17220
  • Nasim
    #12039
    Kell lennie az edit menüben egy preferences/performance résznek,ahol tudod állítani a memóriahasználatot,ha nem,akkor csak CS4-el lehet.A brush,styles,action stb. elemeket ha bemásoltad a megfelelő mappába,azokat automatikusan beteszi az opció listájába,ahol mindenből csak 1 van,sokkal egyszerűbb a használata,ha nem a saját listát használod,de csináld úgy ahogy tetszik :)!
  • SMGBAS
    #12038
    Valahogy meg lehet szakítani a pencil tool-t? Tehát van egy képem és azt egyszerre átrajzolni vele. pl.
  • RAMyMamy
    #12037
    Jajj, elnéztem, ez a blending mode.
  • Nasim
    #12036
    CS4 esetében egy egér jobb gomb után ki lehet választani,de a kiemelt képnek előbb nyiss egy új oldalt,másold át,csak akkor tudod használni!
  • RAMyMamy
    #12035
    Jobb oldalon, a réteg ablaknál, alaphelyzetben Normalon van.
  • rinyavas
    #12034
    A blending optionst hol találom? köszi. :)
  • Shortstop
    #12033
    lehet valahol azt állítani hogy a merevlemezből mekkora területet használjon a PS (ezzel csökkentve a memóriaigényét), mert 20-30perc munka után (egy képpel) mondjuk az ecsetek körvonalát már nem mutatja

    CS2-t használok
  • Slig
    #12032
    Zseni vagy :D Köszi ^^
  • yokel
    #12031
    1. megnyitod a mintád PS-be
    2. Edit/Define Pattern...
    3. a feluró ablakba elnevezed aminek akarod
    4. file/new... mérete: 1280x3100px
    5. Edit/Fill...
    6. A feluró Fill ablakba: Use: Pattern, Custom pattern: itt kiválasztod a saját elmentett mintád (az utolsó lesz az)

    Ennyi...
  • Slig
    #12030
    Hali! Megkérhetek egy photoshop-gurut, hogy csináljon nekem egy tiled (azaz mozaik) képet ebből a mintából? Már napok óta guglizok, hogy hogy kell megcsinálni... Ha valaki elmondja, az is jó... Szóval egy 1280x3100 méretű kép kéne, úgy, hogy a fentebb linkelt kép ismétlődjön benne folyamatosan... Előre is köszönöm a segítséget!
  • Nasim
    #12029
    :) igen, az egyik legegyszerűbb megoldás :)!
  • RAMyMamy
    #12028
    Balra legalul az a gyorsmaszk... :D
  • Nasim
    #12027
    Van baloldalt,fent,egy automata kijelölő ha olyan a kép amit ki akarsz emelni sikerülhet,ha nem van még 1 választás balra legalul,amivel be tudod festeni(piros átlátszó),majd könnyen eltüntetheted a nem kellő részeket..Kontúr,és keret,a blending optionst ajánlom!
  • rinyavas
    #12026
    Sziasztok.

    Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy pl egy autót hogy tudok ki emelni a képből, hogy csaz az látszódjon? Talán körbe kell várni ha igen mivel hogyan? És, hogy tudok utánna kontúrt keretet adni neki?

    Választ előre is köszönöm, üdv az uraknak. :)
  • Shortstop
    #12025
    Lenne még pár kérdésem:

    CS2-ben meg lehet oldani valahogy azon a panelen ahol az ecseteket választom ki a kis kép ami mutatja hogy milyen az ecset felülete nagyobb legyen?
    Továbbá hogy ha be van másolva a megfelelő könyvtárba a file ami az ecsetet tartalmazza akkor azt a PS automatikusan töltse be, és ne manuálisan kelljen betölteni őket ezzel elkerülve hogy van olyan ami kétszer van, szóval erre is van gyógymód?

    Illetve még az érdekelne hogy a CS4 mennyivel memóriaigényesebb, mennyivel több vas kell alá? -Ha ugyanaz megfelel váltanék rá.

    Előre is köszi a válaszokat!
  • macleody
    #12024
    Na, mit akarsz? Fejlődik a srác, már nem izmos akar lenni hanem okos :D
  • Shortstop
    #12023
    köszi :)
  • rooney8
    #12022
    kukorica kettő:D
  • Met
    #12021
    Kis barátunk még mindig a fogalmazás királya :)
  • rooney8
    #12020
    Van textúra és van brush is. Itt van pl. egy brush... De gugli a barátod ;)
  • RAMyMamy
    #12019
    Szerintem ez inkább textúra, nem brush.
  • Shortstop
    #12018
    Hello!

    Tudnátok nekem segíteni abban hogy hol tudok olyan brusht szedni amivel a lentebb látható képen a törés, meghajlás van szimulálva?
    Deviantarton keresek de még semmi. Esetleg ha valaki tudja a nevet vagy valami ami kicsit előrébb visz azt megköszönném.

    http://www.flickr.com/photos/hoodwinks1/3530993841/in/set-72157618387235849/
  • Unitedfanatics
    #12017
    Hello, láttam videókat a youtube-on, hogy videóból hogyan lehet gif-et csinálni imageready-vel, meg is nyitom a .mov videót, de nekem a frame-ek nem jelennek meg egy ablakban a programon belül, így nem indul el az animáció és így amikor menteni akarok gif formátumba, akkor csak egy capture-t ment, valaki tud ebben segíteni?
  • roonin
    #12016
    Sejtem mire gondolsz, de az is lehet nem. Amit szeretnék, az mondjuk ezen brush-al egy képet körbe keretezni.
    border brush
  • Nasim
    #12015
    A képet amit keretezni akarsz nagyobb háttéren helyezed el,nyitsz egy új layer-t amit a kerethez használsz,aztán összeilleszted..
  • roonin
    #12014
    Tudnátok segíteni hogy kellene használni border brusht. Letöltöttem a brusht és képet szeretnék keretezni vele. Van erre valami egyszerű eljárás? Tutorialt nem igen találok a témára.
  • Met
    #12013
    Ha nem akarsz komolyabb műveleteket és nem kell feltétlenül a PS akkor Gimp, ugyan azt tudja mint a PS és ingyenes.
    Ha PS-od lesz akkor feltétlenül angol nyelvű legyen és elég a CS-CS2.
    Attól, hogy magyar nem fogod tudni jobban kezelni, sőt ha kérdezel valamit, hogy pl. melyik menüponttal kell ezt azt csinálni akkor angolul tudjuk mondani, azzal meg nem vagy kisegítve.
  • linksbremse
    #12012
    Sziasztok!!

    Olyan kérdésem lenne hogy kellene egy phot shop de nem tom melyik jó vagy nem.Vista-m van illetve ami még fontos lenne hogy magyarnyelvű legyen illetve könnyen kezelhető.Nem akarok vele komolyabb műveleteket de a paint viszont kevés :)
    Segitségeteket előre is köszönöm tiszetelettel horváth ádám
  • LSL
    #12011
    Minél lassabb a géped, annál tovább tart kiszámolnia a PS-nek amit kérsz tőle. Ha jó nagy felbontásban dolgozol hatalmas brush-al, akkor észreveheted, hogy akadozik. Ebben a ram, és proci játszik közbe. Az integrált videokártyád akkor lehet gond, ha CS4-et használsz, mert ott már kihasználja a VGA teljesítményét. Pl az új funkciónál a vászon forgatás (nem tom mi a pontos neve). Az, hogy "rondább a kép" fogható a monitorra, már ha azt is cserélted.
    Használj CS2/CS3-at akkor nem lesz gond. 8-10 éves gépeken is gond nélkül elfut.
  • rooney8
    #12010
  • Evin
    #12009
    Tökéletes lesz, ha nem CS4-et fogsz használni.
    A kártyához meg töltsd le a legújabb drivert, ha van, hátha jobb lesz.
    Sőt ha nagyon benne vagy, mindenhez töltsd le a legfrissebbet. :)
  • RAMyMamy
    #12008
  • rooney8
    #12007
    Legelőször én is magyart vettem meg... Aztán megvettem az angolt is
  • Mr_no_NaMe
    #12006
    akkor szopjanak pacit
  • rooney8
    #12005
    Ezt kidobod a kukába és megveszed az angol verziót Nem lehet átállítani csak úgy...
  • Mr_no_NaMe
    #12004
    Köszi már megvan ^^ Már csak annyi kéne a boldogságomhoz, hogy angol legyen a photoshop. Ezt hogy érhetem el?
  • Androméda4777
    #12003
    A segítségeteket kérem:új alaplap lett a gépembe ezzel az integrált videokártyával"Intel(R) 82945G Express Chipset Family", én úgy látom rondább a kép, vhogy elnagyoltabb, nem tudom már a régivel összevetni, szerintetek ez minimálosan megfelel PS munkákra?Vagy mi felelne meg csóró üzemmódban? Nem óriásplakátra v ilyesmi, csak webes dolgokra? Én a hardverhez kuka vagyok, kb azt tudom, hogy a virágot szabad öntözni, ezt meg nem. Eredetileg is vm integrált volt benne, és nem is ismert márka, ez egy 4 éves egyszerű áruházi pc, anno 74 000 ft volt, mégis szebb képre emlékszem.
    Előre is köszönöm.
  • Androméda4777
    #12002
    Múltkor is írta vk uezt , neki beragadt a szóköz billentyűje, azért volt.
  • Mr_no_NaMe
    #12001
    Sziasztok! Felraktam egy photoshop cs3-at, crackeltem, megy rendesen, már képet is méreteztem vele, de akár mit csinálok, akár milyen toolra kattintok csak egy kéz kurzorom van amivel semmit nem tudok csinálni. Tökmind1 mire kattintok legyen az lasso, ecset, ceruza akármi, mindig csak egy kéz a kurzor és nem enged dolgozni. Mit lehet tenni?
  • sovinho
    #12000
    Köszönöm!