17220
  • Mike at home
    #12200
    hogy akarod? hímezteted?
  • repvez
    #12199
    tud valaki tippet addni milyen képeket vagy alakzatokat kéne felhasználni egy olyan felvarrora ami a nagyon hideget jelöli kör alaku matricára?
    Terveket is szivesen látok
  • Mike at home
    #12198
    layers windows - group
  • Mike at home
    #12197
    kizárt
    a fej állásának szöge sem jó
    mno meg hogy szeretnéd? erre a képre legyen rátéve a fejének egy része?
    vagy pulcsis az alap és legyenek szárnyai? nem lesz szép
    azt tudod csinálni, hogy kivetíted a képet a falra, caj beáll ugyanabban a pózban, fotó és akkor esetleg lehet kezdnei valamit
    de legyen jó minőségű fotó mert ez sötét és zajos

    sry
  • ProGabe #12196
    ha jól emlékszem ez csak cs3-tól lehet megtenni. linkelni, vagy talán groupolni kell a rétegeket (ejj, de régen volt :D). akkor tudod együtt mozgatni őket

    "Ja, Photoshop CS8.0-t használok."

    így leírva kell oda egy vessző :) Photshop CS, 8.0. a legújabb a CS4, vagyis a Photoshop 11, de mindenhol csak CS4-nek hívják
  • hawkie22
    #12195
    Ja, Photoshop CS8.0-t használok.
  • hawkie22
    #12194
    Sziasztok!

    Mostanában kezdtem használni a Photoshopot kicsit komolyabban, de van egy dolog, ami nem akar sikerülni.

    Csinálni szeretnék egy montázst, több réteggel dolgoznék, de amikor szeretnék két réteget egyszerre kijelölni, hogy egyszerre mozgathassam őket (Shift+bal egérgomb klikk), akkor ezt a program nem engedi, pontosabban semmi reakció sincs a kattintásra.

    Valami ötlet? Vagy esetleg máshogy is meg lehet oldani a kijelölést?

    Köszi
  • tigeroo
    #12193
    hali! segítséggel fordulok hozzátok



    a kép alapján meg kellene megcsinálni ezt a képet, ugyan ilyen árnyalatban, szárnyakkal

    sajna nekem nincs PS-em meg... a főbb ok hogy nemis nagyon értek hozzá...

    aki segít elkészíteni annak megköszönném!

  • öregharcsa
    #12192
    úristen..ez egy manusasszony...áááááááááááá!!!!!
  • SrAta
    #12191
    ezen most jót nevettem:D
  • Met
    #12190
    és erősen pállott punci szaga is van
  • Mike at home
    #12189
    ki
    de egy borotválás olcsóbb
    de ha gondolod, és van rá pénzed, megcsinálom neked, úgy kb 30 ezer+áfa
    számlát is kapsz róla
    és 10 rongyot előre fizetsz, mert nagyon kamuszagú a kérésed
  • autoszimulator
    #12188
    ez kicsit komplikált, sok pénzbe kerül
  • rooney8
    #12187
    bannplz
  • Kicsikiraly
    #12185
    nem léptél ki codból.
  • rexHUNter
    #12184
    semmit nyomj TAB-ot
  • Ferrer
    #12183
    Segítség! Amikor az eszközeimmel rajzolok, a szokásos kör helyett egy kis célkereszt követi az egeremet. Mit b*tam el?
  • Kicsikiraly
    #12182
    lehet direkt van és nem elírás, de miért hungarYan?
  • RAMyMamy
    #12181
    ctrl+d
  • repvez
    #12180
    hogyan lehet a kijelölés után fennmarado szaggatot vonalat eltüntetni, mert már mindenhova kattintottam ,de az mindig ott marad és ha valamit változtatok akkor hibajelzést ir ki hogy a kijelölt területen nincs semmi.Persze mert a másik layeren máshol van rajta anyag, de mégis a kijelölést nézi .Hogyan lehet ezt orvosolni ?
  • macleody
    #12179

  • stakypot
    #12178
    Itt a kép :

  • stakypot
    #12177
    Sziasztok

    Egy olyan képet kellene készíteni, ami úgy néz ki mint egy könyv eleje. A felületén rücskök, mintha bőrkötésű lenne. Feliratok és minták is lennének rajta, melyek kissé kopottak. Készítettem egy nem túl sokat mondó ábrát az elképzelésemről.



    Ezt kellene valahogyan „elöregíteni”.
    PhotoShop-al meg lehet-e ezt csinálni?

    Előre is köszönöm!
    Stakypot
  • NessieGraf
    #12176
    A gif nem bírja a kép áttetsző elemeit. Ezért tesz az áttetsző részekhez fehéret. Ha átlátszó bármilyen képet teszel netre, az Internet Explorer világos kéket tesz az átlátszó helyére.

    Én ezek miatt mindig megnézem, milyen az eredeti háttér, és inkább azt teszem az átlátszó helyett.
  • Bercy #12175
    Tényleg, most nézem a linkelt képét PS-ben is ott van a fehérség. Meg ha az NVU nem támogatná az átlátszóságot akkor az egész kép körül lenne egy téglalap...korán van még :)

    Lekvarostaska: PS-ben szerkeszd át a képte. Ha külön layeren van a fehér cucc és a mapp akkor csak ki kell kapcsolni a fehér izét. Ha egybe akkor vágd körbe a mappát és adj neki árnyékot belnding tools-al.
  • Met
    #12174
    átlátszó az csak éppen árnyéka van az objektumnak és az árnyék alá berakott egy fehér alapot, hogy legyen árnyék
  • Bercy #12173
    Mi ez az NVU amiben nézed??? Gondolom vmi wyswyg webszerkesztő.
    Szerintem az a baj, hogy nem támogatja a transzparens png-ket. Nézd meg böngészőbe is (figyelj oda, hogy a régi böngészők se támogatják az átlászóságot, mint pl IE6. vannak módszerek amivel rá lehet őket bírni.)
  • RAMyMamy
    #12172
    keverési beállításoknál, igen
    ezt érdemes lesz használni
  • cicamisa
    #12171
    Köszönöm a gyors választ! Adobe ImageReady-ban vagyok, és nehezen, de megtaláltam a rétegstílust. Magyar nyelvű photoshop-om van. Erről van szó ugye? Beraktam az eredeti képet majd megnyitottam a logo képét is és ráhúztam. Most ott tartok, hogy az eredeti zöld képen ott van a fehér színű logo fekete háttérrel. A keverési beállításoknál kellene valamit beállítani? Vagy előtte csinálni kell valamit a logo képével?
  • Lekvarostaska
    #12170
    nos.. megpróbáltam mindent.. itt egy kép a beállításokról..
    meg az eredményről :/
  • RAMyMamy
    #12169
    blending mode-nál kiválasztod a screent
  • cicamisa
    #12168
    Sziasztok!

    Bocs, ha volt már a kérdés, de kezdő vagyok még a photoshop-ban. Utánaolvastam, de elvesztem a sűrűjében. Van egy zöld színű kép és erre szeretnék rámontírozni egy fehér betűkből álló logo-t. A probléma az, hogy a logo egy másik kép, aminek a háttere fekete. Hogyan lehet megoldani azt, hogy a zöld színű képen ott legyen a fehér logo, de ne látszódjon annak fekete háttere? Le tudná valaki írni részletesen?

    Előre is köszönöm!
  • Met
    #12167
    A Transparency be van pipálva a Save for Web ablakban?
  • Lekvarostaska
    #12166
    ja.. amúgy ha simán png-be csak úgy elmentem akkor átlátszó..
  • Lekvarostaska
    #12165
    igen direkt odafigyeltem.. kitöröltem a fehér hátteret és tényleg átlátszó.. (: amúgy png-be mentettem..
  • jackcsabi
    #12164
    Tényleg átlátszóval csináld :D Mert ha azzal csinálod akkor nem lehet gond vele, legalábbis nekem nem volt...
  • RAMyMamy
    #12163
    png/gif-be mentetted?
  • Lekvarostaska
    #12162
    Sziasztok!
    Egy kis segítség kellene.. egy képet csináltam internetes honlaphoz, és a a File, Save for Web paranccsal mentettem el.. azonban mikor a képnek hátteret tettem a kép körül fehér sáv jelent meg.. pedig átlátszó háttérrel dolgoztam.. van megoldás? ^^,
  • Mike at home
    #12161
    vagy van speckó monitor is, amire közvetlenül rajzolhatsz, dönthető, mint egy rajztábla, csak anno fél milla volt
    de ha van megrendelés, és behozza az árát lehet, hogy megéri
  • Androméda4777
    #12160
    Hát csak üsd be a Google speciális keresésbe, hogy digitális rajztábla,meg azt,hogy ár.Hogy milyen használni, azt nem tudom,nekem nincs még(de az biztos, sokkal-sokkal jobb, mnt az egeres rajzolás) , de majd jön vk hamarosan és megmondja azt is.