17220
  • robos
    #9159
    Erre szintén csak azt tudom mondani, h GOOGLE!
    Ja arról nem is beszélve, h ott van a bannerbe a "ps alapok" link, amibe a 6ik fejezet erről szól!

    Pl. ezt is gugli adta (nem volt 4mp se, h megtaláljam)
  • Benny04
    #9158
    Hello!
    Tudnátok nekem adni egy olyan oldalt, ahova levan írva a rétegmaszkolás "rejtelmei"?
    Mert még sose használtam ilyet, és kíváncsi lennék rá, hogy mire való...
  • stef5
    #9157
    sziasztok!
    segítséget szeretnék kérni, mert olyan vízjel plugin, vagy sorszámozó scriptre lenne szükségem, ami automatikusan a kép egy bizonyos részére sorszámot rak, ha több képet jelölök ki egyszerre akkor pl 001-185 ig sorszámoz automatikusan. illetve bármely más megoldás is érdekel.
    előre is köszönöm
  • autoszimulator
    #9156
    Hát én magánemberként gondolkodtam, de természetesen számlaképes, azaz vállalkozásban levő, adózó emberként.. Hisz ha bevallom a jövedelmem, onnantól akár már ellenőrizhetik is a programok legalitását, persze nemfogják nagy valószínűséggel, de ha igen, akkor ezt a verziót hiába mutogatnám számlástul, ez csak otthoni használatra van?
    Mert ha igen, akkor nemtudom mennyi értelme van egy CS3 Web Premiumnak 50ezerért, csak hogy valaki a félévi két beadandóját megcsinálja benne :)
  • Met
    #9155
    sehogy, de ha cég vagy és kapsz egy ellenőrzést akkor hiába lobogtatod a számlát
  • Bala10
    #9154
    csak tanulásra lehet gondolom... de mondjuk azt nem tudom, hogyan ellenőrzik, ha te azzal pénzt keresel.
  • autoszimulator
    #9153
    programot csak Te használhatod, annak használati jogát nem ruházhatod át. Jövedelemszerzés céljából nem használhatod a szoftvert.

    ergo az ezzel készített weblapok, amiket pénzért készítek, még így sem válnak legálissá, vagy itt a programcsomag eladására gondol, mint jövedelemszerzés?
  • artschi
    #9152
    bazz, levelezős vagyok, nemtom igénybe venni :((((
    pedig egy CS3 Design Premium-ra befizetnék :(((
  • Atika :o)
    #9151
    valaki tudna nekem adni egy linket olyan korvonalazott csajos brushra??? Elore is koszi
  • The Garrett
    #9150
    Adobe Termékek 90% kedvezménnyel, mostmár itthon is :)
  • halmal
    #9149
    Másold fel a lemezt egy könyvtárba, és onnan telepítsd.
  • Viviszkusz
    #9148
    sziasztok!
    tud nekem vki segíteni? photo shop 10 cs3mat próbálok a gépemre felrakni, de a telepítés közben mindig kiírja hogy helyezzem be az adathordozót, holott az a meghajtóban benne van... hol lehet a probléma... lehet hogy azzal hogy az a bizonyos meghajtó egy picit virtuális?? lécci segítsetek nem sokáig bírom a jó öreg photoshop nélkül
  • joebacsi
    #9147
    hmm, így is mindig új réteget akart beszúrni, de aztán addig csapkodtam, amíg jó nem lett, köszi :)
  • robos
    #9146
    Ha egyszer az van a billentyűn...

    Jó akkor Cmd+c, Cmd+v
  • Met
    #9145
    ez az alma dolog mindig megmosolyogtat :D
  • robos
    #9144
    Sima ügy:
    1. layer 1-en, alma+c (ctrl+c)
    2. klikk a channels panelre
    3. ott kiválasztod a backgr. copy mask-ot
    4. alma+v (ctrl+v)

    Ennyi...
  • joebacsi
    #9143
    hú egy alpári kérdésem lenne, de már szenvedek vele kb 1 órája :)
    hogy a búbánatba tudok egy layert egy másik layer layer maskjává tenni?


    (itt konkrétan a background copy layer maskjává szeretném tenni a layer1-et, de valahogy sehogy se akar összejönni - CS2)
  • akyyy
    #9142
    Keresek egy olyan tutorialt, amivel egy képre robbanás utáni állapotot tudok csinálni. akárhogy keresem csak olyan lelek, ahol épp ott a tűz meg miegymás, nekem meg az utánna lévő állapot kéne, tehát kormos meg feketeség, de csak csinyjával.

  • Firerock
    #9141
    hy allz
    kérdés:hogy tudok pocsolyát csinálni amiből visszatükröződik a kocsi?
  • Akylleus
    #9140
    *helyett
  • Akylleus
    #9139
    honnan tudok enis beszerezni egy ilyen profilt? az en psem sem kedveli a monitort, fekete-feher kepek hejett kekes-lilas arnyalat jon letre. kicsit orjito mar.
  • Akylleus
    #9138
    hm, hasznos volt a tanacs, de csak felig. nekem olyasmire lenne szuksegem, ami a feher fenyforras es az alapvetoen fekete hatter kozott az atmenet mas szinu, pl. piros. ezzel a modszerrel a feher 'folt' utan nem lesz olyan lagy, finom atmenet.
    ezt a quiskmaskos dolgot probaltam en is meg elotted, de nem volt oke, de most mar tudom hogy kell :)
    esetleg van valami otleted az emlitett dolgokra?
    koszonom!
  • caseih9400
    #9137
    elhiszem...
  • Akylleus
    #9136
    koszonom, mindjart kiprobalom.
  • zsolesz92
    #9135
    Itt mindenkinek eredeti...
  • ghost rider
    #9134
    Nektek eredetibe van meg?Vagy nem?
  • zsolesz92
    #9133
    a szineket fordítva csináld!!! fehér háttér és az uj layer lesz fekete :)


    én láma, bocs a soküziért!!
  • zsolesz92
    #9132
    fekete háttér, uj layer, fehérrel kitölt, Q betü lenyom(edit in quick mask mode), nyomsz brushal ewgy akkora kört amekkora fehér részt akarsz, ujra Q betü, aztán select inverse(Ctrl+Shift+I) aztán delete gomb
  • zsolesz92
    #9131
    tévedtem ez nem jó. minnyá megprobálom megcsinálni
  • zsolesz92
    #9130
    fekete háttérre filter-> render->lightning effects
  • Akylleus
    #9129
    Sziasztok!

    Szuksegem lenne egy kis segitsegre a hozzaertoktol.
    Hobbim a fotozas, mostanaban a targyfotozas fele nyitottam, viszont igenyes kepet kesziteni vagy nagyon draga mulatsag (hatterek, fenyek, stb.) vagy nagy kreativitasra van szukseg, neha is-is.
    A segitseget abban szeretnem kerni toletek, hogy mutassatok meg, hogyan tudnek ilyen hatteret kesziteni ps-ben. Szoval nem az asztalra szeretnem kirakni hatternek xD. Nem vagyok egy nagy ps-guru, de akarhogy szorakoztam nem sikerult ilyet keszitenem.
    Konkretan arra lenne szuksegem, hogy a hatter alapvetoen fekete (legalabbis sotet szinu legyen, mint a peldan), kozepen kellene nekem egy a peldahoz hasonlo aranyokkal rendelkezo feher "folt", amit eredetileg a lampa biztositott, es e ketto kozott ugyanilyen finom atmenetre lenne szuksegem.
    Nagyon megkoszonnem a segitsegeteket!
    Akylleus
  • zsolesz92
    #9128
    aki megveszi, az valszeg ezzel dolgozik, és ha ezzel dolgozik, 2 honlapkészítésből összejön az ára...
  • ghost rider
    #9127
    És ezen a programon mi kerül ennyibe?
    Ha lenne ennyi pénzem inkább akkor már ps3-at vennék vagy jobb cuccokat a gépembe...
  • caseih9400
    #9126
    jódrága:O
  • Met
    #9125
    Valamit elnéztél, a frissítés 70k

    Adobe Photoshop CS3 angol teljes Windows változat

    244.800Ft
    nettó: 204.000Ft
  • ghost rider
    #9124
    Bocsánat MESTER. :D elismerem hogy pixel. :D
    Az eredeti photoshop CS3 mennyibe kerül?Olyan 70 000 körül?
    Mert google-ban ezt találtam és kicsit soknak tartom.
    (Nekem a tesztverzió van meg.)
  • zsolesz92
    #9123
    Pixelnek hivják azokat a kis pöttyöket xD

    ha ide az sg-re beszúrsz egy nagy képet, azt magátol lekicsinyíti, és azon is fura lesz a csikozás...
    Ez valahol egy tömörítés. Én értelmesebben nem tom elmagyarázni. ez a pixel hátránya
  • Cat 02 #9122
    Egyszerűen mert mikor kicsinyíted furi lesz, meg a sok izéből összeáll 1 kép

    jó kis magyarázat :D
  • ghost rider
    #9121
    Köszi a tippet.

    felnagyítottam jó volt, elmentettem jó volt, de amikor ráfújom a csíkokat ugyan olyan mint azelött ha ráközelítek jó:D
    miért van ez?
  • Cat 02 #9120
    Nagyítsd ki a képet 100 % osra v ments el és nézd meg

    Próbáld meg 6x6 ossal is sztem.