17220
  • Met
    #8719
    Az Edit-Colos settings-ben állítgass

    Driftman: nem lehet nyelvet váltani
  • Driftman
    #8718
    Hi All.
    A CS2-benn hogy tudnék nyelvet változtatni, magyarról Angolra??
  • zsolesz92
    #8717
    huuuha, ilyen már naon sok embernél előfordult, olvass vissza, de asszem vmit a beállításokban kell nézni. nem tom
  • thoomas
    #8716
    nekem egy olyan gondom lenne, hogy eltűnt a színválasztópalettámról a fehér:S:S:S vagyis most a fehér helyett ilyan vaj szín van mindenütt. de mindenütt máshol a fehér az fehér maradt:S egyszoval ha pl létrehozok egy uj képet white alappal, akkor nem fehér hanem ilynvaj színűű:S:S légyszi vki segítsen:D mert nemtom h mit állítottam el:S azt meg végképp nem h hogyan csináljam vissza:D:D (CS és CS3)
  • Bala10
    #8715
  • NessieGraf
    #8714
    Valóban a felbontástól függ. Át lehet számítani, de a pont és felbontás függvényében borzalmak jönnek ki. Én 300 px/inchben dolgozom. 96-os felbontásnál egyeznek meg.

    Állítás: A megnyitott fájl tetején a csíkra jobb klikk, Image Size. A felbontás állításakor az eredeti kép pixelméreteit célszerű visszaállítani.
  • Met
    #8713
    idézet a PH fórumról
    "Sztem ez a kép felbontásától függhet. A betűt pontban méri, amit nem lehet pixelre váltani, így aztán az adott kép mm-méretétől függhet a betűméret, ami egy 72 dpi-s képnél elég nagy.
    De ez csak feltételezés."

    én is innen tudom
  • Bala10
    #8712
    ... így végülis megoldódot a gond, de őszintén még mindig nem értem miért ilyen. :D De nagyon köszi a segítséget! :)
  • Bala10
    #8711
    ha elmentem gifbe és úgy nyitom meg, akkor jó...

  • Met
    #8710
    amikor létrehozod az új doksit
  • Bala10
    #8709
    azt hol lehet?
  • Met
    #8708
    állíts a kép felbontásán
  • Bala10
    #8707
    Szerintetek az mitől lehet, hogy ha beállítom a 10-es betűméretet, akkor is bazi nagy lesz a mérete? mintha 30as méretű lenne... cs2-t használok.
  • DasX
    #8706
    Köszi szépen, sikerűlt
  • zsolesz92
    #8705
    kivágod, átviszed a fehér lapra, fontos hogy másik rétegen legyen az embered mint a fehér háttér, aztán ctrl + klikk az emberes layerre, aztán a kijelölésbe belekattintasz jobb gombbal, és feather.
    itt megadsz egy értéket, utána leokézod. ctrl + shift + i (=select inverse), és nyomogatod a dlete gombot tetszés szerint :D

    Én is remélem h érthető voltam :D
  • braaa
    #8704
    hát...ha erre gondolsz akkor...a kivágott alakot jelöld ki (Ctrl+jobbklikk a layerre) majd igy rakj rá Layer maskot. aztán a filterekben a mask layeren Blur/Gaussian blur filter, itt beállíthatod az áttűnés mértékét...kábé igy. ha erre gondoltál...
  • DasX
    #8703
    Sziasztok! Remélem tud valaki segíteni nekem, hogy photoshop cs2-ben, hogy lehet ha kivágok 1 alakot és átrakom 1 fehér lapra akkor a kivágott alaknak ne legyen az a dúrva széle hanem finoman a fehérrel 1beolvadjon, mintha ott lett volna fotózva. Remélem vmennyire értelmesen letudtam írni :)Köszönöm
  • NessieGraf
    #8702
    Majd ha lesz olyan feladat, hogy különböző állományokat kell megnyitni, azonos módon átalakítani, nyomtatni, értékelni fogod!
  • cater
    #8701
    Oké, megvan.Itt műveletek a neve és nem a legelső.Az Alt+F9 segített.
    Érdekes a visszajátszás, nem így képzeltem hanem úgy, hogy mutatja a kurzor mozgását is, azért ez is több mint a semmi.Köszi.
  • NessieGraf
    #8700
    Ha az Action: Ablak / vonal alatt a legelső. Mellé van írva, hogy Alt+F9
  • cater
    #8699
    Félre ne értsd, nem akartam a te módszeredet leszólni!Egy-egy képre biztos az is jó.
  • cater
    #8698
    Köszönöm szépen a segítséged, de sajnos nekem a magyar nyelvű verzió van meg és nem találom ezt az opciót amit írsz.Az angolban hol van ez pontosan?
  • Rettenthető
    #8697
    Sikerült megtalálnom a hibát.

    Egy apróságot benéztem:

    Amikor a Bevel -n belül átállítottam a Direction of Light szögeit 120° -ról és 30° -ról, akkor a Global Light-tól a pipát elfelejtettem kivenni, ezért az így mentett Style nem mentette az általam beállított 65° és 25° értékeket. Logikus, hogy amikor egy másik, új fájban próbáltam ki ezt a style-t, akkor ott a alapértelmezett Global Light-t vette figyelembe a 120° és 30° -s szöggel, minden más effektet pedig végrehajtott :-)

    Azért kösz, hogy próbáltatok segíteni.
  • The Garrett
    #8696
    nincs az 1. psd ben valami + layer / mask véletlenül bennefelejtve ami elállítja a szineket?

    kipróbáltam most többféle color profilbol ide oda huzigalni layer styleokat meg formakat, de tartották a szineket mindig...
  • robos
    #8695
    Én sztem nem ua. az RGB színprofile van beállítva a két file-ban...
    4 féle RGB profile van ugyebár:
    - Adobe RGB (1998)
    - Apple RGB
    - Colormatch RGB
    - sRGB IEC

    Szal, sztem itt van a bibi...
  • Rettenthető
    #8694
    Helló!


    Mi okozhatja azt a problémát, hogy az egyik psd-ben létrehozott képen található style (Blending Options) nem ugyanolyan színnel hajtódik végre egy másik fájlban? A probléma az, hogy bármilyen újonnan kreált psd-ben eltér színárnyalatban az 1.psd-ben található style a 2.psd-ben látható irányába. Ha az 1.psdből áthúzom a style-lal kezelt képet bármilyen másikba, akkor is átalakul, tehát tippelem, hogy a képbeállításban tér el valami, de nem tudom mi lehet az.

    Mindkettő RGB/8-ban van, és mindkettőben ugyanarra a szín-alapra helyezem a style-t.
    Mellékelt ábra (Print Screen-nel készült):

  • NessieGraf
    #8693
    Ez így igaz. Ezért tettem hozzá: lejátszható. De a munkamenet el nem felejtésére lehet tökéletes, mivel lépésenként vissza is nézhető benne minden.
  • The Garrett
    #8692
    actionokkel nem sokra megy ha különböző formákat kell kivágni minden képen :P
  • NessieGraf
    #8691
    Az Actions ablakban keresd a megoldást! Felveszel új csoportot oda, abba új akciót. Amit csinálsz, felveszi míg le nem állítod. Ha el is mented (a csoportot tudod menteni), bármikor visszakereshető, lejátszható. És itt is a fülek! Oda vannak elrakva hasznos kiegészítők. Mint pl. fájlmegnyitás, folyamat felfüggesztése (stop), meg ilyen apróságok.

    Az egyetlen amit utálok a Photoshopban, nem jagyzi meg a nyomtatóbeállításokat. Az ilyet egy külön rétegbe szoktam beírni, mert minden papírméretre és se emlékszem.

    Videót meg hasonlókat akkor fogok feltenni bárhova, ha nem gprs sebességű lesz a net. Mert azzal nem gyerekjáték: 2,2-2,5KB/sec között megy a feltöltés.
  • Wreck86
    #8690
    igaz,de ő csak 1 db képre kérte,gondoltam (amatőr létemre) megosztom vele a kicsi tudásom:)
  • Pheaper
    #8689
    Vki tudna mutatni nekem hogy lehet Patternbe megcisnálni a carbon mintát?
  • dav1d
    #8688
    off: egyszerű tutorialt és cikk író embereket keresünk egy új (igényes) site-ra! hogy ne legyen reklám: részletek priviben!
  • cater
    #8687
    lehet, igazad van :)
  • The Garrett
    #8686
    a nagyobb online boltokba nemhiszem hogy photoshopolnák a termékeket, pláne ha több ezerről van szó. Van erre kitalált tárgyfotós sátor amiben homogén fehér háttérrel tudják fotózni a tárgyakat árnyékok meg minden zavaró elem nélkül... :). nem kell mindig photoshopra gondolni. :

  • cater
    #8685
    Wreck86:
    És ezzel a technikával pl. egy webshop több száz vagy akár több ezer képét vajh mennyi ideig készítené akár egy vérprofi is?
    Ez így nekem elég macerásnak tűnik.
    NessieGraf:
    Köszi az igazán szakszerű leírást.Majd fölrakom újra a progit(egyszer tavaly már fönt volt, gondoltam megtanulom kezelni, de a sok opciót látva el ment a kedvem tőle):) és kipróbálom.Ha esetleg tudsz olyat csinálni, hogy a monitoron zajló eseményeket rögzíted valami progival(sajna nem ismerek ilyet) akkor felrakhatnád egy videomegosztóra(youtube pl.)Az nagyon látványos lenne.
    Ja és egyébként ennek a fajta képmódosításnak van valami szakkifejezése?
    droidika:
    Asszem a te általad javasolt megoldás a nyerő.Azt a fát ott a vertushtech-en ha valaki kézzel körberajzolja...hááát az nem semmi.
    Van valahol magyar nyelvű leírás ennek a maszkoló pluginnek a használatához?Vagy pár szóban le tudnád írni, ha nem túl bonyolut.Vagy a fentebb említett video rögzítéssel -ha tudsz olyat.
    Köszi!
  • Met
    #8684
    jaja, aktíváltam is ma mindkettőt :)
  • Shiwo
    #8683
    asszem bizonyos ideig müxik csak akkor...
  • Met
    #8682
    Céges gépekre felraktam a CS3-at, viszont nem aktíváltam.
    Kell, nem kell? Működik annélkül is?
  • droidika
    #8681
    ...neked!
  • Flamer
    #8680
    30daytrial :C :o