17220
  • Met
    #12079
    Corelben nézd meg, hogy milyen kódja van, Alt+akármi és azt próbáld ki PS-ben
  • Mike at home
    #12078
    azt nem próbáltam
    iagzából Photoshop lenne amkiben kell, a corelben csak megnéztem
  • Met
    #12077
    Corelben a Speciális karakter beillesztésnél se tudod berakni?
  • clouse
    #12076
    hát ezzel nem sikerült.inkább leszedek egy szövegfelismerő progit, hátha azzal menni fog de azért köszi
  • Mike at home
    #12075
    A következő a gondom:

    adott egy betütipus, ami nem tartalmaz hosszú őű-t
    font editorral beszerkesztettem a hiányzok betüket, beállítottam extended latinra, o, u duple acute

    a problémánm az, hogy az MS Word primán használja ezeketm, a magyar kiosztás szerint (tehát magyar billentyűm simán működik) azonban a Photoshop, Corel, továbbra is szépen átvált times new romainra a őű-nél
  • Met
    #12074
    Ide feltöltheted a képet, javasolt jó minőségű 2 színes (1 szín betű, 1 szín alap) kép feltöltése, amin csak a kérdéses font van.

    Ha szerencséd van megmondja milyen font.
  • clouse
    #12073
    személyes jellegű,általánosságba kérdeztem hogy lehetséges-e?
  • RAMyMamy
    #12072
    linkeld be ide a képet és ha valaki tudja mi az, akkor megmondja
  • clouse
    #12071
    hali. lenne egy olyan kérdésem hogy van egy képem amin szöveg is található, de nem akarom az egészet kitörölni viszont nem tudtam kitalálni hogy az eredeti szövegnek milyen a fajtája(arial, arial balck stb.). Van rá esetleg módszer hogy megtudjam a stílusát?
  • tigeroo
    #12070
    hát sajna nincs. de np:)
  • RAMyMamy
    #12069
    elég vacak a képed, jobb minőségű nincs?
  • tigeroo
    #12068
    hali! valaki bevállalná ezt nekem elkészíteni?
  • RAMyMamy
    #12067
    Paths fülre mész, ott megcsinálod ezt a "vonalat", aztán jobb klikk a path-ra és ott lesz; előtte brusht válaszd ki.
  • Unitedfanatics
    #12066
    Na lenne egy kérdésem, hol van olyan a photoshopon (cs4) belül, hogy Stroke Path, mert meg szeretném csinálni ezt a tutorialt: http://luxa.org/tutorial_electrifying_energy_beams.php de nem találom a Stroke Path-et
  • macleody
    #12065
    Én speciel nem értem, hogy mit is akarsz csinálni. Számítógép vezérléssel akarsz exponálni?
  • kakaduk
    #12064
    hallo
    van egy canon 350 D kameram, es computerrel akarom csinalni a beallitasokat.
    halas volnek ha valaki iranyba tudna lökni.
    köszi imre
  • Met
    #12063
    Ezeket max úgy tudod, hogy kinyomtatod amilyen nagyban még nem túl rossz, átrajzolod, hogy erősebbek legyenek a főbb vonalak és azt trace-eled vagy átrajzolod manual.

    De elsőként keresgélj a neten hátha van jobb minőségben :)
  • repvez
    #12062
    Ezt és Ezt a képet szeretném vectorosan átrajzolni hogy bármekkorára ki tudjam nagyitani és szerkeszteni.
    Az elsö képnél különvenni a különbözö részeket .
  • ladics
    #12061
    Valaki tudna nekem segíteni?:]
    Nem értek a photoshophoz, ezért kérnélek titeket ,hogy csináltok-e nekem egy olyasmit hogy , egy videoba kéne egy név paletta [névtábla] melyen a faker név áll, úgy képzeltem el ,hogy festék pöttyös vonalkás:D a lényeg , hogy átlátszó legyen a háttér hogy alatta futhasson a movie :]
    http://www.own3d.tv/watch/carrera-rapida-by-mazarini,14748.html
    szóval valami ilyesmi stílusban ha nem jó helyre írtam a kérésemet ne vegyétek figyelembe, előre is köszönöm!! akinek kedve és ideje van hozzá az vegyen fel msn-en
    [email protected]

    köszi helo!

    ladics.
  • Met
    #12060
    100%-os vectoros képet vectoros rajz progival tudsz menteni

    de konkrétan mire kellene?
  • repvez
    #12059
    nem teljesen automatizált vectorizálásra gondoltam, csak hogy valami egyszerübben kezelhetö editálást ami vector formátumba menti el a rajzot
  • Klemice
    #12058
    nagyon szépen köszönöm
  • Met
    #12057
    Megnyitod a képet, Image, Canvas size, beírod a méretet, ok.
    A képet meg addig tologatod, hogy minden látszódjon amit szeretnél.
  • Klemice
    #12056
    Hello van egy 3:2 méretarányú képem ebből szeretnék az aljából pont annyit levágni hogy 16:10-es legyen, ezt milyen módon tudom megcsinálni
    fotóról lenne szó, hogy torzítás nélkül háttérkép lehessen belőle
  • NessieGraf
    #12055
    Bevel and Emboss rétegstílusból a Pillow Emboss-t keresed. Szerintem érdemes kísérletezni mellette a stílusok közül a Pattern overlay -jel is. Igen érdekes a hatás, ha a Bevel and Embossnál a Texture kiegészítést is használod. Pl: betűn kő pattern és a bevelnél ugyanaz a textúra, akkor olyan a szöveg, mintha kőből lenne.
  • Met
    #12054
    Vektorizálni célszerű vektoros programmal, Illu, Corel, ezekkel be lehet Trace-elni a képet. Ha PS-ben rajzoljátok a képet onnan nehezebb vektorosan kiszedni.
    Ami fontos, hogy kicsi rossz minőségű képből kicsi rossz minőségű vektoros képet csinál, általában rontja a vektorizáló progiknak a hatékonyságát ha többszínes a kép.
    Tehet lehet vektorizálni de valamennyire korrigálni kell a grafikát utána.
  • repvez
    #12053
    én is hasonlo gondba vagyok van egy apro képem és szeretném vectorizálni de a pen toolssal nagyon macerás és nehéz mert elég bonyolult , van valami más lehetöség gyors, pontos ,részletes vectorizálásra?
    Már végignéztem a youtubon fellelhetö tutorokat a témába, de ugye mindenhol a pen tools használják meg a rutin ami nagy elöny náluk, én még nem használtam sürün .
  • norbee46
    #12052
    Sziasztok!
    CS4-el lehet vektorizálni? Ha igen hogyan?
  • Cat 02 #12051
    http://www.fileinfo.com/extension/pdd
  • SrAta
    #12050
    van PDD is ha jól tudom, de lehet csak elírta
  • RAMyMamy
    #12049
    Esetleg PSD.
    Lehet, miközben elmentetted, keletkezett vmi gubanc, előfordul.
  • macleody
    #12048
    Biztos valami kompatibilitási hiba.
  • vajo
    #12047
    hali!

    Miértnem nyitja meg a PS a PDD fájlokat??

    ezt írja!

    mi lehet rá a megoldás? mivel meg kéne nyitnia!
  • Atika :o)
    #12046
    ok koszi mar probalkozok vele :)
  • SrAta
    #12045
    nemkell ehhez tutoial
    Szövegrétegre duplakatt, erre kijön az effektek ablak(tudod ilyen oter glow inner glow stb.) nah neked innen kell a bevel and emboss és próbáld ki mind2őt, hogy melyik mit csinál ha az egyikkel szórakozol süllyeszti, ha a másikkal akkor domborítja
  • Atika :o)
    #12044
    Sziasztok hogyan kereshetnek ra olyan tutorialra ahol a szovegnek olyan hatast csinalnak mintha az anyagba pl faba mintha bele lenne egetve a betu szoval a szovegnek olyan hatasa legyen hogy a haterbe van sujjesztve. koszi elore is
  • RAMyMamy
    #12043
    Köszi!
  • ProGabe #12042
    4089+ High Quality Free Photoshop Brushes
  • xxxpaulxxx
    #12041
    Meg lehet valahogy oldani, hogy ha photoshopból mentek gif-be, akkor ne legyen homályos a végeredmény?
  • Shortstop
    #12040
    köszönöm a válaszod!