17220
  • Met
    #10879
    Néha a PS elfelejti törölni az ideiglenes filejait.
  • NessieGraf
    #10878
    Érdekes kérdés, belülről állítható. Átmenetileg érdemes lenne nemfontos dolgokat áthelyezni másik drivera, ha van ilyened, aztán belép, átállít, kilép, visszatesz. Ha nincs, törölni kell dolgokat miután kiírtad cdre.
  • Unitedfanatics
    #10877
    Hello, amikor elindítom a CS3-at azt írja ki, hogy a Scratch Disk majdnem tele van magyarra fordítva, és emiatt nem indul el, mi a teendő? Nagyon fontos lenne a gyors válasz
  • rooney8
    #10876
    Most jön egy kicsi off/

    Egyik haverom most ment középsuliba. Valami rajzolós nem tudom mibe. Kérdeztem milyen órái vannak. Elkezdte sorolni... és felfigyeltem arra, hogy elektro grafika (vagy valami ilyesmi volt a neve :D). Megkérdeztem, hogy az mi és mondta, hogy photoshop-ozni szoktak. Mondom bammeg, ha ezt tudom anno én is ilyen suliba megyek :D

    /on
  • rooney8
    #10875
    Én csak simán bemásolom fonts mappába és még csak újra se kell indítanom ps-t :D
  • modellmaker
    #10874
    Kedves, de ezt senki nem fogja olvasni akinek kéne. :D De majd így már csak a hsz számot kell beírni. Köszi! :)
  • Met
    #10873
    majd fogod használni azt a menüt miután elszáll a win egy húzkodás után és jön a win reinstall mert csak az segít
  • NessieGraf
    #10872
    Itt lesz a karácsonyi albumok ideje. Amit érdemes tudni: a googleban bárki, bármilyen e-mail címmel nyithat ingyenes fiókot.

    A fotókhoz segédprogram a Picasa. Szintén ingyen letölthető. Képszerkesztőhöz nem értők is könnyedén tudnak benne alapszintű képjavításokat csinálni, akár egy egész könyvtárnyi képen egyszerre. A könyvtárnyi kép egyszerre kijelölhető, saját gépen, vagy neten album, diavetítés, vagy film készülhet belőlük, CD írás is megoldott. Hang alámondásra és zene csatolására is van lehetőség.

    A netes album magán, kijelölt személyekkel megosztott, vagy nyilvános lehet. 1GB ingyenes tárterület jár hozzá. Az 1GB mellé további tárhely megvásárolható. Nem néztem meg mennyiért. Több album létrehozására is van lehetőség. Egy élő példa.

    Feltöltéskor eldönthető, teljes képernyős (2 változat), vagy weboldalra való méretben töltődjenek fel a képek. Ennek megfelelően a feltöltött képeket a kívánt méretre átméretezi. Háromféle méret választható papírképekhez is. Ha van megfelelő szolgáltató, annak nyomtatásra elküldi.
  • NessieGraf
    #10871
    Nálam 98%-os volt eddig az arány. Egy-két betűtípust istennek se ismert fel, csak telepítve. Másrészt láttam már, hogy valaki letöltött x db betűtípust tömörítve, aztán csodálkozott, hiába másolja be. Ha telepíteni próbál legalább erre a hibájára ráébred.
  • JAG1
    #10870
    Telepíti az magától, ha belehúzod, nem kell semmit külön telepítgetni.
    Életembe nem használtam a telepítés menüt...
  • NessieGraf
    #10869
    Hát pont telepíteni kell a betűket, azér van a vezérlőpult betűtípusok helye. Aztán újra kell indítani a Photoshopot, mert anélkül nem veszi észre.

    És bocs, de nyűgös vagyok ma, viszont érdekelne: miért kapcsolja be a számítógépet az, aki nem tudja, mire való és alpafokon hogy működik.
  • Met
    #10868
    hát pont nem....
  • SrAta
    #10867
    C:/Windows/fonts
    ide bemásolsz mindent ami fontott akarsz és akk ok lesz
  • macleody
    #10866
    Nekem úgy nem jelentek meg a photoshopban az új betűk.
  • JAG1
    #10865
    elég csak simán belehúzni a fontot...
  • macleody
    #10864
    Vezérlőpult, klasszikus nézet, betűtípusok. Menüben fájl, új betűkészlet telepítése.
  • slimslim
    #10863
    Letöltöttem ilyen fontokat, de hova kell őket beilleszteni?
  • SrAta
    #10862
    www.tutorialized.com
    www.good-tutorials.com
  • rooney8
    #10861
    Hali!

    Elmentettem egy képet .gif ként. Amikor újbol meg akarom nyitni a .gif fájlt akkor nem tudok semmit sem csinálni a képpel. A Layers ablakban a bélyegkép mellett van egy kis lakat ami zárva van :) Ilyenkor mit kell csinálni, hogy újra tudjam használni?
  • Met
    #10860
    banner allja?
  • zagar
    #10859
    Sziasztok!

    Olyan oldalt keresnék ahol mindenféle témában van fent tutorial.Kérem aki tud ilyet segítsen már. Dobjon már 1-2 linket. Nagyon érdekelnek a látványos képek.
  • SrAta
    #10858
    a régi pseknél a gyártó(tábla gyártója) oldaláról letöltött plugin nélkül rakoncálkodhatnak a táblák nekem a bamboom pld else indult...
  • rokuc
    #10857
    Sziasztok,
    szeretnék érdeklődni, találkozott-e valaki az alábbi problémaval: van egy touchscreenes monitorom, amivel Photoshop 7.0-ban próbálok rajzolni. A probléma, hogy az ecset és ceruza használatánál nem az általam kívánt kezdőpontban kezdődik a "vonal", hanem visszahúz az utolsó rajzolt objektum végpontja felé. Csak a Photoshop csinálja ezt, más rajzolóprogramok normálisan működnek. Az eszközök rendesen kalibrálva vannak. Még megpróbálom ma feltenni a CS2-t, de nem nagyon bízom, hogy ez megoldáshoz vezet. Tud valaki hasznos tanácsot adni? Köszönöm
  • Rettenthető
    #10856
    Rájöttem, és nem kellett reinstall.
  • Rettenthető
    #10855
    Estét mindenkinek!

    Mi okozhatja azt a problémát, hogy a Filterek közül nem működik semelyik, amelyik a Filter hatását bemutató ablakban fellelhető, mint pl.: Artistic -> Colored Pencil, Cutout, Dry Brush... stb.
    Nincs billentyű beragadva, nincs aktív kijelölés, nincs lockolva semelyik réteg, (és aktív is, amelyiken szenvednék).
    A teljesen frissen indított gépen, a PS indítása után, új doku, firkálok valamit egy új layerre, és a fent nevezett filterek közül egyiket sem hajtja végre, míg pl. a Cloud-t igen, a Blur-t is...
    Hol lehet esetlegesen beállítási hiba, vagy mi a teendő ilyenkor? (reinstall?)
  • DJ GamerGirL
    #10854
    Nem.
    CTRL+U, Colorize-t bepipálod és húzod a csúszkákat.
  • zagar
    #10853
    És ettől ez a világos szürkés hatás is meglesz?
  • DJ GamerGirL
    #10852
    Filter -> Distort -> Zigzag
  • zagar
    #10851
    Üdv!

    Hogy lehet ilyet csinálni? Kérem segítsen valaki. ilyet
  • EK1TEP
    #10850
    THX!
  • Met
    #10849
  • EK1TEP
    #10848
    Hali!

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    CS4-hez van valami értelmes crack?esetleg serial?
  • SZilaJMaGGoT
    #10847
    www.adobe.com
  • kingjames23
    #10846
    Hello!
    Nem tudja valaki honnan tudnám letölteni?
  • NEXT LP
    #10845
    Köszi, így már megtalálom a nekem valót, csak eddig nem tudtam mire keressek rá, de így már menni fogy. :)
  • ProGabe #10844
    van egy csomó

    az első egyből jónak tűnik, de transform - warp-pal talán még egyszerűbb a dolog. szinte csak árnyékolni kell amit azzal csinálsz
  • NEXT LP
    #10843
    Nekem elég lenne egy tutoriál linkje is... :/
  • NessieGraf
    #10842
    nm
  • ghost rider
    #10841
    Köszönöm a segítséget!
    Neked is NessieGraf. :P
  • PeetMondoo
    #10840
    rájöttem:D