17220
  • gebana
    #8999
    nekem is azvan és nem tölt soká, nameg használat közben sincs gond :D viszont nincsenek 1-2 megás brushok éppen :D
  • Inquisitor
    #8998
    Mióta elöször elöjött a probléma, azóta már vagy a 6-ik VGA van a rendszerben. És elég gáz volna az is, ha a Catalyst összeakadna három különböző rajztáblával is ... de kipróbálom, feltszek frisebbet, hátha.
  • phoenix1
    #8997
    Grafikus kártya drivere esetleg?
  • Inquisitor
    #8996
    Hát az nem fog menni. 2 foglalat van a gépben, és elég nehéz eladni 2 másféle 512-es ramot, még ha 3 lapban is együttműködtek jól, de ami fájóbb az az irreális ára a DDR400-nak. Árából simán vennék új lapot, új kicsi procit, meg 1GB ramot. :(
    Nagy felbontású képeket nem is próbáltam még. De tanfolyamon csak 512MB van és megy jól, és tábla nélkül nálam otthon is megy jól a PS 1GB-al. Lövésem sincs mi ez a belassulás, de táblával csinálja.
  • NessieGraf
    #8995
    A PS iszony lassú a 2*512-vel. Gondolom a rajztáblának is kell valami. Toldd meg a memóriát is ha teheted.
  • Benny04
    #8994
    ott van a banner alatt -.-
  • zvaragabor
    #8993
    Üdv. Tutorialos oldalakat mondjatok egyet-kettőt légyszíves.
  • eNiX
    #8992
    Hi. Tudja vki hogy lehet vízjelet csinálni automatizálva sok képen? Psd-t felhasználva lenne jobb, de lényeg, hogy egy formát tennék a képekre tehát körülötte átlátszó. Programajánlás is jó amelyik tud ilyet. Kösz
  • Inquisitor
    #8991
    2x512 DDr1-400 ram, meg egy s939-es AMD X2-4200+
    Ez számít? :O
  • ThomasGins
    #8990
    Mennyi ram van a gépbe és mekkora a proci?
  • Inquisitor
    #8989
    Jaja, de most le vagyon szedve a driveere (bár XP-nél ezt sose tudni, egyszer jól megverném aki a driver cash-t kitalálta), és ugyan ez van a Genius saját motyójával és driverével. Nemcsak nem kiszámítható mi történik a rajzolás közben, de néha random még pl. vonalhúzásnál pontokat tesz a vonal helyett, mintha ki/be kapcsolgatná a tollat. Meg hát ilyen fél/egyperc késéssel nem lehet dolgozni a programmal.
    (Azért megpróbálom a régi driveres dolgot, de az AceCad-be sajnos AAAA elem kell és nem kapok sehol. Bezzeg a Geniusban sima AAA elem való ...)
  • ThomasGins
    #8988
    Nálam volt ilyen driver gonddal. 3.20as driver 3.40re frissités után belassult nálam is,visszarakva jó lett.
    link
    De ettől még ezer más dologtol is lehet.
  • Inquisitor
    #8987
    Van egy jó régi AceCad - AceCat Flaire II USB rajztáblám. PhotoShop alatt semmilyen körülmények között nem tudtam használni, olyan mint ha félperces fázis késésben lenne, illetve mintha belassulna a gép egy 486-os sebességére hha használni akarom. Gondoltam gagyi és régi a tábla. De most kaptam kölcsön 2 Genius táblát és azokkal ugyan ez a szitu. Kedves feleségem akart volna vele alkotni, de most itt állok meglőve és nem tudom mi kavar be? Beállítások? Szoftver összeakadás? Tervbe van véve egy Wacom Bamboo tábla vétele, de ha azzal is ez lesz, akkor meg üt a guta ...
  • ruffirant
    #8986
    Az ilyen egyszerübb dolgokat meg tudom csinálni(pl a logomat is én csináltam)meg a tutorial.hu-s dolgok is több kevésbé sikerülnek de mondjuk igy magamtól azért még elég nehéz megccsinálni és kitalálni dolgokat.
  • gebana
    #8985
    énis teljesen nulláról kezdtem és keresgettem, szerntem mind1ik megcsinálható, és ha elsőre nem is sikerül jól (hu én meg sem mertem mutatni az elsőket :D ) akkor sincs gond, mert mindig mindig jobb lesz :)

    nem olyan nehéz, csak rá kell érezni ^^
  • ruffirant
    #8984
    őő ez nem teljesen igaz.pl megszerveztem magamnak a holnapom elmentem még utána haverral talákkozni...de ne itt beszéljünk erröl
  • NessieGraf
    #8983
    Bocsáss meg a szóért, de te csak az elfoglaltság látszatát kelted. Tenni nem teszel semmit. Ha tennél vennéd a fáradtságot, hogy odafigyelj rá.
  • ruffirant
    #8982
    igen tudom ezzel már infon volt gondom amolyan programozás szerüségnél és nem az jött ki aminek kellet volna...általába annak tudom be hogy tul sok mindent csinálok egyszerre(mot pl TV msn travian)megnézem az oldalad
  • droidika
    #8981
    ...én is GEBANA álltal javasolt utat ajánlom, majd te eldöntöd mi a nehéz, és egyáltalán mi érdekel! /nálam is találsz párat ízelítőnek/
    (javaslom, még gyúrjál rá a magyar helyesírásra is)
  • NaNoKuTyA
    #8980
    mególdódott!:D
  • NaNoKuTyA
    #8979
    hali! azt meg tudná valaki mondani, hogy egy layer effectet hogy lehet véglegesíteni, úgy hogy az effect megmaradjon, de állítani már ne lehessen rajta?:)
  • ruffirant
    #8978
    igen mivel viszont én ugymond kezdő felhasználo vok nem tudom hogy meik mien nehézségi szintű és mivel ti joval tapasztaltabbak vagytok(gondolom)töletek kérek segítséget hogy majd egyszer én is tűrhető photoshoppos legyek.
  • gebana
    #8977
    hát nemtom, ismered-e az internet csodáját, a googlét, de ott a photoshop tutorial szóra kismillió oldal elérését megtalálod :D
  • robos
    #8976
    Tessék, itt van 1 jópár...
  • ruffirant
    #8975
    rosz szokásom hogy csak az első két betüt szoktam röviditésnek használni.Beszélek msn-en haverokkal és nem tudják miről van szó...
  • totya24
    #8974
    Pixel2Life
    ph? nem ps?:)
  • ruffirant
    #8973
    oHelo!Olyan ph-val foglalkozo oldalt keresek amin vannak ph tuturialok.a tutorila.hu ismerem.az se baj ha angol.egy kettőt már néztem de nem tudom hogy meikek a jok.pls linkeljetek egy párat.
  • Samuel9
    #8972
    Köszönöm a segítséget!
    Igy már sikerült!
  • droidika
    #8971
    ...CTRL + a kis bélyegképre kattints (piros)
  • artschiatwork
    #8970
    a Layers palettán, (jobb oldalt lent - legalábbis nálam) kattints az előző rétegre (ami a szöveg lesz), miközben a ctrl-t nyomva tartod. Így ki lesznek jelölve a betűk.

    A 4. pontban lévő palettán kell a megfelelő rétegre kattintanod.
  • Samuel9
    #8969
    A tutorial.hu-n elkezdtem a Kénes láng tutorialt, de elakadtam a 10. lépésnél, amikor ki kell jelölni a betűket. Ott ezt írja:
    "Layer> New> Layer. Tartsd lenyomva a Crtl-t és klikkelj az előző layerre."
    Nekem ez sehogysem sikerül. Leírná nekem valaki érthetően?
  • droidika
    #8968
    ...igaz nem válaszként, de neked tettem fel azt a 2 linket, ott minden kérdésedre megtalálod a válaszokat!
    ...kapis?!
  • Máté94
    #8967
    OK.Leegyszerűtsítve annyi,hogy ha lenne egy akármilyen rajz akkor meglehet valahogy úgy csinálni,hogy olyan legyen mint az a valóságban?Hogy ne csak egy rajz legyen ha olyan mint ha élőbe ott lenne előtted.Kapís?:D
  • Bala10
    #8966
    szerintem írd le először egy papírra amit mondani szeretnél és olvasd át, majd javítsd ki és ha okés minden, akkor írd ide...
  • Cat 02 #8965
    thnx
  • droidika
    #8964
    ...HVTM-en találsz profi rajzolókat is.
    ...DEVIANTART-on rajztechnikához találsz leírásokat.
  • Máté94
    #8963
    Sziasztok!
    Hogy is kezdjek bele?Talán az elején,hogy én mivel nem vagyok egy nagy PS-es ember sőt még soha se kezeltem evvel kapcsolatba szeretnék kérni egy apróságot.Mivel én eléggé szeretek autókat rajzolni de nem nagyon jut rá idő de majd most fog akkor ha valaki ért hozzá akkor lehelne bele életet?:)Mármint valahogy ne egy rajznak tűnjön.:)
    Lehet,hogy nagy munka lenne vele ezért talán nem sokan csinálnák meg de ha mégis akkor valaki írjon.Hát valahogy ennyi.Köszönöm,hogy fordítottatok időt az olvasásra:).

    Máté
  • Benny04
    #8962
    nm:)
  • Tomy Lee
    #8961
    Köszönöm!
  • droidika
    #8960
    ...ha már ehhez is tutorial kell, és már úgy is a Deviantart-on nézelődsz, a drawing tutorial-ra is keress rá!