17220
  • Monoton
    #8799
    közben megoldodott ... Hue Saturation nál feketére állitottaam után Levels nél állítgattam
  • Met
    #8798
    látni kellene a képet...
    vagy Image-Adjustment-Hue Saturation Colorize-hoz pipa és tudod állítgatni a színt (lightness-t jobbrahúzva kifehéredik) vagy Select-Color range kijelöl a zöld szín és utána Hue Saturation
  • Met
    #8797
    ctrl+t és tudod kézzel méretezni vagy beírt érték alapján
  • Monoton
    #8796
    hali !

    azt megtudom csinálni hogy pl. egy zold szinből kéket csináljak, de zöldböl hogy lesz fehér?

    de ugy hogy pl. a gyürödések meg minden látszolagos maradjon!!
  • zoltan93
    #8795
    Hello!
    Megtudja mondani valaki hogy hogy lehet a "layer"-t kicsinyíteni vagy nagyítani?
  • NessieGraf
    #8794
    Néró Cover Designer. Ott le van írva, milyen papírok azok, amik A4 előre vágottak, csak nyomtatás után ki kell venni a lapból. Keress nagykert ha tudsz.
    Amit képileg akarsz tervezni, ahhoz onnan megtudod a méretet, a PS-ben elkészített képet be tudod olvasni.
    Nekem 6-os Néró van itthon, 7-est már láttam, de azokkal közvetlenül CD-re, DVD-re nem lehet nyomni, de matricára igen. Közvetlen nyomtatást a nyomtatóhoz, íróhoz kapott szoftverrel kell összehozni.
  • D4nY
    #8793
    Hi! A hozzászólásom alatt van egy kép, olyat szeretnék énis készíteni és az lenne a kérdésem, hogy tudnátok-e erre vmi jókis tutorialt?
    előre is köszönöm...

    és a kép:

    vagy ehhez tablet is kell? :|
  • ProGabe #8792
    van egy megoldani való problémám,remélem tudtok segíteni,na jó,biztos vagyok benne,hogy tudtok :) csak fejben gondolkoztam ezzel kapcsolatban,de még így sem jutottam előrébb,akkor meg minek indítsam el a ps-t :)

    kéne csinálnom egy elég összetett actiont úgy,hogy még soha nem csináltam ilyet.úgyhogy lehet nem is összetett :S

    leírom konkrétan:DVD borítókat kell majd kinyomtatnom,amiket először méretezni kell.ez még menne,semmi kunszt.most jön a bonyodalom!ugyebár ezek később ki lesznek vágva,és eddig úgy volt,hogy nyomtatás után vonalzóval ki lett húzva a lap széléig a kép.ez azért kell,mert így lehet csak látni hogy kell megváni a dolgot (nem ollóval dolgozom,úgy még körülményesebb lenne)
    tehát:miután ps átméretezte,és a canvas (ami ugyebár A4-es méretű) közepére tette a képet,meg kéne hogy csinálja azt,hogy a lap széléig kihúz egy folytatólagos vonalat a kép minden egyes sarkából.persze nem muszáj a közepére tenni,csak annó így volt a legkönyebb megcsinálni

    remélem érthető volt.és még jobban remélem hogy megoldható
  • Wreck86
    #8791
    köszi!:)

    pár hsz után is okosabb az ember:)
  • robos
    #8790
    Azért arra figyelj, h 72 pixel/inch és ne pixel/cm legyen...
    Jah és a 300 dpi bőven elég, nyomdai munkákhoz is annyit használnak, bár ha pl. különböző POS anyagokat veszünk alapul, oda a 100 dpi is elég...
  • mate317
    #8789
    Na rájöttem a layer képecskéjére kell kattintani...
  • ThuG4LifE
    #8788
    72 web-re, 300 vagy felette nyomtatásra
  • Wreck86
    #8787
    köszi szépen neked is!:)
  • NessieGraf
    #8786
    72 bannerre. Minden más 300 és felette. Ha gif, vagy png lesz úgyis 72-t csinál belőle PS, de nem mindegy, hogy azt miből csinálja.
  • Wreck86
    #8785
    oks értettem:)
  • Met
    #8784
    72-es? mire?
    bannernek jó, nagyobb méretű képnek már nem annyira, továbbra is neked kell tudni, hogy mire készül a kép
  • Wreck86
    #8783
    igaz,bocsi.hülye volt a kérdés:(

    72es elmegy nem?(300-on volt,de hogy hogyan...)
  • Met
    #8782
    honnan tudjam, hogy milyen felbontású képre van szükséged?
  • Wreck86
    #8781
    és milyenre állítsam?
  • Wreck86
    #8780
    ühüm,és mitől állítódott el valyon,mert hozzá se nyúltam:(
  • Met
    #8779
    #8713
  • Wreck86
    #8778
    nemtom mi lett a ps-emmel,ost ha 6osra veszem a betűméretet,akkor is ilyen dög nagy betűkkel ír:S mi lehet a gond?
  • Wreck86
    #8777
    köszi,köszi,köszi!ki is próbálom nemsokára!:)
  • ProGabe #8776
    egymás mellé (pontosabban egymásra) rakod a két képet,ahogy itt is van.a bal oldalira raksz egy layer mask-ot,fogod a gradient toolt,és beállítod úgy,hogy a bal oldalon fekete legyen,a jobbon fehér.fontos,hogy a layer mask legyen kijelölve (a körül legyen a fekete keret)!innentől kezdve már csak próbálgatnod kell,hogyan a legjobb:a képtől jobbra kattintasz,és balra húzod a kurzort.meglátod az eredményt,ha nem tetszik,értelemszerűen próbálkozol újra :)
  • robos
    #8775
    Radír helyett használj layer mask-ot, hisz azért találták ki, a mask-ot bármikor javíthatod utólag, míg ha beleradírozol a képbe, akkor azt már ba...
  • Bala10
    #8774
    én a radír opacity-ét szoktam 25%-ra venni, vagy 50%-ra és úgy radírozok. :) majd blur tool-al elmaszálom
  • Wreck86
    #8773
    Köszi!


    Itt a példa.Én erre gondoltam,ahogy az egyik kép a másikba átmegy,a futó katonáktól a zászlóig.

    Vagy mint itt: klikk
  • NessieGraf
    #8772
    A közepén levó pont a mihez képest transzformál.
    Mit jelent a te fogalmazásodban az összemosás szó képek esetében?
  • Wreck86
    #8771
    Sziasztok!

    Lenne egy kérdésem: amikor transzformálok p legy szöveget,fotgatok,vagy odébbviszek,van hogy a közepén lévő kis pontot fogom meg véletlenül és viszem odébb,de nem csinál semmi mást,ezzel sokszor szívtam.Ez mire való?

    Másik kérdésem,hogy tudtok e tutoriált képek összemosására?

    köszi szépen!
  • NessieGraf
    #8770
    Billentyűkombinációk átállítása? Bal klikket nyomsz jobb helyett a CS2-ben? Végszükség: Layer ikonon jobb klikk, menüből select layer transparency.
  • mate317
    #8769
    A 7.0 ban viszont müxik...
  • NessieGraf
    #8768
    Nézd meg, nincs-e beragadt billentyűd, bekapcsolt Caps Lock! Nálam is volt mindenféle csoda miután Májcica végigsétált a billentyűzeten. Aztán egyszer rájöttem, hogy ilyenek befolyásolják. :))
  • mate317
    #8767
    Hi!
    Miért nem megy nekem a ctrl klikk kijelölés(load selection) cs2 alatt?
  • The Garrett
    #8766
    kiprobalom thx :)
  • NessieGraf
    #8765
    Szerintem elindul, de a fantáziáddal sincs baj :))
  • zsolesz92
    #8764
    nevezz át egy képet ismeretlen kiterjesztésre, monnyuk picture1.xxx
    jobb gomb társítás, megkeresed a ps-t társítod ugy h mindig azzal induljon az adott kiterjesztés, és vagy elindul vagy élénk a fantáziám...
  • Atika :o)
    #8763
    SRGB olyat nem talaltam a file - new - advanced color profile -nal annak is ott kene lenni???
  • ThuG4LifE
    #8762
    gondolom nem is eredeti ... örülj neki, hogy megy
  • droidika
    #8761
    ...használd az SRGB beállítást. (ne a monitorod színprofilját)
  • The Garrett
    #8760
    hmm lenne egy hülye problemam:

    Nem indul el a photoshop ha parancsikonbol inditom, vagy ha a photoshop.exe-re kattintok. Ha viszont egy képet kiválasztva a társítás/ megnyitás adobe photoshoppalra nyomok akkor elindul. + Adobe Bridge ből is el tudom indítani. :D

    ötletek? (nincs 2x feltelepítve meg ilyenek, a hiba egyik naprol a masikra jott elo.