17217
  • Dynamic
    #16360
    Ilyet én sem láttam még. Valami nagyon el lehet állítva :)
    A lent is említett összeolvasztott rétegmásolatokat (crtl+alt+shift+E) próbáltad? Már ott sem látszik?
  • szeszpanik
    #16359
    köszönöm szépen :) ha rájössz valamire majd azért írd meg :)
  • Spészgószt
    #16358
    nem gond...letöltés picit tetű itt melóba...megnézem ha lejön
  • szeszpanik
    #16357
    itt van :)

    majdnem 100 mega :)
  • Spészgószt
    #16356
    tedd már fel valahova a psd-t , komolyan mondom kimentem neked glow-al... :D
  • szeszpanik
    #16355
    Sajnos ugyan az lett az eredmény mint kimentésnél... linkelek egy képet hogy látszódjon miről beszélek.
    A bal oldali a ps-ből printscreenelt a jobb oldali meg a kimentett kép
    problem
  • Spészgószt
    #16354
    kb jah, csak annyi hogy ez a kombó az adott layer alatt lévő összest fűzi egybe, egy layerre, ami fölötte van az marad...pár kattintást kihagysz és "egy" gombnyomásra megvan...csak figyelni kell hol állsz
  • pxxl
    #16353
    az kb ua. mint az apply image :D
  • Spészgószt
    #16352
    crtl+alt+shift+E a legfelső layeren állva...hátha segít :D
  • pxxl
    #16351
    amúgy érdekes, hogyha CRTL+E-vel összefűzöl 2 layert (aktív+ami alatta van), akkor nem mindig tartja meg. nemtom, hogy ez egy bug, vagy mi, de találtkoztam már ezzel. (CS4)
  • pxxl
    #16350
    jah értem már a problémát. mindenképpen érdekes, hogy a jpg nem veszi át a layerek beállítását.

    ki kéne próbálni azt, hogyha kész a kép, akkor egy új layer fellülre, és image ->apply image, és utána elmenteni a képet jpg-be.
  • Spészgószt
    #16349
    igen...feltéve ha aktív :D
  • norbre
    #16348
    de elvileg a réteg összefésülés után a réteg effektek hatásának is rajta kéne lenni az összefésült végeredményen nem?
  • Spészgószt
    #16347
    ott valami más lesz a gáz! Mindenki mellébeszél...
    őszinte leszek még nem láttam ilyet...nem is értem minek "fésülöd össze" a rétegeket...
    Ha kész a layeres psd utána simán save as ...kiválasztod jpg...és mindennek rajta kéne lenni!
    A psd be mentés azért kell hogy utólag, ha akarod, akkor még módosíthatod...

  • szeszpanik
    #16346
    akkor azt jelenti hogy ha jpg-ben kérik a végeredményt akkor ne is nyúljak a rétegstílusokhoz?
  • szeszpanik
    #16345
    igen, ez a problémám :)
  • pxxl
    #16344
    nyilván, mivel az egy tömörített formátum :D

    ez olyan, mint pl a flac - mp3
  • norbre
    #16343
    mármint.. nem mint rétegstílus, hanem mint végeredmény
  • norbre
    #16342
    szerintem arra gondol hogy a jpg-n nem látszik a rétegekre rakott stílus...
  • pxxl
    #16341
    hogy érted, hogy rávarázsolni? ha réteges képet akarsz menteni, akkor psd, vagy tif. a jpg nem tárol ilyesmit, nem arra lett kitalálva.
  • szeszpanik
    #16340
    és sehogy sem lehet a képre "rávarázsolni"?
    mert a végeredmény nekem jpg-be kellene
  • Klon
    #16339
    azert, mert "osszefesulod" vagy mert jpg-be mented...
    csak psd-ben tartja meg!
  • szeszpanik
    #16338
    Hellósztok!

    Olyan problémám lenne hogy a réteg stílusok (pl.: outer glow) eltűnik amikor összefésülöm a rétegeket vagy kimentem jpg-be a képet... Ez miért van?
  • norbre
    #16337
    köszi.. jó ötlet.. próbálkozom majd ;)
  • rooney8
    #16336
    az eleje még hasznos lehet
  • norbre
    #16335
    kipróbálom majd.. köszi
  • zsolesz92
    #16334
    még soha nem csináltam ilyet, de gondolom szemből mindenképpen, és mondjuk 45°ból, meg telesen oldalról. így mind2 oldalról megcsinálod és összemosod. ezt tudom elképzelni
  • norbre
    #16333
    sziasztok,

    nem biztos hogy a legjobb helyen keresem szoftver oldalról nézve, de gondolom "képmahinálásban" jártas emberek látogatnak ide :)

    szeretnék ilyen kis [URL=http://www.cubeecraft.com/]"kockafejű" emberkékhez[/URL] hasonlókatt csinálni úgy, hogy ismerősök arcát raknám rá..
    az volna a kérdésem hogy hogy tudnék "kiterített" fejeket csinálni fotókból? hogy érdemes fotózni és mivel tudnám összefűzni úgy hogy a végén olyan teríték legyen, amit aztán bármilyen testre rá tudok majd "húzni"?

    köszi előre is az ötleteket
  • Gis80s
    #16332
    :)

    Bangkok egyik szállodájában van ez a fotel, de gyanítom azért vaterán csak van hasonló :) ....bár jó pénzért elmegyek érte Neked :)))
  • 5Dani
    #16331
    Az actionben 1 px jobbra léptetés jó ötlet, de hogyan szabályozzam, hogy a Ctrl+V hova tegye az új Layert? Ez akkor lenne jó, ha mindig az előző, már elhelyezett réteghez igazodna, de ez alapból nem így van.
  • Spészgószt
    #16330
    szerezz valami mozaik-kép készítőt és állítsd be hogy 1 "kép" magas legyen és X szélesz ahány darabból vana képed és egymás mellé pakolja... : nem próbáltam még de, egynek elmegy
    vagy felveszed actionba a ctrl+v és 1pix jobbra/balra lépést, majd köv layer (bill parancsra nem emlékszem) és ismét....így szépen eltologatod sorban 1 pix.-el a layereket.
  • 5Dani
    #16329
    Sziasztok!

    Segítséget szeretnék kérni: adott egy mappa több száz, adott esetben több ezer darab 1 pixel szélességű, azonos magasságú képpel. Szeretnék belőlük egy képet csinálni úgy, hogy az eredeti (filenév szerinti) sorrendet megtartva egymás mellé kerüljenek, tehát ahogy darab képem volt, annyi pixel széles végeredményt kapjak, nyilván itt a mennyiségek miatt valahogy automatizálni kellene a folyamatot.
    Odáig megvan, hogy File/Scripts/Load Files into Stack, de a layereket már nem tudom egymás mellé rakni, mert az Align a tengelyekkel számol.

    Köszönöm előre is!
  • Spészgószt
    #16328
    tied a fotel?
    Kell... mennyi ?
    A képen sajna most nincs időm segíteni, elég necces amúgy is...mire PS hez kerülök, valaki biztos segít...
  • Gis80s
    #16327
    Jó reggelt mindenkinek!

    Szeretnék kérni egy kis segítséget. Az alábbi linkre feltöltöttem egy képet és az lenne a vágyam, hogy a végeredmény használhatóan élesítsére kerüljön. A sharpennel én nem tudtam jól megcsinálni, ezért nagyon örülnék és megköszönném, ha valaki tudna segíteni.

    LINK
  • Norbi930523
    #16326


    Erről lenne szó, szóval a görbe után egy egyenes vonalat tudjak húzni, tetszőleges irányban. De ahogy a képen is látszik, most már jó lesz :)
  • Malakai
    #16325
    Azért egy Illustratorban (pl) sokkal egyszerűbb, hisz nem kell a bezier handle-lel szórakozni, hogy egyenes legyen és szebben oldja meg az éles sarkokat is.
    CS6-ban javítottak a shapeken (fill, stroke), de azért a pen toolhoz is hozzányúlhattak volna. :)
  • Dynamic
    #16324
    következő vonal egyes lesz = következő vonal egyenes lesz :)
  • Dynamic
    #16323
    Nem biztos hogy jól értem a kérdésed, de alapvetően amikor görbéket szerkesztesz, akkor görbe pontokat raksz le, ezért nem lesz egyenes a vonalad. Ezeket sarokpontokká kell alakítanod ahhoz, hogy az onnan kiinduló vonal egyenes legyen.
    Ezt úgy tudod megtenni, hogy a pontra bal ALT-ot nyomva tartva egyszerűen ráklikkelsz a pontra, és máris sarokpont lett a görbédből, a következő vonal egyes lesz.
    Korábban megszerkesztett görbék is sarokponttá alakíthatóak(convert point toolal meg vissza görbévé) ezzel a módszerrel, látható, ahogy az íves vonalak egyenesek lesznek és szöget zárnak be egymással.
  • Norbi930523
    #16322
    Úgy érzem megvan, legalábbis sikerült a görbéből egyenest csinálni :D Köszi szépen! :)
  • zsolesz92
    #16321
    erre a segédvonalra gondolok, amit párhuzamba kell állítanod az egyeneseddel: