17220
  • kifli
    #12119
    gif fájloknál nem maradnak meg a rétegeg mint jpg-nél sam am megynitni úgy kell hogy file->import->video frames to layers fájlnévhez be kell írni hogy *.gif mert alapból nem fogod látni a gif-eket, majd enter kiválaszot és már bent is van, csak annyi a hibája hogy az időzítést úgy állítja be a képekhez hogy a framek számát osztja az animáció idejével, szal ha egy gif-ben van egy kocka amit 1mp-ig mutat a többit meg csak 0.2-ig és van 5 frame akk minden képet 0.36 mp-ig jelenít majd meg a mentés után, így azt újra be kell állítani
  • jackcsabi
    #12118
    Ötletem sincs, nekem is ez van, de az az egyezred másodperc nem számít semmit...
  • air12
    #12117
    Valaki?
  • Notram
    #12116
    Type Toolban, amikor még villog a kurzor, Layer menü >> Type >> Warp Text.
    Ugyanez elérhető gomb formában is: ha a Type Tool aktív, akkor felül jobbra, a beállításainál.
  • clouse
    #12115
    egy kör köré szöveget szeretnék írni úgyhogy kövesse a görbe ívét. Hogy lehet?
  • kifli
    #12114
    á köszi megnéztem 3-4 blurt és azt hittem nincs olyan ami jó thx :)
  • Notram
    #12113
    Hát Blur-ök közül válogass... Lens Blur például...
  • kifli
    #12112
    pls gyorsan kéne help, melyik efektel tudom elhomályosítani a képet? nem blur mert az elmossa nekem meg homályos kell :)
  • Mike at home
    #12111
    szerintem alapból középre teszi, új layer-re, körülötte átlátszó lesz, aztán layer properties, és stroke, semmit nem kell kijelölgetni
  • Mike at home
    #12110
    én a canvas-t állítgatnám, meg pár layer egymáson
  • Mike at home
    #12109
    ha vennék egy tabletet azt hiszem én is A4-est vennék
    esetleg ha televagyok pénzzel, akkor meg egy döntehtő monitort,
  • Mike at home
    #12108
    a magyart én sem tudom kezelni, mert ezer éve angolt használok, és sosem gondoltam bele mi mi lehet magyarul
    egyszerüen nem találom a funkciókat sem
  • Hayni
    #12107
    szívesen
  • Notram
    #12106
    Köszönöm, a videó segített!
  • SrAta
    #12105
    milenne, ha bemásolnád egy nagyobb fekete lapra a képedet(kijelöl ctrl+c ctrl+v) aztán kijelölve hagyod a képet, majd annak a rétegnek az effektjein stroke rányomsz pl egy 3 pixel széles fehér strokeot, majd elmented az így keletkezett képet...
    sztem ennyi
    az a lényeg, hogy az elején a másolt képet a közepére igazítsd a lapnak, majd corp toollal körbevághatod, hogy pontos legyen a keret, egyszerű módszerekkel és fejből,m most csak így tudtam elmagyarázni
  • SrAta
    #12104
    nekem A6os wacom bamboom van nem kellene nagyobb még ha ingyen adnák se nagyám az hiddel nem könyékből kell rajzolni, hanem csuklóbol oszt csókolom:)))
  • SnowGirl
    #12103
    Próbáljuk meg akkor angolul. Ha nem sikerül a magyarral megcsinálnom, angolra váltok! :)
  • RAMyMamy
    #12102
    photoshop elements 4, nem photoshop
  • Hayni
    #12101
    bocsi, nem : DD ez másverzsön.
    lehet hogy ez hasznos video, mert itt sztem azt mutatja amit te keresel!
    http://www.5min.com/Video/How-to-Straighten-Your-Photos-in-Photoshop-CS4-119007926
  • Hayni
    #12100
    talán ez

  • Notram
    #12099
    Sziasztok!
    Az lenne a kérdésem, hogy PS CS4-ben hol találom a Straighten Tool-t?
  • Hayni
    #12098
    a4-et nem de a6-nál azért jóval többet...bár az a baj hogy az egér és a toll másabb..és így nem tudok viszonyítani..elvileg nagyít is :/
    jó lenne ha valaki tudna róla véleményt mondani :(
  • air12
    #12097
    Üdv!

    Az miért van hogy ha csinálok egy animációt és elmentem akkor lassabb lesz mint az előnézetben?

    És az .gif fájlokat, hogyan kell megnyitni ahhoz, hogy a rétegek is megjelenjenek?
    Photoshop CS3-ról van szó.
  • Met
    #12096
    De használod is teljes méretében? pl. húzol PS-ben egy 210 mm széles vonalat akkor 210 mm hosszan húzod az egeret?
  • Hayni
    #12095
    Igen.:)
  • Met
    #12094
    Amúgy, egérpadból is A4-es méretűt használsz?
  • Met
    #12093
    Ez ilyen női betegség, hogy minden kicsi nektek?:DDDDD
  • Hayni
    #12092
    Tudom :/ az a baj hogy olyan kicsi :S nem tudom hogy azzal mennyire lehet dolgozni :/ nem aláírásokra kellene :/
  • Met
    #12091
    Azért a Wacom az mégis csak jobb márka mint a Trust.
  • Hayni
    #12090
    Sziasztok!
    Remélem tudtok tanácsot adni ahhoz hogy melyiket válasszam.
    A wacom bamboo A6-os annyiba kerül mint egy trust A4-es.
    A wacom jobban megéri szerintetek?
  • Met
    #12089
    Nem akarsz felrakni egy angol ps-t esetleg?
    Én is csak angolul tudnám elmondani...
  • SnowGirl
    #12088
    Sziasztok!
    Kéne egy kis segítség nekem a PS CS3 magyar verziójához... (tudom, tudom... még a magyart se tudom kezelni. :D)
    Szóval arról lenne szó, hogy a képeimnek fekete keretet szeretnék adni (belül egy kevés fehérrel), de nem a képből levágva, hanem méretileg hozzáadva.
    Valami ilyesmire gondolok:


    Keresgéltem a PS súgójában, de angol, és a menük "enyhén" máshogy vannak lefordítva, mint ahogy azt én értelmezni tudom... :$ Általában félúton elveszek.

    Valaki leírná nekem ennek a keretezésnek a módját?

    Előre is köszi! :)

  • Met
    #12087
    bele
  • Mike at home
    #12086
    a linkelt oldalalkon bele lehet futni magyra karakterekkészletbe is?
  • Met
    #12085
    Amit küldtem? Az igen mert megnéztem. A linkelt oldalakon meg rákattintasz és megnézheted a karakter táblát.
  • Mike at home
    #12084
    köszi
    és honnét tudom, támogat-e magyar ékezeteket is?
  • Met
    #12083
    Küldtem egyet, meg ezeket végignézted?
    Itt is van még pár
  • Mike at home
    #12082
    illetve bármilyen cirkalmas kézírás jó lenne
  • Mike at home
    #12081
    Kunstler Script
  • Met
    #12080
    Amúgy milyen font? Ha megmondod megnézem nincs e magyarított nekem