17220
  • gadamka
    #9199
    neeeeeeeeeee :'((((((((
    azért kösz
  • Met
    #9198
    se magyar nyelvet nem lehet állítani se pack-al nem lehet magyarítani
    kell szerezned egy angol verziót
  • gadamka
    #9197
    ave!
    lenne 1 igen fontos kérdésem... fotosopp CS 2-t használok... ami magyar... és mivel 1 tutoriál se magyarul irja le a cuccokat igy elég nehéz dolgom van...
    tud valaki ANGOLOSÍTÁST a photoshop CS2 höz?
    vagy ha lehet, akkor hol lehet beállitani a nyelvet? mert én nem találtam...
    előre is kösz a hlpet!
  • Met
    #9196
    csak akkor lesz fehér az áttetsző ha nem pipálod ki a transparent-et, a gif nem lesz jó mert el fogja cseszni az átmenetet, mentsd png-be
    vagy ha minden áron gif kell és egyszínű a háttér ahova teszed akkor megoldható, hogy jól nézzen ki, de ennek az a hátránya, hogy ha változik a háttérszín akkor a gifet is újra kell menteni
  • autoszimulator
    #9195
    Hát elvileg ha mentés után beállítod az interlaced-et, akkor nem. Vagy tévedek? PNG-t szoktam mondjuk én használni, de azt az IE elrontja, és az átlátszó részeket besárgítja... Mi más ugye, mint az IE..
  • NessieGraf
    #9194
    A gif nem jó, mert az áttetsző részeket fehérrel tölti ki.
  • autoszimulator
    #9193
    file/save as

    gif vagy png legyen, és mikor rákérdez, interlaced-re katt
  • Dreaming
    #9192
    Sziasztok

    Kis segitség kéne nekem, CS2-vel ovális ezsközzel körbe vágtam egy képet és a Featherrel körbe vágtam hogy lágy pereme leegyen és én ezt szerentém berkani html oldalon egy háttérképnek de ugy hogy az oldalam háttér szine megmaradjon pl sárgánés szép lágyperemes maradjon
    léci segitsetek fontos köszike előre is
  • NessieGraf
    #9191
    Az ékezetes betűk:

    Van olyan betűtípus, ami magyar ékezetes, a PS is annak találja, betűtípus váltásnál mégsem váltja át. Ilyenkor be kell menni a szövegbe a betű mögé, backspace billentyűvel törölni, majd beírni megint. Del-lel törlésnél nem az új betűtípust érzékeli! (kurzor egyet jobbra, egyet balra után igen.)

    A betűtípusok esetében célszerű nyelvet választani a character ablakban. Kevésbé keveredik meg. Angol nyrlvűnél is van magyar.
  • Kovács legény
    #9190
    valami olyasmi rémlik hogy snicerrel kell megvagdosni a képet és úgy tudod alaklmazni a kép különböző pontjain.
  • hungarikum1
    #9189
    na jó :) visszatettem a CS2-őt. Ott megtaláltam ezt a funkciót, viszot hiába jelölöm ki azt a layert amiből kattinthatő linket szeretnék csinálni, az egész képre alkalmazza.
  • hungarikum1
    #9188
    Senkinek nincs akkor tippje erre az imagemap megolásra CS3 alatt?
  • Kovács legény
    #9187
    nem minden betütipusnak van ékezete.
    volt nekem is egy időben ilyen problémám, hogy az ékezetes betük nem változtak akkor sem ha volt ékezete a fontnak. De ha wordből copyztam jó volt ugyanazzal a fonttal. Újraraktam a ps-t és jó lett.
  • zsenesz
    #9186
    Oksa, köszönöm szépen a segítséget! :)
  • b12gege
    #9185
    Hali!

    Kösz a segítséget! Ott rontottam el, hogy mindig .bmp-be akartam elmenteni... Nem gondoltam arra, hogy a Vegas a .psd-t is elfogadja!
    Mégegyszer kösz!
  • zsolesz92
    #9184
    valószínüleg nem a dreaweaverrel van gondja, hanem nem magyar fontot használsz. próbálj pl. times new roman-tól arialra váltani, ha igy se müxik akkor kezdhetsz gondolkodni h mi a gond.

    DPI nem a pixellel van meghatározva. ha nyitsz egy uj lapot, meg lehet adni a DPI-t ami normál esteben 72 pixel/inch azt hiszem.

    És ugy tom hogy minél nagyobb annál jobb minőségü a kép
  • zsenesz
    #9183
    Sziasztok!

    Remélem valaki tud segíteni rajtam...az a parám, hogy a gépemen fent van az Adobe Photoshop CS3 és hibátlanul ment...eddig...mert ma feltettem az Adobe Dreamweaver CS3-at és most a Photoshop-ban a szövegnél a hosszú ő és egyéb ékezetes betűk nem nagyon működnek...ha pl. beírom, hogy "Főoldal" és változtatom a betűtipust, akkor az "ő" betün kívül minden változik, de az ő nem akar...mit lehet ilyenkor tenni, hogy újra minden a régi legyen!!??? :)

    Illetve lenne még egy olyan kérdésem is, hogy hogyan kezdjek hozzá, ha egy 150 dpi-s képet kell csinálnom...szóval ez mit jelent pontosan, hányxhány képpontos kép???

    Előre is köszi a segítséget! :)
  • Benny04
    #9182
    kössz :)
  • hungarikum1
    #9181
    Igen igen, image map... probáltam a helpjében keresni, de én nem találtam meg.
  • droidika
    #9180
    Google a barátod ! ?
  • Firerock
    #9179
    tölcsd le a cs3at
  • Cat 02 #9178
    image map-ra gondolsz ?
  • Evin
    #9177
    Duplikáld meg, és töröld azt a réteget, amelyiknél van egy lakat. Az új rétegen ha törölsz, már kockás lesz a háttér, vagyis üres.
  • Benny04
    #9176
    ja és előre is köszönöm :D
  • Benny04
    #9175
    Hello!
    Tudnátok nekem adni egy olyan linket, amin photoshop 7.0-hoz való brushokat találok?
    Mert amiket eddig letöltöttem, azokat nem fogadta el, biztos CS2-re valóak voltak...
  • hungarikum1
    #9174
    Nos ha valaki tudja a jó megoldást, akkor azért nagyon hálás lennék!
  • NessieGraf
    #9173
    Azt, hogy a réteg egy jpg background. Kattints kettőt a layer ablakban a réteg ikonjára, akkor átalakíthatod sima réteggé, menni fog a törlés.
  • NessieGraf
    #9172
    Nem tudom, mert nem láttam CS3. IR-ben slice, table és image map ablakok vannak, nézz körül CS3, hátha van.

    A kis fektetett izé arra jó, hogy több réteget összekapcsolj vele fixen, akkor azok együtt mozognak. Valamikor lehetett egyszerre mindre stílust másolni, de egy ideje már a group lehetőséget használom. Bár néha a réteg sorrendek miatt lehet jó a rétegek egymáshoz linkelése.
  • b12gege
    #9171
    Hello!

    Az a problémám, hogy nem tudok körülvágni egy alakot a CS3-ban...
    A kijelölésig eljutok, de mikor benyomom a del-t, akkor úgy törli ki a nem kívánt részeket, hogy a színpalettán beállított színre színezi azokat! Mit csinálok rosszul??
  • hungarikum1
    #9170
    Van egy kis fektetett 8as a layers palettán, szerintem annak kellene lenni, viszont nem enged rákattintani...
  • hungarikum1
    #9169
    Én már a CS3-at használom... Abban nem tudod pontosan hol lehet ez?
  • NessieGraf
    #9168
    CS2-ig az Image Ready-ben kehet slice, réteg, vagy kijelölés alapon linket megadni.
  • hungarikum1
    #9167
    Sziasztok. Nekem az lenne a kérdésem, hogy hogyan tudok kattintható linket hozzádni egy szerkesztett képhez. Pl. Van egy logó, amin ha kattintanak egy adott szövegen vagy képen akkor megnyit egy új oldalt. Elöre is köszi a választ...
    HUN
  • artschi
    #9166
    nincs mit, remélem jó lett.
  • The Garrett
    #9165
    ... hmm csak valami regi tutorialt talaltam rá ami imageready -t használ és elvileg a file ->place toolal lehetne megadni hogy a sarokba tegye... CS3 ban viszont nincs ilyen opcio a place nél. :C

  • chopin42
    #9164
    Köszi ARTSCHI !
  • The Garrett
    #9163
    csináltam egy batch-t ami rátesz minden képre egy logot, de a jelenlegi állapotában csak az álló fotókra teszi jóhelyre ( oda ahova a recordnál beállítottam) a fekvő képekre nem teszi rá.

    Csináljak egy batch-t külön fekvő képekre is, vagy meg lehet valahogy úgy csinálni hogy mindegy milyen a kép, mindig a pl..jobbalsó sarkába igazítsa?
  • artschi
    #9162
    ha megvan a kijelölés:
    1. Select inverse (ctrl+shift+i)
    2. del
    3. Select inverse (ctrl+shift+i) ismét
    4. Layers palettán, a Background-on jobb klikk -> Layer via cut, így új layerre kerül a kivágott alak, neve Layer 1
    5. Ctrl +klikk a Layer 1-en, majd del, a kijelölés szaggatott körvonala villog
    6. Layer/stroke és adsz neki mondjuk egy tetszőleges vastagságú körvonalat, vagy Edit/Stroke és szintén körvonal vastagság adása
    7. file mentése és kész.

    Ha valaki tud jobbat, majd leírja.
  • chopin42
    #9161
    Sziasztok

    Segítsetek légyszi ha tudtok
    Az a célom, hogy egy jpg képből egy alakzatot kivágjak (varázslópálcával csináltam)-eddig még megy-, majd ennek csak a körvonalát szeretném látni, tehát vmi kontúrral kellene úgy kihúzni, h pontosan megegyezzen az alak.
    Kössz
  • Benny04
    #9160
    köszi