17220
  • biomage
    #16403
    Lenne pár más kérdésem is :)

    01. van egy layer ami 1 színű, hogy tudom a szélét más színűre festeni? mondjuk 1px feketére vagy más színre.

    02. van 1 layer ugyan úgy 1 színű, de ezen valahol van 3 külön pozícióban egy másik szín, háttér piros a másik meg fehér, hogy tudok körkörösen színátmenetet csinálni a 4 px fehérek és piros közt és a színátmenet választható px méretüen?
  • Ryder159
    #16402
    Megy CS6-al is
  • biomage
    #16401
    aszem megtaláltam a megoldást.
    Fogom a layer 2 lekopizom, aztán adok neki color overlay t, olyan színnel ami a layer 1 en nincs, aztán ezt a kopit meg a layer egyet egyesítem, és már csak a Magic Eraser Tool kell használnom, és kitörli azt a szint amire klikeltem, de ezzel az a baj hogy minden ugyan olyan szint kifog törölni, így nem teljesen tökéletes, más megoldás?
  • biomage
    #16400
    Hali

    Remélem van ilyen megoldás :)
    van két layer, a második színezi az elsőt, hogy tudom az elsőről azt a részt kitörölni amit a második layer színez?
  • zsolesz92
    #16399
    enyémben nincs :)
  • pxxl
    #16398
    btw

  • pxxl
    #16397
    valszeg megy azzal is próbáld meg, nekem CS4 van, azzal jó, azért írtam oda.
    nem csak fontot tud, bármit (a képen is leírja, text, image, shape :))
  • zsolesz92
    #16396
    csak a cs4? cs6-tal mehet szerinted? ez ilyen kimondott fontkezelő plugin?
  • pxxl
    #16395
    ha meg zavaró/zavaros lesz a színátmenet az adott háttér miatt, akkor még mindig lehet fehér alapra rakni pl :)

    muti már milyen a logo :D
  • Madnv
    #16394
    Az illustratort nem ismerem, lehet megnézem majd milyen. Kivettem a domborítást is így már nincs benne semmi extra, csak betűk és színes alakzatok. Igaz az egyik alakzatom színátmenettel van kitöltve, de ha nagyítom/áthelyezem másik projectbe, a színek nem változnak. Azt is a keverési beállításoknál állítottam be.
  • pxxl
    #16393

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    link - működik (CS4) :)


  • pxxl
    #16392
    egy logo azért logo, mert egységes mindenhol. max van pár meghatározott változata, pl színes, fekete, fehér, egyszínű, attól függően, hogy milyen háttérre, grafikára kerül. ezeket szokás rögzíteni egy arculati kézikönyvben, ha komoly a dolog, pl céges logo. ezért is nem lehet egy tördelőnek, grafikusnak belenyúlnia kénye-kedve szerint.
    szóval a lényeg, hogy ha kész a logo, akkor tartsd is meg olyannak amilyen. ne változtass rajta folyton, mert máshonnan esik a fény vagy ilyesmi.
    az ilyen bevésések meg ilyesmi nem biztos, hogy jó. a logo általában letisztult, stilizált formák, nem csicsamicsa.


    de ha már vektoros a logo, akkor miért nem pl. illustrator? büntetlenül nagyítható, nincs gond azzal, hogy mekkora a dokumentum ahova rakod stb.
  • Madnv
    #16391
    Még egy kérdésem lenne. Mit tanácsoltok, ajánlatos használni a bevésés és domborítás effektet vektorgrafikánál? Ha átmásolom másik projectre, akkor ugyanaz a helyzet mint az árnyékolásnál volt, hogy esetleg más szögből éri a fény (más fényforrás pozíció a projectben), így nem ugyanott lesz a csillogás. Egy logónak pedig mindig egyformának kell lennie ugye... Van esetleg más alternatíva?
  • Petryx
    #16390
    Sziasztok
    Olyan problémám lenne hogy szimulátorhoz készítenék skint autóhoz, amihez leszedtem az nvidia plugint hogy a DDS file-t si megnyissa a PS.
    Megnyitásnál mindig felugrott egy kis ablak, hogy akarok-e mipmapokat meg ilyesmi... és véletlenül kikattintottam hogy többet ne jelenjen meg.
    Na innentől mindig úgy nyitja meg a DDS fileokat hogy mipmapolva van, 4 szint mélységben... ugye ott van a file 4x egymás mellett, egyre kisebb méretben.
    Na szerkeszteni így képtelenség, hogyan tudnám visszacsalogatni a kérdő ablakot?
    Hogy újra tudjak mipmap nélkül DDS-t szerkeszteni?
    Hálás köszönet előre is!
  • Madnv
    #16389
    Maradtam a manuális módszernél. Mivel amúgy sem igazi árnyékról volt szó, hanem egy ugyanolyan éles, csak teljesen fekete vetületről, ezért lemásoltam azt, feketére színeztem majd alátettem. Így megmaradt vektorosnak az egész. :) A drop shadow-t elfelejthetem ha vektorokról van szó azt hiszem. Kezdhettem volna egyből a hagyományos módszerrel.
  • pxxl
    #16388
    a dropshadow vektoros ps-ben? :D


    amúgy meg ezért (is) kell vagy illustratorban logot tervezni, vagy eleve nagy méretben/felbontásban elkészíteni a logot ha ragaszkodsz a ps-hez.

    vagy beállítod újra (ne), vagy Convert to Smart Object, és úgy rakod át, vagy elmented a psd-t, és Place-el berakod a logot.
  • Madnv
    #16387
    Hello!
    Készítettem egy logót, a keverési beállításoknál kiválasztottam, hogy árnyékot vessen, beállítottam a távolságot is. Amikor az elkészült logót átmásolom egy másik projectbe, ami nagyobb felbontású, akkor az árnyék sokkal közelebb kerül, mint eredetileg. Ez ugye azért van mert nagyobb a felbontása a rajzvászonnak, és az árnyéktávolságot képpontban kell megadni. Ki lehetne valahogy küszöbölni ezt a problémát? Raszterizálni nem szeretném a logót, mindenképp vektorgrafikusnak kell lennie.
  • LaliK
    #16386
  • pxxl
    #16385
    nemtom a grafikus/tördelő direkt volt ekkora fasz? :D

  • Wreck86
    #16384
    Köszi! ez volt a gond,alap 16-ra rakom.
  • zsolesz92
    #16383
    talán a legegyszerübb soft brushhal felfirkálni egy árnyék vázlatot, nyomni rá egy erős gauss blurt, opacityt levenni és kész. nyilván játszani kell a formájával.
  • Ryder159
    #16382
    Köszi, ezeket próbálgatom én is, de az a baj, hogy a jármű (APC) nem pont szemből vagy oldalról van fényképezve, hanem féloldalt, és látszik a "túlsó" kereke is, és ez miatt vagyok gondban. A nap szemből süt, tehát az árnyéknak felén kéne nyúlnia. Ahogy ő csinálta az autónál.
    Azt hiszem letöltöm a videóját, és lelassítom...
    Ez lenne a kép.
    igazából nem életbevágóan fontos csak szeretném megtanulni.
  • zsolesz92
    #16381
    + perpective
  • rooney8
    #16380
    Ctrl+t
    Jobb klikk/ warp
  • Ryder159
    #16379
    Sziasztok!
    Megnéztem Alexander Koshelkov videóit. Nagyon jók, rengeteg ötletet adott minden videó. És még egyszerű is megcsinálni. de egy valamit nem tudok. Azt az árnyékolást amit ő csinál, lövésem sincs mivel, hogyan. Sajna olyan gyorsan történik minden hogy annyit veszek ki a videóból, hogy az adott tárgyat duplázza, feketíti, de hogy hogyan dönti úgy el, az azt nem tudom.
    Valaki esetleg tudna segíteni? Kösz előre is.
  • Malakai
    #16378
    A jpeg formátum eleve nem támogat 32bit-et.
  • Wreck86
    #16377
    Hali!

    A PS tényleg nem enged menteni jpg-be 32 bits/channel-be? Miért?
  • pxxl
    #16376
    vagy esetleg kicsavarni 2 csavart?
  • norbre
    #16375
    vagy szigetelőszalaggal odaragasztani :)
  • LaliK
    #16374
    Úgy látszódna rajta, hogy szerkesztve van. Így nem :D
  • Spészgószt
    #16373
    hehe
  • rooney8
    #16372
    jesszus :DDD
    baszki, ezt még paint-ben is ki lehet takarni :D
  • pxxl
    #16371
    PS lvl99

  • Wreck86
    #16370
    Sziasztok!

    Szeretném kérdezni, hogy tudtok e valami szép tutorialt egy meglepetés "repülőjegy" alkotásához. Nem eredeti lenne csak olyan fun jellegű ajándék a családtól keresztanyámnak.

    Köszi!
  • szeszpanik
    #16369
    Ahan, értem. Köszönöm a segítséget!
  • Spészgószt
    #16368
    nagyjából igen, de én inkább azt mondanám, hogy ha NINCS KICSINYÍTVE, mivel a 100% a teljes méret így a nagyítás az után jön, de Te 10-20% ra kicsinyítve (torzitva láttad nézted eddig)
  • szeszpanik
    #16367
    akkor ezek szerint akkor látom a tényleges képet torzítás mentesen ha kinagyítva nézem?
  • Spészgószt
    #16366
    kutakodtam kicsit google-ban is...ot is ez a válasz jött ki, hogy a kicsinyített kép torz és nem adja vissza tökéletesen a rétegstílust
    akkor...problem megoldva...
  • Dynamic
    #16365
    Pontosabban a kicsinyített jpg nézet IS torzít. A lényeg, hogy rajta van a stílus. csak más képet ad KICSINYÍETT jpg-ben, és KICSINYÍTETT psd-ben is.
  • szeszpanik
    #16364
    igazad van... én is ránagyítottam és ugyanaz :D akkor csak a nagyméretű kép zaklatja fel a ps lelkivilágát...
    Azért köszönöm mindenkinek a segítséget :)