profi gépen láttam eddig olyat, hogya a képméret és a felbontás is változtatható volt. Az már a színeket is rendesen hozza. Mert a többi vagy kék, vagy sárga.
  • LuDax
    #8549
    Köszönöm a segítséget.
    Az alapkép .psd-ben van, küldeni .jpg-ben kellene. Valóban nyomdába kell.
    A progi nem könnyen megtalálható, de nem adom fel.
    Megcsináltam a legegyszerűbbet, újra szerkesztettem a képet...
    dpi/ppi:
    "A képek felbontása
    A pixelekkel, nyomtatási méretekkel kapcsolatban ugyanis nagyon sok téves elképzelés él a köztudatban. A digitális fényképezıgépek korszakában fontos lenne rendet rakni ezen a területen.
    A félreértést az okozza, hogy két, alapvetıen különbözı mennyiséget mérnek ugyanazzal a dpi mértékegységgel.
    Mit válaszolnánk például a következı kérdésre: mekkora lesz a 300 dpi felbontású kép mérete, ha
    1200 dpi felbontású nyomtatón nyomtatjuk ki? Ezen bizony majd mindenki elgondolkodik, és jó, ha rájön
    arra, hogy teljesen értelmetlen a kérdés. Mintha azt kérdeznénk meg például, hogy egy 100 cm hosszú tárgy
    hány kilogrammot fog nyomni a mérlegen!
    A nyomtatóknál ugyanis a dpi egy festékcsepp/festékszemcse méretét határozza meg, a képfelbontásnál viszont
    egy pixel méretét (lásd a tankönyv 74.-75. oldalán lévı definíciókat és képletet). A festékcsepp nem
    képvisel árnyalatokat, vagy befestjük vele a papírt vagy nem. A pixel azonban különbözı árnyalatokkal rendelkezik.
    A papíron úgy hozunk létre árnyalatokat, hogy az egy pixelnek megfelelı tartományt a pixel tónusától függı
    mértékben festünk be festékcseppekkel (raszterminta, féltónusos nyomtatás). Hihetetlen, hogy kinyomtatva
    olvashatunk olyan „bölcsességeket”, mint például:
    „a 300 dpi-s nyomtató inchenként 300 tintacseppet ejt. Ha a fénykép is 300 dpi, akkor minden egyes tintacsepp
    egy képpixelnek felel meg, ez lenne az optimális eset.”2
    Ha egy tintacsepp képviselné a kép egy pixelét, akkor nem tudnánk árnyalatokat nyomtatni a papírra!!! A
    tévedés oka, hogy a mértékegységek azonos jelölése miatt összekevernek két teljesen különbözı mennyiséget.
    Ezért nagyon fontosnak tartjuk a képfelbontást (pixel/hüvelyk: ppi) a mértékegység jelölésében is megkülönböztetni
    a nyomtatók felbontásától (festékpont/hüvelyk: dpi)!"
    (Informatika 9. Tanári kézikönyv (Nemzeti Tankönyvkiadó) www.nettankonyv.hu/mi/dl?fp=tanarikk&fn=RE16172_tanarikk.pdf)
  • Kovács legény
    #8548
    lehet ,nem tom:)
    arra emlékszem hogy fraktálokkal dolgozik a progi és CS2-től lehet használni
  • zsolesz92
    #8547
    alien skin blow up amire Klegény gondol. használtam, sztem egész jó. minimális a romlás
  • Kovács legény
    #8546
    van egy program PShez ami lehetővé teszi a nagyítás minimális minőség romlás mellett.
    Nem tom fejből a nevét ,este majd beirom ide.
  • The Garrett
    #8545
    mindenképp vesztesz a kép részletességéből, nem is keveset...
    a legegyszerűbb ha megnyitod a képet photoshopban, és a 72 dpi -t átírod 300 ra.
    ( gondolom nyomdai nyomtatáshoz kell)
  • NessieGraf
    #8544
    Nem láttuk a jelenlegit. Nem tudjuk mi a kiterjesztése. A pixel/inch ugyanaz, mint a dot/inch, mert mindkettő képpont/inch. A PS pixel/inchben, vagy pixel/cm egységekben dolgozik.
    Ha tif kép, van esélyed, ha jpeg, vagy gif? Nagyítani bármit lehet, de a végeredmény...
  • LuDax
    #8543
    Sziasztok!
    Van egy 400x400-as képem, amit 72 ppi-vel csináltam, 1:1-es méretarányban, a nagysága így kb 0.15 MB. Most kiderült, h olyan kép kellene, ami legalább 300 dpi-s, kb. 1MB nagyságú. Tudomásom szerint a ppi és a dpi közel sem ugyanaz.
    Tudok a jelenlegi képből valami nagyobbat csinálni? Ha igen, hogyan?
    Köszönöm a segítséget!
  • Kovács legény
    #8542
    alapszinten:
    kivág ctrl+c - ctrl+v aztán ctrl+t vel igazitod ctrl+u és ctrl+l -el szint és a tónust igazithatod
  • Dichter
    #8541
    csrilliárd módja van, de mondjuk a legegyszerűbb ha kivágod az embert (pen, puha ecset, qm) és ráhúzod a zászló képére.

    egyébként bővebben: gugli > photoshop extract vagy mask tutorial
  • Rusnyi
    #8540
    Pls valaki segitsen hogxy egy képet rátenni egy másikra pl: van egy zászlo és arra rá egy emebert?
  • Kovács legény
    #8539
    :D
  • Wreck86
    #8538
    köszi szépen! (tutorial.hu-ról csinálo kegyet,s arra épp nem gondoltam :D:D:D)
  • Kovács legény
    #8537
    ittvanmindenalap
  • Kovács legény
    #8536
    rétegen jobbklikk és az alsó három lehetőség mind az ,csak máshogy
  • Wreck86
    #8535
    Hahó!
    Lenne egy amatőr kérdésem: hogy kell két réteget egyesíteni?

    köszi!
  • NessieGraf
    #8534
    Én ezt a kijelölő eszközzel (marquee tool) szoktam, nem a rajzolással. Kijelölöm a kívánt alakot, majd a select menüben modify: smooth. Ott meg lehet adni, hány pixeles legyen a kerekítés. Aztán ugyanott border: hány pixelnyi, de ez nem éles kontúrokkal dolgozik, viszont az edit menü stroke menüjében lehet kívül, belül, vonalon, milyen színű, hány pixelnyi keretet. Akkor nem kell a border.
    Amit te próbálsz a rajzolás, ott több lehetőséged is van: shape - path - fill pixel. Ezek közül a path nem kitöltött, de nem erre való.
  • zsolesz92
    #8533
    i betüvel veszel fel színt.
    vagy mire gondolsz? hogyha négyzetet rajzolsz ne rögtön töltse ki? vagy nem tom mire gondolsz.

    a kerekítést nem kijelölővel szoktam. van asszem az u gyorsbillentyü amivel tudsz kört négyzetet kerekített négyzetet, vonalat rajzolni.
    rajzolsz egy lekerekített srakú négyzetet uj layerre.
    ctrl + klikk arra a layerre amire a négyzetet rajzoltad, ekkor kijelöli.
    (ha nem kell bele szín akkor csak egyszerüen kiradirozod.)

    ezt követően belekattintasz jobb egérgombbal pl polygonal lasso toolal a kijelölt keretedbe, majd stroke. itt beállítod a keret színét és méretét
  • milan
    #8532
    Sziasztok!

    Segítséget szeretnék kérni.
    2dolgot nem tudok megoldani photoshopba.
    1. ha egy négyzetet létrehozok hogy lehet kivenni kitöltő színét.
    2. adott egy kép és leszeretném kerekíteni a sarkait és ezt bekeretezni 1px

    Köszi a segítséget.
    Milán
    Milán
  • Breki33
    #8531
    Gif méret optimalizálásra a Jasc Animation Shop-ot ajánlanám

    A Paint Shop Pro készítőitől
  • Met
    #8530
    5-6 frame az egész, de sajnos viszonylag kis méret megengedett.
    A nagyon csökentem akkor meg ronda lesz :)
    Swish-be meg tudnám csinálni csak az meg swf-be ment onnan meg, hogy lesz gif?:)
  • NessieGraf
    #8529
    Bocs, hogy most, de így lett időm. Egyszerűsítsd a mozit, amennyire lehet. Ha kiírtad gifbe, megnézhated IR-ben, vagy PS-ben, hogy vágható-e tovább, azaz események felgyorsítására pl. minden második képkocka felesleges. Így lett már 14MB gifből 3MB. Aztán swf, mert azt az isten nem játssza le.

    Én pár napja próbáltam először a PS-ből az animációt menteni a Save for Web-nél, ott az egyik fülön van egy méretoptimalizálás. Nem mindig használható, de van, hogy kisebb lesz, mint másképp, sajnos nem eléggé.

    Nem próbáltam, de állítólag a Gimp tud animált PNG-t is, az még segíthet.
  • Met
    #8528
    gif kell sajna
  • NessieGraf
    #8527
    Igen, de nekem még egy se lett kisebb. Muszály GIF? Mert a Dreamwawer az swf futtatás progiját is megcsinálja...
  • Met
    #8526
    Adobe Flash-el lehet menteni gif-be?
    Ha igen, akkor "mérethetékonyabban" ment gifbe mint a PS? Magyarul, kissebb lesz a file méret Flash-el mentve mint PS-el?
  • NessieGraf
    #8525
    Ha a képek mérete azonos, a honlapcím rétegére állsz, jobb klikk, duplicate layer abba a fájlba, ahova tenni akarod.

    Ha különböző képméretek: a cím rétegén kívül csinálsz egy új réteget, amin annyival nagyobb keret, vagy kitöltés van a címhez képest, amekkora távolságra a szélektől tenni akarod a szöveget. Aztán mindkét réteget kijelölöd, csinálsz belőlük rétegcsoportot.

    A rétegcsoportot ugyanúgy tudod másik fájlba tenni, mint egy réteget. Azon a fájlon, ahova tetted ctrl-a, a használt eszköz: move tool, és az align gombokkal, vagy a layer menüben található align menüpontban eldöntöd, jobbra, balra, középre, alulra, felülre akarod ütköztetni a dolgot.

    Ezután eldöntheted, a felesleget törlöd, vagy csak ne látsszon. Hamarabb megvan, mint leírni.
  • artschi
    #8524
    Automatizálás
  • szbm
    #8523
    Sziasztok!
    Ha már megcsináltam egy olyat, hogy sima üres "rétegre" csináltam alapot. Azaz a jobb alsó sarkában van egy honlapcím. És ezt akarom több képre is rárakni. Valaki tudna segíteni, hogy hogyan lenne egyszerű, és gyors?
    Mert eddig ugy csináltam, hogy ctrl+k-val kijelöltem, és a ctrl nyomvatartása mellett ráhúztam a képre, de néha bemozdulhatott a kezem, mert nem mindig oda rakta... Pls segítsetek!
  • NessieGraf
    #8522
    És hogy örüljetek: Itt a rétegstílus blending opcióit kell piszkálni. Mer mérne hívjanak háromféle dolgot ugyanúgy...
  • NessieGraf
    #8521
    Bocs mégegy: Liquifive options legalső, a Mode állítható Blendre. A legelső helpben benne van Edit->Fade. Ha még nem használtad: Filter, vagy Image módosítás után visszavonod és Edit->Fade megadható, hány %-ban alkalmazza a módosítást.
  • NessieGraf
    #8520
    Megnéztem a CS2 helpet is. Annyit kerestem csak: blend egy csomó válasz, a keresett effekt magyarázata is ott van, másképp leírva, Illustrator nélkül.