17220
  • slylecz13
    #8839
    Sziasztok!

    Kérdezem, hogy olyat hogyan lehet csinálni, hogy van egy kép, amin szerepel deréktól felfelé egy személy és erre szeretnék elhelyezni egy függőleges ellipszis alakú elsötétülést, ami a kép külseje felé sötétedik el.

    Sürgős lenne!

    A válaszokat előre is köszönöm!
  • modellmaker
    #8838
    Sőt biztos:

    "If you want to apply this action to a whole folder full of photos, just go under the File menu, under Automate, and choose Batch to bring up the Batch dialog (or from the Adobe Bridge, go under Tools, under Photoshop, and choose Batch). This command lets you pick one action and automatically apply it to multiple photos. In the Play section (at the top), for Action, choose your action's name. Under Source, choose Folder from the pop-up menu and click on the Choose button, navigate to your folder full of photos, then under Destination choose Save and Close. This will apply the watermark, studio name, and copyright info to your images, and then save and close the documents. If you want to save them to a different folder, or rename them, choose Folder under the Destination section."

    (Ha valakinek szüksége lenne rá.)
  • modellmaker
    #8837
    Közben lehet megtaláltam. :)
  • modellmaker
    #8836
    Hogy van PS-ben az, hogy többszáz fájlra vízjelet tegyen? Action nélkül... Nincs erre vmi plugin, vagy megint túlbonyolítom a dolgot?
  • Bala10
    #8835
    (nem nagyon látszik. én nem is vettem észre, míg nem mondtad:))
  • robos
    #8834
    Szeretném felhívni minden kezdőnek a figyelmét, a banner-be lévő linkekre, amik nem véletlenül lettek odatéve.
    Pl. a "ps alapok" linkre! De a másik 2 se viccből van ott.
    Ill. ott van még a google aminek a segítségével dunát lehetne már rekeszteni a ps tutorokból (szöveg, videó) minden van ma már. Magyarul is rengeteg van már fent a neten. Csak hát az alapvető baj, h sokan nem veszik a fáradtságot arra, h 1 kicsit is utána nézenek a dolognak, a keresők nem használata, stb...

    Ez nem leoltás most, csak kíváncsi lennék, h aki ideáig eljut, az előtte mennyit keresett utána az adott témába és nem sikerült semmiféle segítséget találnia hozzá, h ezért ide jött?!

    Pl. youtube-on sok sok videotutor van már pshez, ha vki látni is szeretné, h, h kell csinálni az adott példát
  • NessieGraf
    #8833
    Ma nem érek rá sajnos, de ha jövő hét közepéig ráér, szívesen megmutatom. A vágó eszköz: Crop, a Tools (eszközök) ablakban baloldalt felülről a harmadik.

    A szemre: létrehozol egy layert, ahol a Rectangular Marquee Tool van, ott a jobb alsó csücsökben van egy nyilacska. Ha arra kattintasz lesz single row és single column marquee is. Kiválasztod az egyiket, mondjuk row, az egy pixelnyi vízszintes kijelölést csinál. Aztán kiválasztod a column változatot. Fent a menüsor alatt van egy ikon magában, aztán négy egymás mellett. A négyből balról a másodikra (add to selection) rákattintasz, utána csinálsz mégegy kijelölést.

    Ezután festékesvödörrel öntesz a kijelölésbe színt, majd megszünteted a kijelölést. Lesz egy derékszögú vonalzód. Ehhez már tudod a többit illeszteni.
  • repvez
    #8832
    De melyik a vágo eszköz és mivel modositjam?A félreértések elkerülése végett angol parancsokat ird le mert anolul van meg a PS.
    DE mint irtam a kijelöléssel megvagyok a magic wanddal kijelölöm a körvonalát a free deformmal forgatni is tudom,de ez még mindig csak szem alapján megy hogy mikor van párhuzamosan a move tools melletti ikonok meg nem mindig élnek igy nem tudok rákattintani.
    Vagy modositsd a képet amit felraktam és tedd fel PSD-ben hátha látom abbol hogy mit akarsz mondani esetleg jol érted-e amit ki akarok hozni a dologból.
  • NessieGraf
    #8831
    Jelöld ki a vágó eszközzel és módosítsd azt a kijelölést. aztán hagyd jóvá. A leírtak sorrendben voltak.
  • repvez
    #8830
    Végig is nyomkodtam azokat a gombokat,de nem volt tiszta hogy milyen sorrendbe kell és mikor engedte lenyomni a move-hoz tartozo gombokat akkor se vitte a lap szélére a rajzot.
    A kijelöléssel nincs baj csak az kéne már hogy kikroppolja és egy pontosan befoglalo téglalapba helyezze a rajzot amibe párhuzamosan helyeszkedik el és nem ferdén ahogyan volt.
  • NessieGraf
    #8829
    Ezért írtan neked szép hosszú privátot.
  • repvez
    #8828
    Nem csak irok, mindent végigprobáltam amit mondtatok már amit megértettem és megtaláltam belöle.Eddig én is ilyen kézimodszerrel csináltam,de a modellezés és a képek beállitásakor kiadta magát a pár fokos eltérés vagy ha nem pont akkora volt a képméret mint a rajz.Ezért akarnék valamien olyan eljárást ami kiküszöböli a szemre nézve pármuzamos és egyforma tipusu hibákat.
  • Met
    #8827
    Én úgy szoktam, hogy kivágom a képet nagyjából és beillesztem egy akkora új képbe aminek jó a mérete, segédvonalakkal beállítom, hogy hol legyen a kerék és a kocsi teteje, aztán ha kissebb akkor nagyítok rajta.
  • NessieGraf
    #8826
    Asszem nemcsak írnod kéne... És a PS-ben nem kötelező tutor alapján dolgozni.
  • repvez
    #8825
    valami ilyen végeredményt akarok kihozni a képböl.Régebben volt valami tutor arrol hogy hogyan lehet kivagdosni pontosan ezeket a képeket,de nem találom.
  • NessieGraf
    #8824
    Kiválasztást is lehet transzformálni. Csak azt a Select menüben.
  • repvez
    #8823
    Azt majd elfelejtettem hogy illustrátorban hogyan lehet az ilyen rajzokat vektorizálni ?
  • repvez
    #8822
    Itt van az egyik kép amit szeretnék modositani.A lényeg hogy a rajz ugy legyen kivágva a képböl hogy pixel pontosan illeszkedjenek a szélei és párhuzamos legyen a középtengelye a a képével.kép
  • Crem
    #8821
    Kijelölés (m) Mozgató eszköz (v) Váltás szabad átalakítás hajlítás üzemmódra.

    Márha jól értelmeztem amit leírtál.
  • repvez
    #8820
    valakinek ötlete ehhez?
  • ThuG4LifE
    #8819
    tanulással
  • raptor22
    #8818
    Sziasztok! Vki közületek ért egy kicsit a képhelyreállításhoz /tisztításhoz? lenne egypár képem amit teloval fotoztak és mivel tudom tisztábbá tenni őket? (töridogáról van szó:D)
  • zoltan93
    #8817
    nem a c/programfiles-ben volt és nem az adobe-t.hanem amikor leszeded akko felrakod és akkor a dokumentumokba vagy bárhova rak egy Adobe CS3 nevü mappát, és abban van egy setup.
  • Met
    #8816
    Most úgy akarod, vissza rakni a PS-t, hogy lemásoltad a korábban telepített Adobe könyvtárat a C:/Program filesból és azt akarod visszamásolni?
  • Midas
    #8815
    eloszor telepitsd fol es utanna masold bele a tartalmat, majd inditaskor beolvassa mit pakoltal bele ugy is.
  • zoltan93
    #8814
    lehet azzal van a gond hogy csak a cs3 mappát másoltam?kellet volna még valamit?
  • ThuG4LifE
    #8813
    ahogy Met is mondta, explorer.exe rendszerfolyamat
  • zoltan93
    #8812
    mármint amikor az iexplorer.exe fájlokat kilöttem nem történt semmi de ha az explorer.exe-t lövöm ki akkor csak a hátterem van ott
  • zoltan93
    #8811
    iexplorer.exe
  • Met
    #8810
    iexplore.exe vol vagy explorer.exe? utóbbi rendszer folyamat...
  • repvez
    #8809
    Kéne egy kis help !
    Azt hogy tudom megcsinálni,hogy van egy 3 nézeti rajzom abból ugy kivágni külön külön a nézeteket,hogy a kép széle a legszélsö pixelnél legyen.Sajna ha kézzel huzom oda az nem lesz pont ugyan akkora az egymáshoz illeskedö nézetekhet.És ha ferdén van az egyik nézet azt hogyan lehet pont párhuzamossá tenni a befoglaló képre.
    Eddig olyannal probálkoztam,hogy a magic wand-al kijelöltem a körvonalát majd fillet,de akkor ugyan ugy ferde marad a kép .
  • zoltan93
    #8808
    kilöttem egy csomo iexplorer volt de az utsonál mindig eltüntek az ikonok ha kilöttem
  • Met
    #8807
    a feladatkezelőben lődd ki
  • zoltan93
    #8806
    Ujra kellet raknom a gépem de elötte kiirtam dvd-re az Adobe CS3 nevü mappát és most telepiteni akarnám és azt irja hogy álitsam le az internet explorert pedig nem is megy
  • Atika :o)
    #8805
    koszi de nekem valami olyan kellene hogy lenne egy nagyobb lyuk ami igy ki van szakadva es abbol kilogna valami kez vagy akarmi nagy dolog de azert elgondolkodok meg ezen hatha megoldhato ezzel is :)
  • Monoton
    #8804
    talán ez kiindulopont lehet
  • rdk
    #8803
    Sziasztok!

    Valaki meg tudná nekem mondani, hogy lehet-e a cs3-ban métadatát nézni, és ha igen akkor hol és hogyan?
    Köszi.
  • Atika :o)
    #8802
    fenebe pedig igen kellene egy tutor legalabb fenebe :(
  • Met
    #8801
    én is kerestem ilyet annó és nem találtam, alien skin xenofex (asszem) van rip open de az elég gagyi
  • Atika :o)
    #8800
    Hello nem tud valaki olyan kis tutort ahol olyan kiszakadas effekt van mint ha fem kiszakad kihajlik vagy ilyesmi esetleg pligin vagy ilyesmi nincs raa?? koszi elore is