17220
  • Monoton
    #10799
    Probléma megoldva
  • Monoton
    #10798
    Nekem a színekkel vannak problémáim.
    Miért kontrasztosabbak a kimentett .PSD file-ok?

  • 0246886420
    #10797
    Pedig azt mondták, hogy itt most már tényleg segítenek. És amúgy is csak egy vagy max 2 kép kéne.
  • Blasta
    #10796
    Hát ja, fura ez az egész.
    8 mpx-es képekkel dolgozom vele, egyszerű műveleteknél szaggat a kép mozgatása belenagyított állapotban, retusálásnál, kijelölésnél, egyszerű ecsetekkel történő melóknál. Szal semmi extrát nem csinálok vele, mégis lassú. Természetesen más programokkal nincs gond, gyors a noti, midnen fasza, csak a CS4 szar.
    XP prof SP3 van alatta, ráadásul nem is túl régi, pár hónapos.
  • deino
    #10795
    Hát nemtom ti mit csináltok de nálam Intel T2390 dual proci van (1,8as) 2 giga rammal és egy Ati Radeon Xpress 1100-al társítva a laptopban, ami szerintem rohadtul nem erős kombó, de a CS4 nem hogy nem lassú, hanem számottevően gyorsabb mint a CS3... Se nagyobb képeknél (3000x3000 pixel és környéke)se több ilyen kép egyszerre megnyitásánál, se több effektezett layernél (200 megás webdesign psd 100 layerrel, vagy egy 130 frames animációnál az átméretezés ) nem lassult be. Az egyetlen amikor kicsit lassabb volt nekem, a save for web gif animációknál, ott van 5 másodperc üresjárat, aztán 0-100-ra felmegy a loading 2 másodperc alatt és onnan már normális. 3d cuccokat nem próbáltam rajta, de szerintem a kártya nem is támogatná. Szóval vagy nálatok hibás valami, vagy sokkal memória / proci / mittom igényesebb dolgokat csináltok vele mint én, ha igen akkor sorry.

    Nem tudom számít-e, de nekem Vista van alatta.
  • Blasta
    #10794
    Ejha.
    Ez esetben akkor megcélzom azt a plusz 1 gigát, nagyon köszönöm, hogy szóltál!
  • JAG1
    #10793
    Pont 4GB-ot tud megcímezni az XP, mínusz a swap és videó memória...
    Szal nekem a 4GB-ból 3,6GB-ot lát, ami ugye több, mint a 3 és még dual channel-ben is szalad...

  • Blasta
    #10792
    Te nemtom, így van a notimban. Gondolom 2+1.
    Gondolkodtam a 4GB-on és akkor a dual chanel is menne, de 4GB ramot az XP nem használ, semmi értelme neki tudtommal.
    A PS meg nem a dual channel hiánya miatt lassú :)
  • JAG1
    #10791
    A 3GB ramot hogy sikerült összehoznod? :-)
    Dual channel nem érdekel?
  • Blasta
    #10790
    Mivan barátom, más munkájával szeretnél villogni a flickr-en?
    Csinálj magadnak, ha annyira kell.
  • Blasta
    #10789
    Jaja, vmit nagyon benéztek.
    Felrakom a CS3-at addig amig megjavul
    (csakhát tényleg nagyon szerethető kis verzióról van szó, mind a PS, mind a Bridge olyan funkciókkal bővült, amik gyorsították a munkát)
  • modellmaker
    #10788
    Szerencsére ez engem most nem érint. De tegyél fel sztem egy CS3-at is. :) Ha meg van halva, akkor szenvedés vele dolgozni.

    A "legjobb" benne amúgy, hogy a hivatalos videókon eléggé hasít, gondolom nem szar vas van alatta, de most érted, gondolom tesztelték kiadás előtt rendesen. Vmi az utolsó fázisban nagyon beütött. =/
  • NessieGraf
    #10787
    Már megint szólok. Fejezd be!

    1. Sokan próbáltak segíteni, hogy megcsinálhasd. Nem tetted.
    2. Hetente próbálsz valakit rávenni, hogy megcsinálja, de VRSDM-nél az igazság: macerás, unalmas.
    3. Annyi tutorialt kaptál, amennyi a földön nincs ehhez. Tanácsot is: tanulmányozd mellé az anatómiát is és tanulj rajzolni, mert anélkül nem megy.

    Nem kéne elhessegetned ezt lényegtelenként a füled mellett. Még lehet szükséged segítségre, amit lehet azért nem vállal majd senki, mert most ilyen a stílusod.
  • Blasta
    #10786
    Nekem Turion X2 64 2Ghz, 3GB ram, GeForce Go 7150M, és 3D kikapcsolása mellett is alapvető eszközök picsalassúak (retus ill. akármilyen egyéb ecsetek, képmozgatás full nagyításnál) olyanok amik a CS3 esetében "mintkésavajban" mentek.

    De már olyan topikot is láttam az Adobe oldalain, hogy "CS4 is a disaster", szal nem nálam lehet a gond. Sokan szídják, kikapcsolt 3D-vel is lassú nekik, nem használ semmiféle driver frissítés, plugin reinstall, stb.

    Csak azért nem szedem le és rakom vissza a CS3-at, mert tuti másnap fognak mindentmegjavító peccset kiadni :)
  • modellmaker
    #10785
    Nekem nincs vele bajom... (C2D E6550, Kingmax 2GB 800MHz RAM, Ati Radeon HD2600 Pro)

    Pedig azért ez nem egy atomerőmű. Lehet hogy vmi olyan kavar be, aminek elvileg nem kéne. Mit tom én alaplap. Mondjuk. Volt már példa ilyenre is.
  • Blasta
    #10784
    Basszus, nekem már használhatatlan szintre lassult a CS4-em, szánalmas.
    Mások hogy vannak vele?
    Olvasom a neten, hogy igen durva konfiggal bíró arcok is szívnak vele pl.
    "My system is
    Intel Core2 Quad Processor Q9450
    Vista Ultimate 64 bit Service Pack 1
    8GB RAM
    NVIDIA Quadro FX 1700 with the latest driver "

    Azért ez már kemény.
    Nekem egy időben mintha megjavult volna az Adobe javitásától, de aztán visszalassult használhatatlan szintre, pedig a 3D gyorsítást is kikapcsoltam.
  • Met
    #10783
    nem
    csináld meg magadnak, különben soha a büdös életben nem fogod megtanulni
  • 0246886420
    #10782
    És nem csinálnál pár ilyen izmos képet, ha megkérlek?
    Nagyon kéne.
  • Met
    #10781
    Nem tudom mit gondolsz de itt egy izmos ember feje ki van cserélve egy hírességére.
    Tutorial
    5 perc volt megkeresni
    szívesen
    bye
  • 0246886420
    #10780
    Tényleg nagyon kérek mindenkit csináljon egy before/after képet. És ne írogasson lényegtelen dolgokat.
    celeb muscle
    Nagyon kérlek csak csináljatok egy két ilyen képet mint ezek filmsztárokkal, mert mint tudjuk nem így néznek ki. Többet nem piszkállak titeket csak csináljatok légyszi egy két olyan képet ahol a filmsztárokat így felizmosítjátok mint ahogy azon a weboldalon vannak. Mert csomó mindenki csak írogat és nem is csinál mert nem tud. És csak kb max 5 percet venne el az időtökből. Utánna megköszönném és békén hagynálak titeket.
    Kösz!!
  • JAG1
    #10779
    Link...
  • deino
    #10778
    New York simplicity - webdesign

    1280x800 és felette valamint 800x600 és 1024x768

    Akinek tetszik dA-n koment fav, mittom.
  • artschiatwork
    #10777
    Leonidas és Dexter kurva nagy XD
  • Blasta
    #10776
    Köszönöm szépen :)
  • haki92
    #10775
    faszák a képeid...grat
  • The Garrett
    #10774
    rawban, exportnál megadhatod hány dpi legyen a képnek az értéke, de ez a méretén/felbontáson nem fog változtatni. képszerkesztő programok fogják máshogy kezelni, ha pl szöveget /illusztrációt szeretnél a képekre rakni.
  • NessieGraf
    #10773
    PS - Animation nem egyszerűbb? Save for Web CS2-ben. Mentés előtt megnézheted böngészőben az igazat.
  • Metalmilitiakid
    #10772
    Hello! Valaki megmondaná miért van az, hogy össszerakok Adobe Fireworks CS3 al egy 3 képből álló GIF et és beállítom a framek idejét (properties menüponttal csinálom), ott bent szépen is néz ki, de ha lementem animated gif ként akkor csak lepörög az egész 1 sec alatt és nem látni semmit hiába állítottam be . Segítsetek lécci!
  • Espi
    #10771
    De az hogy lehet, hogy ha jpeg-ben fotózom 300ppi-s képet kapok. Raw-ban akkor 240ppi-t ír az ACR.
  • Blasta
    #10770
    Szóval a probléma:
    Ha CS4-es Bridge-ből, és csakis a Bridge-ből szeretnék Camera Rw-val megnyitni egy fotót, ezt a hibaüzit kapom:

    "Camera Raw editing is not enabled.
    Camera Raw editing requires that a qualifying product has been launched at least once to enable this feature."

    Már néztem, az Adobe fórumán is foglalkoznak a dologgal, de eddig semmi érdemleges, kipróbáltam amit ott javasoltak, nekem egyik se vált be.
    (5.1-esről frissítettem 5.2-re, de az sem hozott megoldást)
  • Blasta
    #10769
    Nnna, nekem már az ACR-em is megfaszult... :S
  • The Garrett
    #10768
    beírhatsz 300000-t is, a fotó nem lesz tőle nagyobb mint amekkora alapból volt.
  • Espi
    #10767
    Sziasztok!
    Most kezdtem raw fájlokat szerkeszteni a ps-ben. De nem tudom, hogy a felbontást mennyire lehet változtatni. Alapból 240 ppi, ezt mennyire lehet változtatni, és hogyan? Simán csak nagyobb számot írok be?
  • SZilaJMaGGoT
    #10766
    Sziasztok tud valaki frankó élethű zombie textúrafestő tutort?? Én a keresgéléssel csak elég gagyikat találtam, szal ha a google-t ajánlanátok akkor inkább ne válaszoljatok légyszi nemakartam felzaklatni senkit és lusta sem vagyok a google-hez, csak kíváncsi vagyok hátha valaki találkozott már valami korrekt valamivel...
  • Blasta
    #10765
    Nekem ismét ultra módon belassult a CS4.
    Hosszabb munka során olyan szinten belassul, hogy használhatatlan (pedig erős vas van alatta)

    A CS3-at meg már leszedtem, mióta ezt a belassulást "orvosoltam" az egyik adobe patch-csel.
  • JAG1
    #10764
    Másnak nincs problémája mostanság a photoshoppal? Konkrétan se a CS3, se a CS4 nem megy...
  • gsg16
    #10763
    köszi a segítséget!
  • modellmaker
    #10762
    Google it!
  • gsg16
    #10761
    Üdv Mindenkinek!
    tud valaki segítséget nyújtani abban,hogy lobogó zászlót tudjak készíteni?olyanra gondolok,ami úgy mozog,mintha a szél fújná.előre is köszönöm a segítséget
  • Blasta
    #10760
    Azt nem értem, miért ne működne.
    A PS-nek mind1 milyen oldalarányú, álló vagy fekvő képet teszel be neki, ha vannak összeileszthető, korrekt kontrolpotnokkal bírók képeid, összerakja őket.
    Az imént próbáltam ki: 5db 2:3 oldalarányú fotót raktam vele össze hibátlanul. Előtte szépen beforgattam, elmentettem a képeket, ennyi.