17220
  • PeetMondoo
    #10839
    na még 1 kérdés...
    Az ecset fejeket vagyis a brushes-t hova kell másolni?
  • BlueJersey
    #10838
    djgamergirl ugyanazt mondta előtte csak nem értetted:)
  • BlueJersey
    #10837
    lool:D
  • PeetMondoo
    #10836
    photoshop CS4 portable...
    a Vezérlőpult - Betűtípusok...-os módszer bevállt!
    THX
  • DJ GamerGirL
    #10835
    Portable Windows?
  • PeetMondoo
    #10834
    nincs fonts...portable verzsönöm van
  • JAG1
    #10833
    nem a programba kell, hanem a win betűkészletébe.
    Vezérlőpult - Betűtípusok...
  • DJ GamerGirL
    #10832
    (Általában) C:\Windows\Fonts mappába kell tenni őket.
  • PeetMondoo
    #10831
    Hali!
    Segítség kellene!
    photoshop CS4-em van...Szóval az akérdésem,hogy .TTF betű típusokat be lehet tenni valahogy a programba???
  • NEXT LP
    #10830
    Igen, csak érzékelhetőbb módon. XD
  • macleody
    #10829
    Ilyesmire gondoltál?
  • macleody
    #10828

  • NEXT LP
    #10827
    Tudnátok nekem segíteni abban amit leírtam? Nincs erre valami tutoriál?
  • BarGab85
    #10826
    köszönöm a gyors választ, megpróbálom.
  • NessieGraf
    #10825
    Igen. Az első képet mikor méretezed, action-t veszel fel rá. Mentést, bezárást csak akkor tegyél bele, ha nem kell az eredeti méretű kép, vagy máshol is megvan. (Legyen, mert kényelmesebb!)

    Megállítod a felvételt, megnyitod a többi képet. Egyiken állsz. rááállsz az action ablakban a most létrehozottra, majd lejátszás. semmi más dolgod nem lesz, mint a lejátszás gombot nyomogatni, míg el nem fogynak.

    Csak az eredeti képek azonos méretaránya esetén jó megoldás.

    Eltérő méretek esetén a leggyorsabb méretezés a crop (kivágás) beállítod a képméretet, felbontást. Aztán kijelölöd a kivágni való területet, bólintasz, mentesz és ennyi.
  • BarGab85
    #10824
    Üdv az lene a gondom, hogy kb 100-150 képet kellene adott méretre szabnom ami kicsit időigényes meló ha egyenként csinálom.
    Tudtok-e nekem mondani olyan photoshop tutorialt ami leírja hogy, hogy lehete ezt automatizálni. Állítólag a photoshop képes rá de nem találom a megoldást.
    Előre is köszönöm.
  • NessieGraf
    #10823
    1. Kijelölöd a területet, amire a keretet akarod tenni.
    2. új réteg
    3. Edit/Szerkesztés menü. 3 pixel széles border / keret rá. Hogy belülre, kívülre, vagy középre teszed, legyen a te elképzelésed szerint.
    4. ugyanott, mint az előbb, csak 2 pixel széles sárga.
    5. ugyanott, mint az előbb, csak 1 pixel széles fekete.

    Ez előfordul, hogy nem is látszik. Főleg, ha nagy a kép, és/vagy a felbontása. Úgyhogy a 3-2-1 arány legyen számodra, mert lehet az 9-6-3 is.
  • macleody
    #10822
    Border.
  • csabaxxx
    #10821
    Sziasztok! Lenne egy hatalmas problémám! Photoshopban csináltam egy kb 8 layeres képet , elmentettem psd-be meg jpeg-be. Formáztam a vinyóm és a psd file is letörlődött sajna. A kérdésem az lenne hogy van-e olyan program/lehetőség hogy szétbontsam / visszafejtsem a képen a layereket?
    Válaszotokat előre is köszönöm!
  • ghost rider
    #10820
    Sziasztok!

    Tudnátok segíteni az alábbi linken látható legfelső border tutorialban, hogy hogyan lehet megcsinálni?
    Mert ezt az angol változatot nem nagyon értem :S
    És már minden féle border kijött ebből a tutorialból csak az nem ami kéne. :D

    katt
  • NEXT LP
    #10819
    Sziasztok!
    Készítettem photoshop-ban egy rajz hatású képet, ami nagyjából úgy néz ki mintha egy rajzlapra rajzolták volna. A lényeg az, hogy olyan hatást szeretnék elérni, mintha ez a "lap" egy íróasztalon feküdne, de szeretném ezt minél realisztikusabban elérni úgy, hogy kicsit "térben" meghalítom a lap tetejét, mintha kicsit felkunkorodna a felső része, tehát a lap nem lenne egyenes. (Olyasmire gondolok, mint mikor ellapozunk egy oldalt, csak a lap nem hajlik olyan nagy ívben.)
    Van ötletetek hogyan tudnám ezt megcsinálni?
  • xxxpaulxxx
    #10818
    köszönöm szépen már el is készült:D
  • NessieGraf
    #10817
    A képet nagyítsd a doksihoz.
  • Ferrer
    #10816
    De az miért van, hogy akár 10x15-ösbe, akár 13x9-esbe másolok be egy (vágatlan) képet, és utána aránytartva kicsinyítem a képmérethez, marad egy kis rész üresen?
  • Ferrer
    #10815
    Jó ötlet, köszi!
  • Met
    #10814
    készítesz egy 10x15 cm-es új doksit, place parancsal behívod a képet, tetszőlegesen nagyítod kicsinyíted és elmented
  • Ferrer
    #10813
    Sziasztok!
    Vannak képeim, és ki szeretném dolgoztatni őket rendes fotopapírra. A baj az, hogy szinte mindenhol csináltam utólagos képkivágást, így az arány már egyáltalán nem a 4:3.
    Na most mit tehetnék, hogy a kivágott képekhez adjak annyi fekete "üres" részt, hogy visszatérjen a rendes arány, és így ne kelljen fizetnem / reménykednem, hogy ne rontsák el a műhelyben?

    Ha valaki tud olyan helyet a neten ahova ezzel a kérdésemmel mehetnék, az is jó :))
    Köszi
  • Met
    #10812
    pixel2life
    beírod, hogy picture effect vagy edit
  • xxxpaulxxx
    #10811
    Valaki mutasson valami jó kis tutorialt, ami nem tart több óráig megcsinálni, és nagyon látványos.... a Barátnőmről és rólam készült közös képünket szeretném manipulálni egy picit, de most ötletem sincs milyen tutoriallal csináljam:D Barátnőm szülinapjára lesz:)
  • SZilaJMaGGoT
    #10810
    Már megoldottam valami xnview nevű hülyeséggel, irfan-be nemjöttem rá, de azért köszi a segítséget...
  • Met
    #10809
    Irfanview vagy Acdsee
  • SZilaJMaGGoT
    #10808
    Üdv! Nem igazán volt ötletem hol tegyem fel ezt a kérdést, szóval megpróbálom itt... Nem tudja valaki, hogy lehet egyszerre több képet átméretezni?? (kb úgy 300 darabat XD) Előre is köszönöm a választ...
  • rooney8
    #10807
    Hali!

    Vannak "beépített" keretek a ps-be? (CS3)
  • Blasta
    #10806
    Én 10e/képet akartam ajánlani neki, de aztán disztingváltam :)
  • SrAta
    #10805
    Öcsém hogy erre én miért nem gondoltam:D:D:D:XD
  • Monoton
    #10804
    Csak különböző volt a monitor és a PS színprofilja. :)

    Most mindkettő AdobeRGB1998.
  • Met
    #10803
    Na jó megcsinálom.
    3000,- Ft + ÁFA/ óra, minimum 1 óra, utána minden megkezdett fél óra 1500,- Ft + ÁFA. Fizetés előre utalással.
    Számlát kapsz.
  • ProGabe #10802
    átkonvertálta a rohatt, mi? :)

    vagy valami más gond volt? ha igen, szerintem oszd meg, és a legközelebb, amikor valaki hasonló gonddal küzd könnyebben rátalál a megoldásra ;)
  • DJ GamerGirL
    #10801
    Használj 64 bites XP-t.
  • NessieGraf
    #10800
    Magad uram, ha szolgád nincsen! A segítséget már megkaptad nagyon sokaktól, sok formában. Még válogathatsz is a megoldási módok között.