17220
  • Chryst64
    #12520
    javitando kép
  • Chryst64
    #12519
    aziasztok, ezt hogyan javitanatok ki? nekem nem nagyon akar sikerulni...
  • Tibi7
    #12518
    Sziasztok. Én viszonylag kezdő photoshoppos vagyok, de azt hiszem már is nagy fába szeretném vágni a fejszém. Olyan képet szeretnék csinálni, ahol én a tükörből nézek kifelé, mintha ki akarnék jönni, a bartánőm meg befelé néz, és a tenyerünk a tükrön ér össze. Ezt hogyan lehetne kivitelezni? Tudtok segíteni? Köszi!
  • av256
    #12517
    Autóra felirat:

    beírsz egy szöveget, utána CTRL+T-vel (transzformálás, alakítás) úgy rakod a kocsi oldalára, hogy perspektívába, meg mindenhogy stimmeljen, (esetleg még raszterizálni is kell), utána a szöveg réteg összhatásmódját OVERLAYre, vagy SCREENre állítod.
  • pxxl
    #12516
    ahh thx. akkor mászok is oda :D
  • Evin
    #12515
    PS Works, általában mindig az első oldalon szerepel.
  • TopGun
    #12514
    Koszi mindket hozzaszolast! kiprobalom majd.
  • pxxl
    #12513
    nem találom a mutassuk meg saját képeket topikot :( szval lessétek most kreáltam :)

  • pxxl
    #12512
    ha színt akarsz kijelölni, akkor ott van a select menü, color range.

    am egyszerűbb sztem, ha pl azt csinálod, hogy megduplázod a layert, és átálíltod overlay-re, és estleg egy kis guassian blur-t is adsz neki. 1-3 érték körül.
  • TopGun
    #12511
    Sziasztok! Ismet van egy kerdesem:van egy kep amin van egymas melett mondjuk 4 szin amik eleg fakok es hogy cifrazzuk a dolgot nem egyenesen mennek a kepen, hanem mindenfele alakzatot vesznek fel, hogy tudom elenkiteni a szineket, ugy, hogy ne logjon at egyik szin a msikba. ill. hogy ne egy szin toltse be a kepernyot? nem tudom eleg vilagosan fogalmaztam-e? Ugy emlekszem mintha lenne valami billentyu kombinacio ami kijeloli az azonos szinu pixeleket, mintha magnetic lassoval lenne kijelolve, csak az azert nem megoldas, (a magnetic lasso), mert nem tudom egyenletesen kijelolni a szineket.
  • Wreck86
    #12510
    Igaz!
    Úgy néz ki nem tud elindulni,mert egy következő lépést hiányol.
    Szedjétek le teljesen,mindent törölve.
    Majd újrarakni.Nekem segített.
  • Evin
    #12509
    paulthomas, hmarci
    Ha nem kaptok érdemleges választ, akkor próbáljátok leszedni majd felrakni. Én speciel ilyen hibákkal nem találkoztam.
  • norbi56
    #12508
    Sziasztok, még kezdő vagy at szeretném kérdezni, hogy hogyan tudom azt megoladni, hogy egy képet egy autó oldalára úgy rakok rá mintha rá lenne festve hogy ugyan úgy tükröződjön meg minden.Előre is köszi:)
  • hmarci
    #12507
    Sziasztok valaki tudna segíteni?Mikor szöveget akarok írni kijön ez a hiba üzenet :
  • paulthomas
    #12506
    Hali!
    Nekem olyan problémám lenne hogy 2 napja feltettem a CS3-at eddig gond nélkül működött. Ma viszont elindítom nekiállok vminek és egyszercsak jön az a hibaüzenet hogy : Az Adobe Photoshop CS3 hibát észlelt ezért leáll....
    Ez mért lehet?
  • NessieGraf
    #12505
    Én azt javaslom, vegyél elő egy fájlt, amit megnyitsz ps-ben, csinálsz róla másolatot, és a másolaton próbálgatsz megoldásokat. Mindenfelé fogsz találni eldugott menüfüleket. Ez régebben kis kör volt, benne nyíllal, most kis nyíl, mellette vonalakkal. Mindig nézd meg, az adott szituban mi van mögötte. Sok esetben találsz ott olyan megoldásokat, ami nincs a tutorokban. Emellé már csak sok szabadidő kell.
  • RAMyMamy
    #12504
    [URL=http://nevek.gportal.hu/gindex.php?pg=20671506&nid=3709638]én ezt tudom nekem "ajánlani", de ez se vmi sok[/URL]
  • Met
    #12503
    Hát magyar nyelvű PS-hez nem nagyon van segítség.
  • devergo74
    #12502
    Köszönöm ismételten a segítséget, sikerült megtalálnom a negatív-pozitív szendvicseket. Lehet hogy igaz, nem valami jó ez a magyarítás, eléggé félre van fordítva némelyik kifejezés. De gondoltam, mint amatőr, kezdő felhasználó, majd könnyebben boldogulok a programmal. Tud valaki ajánlani valami jó kis oldalt, ahonnan a magamfajta kezdő is sok hasznosat tanulhat?
  • Evin
    #12501
    Pontosan. A magyar arra van, hogy az ember saját magát szívassa vele.
  • yokel
    #12500
    A Layers panelen találod:



    Borzalmas ez a magyarított PS!
    Sok kezdő azt hiszi ha magyarul van kiírva a menü/opció neve akkor jobban megtudja tanulni a PS-t mintha angolul használná. Pedig a tutorialok tömkelege mind angolul van fent a neten amiből sokkal jobb tanulni... (sztem)

    "szendvicspozitív" muhaha!!
  • devergo74
    #12499
    Köszönöm a segítő hozzászólást a kérdésemhez.
    Lenne még egy kérdés. A Photoshop cs 4 programmal ismerkedem, és sehol nem találom benne a szendvics pozitív, és negatívot, magyar photoshopról van szó.
  • NessieGraf
    #12498
    Az az auto... hangos megjegyzés. Nem fájlokhoz való.

    Viszont nem tudom, mit akarsz megoldani, de az én egyik kedvenc munkatársam a Gugli. Ingyenes fiókot bármilyen e-mail címmel csinálhatsz. A Picasa progiban van olyan lehetőség, hogy fotókat hanggal összerakod videó végeredménnyel. Érdemes kipróbálni. Van lehetőség arra is, hogy több kép esetén a sebességet a hanghoz állítsd, vagy vágd a hangot a képek beállított sebességéhez.
  • TopGun
    #12497
    Koszi, akkor ezt kiprobalom.
  • av256
    #12496
    Természetesen!
    A jó öreg Vindózos módszer a PS-ben is működik.
    CTRL+klikk a mozgatni kívánt rétegekre, katt a Move Tool-ra (V), és csak azokat mozgatod.
  • TopGun
    #12495
    Sziasztok! CS4-et hasznalok, ha van tobb layerem, megoldhato, hogy mondjuk pl. csak kettot, vagy harmat mozgatok? anelkul, hogy az egeszet ossze kellene fogni? Ha igen, mi modon?
  • av256
    #12494
    Üdv!
    Nálam CS2-ben van az eszköztáron egy Audio Annotation Tool, azzal vehetsz fel hangjegyzetet mikrofonról, de csak PSD, és TIFF formátumban mentheted, hogy ne vesszen el, és sztem csak PS-ben játszhatod le.

    Nem tudom, hogy mire kell, de inkább videóvágó progival csináld, akár a Windows Movie Makerrel is megoldható, hogy egy fotó alatt bármilyen hang fájl szóljon.
  • devergo74
    #12493
    Sziasztok.
    Azt szeretném kérdezni, megoltható e egy fotó renderelése úgy, hogy mellé hang fájlt is belehessen illeszteni photoshopban?
  • kifli
    #12492
    köszi, aztán megtaláltam, csak nem elsőre nem vettem észre :)

    am az csak a demo miatt van hogy nincs ilyen hohy import frames to layer vagy hasonló?
  • yokel
    #12491
    De hisz be lehet állítani...

    A másodikat válaszd ki a gradient-nél (Foreground to Transparent), ennyi...

  • kifli
    #12490
    tulajdonképpen énis megtudnám csinálni gradient toolal, ha a másodlagos színt átlátszóra tudnám állítani :/
  • kifli
    #12489
    valaki tud nekem olyanban segíteni, hogy kéne csinálni egy keretet 512x512 pixel legyen, és olyasmire kéne, mint pl amikor meglőnek codba, szóval ílyen vörös keret, jobban nemtudom leírni :D
    úgy kellene, hogy azt én rá tudjam tenni egy képre, szóval alapból átlátszó, csak a piros rész nem az
  • devergo74
    #12488
    Köszönöm, sikerült megoldani. Most már működik.
  • yokel
    #12487
    Miután letöltötted a package-et az ExtractPlus.8BF fájlt másold be a Program Files > Adobe > Adobe Photoshop CS4 > Plug-ins > Filters könyvtárba és indítsd újra a PS-t és elvileg ott lesz már a menüben az Extract. Kb. ennyi...
  • devergo74
    #12486
    Leírnád magyarul is hogyan kell pontosan telepíteni a Extract Filter for PS CS4-et? Lehet hogy valamit én csináltam rosszul.
  • yokel
    #12485
    A belinkelt oldalon ez olvasható: "This download includes 32-bit and 64-bit plug-ins for Photoshop CS4 English"
  • devergo74
    #12484
    köszönöm a segítséget.
    Letöltöttem Extract Filter for PS CS4 download, de sajnos nálam nem működik. Azt írja, nem kompatibilis a letöltött filter csomag. Windows 7-re, lelehetne tölteni valahonnan a Extract Filter for PS CS-et?
  • yokel
    #12483
    Alapba nincs már benne a PS CS4-be az Extract Filter, le kell tölteni egy plugins package-et!

    Extract Filter for PS CS4 download

    Miután letöltötted a pláginsz pekidzset, ezek hajtsd végre:
    - Go to Program Files > Adobe > Adobe Photoshop CS4 > Plug-ins > Filters.
    - Drop the Extract filter (ExtractPlus.8BF) into the Filters folder.
    - Launch Photoshop.
    - Look on the Filters menu.

    The Extract filter will be on that menu.

    Sok sikert!
  • devergo74
    #12482
    Angolul így kellene megjelenni: Filter, Extract. Vagyis szűrők, és ezen belül kellene lenni a kiragadás parancsnak . De sajnos nekem valamiért nem jelenik meg a Photoshop cs 4-ben.
  • Met
    #12481
    talán angolul mond mi ez a "kiragadás"
    a többségnek angol ps-e van...