17220
  • Nodler
    #12159
    Üdv mindenkinek.
    Arról érdeklődnék hogy vannak ezek a digitális rajztáblák. Szeretnék majd vanni egyet mert nagyjából tudom mire jók, de az érdekelne, hogy nehéz e őket használni (nehezebb e mint rajzlapra rajzolni) kb milyen árfekvésben vannak, hasznos e egyáltalán, és mi a szakmai nevük?
  • Mike at home
    #12158
    mondjuk nem értem a kérdést
    elforgatás??
    arra meg elég az irfanview is
  • Mike at home
    #12157
    1-2 nem
    anno bent a cégnél maygar volt, semmit sem találtam meg benne
    van ami ugyanott van, más meg nem
  • lipio
    #12156
    Sziasztok! Arra lennék kiváncsi hogy milyen módon/programmal (esetleg photoshop tud ilyet?) tudok fekvöképböl állóképet csinálni. fontos lenne, elöre is köszi!
  • Met
    #12155
    nekünk könnyebbség ha mindenki angolt használ :)
  • NessieGraf
    #12154
    Bocs a különböző nyelvekkel kapcsolatos témába szólásomért, de:

    1. minden programban kb. ugyanott kell keresni a funkciókat, még akkor is, ha a program maga egészen másról szól.
    2. megnézel egy tutort, felesleges a funkciókat olvasgatni, mert bármilyen nyelvű ps, mindegyikben ugyanott van amire klikkelni kell.
    3. néha érdemes a ps-t úgy próbálgatni, hogy mindenfélét végignézel, mert sokszor többre jutsz, mint kódexmásolóként.
  • Mike at home
    #12153
    mondjuk a nyelvesítés szótól feláll a hátamon a szőr
  • ProGabe #12152
  • RAMyMamy
    #12151
    [URL=http://www.tutorial.hu/photoshop-cs4-angolositasa/]Photoshop CS4 "angolosítása"[/URL]
    akit érdekel
  • Hayni
    #12150
    ma délutáni
  • RAMyMamy
    #12149
    Nézd meg, hogy nincs-e beragadva a szóköz.
  • Stroci
    #12148
    Szevasztok!

    Egy kis segítség kellene. Mi lehet a hiba akkor ha a Photoshop használatakor (CS4-nél és CS3-nál is, két különböző gépen is) alig kattintgatok egy 4-5 percnyit és egyszer csak a kéz kurzor jelenik meg és akár hova kattintok nem szűnik meg, csak ha újraindítom a gépet (gépeket). Esetleg valami kompatibilitási hiba valamivel, vagy mi lehet a hiba? Nincs vírus, se spy, egész biztosan. A választ előre is köszi.
  • Jagumo
    #12147
    pl?
  • Mike at home
    #12146
    nizony nem hogy nem rossz, hanem jó
  • ProGabe #12145
    rajzolni nagyon én sem tudok, de egy táblát szerintem én is veszek, mert minden sokkal egyszerűbb vele. vannak technikák, amikkel kegyetlen jó képeket lehet alkotni szinte minimális rajztehetséggel. gyakorlás és türelem persze kell hozzá
  • Jagumo
    #12144
    szerintem kezdésnek kurvára h nem rossz (mondjuk ezt teljesen laikus szemmel mondom :D )
  • Hayni
    #12143
  • Jagumo
    #12142
    am. a linkre oldaltöltési hiba jön ki :)
  • Jagumo
    #12141
    Én is gondolkoztam hogy vegyek-e ilyen digitális rajztáblát, de nem tudok valami jól rajzolni, feleslegesen csak azért hogy legyen, meg nem kéne... :D
  • Hayni
    #12140
    Megvettem az A6-ost...de mikor kipróbáltam elémrakott egy Intuos3 A4-est hogy érezzem a különbséget..és mondta hogy ezt jobban megérné :D:D és ezerszer jobban tetszett de nemvan annyi pénz ^^

    Nah de tessék A6-ossal első nap ilyetcsin:
    http://tibeti.deviantart.com/art/This-is-my-first-drawing-130356897
  • rooney8
    #12139
    Akkor hagyom a fenébe :)
  • Met
    #12138
    alap műveletekre elég de munkára használhatatlan
  • artschi
    #12137
    én próbáltam a CS2 portable verzióját, ha vmi plusz effektet vagy bonyolultabbat akartam csinálni, akkor elszállt az egész... szerintem felejtős a portable, de ez az én véleményem.
  • rooney8
    #12136
    Üdv!

    PS-ből ha minden igaz létezik portable verzió is... Valaki próbálta már? Ugyan olyan mint a rendes verzió? Nincsenek belőle kiszedve cuccok... stb? :)
  • SrAta
    #12135
    Megvan a lángos háttér egy képen eddig ok
    Aztán akkor szépen select toollal vagy pen toollal kijelölöd a gitárt és a gitárost, majd ctrl+c aztán átkattintassz a tüzes háttérre és ctrl+v jobb megoldás nincs
  • RAMyMamy
    #12134
    Kivágod, pen tool vagy quick maskkal.
  • GreenRebel
    #12133
    Hali!
    Lenne egy olyan kérdésem, Hogy leírom röviden:)
    Van egy kép. Amiből nekem kéne egy forma, és csak és kizárólag az a forma(egy ember egy gitárral), amit be akarok tenni egy másik képbe(egy lángos képbe, hogy a gitáros srác legyen a lángok előtt és a láng legyen a háttér). Nah erre valaki tud nekem megoldást? légyszi nagyon kéne
  • macleody
    #12132
    Nem ragadt be a space billentyűd?
  • flora89
    #12131
    Üdv!

    Képzeljétek, a kurzor néha ok nélkül átvált hand tool-ra aztán egyszerűen nem lehet visszaállítani, bármit kiválaszthatok az eszköztárból, hasztalan, a hand tool marad. Vírusos a gépem?
    Hogy lehet ismét másra (pl. zoomra) váltani, ha esetleg az én hibám? (könnyen elképzelhető).
    Ha valaki megválaszolná nagyon megköszönném:S
  • NessieGraf
    #12130
    A legszebb: a double acute karaktereket általában a PS és a Corel le se … Ami nekem bevált: a magyar ékezetes karaktert az ucircumflex és az otilde karakterek helyére is betettem. Az sghups.fileposta.hu oldalon fent van egy egész sorozat ilyen (igaz, némelyikbe más hiányzó karaktereket is betettem, meg a jeleket átigazítottam a betűtípushoz illőre). Jelszót fog kérni, az psmunka

    Használd őket kedvedre, egészséggel.
  • willis
    #12129
    megoldottam, csináltam egy nagyon hasonlót :)
  • willis
    #12128
    hogyan lehet úgy, hogy a helyére a háttér valahogy szépen visszakerüljön?
  • willis
    #12127
    bal oldalon az ábrát ki kellene venni meg a feliratot

  • rooney8
    #12126
    mutasd a képet :)
  • willis
    #12125
    hali,

    van egy képem, amiről le szeretném venni a feliratot, meg egy ábrát. A helyét ki kellene tölteni a háttérrel úgy, hogy ne nagyon üssön el tőle. Megoldható valahogy?
  • RAMyMamy
    #12124
    Nincs mit. :)
  • Japep
    #12123

    Köszi! :)
  • RAMyMamy
    #12122
  • Japep
    #12121

    Hello!
    A saját mintákat hogyan lehetne kimenteni a programból (hogy esetleges újratelepítés esetén ne kelljen újracsinálni őket)?

    Köszi előre is!
  • RAMyMamy
    #12120
    A képkockákat csinálja meg rétegekké.