17220
  • ThuG4LifE
    #8759
    file - new - advanced color profile
  • Atika :o)
    #8758
    Sziasztok hol tudom beallitani photoshopban a monitor szineket mert amit photoshopban latok es ha elmentem megnezem kepnezoben masok a szinek ez mitol lehet mi a megoldas??
  • Atika :o)
    #8757
    koszi mindkettotoknek probalkozok ;)
  • NessieGraf
    #8756
    Megpróbálhatod az ablak réteget másolni, és arra stílust rakni: Bevel. A réteg fillt átteszed 0-ra. A Bevel eredetileg screen módban álló fény részét Color dodge, vagy Linear dodge módba. Ez a szín fehér, vagy világosszürke legyen.

    A bevel értéket az eredeti 5-ről növeld. állíthatsz a csillogás kontúrján is, mert nem jó, ha ennek a rétegnek láthatóan domborodő széle van.

    Csinálhatod ezt az eredeti ablak réteggel, de akkor vagy a fill ne legyen 0, vagy tegyél rá gradient, vagy color overlayt. Azoknak könnyebb módosítani a színét, mint az eredeti rétegnek.
  • The Garrett
    #8755
    lehet am kiserletezgetni is.
    Kiindulasnak tegyel ra eg feher>atlatszo gradientet halvanyan, aztan azt alakitgasd, szerintem jonak kell lennie. :)
  • Atika :o)
    #8754
    Sziasztok tudna nekem mondani valaki hol talalok olyanra tutorialt hogy egy autoba akarok ablakot berakni ahol nincs ezt meg meg is oldom csak azt akarom hogy az ablak csillogjon picit hogy elethubb legyen na erre a csillogasra kellene nekem valamilyen kis tutorial. thx
  • NessieGraf
    #8753
    Warp. Csinálhatod path-ra, vonalra, textre, több együtt kijelölt rétegre. Edit transform. Textre van a Warp text is, de az a többi réteggel semmit se csinál. Vannak kész warpok, de te magad is állítgathatod az Edit menüben találhatót kedved szerint.
    Smart objectre nem működik.
  • Met
    #8752
    akkor minek írtad az Illut?
    na mindegy, PS-ben Freeform pen tool a rajzhoz, alakításhoz meg Add Anchor point tool
  • TIBI
    #8751
    köszie^^

    nekem a másik inkább PS-hez kellett volna, hogy minden helyben legyen, mert én inkább PS-el szoktam dolgozni és lényegébe nekem csak az az eszköz kellene...
  • Met
    #8750
    Illuban, húzol egy vonalat a Line Tool-al, katt a Direct Selection Tool-ra, fent katt a Convert felirat mellett arra amelyikre akarod
    vagy Line Tool helyett Arc Tool, azzal eleve görbét húzhatsz és utána Direct Selection Tool
  • TIBI
    #8749
    Estét!

    Nem tudnátok nekem ajánlani PhotoShophoz vagy Illustratorhoz, egy olyan plugint amivel elő tudnék varázsolni egy olyan eszközt mint abban a primitív Paintban a "görbe"???

    Annak aki nem tudná mire gondolok: (egy vonal, majd kettő utólagos kattintással lehet módosítani a görbe hajlását)



    Előre is köszönöm!
  • droidika
    #8748
    ...beírod a google-be, hogy photoshop glamour tutorial, oszt csemegézz!
    (ha valamivel konkrétabbat szeretnél, fogalmazd meg)
  • NessieGraf
    #8747
    Tudnál arról valami linket, vagy tutort adni, hogy mi baja a képnek?
  • zsolesz92
    #8746
    filter sharpen menüpont alatt :D unsharp maskkal el lehet játszani, sharpen meg csak élesít
  • ágybanalvó
    #8745
    tudna nekem valaki olyan linket adni ahol részletesen le van írva hogy egy fényképet hogyan lehet "jobbá" tenni? thx a segítséget.
  • pipeppers
    #8744
    Köszi, megvan. :D
  • ThuG4LifE
    #8743
    oké, jelezd majd, hogy jó e így és akkor átírom a tutort
  • ProGabe #8742
    pipetta-hoz tartsd lenyomva az Alt-ot!minden adobe termékben így van,gondolom ez sem lesz kivétel

    ThuG4LifE:köszi,majd kipróbálom így!
  • pipeppers
    #8741
    Sziasztok.
    Nem ide tarrtozik, de sehova se passzol :)
    Az lenne a kérdésem, hogy a Macromedia Fireworks 8 képszerkesztőjében tudok-e színt felvenni, mint a Windows Paint-jában. Nem találom ezt a funkciót, persze sokat segítene, ha magyar nyelvű lenne :)

    És Boldog Új Évet! :D
  • ThuG4LifE
    #8740
    szóval a kép: kép
  • ThuG4LifE
    #8739
    na, van egy másik megoldásom:
    1.: csináld a két vonalat mondjuk feketével, csináld meg a blend tool-t, ha megvan akkor a "direct selection tool"-val (bill: A) jelöld ki az első vonal összes pontját (shift + klikk a pontokon) és most állítsd át fehérre a színt, ugyanezt csináld a másik vonallal is csak azt szürkére vagy amire akarod :)
    ez lesz belőle:
  • ThuG4LifE
    #8738
    akkor csináld két egyforma színűvel, majd miután megvan a blending van egy "recolor artwork" a pen tool-nál (egy ilyen paletta szerüség)
  • ProGabe #8737
    gondoltam szemléltetem:



    és egy kérdés:amikor megvan az első vonal,mit nyomjak,hogy befejezze???én megnyomom a v-t,átvált selectre és elkattintok róla
  • ProGabe #8736
    még mindig nem jó valami! :(

    amikor összekötöm blend tool-lal,akkor nem egy vonal lesz a kettő között,hanem egyből egy elmosott,gradientes kitöltés!

    csak akkor van egy vonal,ha mind2 vonal színe ugyan olyan.mi lehet a gond?cs3-as ill
  • acsati
    #8735
    felraktam az adobe illustrator cs3-at és ezt dobta be mikor inditani akartam:


    ujraraktam de utána is:(
    szerintetek mit csináljak?
  • ThuG4LifE
    #8734
    na, összedobtam, remélem érthetően sikerült megcsinálnom, mert már elég hulla vagyok

    Innen letölthetitek: [URL=http://www.zshare.net/download/6042434001dbc0/]"Digitális füst" tutorial[/URL]

    sok sikert hozzá
  • ThuG4LifE
    #8733
    részletes lesz, szóval rajtad múlik majd, hogy megy e
  • acsati
    #8732
    és ha még sose dolgoztam illustratorral csak ps-el akkor is megtudom csinálni ezt a tutorialt? (mer nagyon bejön!)
  • ThuG4LifE
    #8731
    na ha rászánom magam akkor csinálok belőle egy magyar verziót ...
  • ballor
    #8730
    nekem is fedték egymást a vonalak
    nem értettem miért
    nem vagyok járatos az ill-ban (erre fogtam és sajnos hagytam is)
    pedig amit csinál, nagyon jó és kellene is nekem
  • ThuG4LifE
    #8729
    hát, az kicsit hosszasabb lenne (mert ugye ps-el is meglehet mindent csinálni ...)
    komolyra fordítva: nem, mivel ps-be nincs az az opció ami kell ehhez (blend options)

    progabe: nekem ment, amikor a második vonal első pontját megcsinálod a pen tool-val akkor cserélj színt , működnie kell
  • acsati
    #8728
    ugyanezt csak photoshop-pal nem lehet megcsinálni?
  • NessieGraf
    #8727
    Nem emlékszem pontosan, de ez nem túl régen volt téma vagy itt, vagy a Photoshop Munkák topicban. Akkor is ez a tutor szerepelt. De egy biztos, a PS Munkákban nemrég csinált valaki egy képet, ami szerintem ezen alapul. Tedd fel a kérdést ott is.

    Azt tudom, hogy a tutorral már akkor se stimmelt valami.
  • ProGabe #8726
    na én ennek az illustratoros részét nem tudtam megcsinálni.igaz,nem próbálkoztam vele túl sokat,de az bőven kiderült,hogy teljesen topa vagyok illust-hoz :)

    ballor,ha neked sikerül azt írd majd meg légyszíves!én már eleve ott elakadtam,hogy takarta egymást a két vonal,magyarul a leges-legelején :S

    szerk:most már eljutottam addig,hogy ezt az elfedést kikapcsoltam,de ha nem ugyan az a színe a 2 vonalnak,akkor nem olyan lesz a blend,ahogy a tutorban ven.nem húz közéjük egy vonalat,hanem egyből kitölti a 2 vonal közötti teret
  • ballor
    #8725
    nagyon köszönöm
  • ThuG4LifE
    #8724
    így: tutor
  • ballor
    #8723

    Az itt látható hullámokhoz hasonlót hogyan lehetne készíteni? Előre is köszönöm!
  • ProGabe #8722
    de,a neve:photoshop cs2 engilsh

    már nem lehet nyelvet váltani,nincsenek multilanguage verziók
  • Met
    #8721
    nemtudok róla
  • Driftman
    #8720
    külön programmal se lehet nyelvet váltani?