17217
  • Spészgószt
    #16766
    nem csináltam még ilyet, de én megpróbálnám a "displacement map"-el létrehozni a fekete fehér alapot! Szerintem az tökéletes lesz hozzá.
    Tutorialt találsz sokat hogy, s mint kell mit.
  • norbre
    #16765
    sziasztok,

    van valakinek ötlete hogyan tudnám a következő "konverziót" megcsinálni?

    ilyesmi magassági adatokat tartalmazó térképből:
    magassági térkép minta

    ..szeretnék szürkeárnyalatos képet csinálni, ahol a fehér a legmagasabb, a fekete a legalacsonyabb pontokat jelöli.. például

    nem kell ilyen részletesnek lennie, csak a domborzat jellegzetes alaksajátosságait szeretném megkapni..

    a kész képet domborzat generálásához, kihúzásához szeretném használni, aminek a vége egy renderelt kép lenne.


    az egyik problémám.. a szines képen nem színátmenetes a térkép, így ha csak kicserélném a szineket, akkor sávos lenne az eredmény is.. próbáltam hogy elmosom a színhatárokat, de azon is látszik a végén hogy lépcsős a domborzat..
    illetve hogy az eredeti kép jpg és emiatt egyes helyeken van némi színátfedés is

    próbáltam hogy csinálok egy fekete hátteret, majd fehér színnel egy elmosott szélű ecsettel, 5-7% flow mellett megpróbálom "kihúzni" a hegygerinceket, de a végeredmény nem igazán követi az eredeti kép alaksajátosságait..

    van valakinek valami ötlete?
    köszi előre is
  • dolorex
    #16764
    Köszi mindegyikőtöknek, sikerült!
  • pxxl
    #16763
  • zsolesz92
    #16762
    nem akartam túlbonyolítani :D
  • Malakai
    #16761
    Ha már eleve transzparens részekkel körülhatárolható a szárazföld layer, akkor fölé viszed a másik layert és clipping maskot használsz (jobb gomb layerre: create clipping mask, vagy alt+click a két layer közötti vonalra).
    Így még maskot se kell átmásolgatni, ha az alsó layeren módosítasz. Persze nem minden esetben működő dolog, (pl ha alsó layernek nem kéne látszania egyáltalán).
  • pxxl
    #16760
    ...aztán ha mozgatni akarod a képet, akkor beszívtad, mert kitörölted :)

    okosabb ötlet ha ctrl+klikk után Layer - Layer Mask - Reveal Selection (az a layer legyen kijelölve, amivel kitöltenéd európát)
  • zsolesz92
    #16759
    2. is tök egyszerű, fogsz egy akkora képet mint a szárazfölded összesen, tehát ha ráteszed takarja el a szárazföldet. ctrl+klikk a szárazföld layerre, shift+ctrl+i, kijelölés megfordítása, és a kép layereden delete gomb
  • Spészgószt
    #16758
    A bélyeghez tölt se "stamp edge brus"-t vagy stamp frame keret brusht...
    kiválasztod amelyik kell egy kattintás és kész
    mondjuk full feketére rányomod, fehérrel vagy valami maszatosabb bézzsel (mit a papír)
    ráteszed a képet köv layeren aztán meg tolsz rá egy kis paper textúrát...vagy letöltesz egy használt papír mintát és ráteszed felső rétegnek és átálllítod a layer blending módját darkenre, vagy valami hasonló sötét formára...el lehet vele játszogatni!

    térképes móka bonyolultabb ha a víz full kék akkor könnyű a helyzet :D ellenkező esteben bajaosabb...keress rá tutorialt youtubon...
  • dolorex
    #16757
    Pl ez.

    Még 1 kérdést szeretnék feltenni.Van egy hátterem, amire ráillesztettem egy térképet, de csak is kizárólag a kontinenseket,szárazföldeket kijelölve másoltam rá.Nah, most szeretnék egy képet illeszteni, pl Európára, ami nem lóg ki Európa határain kívülre, de kitölti teljesen.Elnézést a kacifántos fogalmazás miatt.Köszi előre is.
  • MANOWAR
    #16756
    Mutass egy olyan belyeget amilyenre szeretned a szegelyt.
  • dolorex
    #16755
    Sziasztok!

    Szeretnék csinálni egy postai bélyeget.A kép meg van, már csak a szegélyét szeretném bevagdosni.Hogyan menne a legegyszerűbben?Köszi!
  • zsolesz92
    #16754
    2 kommenttel olvass alább...
  • atila4
    #16753
    A káván érdekel, az a pötyös? rész.
  • atila4
    #16752
    Sziasztok!
    Ilyen felületet hogyan tudok létrehozni? kép1, kép2
  • kifli
    #16751
    köszi szépen :)
  • zsolesz92
    #16750
    file new 5*5px
    1600%ra ránagyítasz, fogod a ceruzád, leveszed 1 px-re, egyik sarokból másikig keresztben becsikozod (5 px), elmented patternként.

    amelyíik képen használni akarod, pattern stamp toolal tolhatod neki :)
  • kifli
    #16749
    Hogy tudok úgy megcsinálni egy felületet, hogy sok kis apró hajszálvékony csík vagy kis négyzetek legyenek rajta. (a négyzeteket gondolom úgy, hogy a kis csíkokat merőlegesen teszem rá)


    Olyan felületet szeretnék, mint EZEN a templaten a sötétkék rész.
  • Spészgószt
    #16748
    freelancer szar...én azon egy munkát nem szereztem egy évig kb. (na jó nem is foglalkoztam vele me nem jött be az oldal) de a többi helyen is fillérekért megb@sszák az annyukat a punjabigecik..napersze a minőség is olyan! Az a baj ezekkel a netes piacokkal, hogy a csóró népek a filléres bármitmegcsinálok munkáikkal lerontják és a vevők is 5ft-ért akarnak többtízezres munkákat megcsináltatni...ritka az olyan vevő akit a minőség jobban érdekel mint az ár! IGÉNYTELENNÉ tett mindenkit a nullaminőségű de kib@szott olcsó indiai meg pakisztáni tákolók tömege.
    Ha jók a referenciáid és sikerül jó értékeléseket is szerezned jópár melóból, akkor jó pénzeket is el lehet kérni MINŐSÉGI munkáért. Ha kezdő vagy, akkor fillérekért baszakodhatsz soksok ideig.
    Komolyan mondom feltennéd hogy 1500 db képet kéne rendbe tenni 2 nap alatt de csak 20 dollárod van rá,szerintem 10-20 punjabi rögtön menne rá...bármit bármennyiért...de ugyan az az ember még gyógyszergyári gépsort is tervez neked 3d-ben udvartéri vezetékeléssel és csinál hozzá egy weboldalt +10 $ért...
    kb ennyit a freelancer oldalakról !
    Mint mondtam kivéve ha nagyon jók a referenciáid..és itt nem a haverok által lájkolt "saját szájízű művészkedős feelingezős összedobtam valamitdejó" melókról beszélek.
    Ha jó "árut"/szolgáltatást nyújtasz később! akár jó pénzt is kereshetsz.
    Mindig a különleges és hülye kérésekre kell utazni, me pl. a "design flyer" / poster melóra kismillió jelentkező lesz 1ft-ért, pedig te beleölnél nem kevés munkaórát és energiát, amit itthon még jól meg is fizetnének...de nincs ki :D
    ha kitartó vagy belevághatsz, de sok pénzt ne remélj belőle, az elején...
    ezek az én tapasztalataim, de más lehet nem így látja, nyugodtan cáfoljatok meg!
  • Gladiator
    #16747
    Valakinek van tapasztalata az ilyen netes PS munkákról? Freelancer.com-on láttam, hogy lehet jelentkezni, de van esélye egy magyarnak, vagy mindent elvisznek az ázsiaiak?
  • hnz
    #16746
    sziasztok

    megkerhetek valakit, hogy csinaljon nekem/csapatomnak egy logot?

    ha igen akkor nehany informacio. a csapat neve Team Pulse. tehat valami pulzalo jel kellene illetve a csapatnev. (ebbol kerhetnek ket valtozatot? Team Pulse illetve Pulse Gaming?)

    valami egyszeru de mutatos logo kellene, szeretnem a Twitch.tv stream csatornamra is, ahol a szerkeszto nevet is feltuntetnem.

    Elore is koszonet erte.
  • dolorex
    #16745
    Polaroid...nem tudtam milyen néven keressem.Most már eltudok indulni, köszönöm szépen!
  • zsolesz92
    #16744
    fogsz egy falat, rajzszögeket, polaroidot, fényképeket és egymásra rakod. Nem túl bonyolult :))

    itt vannak jó minőségű polaroidok

    tutorial

    Az összes kérdést, amit itt feltesztek, googleban találom, nagyjából 2 perc alatt..
    Google a ti barátotok is. Én csak azért keresem nektek, mert sokat tanulok belőlük
  • zsolesz92
    #16743
    nem jó eszközzel csinálod. a marquee toolal próbálkozz, a négyzetes kijelölő alatt van a kör kijelölő... amivel te próbálod az shape-t rajzol
  • dolorex
    #16742
    Sziasztok!

    Ehhez hasonló keretbe szeretném behelyezni a képeim, csak kicsit élethőbben és kis 3D hatással akarom megszerkeszteni, majd háttérben egy fallal ahová rajzszögekkel vannak kirakva ezek a képek.Lehet egy kicsit bonyolúltan fogalmaztam:)
    Van tippetek a megoldásra?Köszönöm
  • repvez
    #16741
    de ki sem tudom jelölni, nemhogy megforditsam a kijelölést
  • zsolesz92
    #16740
    shift ctrl i = select inverse
    nyomsz egy deletet és kész

    #16738 nem tudom, ennek utána kell olvasni, nem használtam még soha
  • repvez
    #16739
    Azt hogy lehet megoldani, ha egy képről köralakot akarok kicroppolni?
    Az elipszis tools-al megrajzoltam egy kört,de csak uj layert és maskot csinált és nem tudom kijelőlni a körön kivüli területet hogy kivágjam
  • trialboj
    #16738
    Azért tettel fel a kérdést mert először nem volt ötletem hogy miként is tudnék rákeresni, aztán próbálgattam és rátaláltam erre az oldalra, ami remekül leírja a lényeget, egyetlen fontos dologra nem tér ki még pedig arra, hogy nincs-e rá mód, hogy egy általánosított sémát automatikusan ráhúzzon minden munkára.



    Az auto completion opció mit takar?
  • Klon
    #16737
    Tudtommal ezeket az adatokat is ki lehet torolni a kep informacioi kozul. Sajna ez sem 100%-os megoldas a vedelemre...
  • zsolesz92
    #16736
    magyarázat
  • zsolesz92
    #16735
    file-file info
  • trialboj
    #16734
    Lehet rajtam kívül senki nem foglalkozott még a témával de azért megkérdezném.

    Az adobe termékekben nincs valami lehetőség, hogy megadjunk néhány információt pl hogy ki is a készítő, esetleg egy mail cím vagy weboldal, amit a program automatikusan belevés az elkészített munka leírásába(jobbklikk/details/Description).

    Ugyanis egy vízjelet egy lágy croppal vagy gyors content aware el ki lehet játszani, de legalább ott maradna a kép adatai közt a lényegesebb infó.
  • Klon
    #16733
    Youtube se rossz erre a celra :)
  • Met
    #16732
    Google, photoshop tutorial, keresés
  • alpineee
    #16731
    Sziasztok.
    Kezdő vagyok most állnék neki először photoshoppal szerbezgetni, de nagyon nem megy, valami segítséget kaphatnék? Akár valami segítő oldal vagy videó, ahol jól le van írva minden alap lépés. Vagy akár ha valaki lenne oly kedves és lenne ideje elmagyarázná nekem a dolgokat? Skype elérhetőségem : alpine.lpn
  • siid
    #16730
    Működik átkonvertálódik gif-be csak az a baj, hogy nem animal :(
  • zsolesz92
    #16729
    ha minden igaz, ez működik
  • siid
    #16728
    Sziasztok egy kérésem lenne kezdő vagyok.
    CS6-om van és csináltam egy animált gif-et de nem tudom lementeni a -mentés webre- kattintva, ha próbálkozok 10 percig meghal a gép és utána hiba üzenetet kapok. Nem sokatmondót : Sikertelen mentés.
    Valaki ha megtenné, hogy a lementett psd-met gif-be átmentené megköszönném.
    Remélem nem túl pofátlan a kérésem előre is köszönöm
    Ide raktam föl: fejerke.net23.net/ps/ (nem tudok linkelni)
    Az emailom fejerke00"kukac"yahoo"pont"com
  • Malakai
    #16727
    CCC-ben próbáld meg, hogy bekapcsolod a Wait for Vertical Refresh-t (VSync), hátha.